Šta je novo?

HAARP

@ ftj

ja ne volim da se lozim na teorije zavera, ali tekst koj se krije iza linka koj si postavio je cista, pa nemam reci. O linku koj se krije u linku, ka tekstu Amiza Dulnikera, ne zelim tek da pricam. prosto boze sacuvaj me kuge i blogera. To je upravo taj vid zute stampe koj covek treba da izbegava, ali po svaku cenu. Ja pretpostavljam da HAARP uredjaj ne postoji kod nas i da je to novinarska patka. Pricajte usta da ne budete pusta. Medjutim iz teksta koj si gore naveo iole obrazovan covek ne moze, ama bas nista da sazna. Kako HAARP funkcionise i da li VLF prijemnik ima veze sa tim, je nesto sto ce ostati za mene tajna. Ali ono sto ja mogu da ti garantujem, je da ako HAARP i VLF prijemnik rade u koorelaciji, onda VLF prijemnik sluzi za osmatranje i fino podesavanje HAARP uredjaja. Uopste ne mora da bude neki odasiljac, dovoljno je da vrsi monitoring na osnovu kog ce se uraditi podesavanje glavnog uredjaja. Sta taj HAARP pretstavlja je za mene stvarno tajna, ali ako je iole umesano ministarstvo odbrane Amerike, mogu sa velikom sigurnosu da verujem, da sigurno nema veza sa smanjenjem gladi i cistijoj vodi na planeti. I to bi Istok Pavlovic kao el inzenjer trebao bolje od mene da zna.
O tekstovima koji govpre o HAARP zaveri tek ne zelim da pricam. To su po meni baba roge za modernu decu. Leba i igara, samo u ovom slucaju teorija zavere i blogera...
 
Amitzov i Istokov tekst su naucni radovi za tekstove koji su se pojavili u Pravdi i u Press/Kuriru. Amitz ume i da "lupa" ali ovaj tekst je odlican nacin za objasnjavanje neke materije koja je vecini nerazumljiva.
 
Dovoljno je pročitati naslov da znaš o čemu se radi.

Pojma nisam imao da se ovde okuplja ovoliko kurir/press komentatora.
 
Godine 1979 je Isak Asimov pisuci knjigu "zivot u kosmosu" izneo jednu zastrasujucu, ali potencijalno realnu teoriju. Naime tema knjige je bila potraga za vanzemaljskim civilizacijama. Odnosno potraga za inteligentnim bicima i civilizacijama van planete Zemlje. Prvo pitanje jeste bilo, pod pretpostavkom da je planeta Zemlja jedan stereotipan primer u univerzumu. Gde su sve te silne civilizacije? Zasto mi do sad nismo niti culi niti videli niti sreli i jednu od njih. Zasto na nasim radio uredjajima nemozemo presresti nikakav vestacki radio signal sa neke druge planete. Front radio signala sa planete zemlje je dosegao razdaljinu od vec skoro 100 svetlosnih godina. Pod pretpostavkom da smo mi jedna mladja civilizacija i da je neka druga mozda dosegla do radio komunikacije pre 1000 godina, njihov front radio talasa bi do sada vec prevalio razdaljinu od 1000 svetlosnih godina. U 2000 svetlosnih godina u precniku stane prilicno mnogo potencijalnih zvezdanih sistema i lako je mogao da se nadje i nas u tom balonu, ali iz nekog razloga ocigledno nije. Jednu od mogucih pretpostavki je Isak Asimov izneo. Naime sledeci iskustva sa nase planete, vrlo je lako moguce da jedna civilizacija prosto ne pozivi dovoljno dugo da ostavi znacajan trag u svemiru. Odnosno od tehnoloske revolucija do dana samounistenja civilizacije ce proci, u svemirskom smislu, zanemarljiv broj godina da bi se dve civilizacije nasle u istoj galaksiji u isto vreme, na istom nivou tehnoloskog razvoja. To je zastrasujuca ideja koju jedan normalan covek sme sebi da dozvoli. Medjutim gledajuci nasu istoriju mi kao civilizacija i jesmo doveli sebe na ivicu istrebljenja. Stvorili smo oruzija koja nas mogu obrisati sa planete zemlje kao dah vetra suvo lisce sa staze. Nismo ih samo stvorili vec i za dlaku upotrebili. U trenutku je necija lucidnost spasila covecanstvo, u nekom trenutku ce necija ludost mozda unistiti covecanstvo. Da li je HAARP ta doomsday ta naprava, ne zelim da spekulisem na tu temu? Ali cu ipak naglasiti poucen nasom istorijom, da je ideja o zloj HAARP-olikoj napravi vrlo verovatno nasa buducnost i da ustvari pitanje vise i nije dal? Vec kad? Surova pesimisticka realnost, ali nazalost poucena iskljucivo iskustvima iz nase bliske proslosti. Mi smo jos uvek civilizacija na nivou razvoja malog deteta. Malog deteta sa pistoljem u rukama. Napunjenim..., repertiranim..., uprtim... u nas same...
 
daj brisite temu dok stvari ne izmaknu kontroli :blah:

edit typo
 
Dovoljno je pročitati naslov da znaš o čemu se radi.

Kakav bre naslov sta se pravis lud? Jel ovo original dokumentarac sa History channel-a ili je neko montirao?!

Nisam znao da se ovde okuplja ovoliko blic/danas drugosrbijanca po kojima su SAD dobri svetski policajac koji donosi mir u svetu... Na tom nivou ti je bio prethodni komentar... :notok:
 
Dobro ljudi šta je sledeće: diskusija o sletanju na Mesec, o globalnom zagrevanju za koje je čovek kriv...

Mada ovo je Relax, valjda za ovakav podforum i služe takve diskusije...
 
Na history kanalu ide i emisija Ancient aliens. Na diskaveriju ide emisija gde profi opremljena ekipa traži big foota koga su svi videli samo nikako da uhvate na kameri.

ancient-aliens-it-was-aliens.jpg


Čuvajte se, oni dolaze!!!
http://www.pravda.rs/2012/08/15/odl...enje-nad-srbijom-prete-poplave-i-zemljotresi/
 
Веома је ружно сваку критику на рачун нове технологије окарактерисати као "теорије завере". Многе технологије које се уводе нису испитане и заснивају се само на теоријама. Када почну да показују мањкавости, једини циљ великог броја људи је да те мањкавости учине смешнима тако што ће омаловажити критичара. Неки то раде због порицања, неки из страха, а неки јер једоставно све гутају здраво за готово.

Статистичка истраживања показују да на здравље људи негативно утиче најобичнији далековод високог напона и да људи који живе у њиховим близинама чешће обољевају од одређених болести. То се показало временом. Није се знало на почетку.

А шта је један далековод наспрам таквог софистицираног система као што је ХААРП? Да ли је могуће да се такав систем инсталира тако близу насељених места?

Новинари продају новине, и њихов ци је бомбастичан наступ и наслов, и не треба на основу таквих чланака формирати мишљење о свим особама које имају сумње. Сасвим је нормално да неко има сумње. Прхватати све као супер без питања је незрело.
 
Na history kanalu ide i emisija Ancient aliens. Na diskaveriju ide emisija gde profi opremljena ekipa traži big foota koga su svi videli samo nikako da uhvate na kameri.

I u svim tim emisijama ili se kaze da big foot ne postoji ili da se ne zna...
Sta ti je nejasno ili lazno u onome sto je History izneo za HAARP? A tek je zalosno sto mora neko da se poziva na americki medij da bi kao neciji argumenti bili jaci... Kao americki zvanicni podaci su jedini relevantni... :lol:

Nebitno, ja ne podrzavam bombasticne naslove Kurira ali mi se gadi to pljuvanje po ljudima koji imaju zdravu sumnju prema necemu sto je onako opisano na pomenutom dokumentarcu...
 
stf":3kwulfkw je napisao(la):
Статистичка истраживања показују да на здравље људи негативно утиче најобичнији далековод високог напона и да људи који живе у њиховим близинама чешће обољевају од одређених болести. То се показало временом. Није се знало на почетку.

Hmm, što se tiče dalekovoda mnoga istraživanja su rađena, neka su potvrdila povezanost uticaja od dalekovoda sa dečijom leukemijom, neka istraživanja su bila bez valjanih rezultata a neka su odbacila tu mogućnost. Takoreći postoje kontradiktorni rezultati. U nauci kada dobijemo kontradiktorne rezultate znači jedno ili više stvari od mogućih: ili da nešto ne merimo i ne analiziramo dobro, ili da nam je mali uzorak, ili da to što istražujemo nema nikakve veze. To vam je kao ona činjenica: 100% ljudi koje pije vodu će umreti. Nema neke logike.

Činjenica je da ne znamo tačno kako utiče, činjenica je da na neke ljude utiče (možda) više, na neke ne utiče uopšte. Postoji rizik ali ne znamo koliki. 99% zemalja koje ima zabranu građenja ispod dalekovoda to ima zbog mogućnosti da se žice pokidaju i dođe do strujnog udara. Jedino Holandija ima i zabranu zbog zračenja, za koji kažu da su uveli iz predostrožnosti. Ali kao i za sve u životu, jedna stvar je sigurna, neporebnom riziku se ne treba izlagati.

Istra priča i sa mobilnim telefonima u avionu. Postoji rizik ali ne znamo koliki. Tako da bolje sprečiti nego lečiti, konzervativna metoda do duše, ali tako je.
 
Za sve koji se boje žica sa naizmeničnim naponom imam par pitanja.
Koliko ste udaljeni od prve žice sa 220V dok sedite pored računara i gledate ovu poruku?
Ne gledajte samo u slobodne žice, gledajte i u zidove. Znate li gde prolaze žice kroz zidove?
Koliko vam je daleko glava dok spavate od zida? Da li u tom zidu ima žica?
Znate li koliko su takve žice bliže od dalekovoda?
Odakle ideja da dalekovodi, od kojih polje opada po rastojanju, utiču više od žica kojih vam je kuća puna?

drugi par pitanja su još gori
Koliko dugo "kuvate mozak" dok pričate mobilnim?
Da li koristite Wi-fi, blue tooth i druge blagodeti bežičnih komunikacija?
Imate li bežični ruter u kući? Da li je stalno uključen?
Imate li ideje koliko sebe dobrovoljno trujete u celom frekventnom opsegu?

To mi liči na odlazak u makdonalds, uzimanje dva dupla hamburgera sa svim dodacima, dva masna big pomfrija ali na kraju ide dajet kola, zbog zdrave hrane. ;)
 
Brdjanin, sve je to lepo, ali si zaboravio da kazes samo jedno... Broj obolelih od maligniteta, srcanih problema i genetskih poremecaja je svake godine sve veci na celom svetu... Kada strucnjake pitas od cega, kazu stres... :D

Ne mozemo pricati nista sa sigurnoscu dok ne istrazimo uticaj savremenog zivota generalno kroz par generacija... Jasno je svakom da se zbog toga i ne moze reci sta steti i koliko... Ali nesto opasno steti i meni licno je smesno da se stres optuzuje za sve...
 
Повећање смртности од рака је последица продуженог животног века. Људи више не умиру од многих заразних болести, а лекови омогућавају да се живи са многим хроничним болестима, посебно срца, плућа и дијабетесом. Процене су да би, да се од ове три групе болести не умире, чак 80% морталитета би били канцери. Такође изгледа да има све више рака јер је дијагностика боља. Пре тридесетак година, када није било ултразвука, скенера и резонаци, многи су умирали а да се узрок није ни знао.

Рак те сачека кад-тад ако довољно дуго живиш. Пример је рак простате, са којим од других узрока умре трећина мушкараца, а да то није ни знала. Што дуже живиш све је већа шанса да пређе из тихог облика у агресивни.
 
Izvini ali ovo je vec preterano optimistican pogled na svet... Svaki dan imas vesti gde se rak pronalazi kod sve mladjih osoba i van svakih prethodno donesenih pravila... Pritom nisam bas nesto siguran da je dijagnostika ili primarna zastita u Srbiji poboljsana, a procenat raka u zemlji je povecan za 100%...
 
Кад смо већ код рака, доказана је повезаност развоја цивилизације са развојем те болести. И драги пријатељи, замислите, то све нема никакве везе са теоријама завере. Једноставно, мало по мало, то се једноставно десило.

Елем, поента је у исхрани. Постоје нека племена у Африци и на северу код којих је проценат обољеванја од рака 0%. Разлог је њихова природна исхрана.

У питању је неки витамин, опростићете ми што сам заборавио који, којег у природи има колико год је потребно, али га нема у конзервираној храни коју ми свакодневно једемо. Ми једемо искључиво индустријску храну у којој тог витамина нема.

Такође је доказана директна повезаност недостатка тог витамина са масовним обољевањем од рака.
 
Nije samo ishrana, ali da, ono smo sto jedemo...
 
Feanor":spr2f0sg je napisao(la):
Izvini ali ovo je vec preterano optimistican pogled na svet... Svaki dan imas vesti gde se rak pronalazi kod sve mladjih osoba i van svakih prethodno donesenih pravila... Pritom nisam bas nesto siguran da je dijagnostika ili primarna zastita u Srbiji poboljsana, a procenat raka u zemlji je povecan za 100%...
Rak se oduvek javljao kod svih uzrasta, uključujući i bebe, ali u značajno manjoj meri nego kod starih. Razlog je evoluciono odabiranje, jer su oni koji oboljevali od njega pre ostavljana potomstva odstranjeni iz genetskog rezervoara vrste. A i procentualno gledano više dece i mladih je umiralo od drugih bolesti pa je rak bio sporedan. Najstariji sačuvan opisi ove grupe bolesti je u papirusima iz Egipta starim pet hiljada godina.

Ne znam kako možeš da kažeš da se dijagnostika nije poboljšala, kada je ultra zvuk postao široko dostupan tek osamdesetih. O drugim sredstvima da i ne govorim.
 
@Amorian

Pa kako onda objasnjavas situaciju da je povecanje obolelih u Srbiji u poslednjih 10 godina preko 100% i to svih oblika raka bez obzira na godine i pol?
Ti sam znas da je to po statistici Ministarstva zdravlja i to svi znaju.
 
Vrh