Šta je novo?

Falkensteiner - Blok 11a - [ Hotel Poslovni objekat | 24 200kvm ]

sizif":1o5rvwkc je napisao(la):
Нека си ти рекао Подреки све што му мислиш. Тако му и треба кад је незналица. :kafa:
Кад је већ сарказам и подсмејавање очекивао сам ду буду на неком нивоу али од тебе ме ништа више не изненађује.Да се ниси толико фокусирао на тако примитивне мотиве увидео би да не кривим архитекту већ наше урбанисте.
 
Delija":3f7y9wrj je napisao(la):
Пројекат је планиран и изведен као целина а архитектура им нема ни један заједнички екемент осим избора нијансе стакла. Оба објекта засебно су заиста занимљиви али као целину их никако не могу сварити.

Признајем да је сарказам у мом посту можда преоштар, јер наравно да треба уважавати свако критичко мишљење. Извињавам ти се, јер је ми је жеља била да се нашалим, а не да будем саркастичан. Али овај цитат јасно демантује твоје извлачење да ниси мислио на аутора пројекта. Не мислиш, ваљда, да је Подрека одвојено пројектовао хотел, а одвојено пословни простор?
 
ја сам сигуран да их је аутор (подрека) намерно естетски одвојио, мислим да то нема никакве везе са урбанистичким условима. и мислим да је тавко раздвајање сасвим оправдано, јер разбија тај континуитет парцела једна, парцела друга, све истих димензија и сл.. као што је неко рекао даје динамику том постору.
 
sizif":2u18z2ld je napisao(la):
Признајем да је сарказам у мом посту можда преоштар, јер наравно да треба уважавати свако критичко мишљење. Извињавам ти се, јер је ми је жеља била да се нашалим, а не да будем саркастичан. Али овај цитат јасно демантује твоје извлачење да ниси мислио на аутора пројекта. Не мислиш, ваљда, да је Подрека одвојено пројектовао хотел, а одвојено пословни простор?

Delija":2u18z2ld je napisao(la):
Иако "кула" фантастично изгеда морам да приметим да је хотел својим габаритима значајно угрожава у естетском смислу.Пројекат је планиран и изведен као целина а архитектура им нема ни један заједнички екемент осим избора нијансе стакла. Оба објекта засебно су заиста занимљиви али као целину их никако не могу сварити. Када се скину све скеле и ако једног дана изграде поред интезу то ће вероватно изгледати смисленије али да је било знања,рационалности и воље домаћих "урбаниста" могло се то све ставити у једну кулу а ефекат би био много бољи,јачи и репрезентативнији а и остало би им и доста земљишта приде.
:wink:
drum1":2u18z2ld je napisao(la):
ја сам сигуран да их је аутор (подрека) намерно естетски одвојио, мислим да то нема никакве везе са урбанистичким условима. и мислим да је тавко раздвајање сасвим оправдано, јер разбија тај континуитет парцела једна, парцела друга, све истих димензија и сл.. као што је неко рекао даје динамику том постору.

Па нико није ни спорио да их је намерно естетски одвојио али ја сам сигуран да цео концепт и те како има везе са урбанистичким условима јер су у том блоку (као и у скоро целом граду) урбанисти ограничили спратност на 12 етажа. Отуда у овом блоку зграде у низу и отуда онаква Интезе.Ишли су у висину до дозвољеног максимума.

ПС: Сваки континуитет на Новом Београду је поодавно разбијен.
 
Волео бих када би овакав квалитет фасадног решења у будућности био неки минимум.
 
A ja bih voleo da ovo postane poslednji novoizgradjeni blok u kome bi grade zatvarale sa svih strana prilaze i u kome ne bi ostalo zelenila...
 
делијо, јесте он разбијен али не на људској мери, подрека је покушао да направи изглед мањих парцела које су далеко хуманије јер одају утисак шаренијег ситнијег и хуманијег амбијента.
 
Овако забаркидиран и пренатрпан блок са зградама са по само две слободне стране је за две класе нехуманији од свих до сада изграђених блокова у Новом Београду.

ПС: Схвати да се Подрека ту вероватно није много питао.Аутор самог објекта нема слободу да уређује читав блок са низом других инвеститора и парцела с којима он нема никакве везе.ПДР за тај блок није радио архитекта/урбаниста са две чисте у глави.А опет,и тај несрећник се морао повиновати кровним актима као што је Г(л)УП или забрана спратности веће од 12 етажа.
 
Da je novosadski "Holiday Inn" urađen idejnom projektu od 8 spratova, bio bi najlepši hotel u zemlji... ovako meni je to Falkensteiner. U prirodi izgleda fenomenalno, a boja Danube centra je zaista boja Dunava.

Evo slika sa gradilišta, naišla sam baš u trenutku kad su postavljali znak na poslovnu zgradu.

561798_360079164077004_626484718_n.jpg


487448_360079347410319_797432383_n.jpg


548829_360079514076969_1509760933_n.jpg


384112_360079617410292_473770232_n.jpg


185353_360079920743595_1867081422_n.jpg


384017_360080057410248_1174685373_n.jpg


375876_360080184076902_1504219967_n.jpg


393673_360080324076888_1611396143_n.jpg


Još slika na Facebook stranici: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.360078967410357.83747.352127931538794&type=3
 
аууу кооолико јој фали два три спрата није нормално....2 минимум!!!

едит: делијо, ма јасно, ал мислим да је намерно тако радвојио како би направио хуманије кућице од ње....и свакако додатно нагласио ту кулу којој је очајно потребна виткост коју нема...
 
Oh,da,ta rec vitkost!Ovako me podseca na neku mini Beogradjanku samo bez izrazene kule.
 
Надам се да се Нурко не љути што сам прерадио његову фотографију. Уколико је проблем, избрисаћу је.

Дакле, ево те виткости. Још 4 спрата би била потаман.

2hzs36w.jpg
 
Ajd deder dodaj jos 4 sprata :)
 
Исправка. :D

Значи, прва монтажа је повећање спратности за 3 спрата.

Следе верзије са 7 спратова више ...

29bebtj.jpg


i 9 etaža više....

2e1vbig.jpg
 
Е о томе причам! :) Браво СТФ. :vops:

Мада са оволиком висином куле хотел поред би морао да функционише у простору као нека врста атријума слободније архитектуре,типичног за новије куле по свету.Дакле кула који спрат више,хотел који спрат ниже и ето ги пропорцијалне целине. :)

За то време у Ријаду који полако постаје нови Дубаи али са озбиљнијом архитектуром Норман Фостер задао домаћи задатак

parcel4061.jpg
 
bravo stf :)

bas kao sto kaze delija, na ovu kulu od dvadesetak spratova objekat u kome je hotel bi morao 2 sprata dole.

ps. aj nurko, ali nadam se da se ni gospodin podreka ne bi ljutio sto se ovako igramo sa fotografijom :)
 
Večeras su bila uključena svetla u kuli. Otišao sam na webcam "Informatike" da proverim sijaju li još uvek i evo ga:

falkenstnoc.png
 
Данас сам прошао кружним током и видео нове преградне зидове на више спратова што значи да је тај простор закупљен.

Ја и даље тврдим да сваки модерни и квалитетни пословни простор на доброј локацији у Београду може наћи свог закупца.
 
Beogradu treba reciklaza poslovnog prostora. To se desava ali dosta sporo. Lokacije koje su zamrle, prevazidjene treba da nadju novu namenu samo sto to nas covek ne moze da prihvati.
 
стф одличан метод рецензије пропорција објекта! и за убудуће :kk:

мислим да би за објекат најбоље била ова прва монтажа, на осталим кула изгледа лепо али хотел изгледа као уџерица.
 
Eh sad sam pao u depresiju. Beograd - grad odfikarenih zgrada, "Albanija" zbog rata a Novi Beograd zbog nasih ludih glava... Inace glasam za nekih 7-9 ekstra spratova, bravo stf za montaze mada su me stvarno bacili u blagu depresiju....
 
Izvor: Beobuild.rs

Falkensteiner hotel - pojačanje u segmentu sa 4 zvezdice
fks.jpg


Moderni multifunkcionalni kompleks u novobeogradskom bloku 11a nalazi se u završnoj fazi izgradnje i opremanja, a kako smo saznali u “Falkenštajneru” otvaranje hotela planira se za početak decembra, ukoliko ne bude nepredviđenih kašnjenja.

Kompleks koji se nalazi u Bulevaru Mihajla Pupina na Novom Beogradu je zajednička investicija "Falkensteiner Michael's Tourism Group” i investicionog fonda "MOF Beta Estate AG”. Sastoji se od dve funkcionalne celine, odnosno poslovne zgrade i hotelskog dela, a prostire se na ukupno 24.200 kvadrata. Objekti su povezani toplom vezom, a na podzemnim etažama će biti dostupna garaža za sve korisnike...

Kompletnu vest kao i foto reportazu radova na uredjenju unutrasnjosti hotela mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/579.html
 
Vrh