Šta je novo?

Nova ambasada SAD.

slazem se i to jednostavno mnogo vise govori o onima koji pisu takve nedolicne komentare :notok:
 
Inace sto se tice americke zastave pobodene na vrh svacijeg brda, da ne kazem onanisanja. Kada je poceo rat u Avganistanu, u Minhenu su krenuli protesti protiv takvog ponasanja Amerike. Svakako ne zato sto nemci imaju neku realnu svest o tome, vec zato sto to u tom trenutku nije odgovaralo nemackoj spoljnoj politici. Demonstranti su poceli da marsiraju isperd americkog konzulata u Minhenu ( koj se inace nalazi u strogom centru Minhena pored skupstine ), a amerikanci ( mozda ipak nemci jer je ipak nosio nemacku zastavu, ali ocigledno na njihov zahtev ) su parkirali borna kola ispred americkog konzulata! Sta vise kada je sve to proslo ta borna kola su ostala tu jos nekih par godina! Niko nije pisnuo na tu temu. Vojnici su marsirali u krug oko ambasade, ispred je stajao oklopnjak, zatvorili su prolazak kroz poprecnu ulicu ( nakon nekog vremena i skroz su pregradili tu ulicu, tako da se vise kolima ne moze tuda ), stavili blokade po trotoarima...
Tek pre neku godinu se ta pretstava delimicno zavrsila. Ustvari zavrsila se utoliko sto je oklopnjak odvezen. Verovatno parkiran u garazu americkog konzulata.
Naravno to je sve bilo upereno na potencijalne teroriste koji se mozda tutda setaju, a ne na obican narod. Kako to inace bude!
 
Naša onanina je kod nas jos gora i vece
skoro svaka peteljčica na državnoj grani ima ugrađen blinker na šoferci (made in PRC)
i onu groznu sirenu ( a mi ih ,,obični,, i finansiramo )
te ih uključuju i za najmanju sitnicu kako bi im se ,,obični,, učesnici u saobracaju uklonili sa puta
bože moj hitaju da nas spasu iz sra*a ( a mi sve dublje u nj.)
a zapravo, veca je šansa da idu da podignu odelo sa hemiskog :laugh: :lool: :laugh:
mrzime da navodim još naših primera a ima i previše

Onanina je onanina ma čija bila
ovako bar nece biti na smetnji većini građana a moćićemo ponovo da se krecemo našom ulicom

Vec sam napisao, u toj zgradi bilo bi lepo otvoriti kulturni centar SADa
kao što smo ga i nekad imali u Knezu :)
 
@Fedor,E kod nas još uvek demokratija na Beobuildu ;) javni dijalog ponekad i monolog ,zato je sajt i tako posećen.Razne opcije svi na jednom mestu raznih profila,zaista nije lako pročitati šta se sve piše,ima i humora (crnog) a i primitivnog.
E sad kada bi se svi ljutili zbog toga što neko napiše ono što vam se ne sviđa i onda napustiš forum, onda ništa od javne debate.
Dovoljno je reći da vam se nešto ne sviđa šta je napisano ili da je neku uvređen i povređen,onaj koji debatuje je dužan da napiše objašnjenje,pojašnjenje ili da se izvini,ako to ne uradi sve govori o njemu.
Koliko se sećam gotovo svi u bili korektni i kada se nekom obratite u prijateljskom tonu ,nema razloga da se tako i ne odgovori..
@Fedor bilo bi lepše da ostaneš ovde,pa i sam vidiš da je ogroman većina ljudi ovde dala veliki doprinos za bolji Beograd,kroz ideje ,predloge,apele,akcije sve sami borci. :fijasko: Grad bolje savetnike nije ni mogao da uposli.. :cool:
 
@Fedor i ostalima

Kao prvo zelim da se izvinim svima koje je moj, mozda primitivan, komentar uvredio.
Jeste, tek sada kada ga opet citam, sa vremenske distance, uocavam da jeste vulgaran i nije dosledan ni meni, a ni Vama kao ucesnicima ovog foruma.

Mada, malo smesan jeste bio :p

Ali, ali, ali... jedno me ipak odusevljava. Prepoznali ste moj primitivizam, a primitivizam Amerike i naseg isuvise smesnog politickog vrha, u svemu ovome, niste???

Fedor ovde prica kako po celom svetu prica hvalospeve o Beogradu, a mogu da se kladim da u istom ne zivi! :D ili ima dovoljno para da obilazi ceo svet, dok 80% studenata Srbije nisu istu napustili, ni jednom u celom zivotu.

To me potseca na nase Gastarbeitere, sto vole da pricaju lepo o nama i nasoj zemlji, a ni jedan ne zeli da zivi ovde.

I uzasno me nervira shvatanje da si dobar za svoju drzavu i za svoj grad ako pricas lepo o njemu.
Da si tada pravi patriota.

Ne, nisi!!! Potpisacu ti da nisi, da imas i pismeno!

To rade i losi roditelji koje hvale svoju decu, a ne primecuju da je sin narkoman a cerka promiskuitetna.

Ne zelim da po svetu pricam kako je Beograd divan, vec zelim da postane takav, i da se u isto mogu uveriti i drugi koji dodji u isti.

A to se moze postici samo kada postanemo svi realni i pocnemo da se opiremo nepravdi i korupciji.

A ovaj bunker, ambasada, na vrhu brda je- ne znam da li veca nepravda ili veca korupcija.

Naravno, ne treba biti primitivan u toj borbi, za sta sam se izvinio na pocetku ovog posta.

Mada, zar je moguce da si mi napisao "ne pricaj o njihovim zenama, ne poznajes ih..." ? :)

Ma daaaaaj, toliko bukvalan nije ni sluzbenik na salteru.

npr. Kada nekome opsujes majku. Ne aludiras tada na njegovu majku, ne znas ni kako izgleda :laugh:

Zato, ne budi bukvalista za casne supruge nasih politicara :D

I ja te molim da ne napustas nas forum, kao sto si, najverovatnije, napustio i nasu zemlju :D

P.S. Po treci put, izvinjavam se svima koje je moj vulgaran komentar uvredio. Ali i hrabroj osobi koja mi je dala jedan plusic :D
 
Predpostavljam da će Fedor dati prigodnu reč,ali pročitah ovaj zadnji post ipak je bolje da si se zadržao na prvom pasusu :D
Jasno je da se predizborna kampnja zahuktava,a beobuild nije imun na mišljenja ili agitaciju.. :kafa: Možda bolje da imamo posebnu temu ili desk izbori 2012..pa izvolte,molbe,žalbe,podnesci,amaneti isl.. :D ;)
 
Ima li neko petlju od vas Bgradjanja da slika gradiliste uopste? ;)
 
trialin":tyh1pw1r je napisao(la):
Ima li neko petlju od vas Bgradjanja da slika gradiliste uopste? ;)
Ja bi slikao, a sto ne bi, da me nebi neko mozda oterao odande? Nego dao sam fotoaparat sveci u N.S. pa trenutno nemam cime al cim ga budem uzeo slikacu i to izbliza!!
 
Nebojsa":2305t3rd je napisao(la):
trialin":2305t3rd je napisao(la):
Ima li neko petlju od vas Bgradjanja da slika gradiliste uopste? ;)
Ja bi slikao, a sto ne bi, da me nebi neko mozda oterao odande? Nego dao sam fotoaparat sveci u N.S. pa trenutno nemam cime al cim ga budem uzeo slikacu i to izbliza!!

A da to mi rece i prosli put,da ti posaljem ja iz Valjeva jedan ;)
 
Fedor":2iwfqizn je napisao(la):
Pratim razvoj i probleme grada u kome sam se rodio,koji jos uvek volim i o kome pricam hvalospeve po celom svetu ali ako se nastavi sa komentarima ovog tipa moje interesovanje za beobuild portal postaje besmisleno i napusticu ga.Razumem da ima nezadovoljnih ljudi i da su predsednici drzava javne i odgovorne licnosti koje treba komentarisati,kao i da je politika tesno povezana sa projektima ali ovako pisati o necijim zenama koje uopste ne poznajete i ne ucestvuju u javnom zivotu nedostojanstveno je civilizovanog coveka.Molim vas,pokazite makar malo kulture i ljudskosti ukoliko ih u Srbiji jos uvek ima i zadrzite smisao postojanja ovog portala.

Тако је! Сад правац америчка амбасада да протестујеш што су нас нецивилизацијски бомбардовали три пута у 5 година( РСК,РС,СРЈ) и то све зачинили уранијумом чисто да нам деца у наредни 100.000 година умиру од рака.Или им бар пошаљи једно овако лепо срочено писмо. Страшно ми је жао увређених супруга али ето ови Американци не само да су нас вређали ,ево већ 20 година,него богами и убијали,протеривали и изоловали као нижу врсту и поред свега ти си се јавио на ову глупост.

Уф...Срећа па си напустио форум. :vops:
 
Вероватно је многима ово промакло, а коментари су интересантни:

CIA tajno u Beogradu

U delegaciji američkog Kongresa koja je početkom nedelje posetila Srbiju, neprimetan za javnost, nalazio se i zamenik direktora CIA Majkl Morel. Kongresmeni su u Srbiju došli kako bi se tokom trodnevne posete sastali sa predsednikom Borisom Tadićem, premijerom Mirkom Cvetkovićem i ostalim srpskim zvaničnicima.

Tri prstena obezbeđenja

Jedan od najvažnijih zadataka, za koje je CIA zadužena, jeste organizovanje obezbeđenja diplomatskih predstavništava SAD, koja se lako mogu naći na meti terorista. Zbog toga je Morel, kako saznajemo, tokom boravka u Beogradu posetio i gradilište nove američke ambasade na Topčideru. Zgrada u kojoj se trenutno nalazi Ambasada SAD, u samom centru Beograda, kako kažu stručnjaci, vrlo je nepraktična za obezbeđenje.
Ta zgrada se za sada štiti u nekoliko nivoa. Prvi nivo čini unutrašnje obezbeđenje, koje čine radnici privatne kompanije za obezbeđenje iz Srbije. Drugi nivo obezbeđenja su američki marinci, a treći nivo je spoljne obezbeđenje, koje obavlja Specijalna antiteroristička jedinica MUP-a Srbije. Oni su naoružani automatskim oružjem i kontrolišu sve trotoare i prilaze Ambasadi koja je u samom centru grada.


итд, итд на ……..http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... -Beogradu-
 
Kad oni sami ne bi bili najgori teroristi na svetu, ne bi im ni trebalo toliko obezbedjenje...
 
Čisto za neupućene, tu je blizu i albanska ambasada. :D Nije baš na vrhu brda, ali tu je, na sredini. Sreća njihova da su tamo odavno, da im je palo na pamet sada da pređu izgleda da bi bila građanska neposlušnost pod parolom "Šiptari onanišu na Dedinju - ua!" dok vlada ne protera ambasadora.
 
ovo je sjajno, CIA u toliko tajnoj misiji da svi znaju za nju :)
 
Ode nam Goje! Šmrc :( Život i slobodu je rizikovao za "apdejt" gradilišta na BB forumu :gobb:
 
gizmo":x88ch8pw je napisao(la):
Pocetkom septembra sam snimao "dvorski kompleks" tj. Beli dvor kako to vecina zove i kamera je "slucajno provirila" preko sume u komsijsko dvoriste :rolleyes:

Hoće li te slike kompleksa biti negde objavljene?
 
Po veličini zdanje se vidi, koliko je Bg važna strateška tačka u svakom pogledu...uvek bio ;)
 
^^^ Камо среће да смо мало мање важни стратешки, а мало више политички и економски :(

Иначе, Америчка тврђава, пардон, амбасада, је стварно огромна. Кроз маглу се сећам старог Маршалата и имам утисак да је био бар упола мањи. Поготово ноћу "Fort Belgrade" делује језиво, барем мени.
 
Mozes na GE videti ostatke Marsalata, bio je dosta manji i drugacije pozicioniran, blize ulici.
 
2012":r6kz2xvs je napisao(la):
Po veličini zdanje se vidi, koliko je Bg važna strateška tačka u svakom pogledu...uvek bio ;)

На жалост, због много ствари. Што сам старији, све више жалим што нисмо нека врста Новог Зеланда. Да нико не обраћа пажњу на нас и да им се интереси не преклапају стално преко наших леђа. Било би нам много мирније и опуштеније.
 
Vrh