Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

nikola011":3kyb7ota je napisao(la):
cecili":3kyb7ota je napisao(la):
U zgradama u 70. i 45. bloku se cuju malo glasniji razgovori od komsija koji su ispod, a skoro, pa obicni razgovori od komsija koji su pored. Pogotovo, ako imaju psa, koji laje po ceo dan. Ako neko ima bebu, cuje se njen plac.

A sad su sve nove zgrade jos zvucnije i zamisli da zivis u stanu koji se duznim zidovima granici sa 4 stana sa strane plus gore-dole, ja mislim da je to malo prevelika mana. Ti?

Ja, uopste, ne razmisljam o tom stanu, jer mi je mali. S' druge strane, moze se desiti da u nekoj staroj zgradi ispod tebe bude neka baba, kojoj ce smetati i kad ides bos, pa ce ti svaki cas zvoniti na vrata. A, ona odozgo, moze da ti silazi niz pozarne stepenice (bokovi 61,2,3,4) da te opomene da utisas televizor.
Generalno gledano, svaki stan ima neku manu. Idealno resenje za svakoga je da napravi kucu sa razmestajem prostorija po sopstvenoj zelji, pa ti onda niko nece lupati odozgo, galamiti sa strane itd. Ali, ni kuca nije tako jeftina za odrzavanje. S' tim sto moras stalno da uredjujes bastu, cistis sneg, odrzavas fasadu, krov itd. Mozda je to super kad odes u penziju da imas neku zanimaciju.
Moj favorit je stan od 85 kvadrata, gde ne moram nista da pregradjujem. Ako krov bude nekad prokisnjavao, onda cemo ga sami renovirati. To je isto kao da sada renoviram neki stari stan. Treba da budemo optimisti i da gledamo pozitivno na celu situaciju.
 
nikola011":24px7b21 je napisao(la):
Tina":24px7b21 je napisao(la):
- ovakav stan je za 50000e skuplji od stana u dr. Ivana Ribara i plus treba da se ulozi 15000e

- i NOVO JE IPAK NOVO

Cena uopste nije bitna, 70% cene stana je lokacija, a uporedjivati Dr Ivan Ribar i Opstinu NBGD je kao selo i grad tako da cena sa tim nema veze. Cena odredjuje neke druge stvari. Kao sto su ljudi u Stepi gledali samo da im bude novo, a sada im neobicno da se autobus 25 ceka 15-20 minuta u spicu, da ce decu par godina voditi do skole i slicne stvari. To odredjuje cenu, a ne objekat. Lokacija je nekretnina, a ne objekat.

Prihvatam mane o dimenzijama sobe i da li je to dobro reseno u bloku 30 ili ne, ali prokisnjavanje i slicne stvari su gluposti. Pa sve novo prokisnjava i prosle zime su najvise u problemu bile upravo zgrade mladje od 10 godina. Los kvalitet koriscenih materijala se pokazao. Lose grejanje se resava poboljsanjem karakteristika stana. Pa da stavis malo plute na zid i novu stolariju, veci radijator, resila bi pitanje. I to je stvar elektrane, ziveo sam kod Opstine NBGD, par godina je grejanje bilo jako lose, a kad su izmenjali podstanice sve je bilo OK. To su stvari koje se vrmenom mogu resiti, lokacija i celokupna funkcionalnost celog stana se ne moze naknadno resiti.

Da li vi shvatate sta znaci imati stan 14mx5m? A na preko 25m duzine komsijske stanove? Ja ovde govorim o kvalitetu zivota u takvom stanu. Vecina ovde je za novo jer prosto ludi od majtora i to je uz subvencije najveci razlog zasto ide u ova naselja. Gledajuci mali stan, oni su polovni jako skupi i stvarno nemas neku dilemu da li da odes u Dr Ivan Ribar ili Stepu. Ali odabir velikih stanova u citavom Beogradu uvek je bio veliki i uvek su bile znacajno nize cene. Veliki stan niko nema razlog da kupuje u GDS-u, ima ih svuda koliko hoces.



Dragi Nikola011, nisi nam otkrio ameriku da je NEKRETNINA LOKACIJA, NE OBJEKAT. Mi svi to jako dobro znamo. A CENA STANA je mnogo vazna ako je tvoj budzet 75000e a ne 130000e + 15000e(za renoviranje)...pricamo a razlici koja nije 10%,vec duplo...

1. Pre svega naselje dr. Ivana Ribara i Opstinu Novi Bg ne posmatram kao selo i grad, jer je u svakom periodu dana potrebno 5-10minuta kolima, a pored toga zaista se nikada ne desavaju velike guzve, vi cak u spicu mozete da dodjete za to vreme u naselje dr.Ivana Ribara. Kada to sagledate, razmislite da li vredi stan platiti duplo a pritom nije velika udaljenost i nema guzve, a vi imate svoje razloge, zelite stan na Novom Beogradu.
2. Dragi Nikola, odite do zgrade u kockici u bloku 30, mnogi stanovi na poslednjem i predposlednjem spratu imaju problem sa prokisnjavanjem...zaista niste upuceni
3. Ja NE ZELIM DA LEPIM PLUTU PO ZIDOVIMA da bih dobila toplu sobu, a povecanjem grejnih tela ne moze da se resi pitanje dva spoljna zida, jos ako je ta soba na vetrometini...JA NE ZELIM DA LEPIM NISTA DODATNO U STANU KOJI KOSTA SA RENOVIRANJEM 150000e...
4. Svesno sam izabrala stan KOJI JE USUSKAN GDE NI JEDNA PROSTORIJA NEMA DVA SPOLJASNJA ZIDA, meni ne smeta da se granicim sa komsijama,(htela sam stan, a ne kucu...ocekivati u zgradi da se sto manje granicite sa ljudima, SVASTA)...a kritikovati vecito materijale, izolaciju u novogradnji, a pri tom i vecina starogradnji ima taj problem...
5. Kod mene SUBVENCIJA nije razlog sto bioram ovaj stan, NAJVECI RAZLOG JE STO IMA JAKO MALO FUNKCIONALNIH STANOVA SLICNE KVADRATURE NA Novom Beogradu...Da ne pricamo vise napamet, pronadjite mi stan od oko 70m2 na Novom Beogradu sa slicnom cenom....pa da napravimo konkretno poredjenje...stanove dugo pratim i gledam, tako da ima jako puno ne funkcionalnih stanova na Novom Bgu...a pri tom drze cenu...
6. Dalje mozemo da pricamo ali SAMO NA KONKRETNIM PRIMERIMA
 
micir27":192yftdp je napisao(la):
Tina slazem se sa tobom, jedino sto se meni svidja onaj od 75, sa vecom terasom, jer mi se cini da ima mogucnost da se adaptira u troiposoban, a ja patim da imam bracnu sobu, makar samo krevet da stane, a decu da skroz odvojim u drugi deo, sto je u tim stanovima zaista primamljivo! :)
Kojih dimenzija je lift? Ja isto zivim u zgradi gde jedva sa kolicima ulazim :( To je totalni problem ukoliko zgrada ima 6 spratova. Nadam se da je nosivost minimum 4 osobe, ali bolje 6, to su vec ok liftovi. Jedino sto znam da se ne pustaju u rad dok ne prodje useljenje, nekih mesec dana, stede ih. Ne mora da znaci da ce i ovde biti tako, ali to je neka praksa.
Renovranje stana minimum 20000, ih da je 15000. Tu mislim na sve, od poda do plafona. Kazu da ide i preko kada su veliki stanovi u pitanju. I to nista da se izivljavas, nego prosto ne zelis samo da okrecis i ofarbas drvenariju. Blago onima kojima je samo to dovoljno. Nema starogradnje gde prozori valjaju-potpisujem! Plocice, da ne pricam, parket da se samo ishobluje i prelakira-tesko. Sve je dotrajalo i vapi za promenom, a ja samo zelim taj stres da preskocim i ucinim zivot jednostavnijim .
Prvo sta je to veliki stan Nikola011? Meni je to stan preko 85m2. Stan od 70 do 75m2 nije veliki! To je normalan stan. Sta da radim sto mi zivimo u ovoj jadnoj zemlji gde jedva dodjes do 50m2. Da li je to optimalno za cetvoroclanu porodicu? Velikih stanova ima, ali nije tacno da ih ima previse. Najmenje je ovih srednjih, a po meni su to od 65 do 80m2. Ja to potpisujem, jer takav trazim. I drze cenu, pa makar i starogradnja, samo ako je bolja lokacija. Mene zanima iskljucivo ovaj deo Novog Beograda, da kazemo Savski blokovi, imam svoje razloge, a posto dugo pratim nije bas neko ludilo od ponuda. Sa renoviranjem izadje puno...


Draga micir27, jao i ja bih volela veci stan - pa jedno dete u jednoj, a drugo u drugoj sobi...ali prosto nisam u mogucnosti da kupim veci stan...tako da sam gledala samo stanove do 70m2 sa dve spavace sobe i da taj spavaci deo bude odvojen...naravno ako imas mogucnosti, pogledaj vecu kvadraturu i mogucnost adaptacije...

A cenu koju sam rekla za renoviranje je zaista minimun minimuma, naravno da uvek izadje vise i da sve u starim zgradama treba da se menja, pa cak kada vec radis, promenis i cevi i instalacije i sve ostalo i naravno da to puno kosta...tako da cene koje na forumu navodi Nikola011 + renoviranje, kada sam sve stavila na papir starogradnja ti izadje I SKUPLJE, A I KAMATNE STOPE NA STAROGRADNJU AKO KUPUJES IZ KREDITA SU VECE. I ja takodje dugo pratim stanove na Novom Bgu i i jako je tesko naci dobar i funkcionalan stan za cetvoroclanu porodicu. Tako da je Nikola011, mislim potpuno ne upucena osoba...zelim konkretne primere tj. nacrte stanova pa da komentarisemo, uporedjujemo....cena i funkcija

pozdrav
 
Tina - slazem se sa tobom. I ja dugo gledam stanove na NBG i nije lako naci ono sto zelis. Pod uslovom da znas tacno sta trazis. Najveci problem je sto mnogi, zapravo, ne znaju sta traze.
 
Cecili vidim da nas zanima isti stan. Ja sam zivela u kuci, van grada, posle blokova smetao mi je taj mir koji poremeti eventualno po koja ptica. To ne mozes dobiti nigde u gradu, ali sve ima svoju cenu. Sa dolaskom dece mir je poremecen gde god da si :lol: A udaljenost od svega te natera da promenis misljenje i posle renoviranja i sredjivanja kuce ponovo dodjes u grad. Blokovi su svi do jednog stari i raspali i sve prokisnjava i curi, pa sto kazes sami cemo zastiti krov kad tome dodje vreme. Cena je naravno bitna, pa ako izracunamo da stan kvadrature koja nas zanima, u najboljem slucaju kosta 110000, a kosta i vise, plus 20000 renoviranje, dodjemo do sume od 130000, a toliko je kostao stan u Vukasevicevoj koju gradi Neimar. Drugo, moze da bude koja god lokacija, Opstina ili blokovi pored Sava centra, sva starogradnja je u istoj situaciji.

Tina, sa tobom se slazem u potpunosti. Svi dodju do iste price. Kvadratura od 70m2 je zaista ok, ja zivim u stanu te kvadrature i moguca je adaptacija u troiposoban i to da ne umanji komfor koji stan pruza. Tako da nije iskljuceno da cete i vi to moci da uradite. Toliko mana imaju stanovi po blokovima, kao npr. odvojeno kupatilo i wc, dakla jedna wc solja, a ovde ima dve i sve deluje funkcionalno. Ja sam u startu otpisala te duguljaste trosobne stanove, a zatim sam jedan dan ponovo pogledala i shvatila da su skroz korektni i funkcionalni, jer ta duzina pruza mogucnost da se odvojis od dece. Komsije su neizostavne i to je prosto faktor srece. Ja ih u dnevnoj jedva cujem, ali zato u drugom delu stana cujem kad sapucu, a iznad mene su ljudi koji kaslju kao izbezumljeni od 6 izjutra. Tako da, sta da se radi. Posle kuce, ja znam sta znaci mir, intima i privatnost, ali je menjam za neke druge olaksice u zivotu.
 
Nikola 011 ne mozes pobeci od komsija, ali bas nigde ukoliko zivis u stanu. Meni nista spec ne znaci sto sa jedne strane nemam komsije, a pored, gore i dole imam. Ista stvar. Jedino stare zgrade, od pre sto godina, sa zidovima debelim 2m.
 
Draga cecili, da nije lako. Dosta sam lutala i na kraju sam sebi postavila kriterijume u nadi da sto pre presecem i donesem odluku. A to su:

1. Stan mi je potreban na Novom Bgu jer i muz i ja radimo na Novom Bgu i imamo dvoje dece, a nemamo pomoc...Sto znaci potreban mi je stan da sto pre stignem do kuce posle posla i budem sa decom

2. Budzet. Zelim stan sa dve spavace sobe, a da se uklopim u svoj budzet...Tako da mi je jako bila vazna kvadratura stana i njegova funkcionalnost

3. Da li starogradnja ili novogradnja. Kada sam stavila sve na papir sa renoviranjem, adaptacijom, kamatnim stopama, ulozenim vremenom...cena je zaista ispala znatno veca od novogradnje...Jako me raduje sto kupujem stan u izgradnji gde planiram da ucestvujem u zavrsnim radovima i ako treba na vreme sebi promenim nesto

4. A uz sve to se nadam da ce novo naselje biti sa puno porodica sa malom decom...tako da mi je zbog dece i to vazno...a i vazno mi je sto je Savski kej blizu :)
 
i kad kupujete stan u starogradnji vi možete da renovirate stan, ali ne možete da renovirate ceo blok.

samo se prošetajte blokom 30 koji nikola pominje, to tamo izgleda kao u emisiji život posle ljudi. i svi stariji blokovi su manje više slični.

ako kupite stan u novogradnji makar će vam ceo kraj biti nov nekoliko godina.
 
Dakle-NOVOGRADNJA!Tu se vecina nas koji kupujemo stan slaze. I ja se nadam mladjim ljudima sa decom i da smo svi negde slicnih potreba, pa cemo se truditi da nam kraj sto duze ostane lep, nov i cist :D
Meni kao i tebi Tina odgovara bas ovaj kraj iz vise razloga... Tu je i Savski kej naravno.
Milisave 100% si u pravu, a ja sam to vec rekla u jednom od postova, mozes sve renovirati, ali ne mozes ceo kraj!

@Cecili Da li si ti vec rezervisala onaj stan na povucenom spratu?
 
Pošto se dvoumite oko najvećeg i najlepšeg stana u naselju (i ja sam razmišljao da ga kupim) mogu ga pogledati forumaši na sličicama pa da prodiskutujemo.

situacija-naselja.jpg

stan-40.jpg

stan-64.jpg


Po meni je bolje kupiti ovaj stan u objektu 3 je je u objektu 2 baš na ćošku zgrade, najbliži dalekovodu, i mislim da se puno čuju na poslednjem spratu avioni. Raspored i funkcija su skoro savršeni ali poslednji sprat mi nekako nije ulivao poverenje. Opet svi smo zaključili da idealno ne postoji... Inače mislim da ukupno postoje samo dva ovakva stana po jedan u zgradi ?

Pozdrav
 
Meni se stan svidja i funkcija i kvadratura soba...zaista je stan super za cetvoroclanu porodicu...Zao mi je samo sto u projektu nisu predvideli da postoji jos na nekom spratu, nego samo na poslednjem. Pitanje je kako ce izvesti krov, zaista je to prava lutrija i rizik...ali ako imate mogucnosti da sutra dan sami sredite, moze da bude i te kako lepo resenje
 
Iskreno Emakso, ja se strasno dvoumim izmedju tog stana i onog od 75m2 na 3. spratu. Nije problem prokisnjavanje, sto kaze Tina sredicemo to ako bude neophodno. Mene muci to sto mislim da je 3. sprat ipak bolji. Ja sam se opredelila za objekat 1 ili 4. Velika je mana sto nema ovog velikog stana na jos nekom spratu, ali idealno ne postoji. Ne znam sta da mislim o potkrovlju? Bas sam u dilemi??? Mislim da se necu lako odluciti dok ne vidim bar jedan gotov objekat. I stvarno ne znam kako ce me stan od 85m2, sa gratis krovnom terasom ostaviti ravnodusnom? Zaista su potkrovlja diskutabilna, ima ih puno u oglasima i uvek su jeftinija. U prnicipu najvise se prodaju, ali razlog je sto uglavnom do tih spratova nema lifta, ili ljudi nemaju para da ih renoviraju kada za to dodje vreme. Inace sada je hit da veliki stanovi budu na povucenom spratu i to valjda spada u neki luksuz? Kao odvojen si od svih, niko ti ne lupa. Ja se secam da je moj ujak ziveo na potkrovlju i imao izlaz na krovnu terasu i to je bio nevidjeni dozivljaj za nas klince. Stavrno je bilo posebno.
Nego, da li neko zna imaju li ostali stanari pravo izlaza na tu terasu? To mi bas i ne bi odgovaralo. Sta mislite o tome?
 
Ima li trosobnih stanova od 63 i 65 kvadrata na ostalim spratovima osim u potkrovlju?

Edit: Videh sad da nema... Šteta.
 
micir27":1ci6ewcn je napisao(la):
Nego, da li neko zna imaju li ostali stanari pravo izlaza na tu terasu? To mi bas i ne bi odgovaralo. Sta mislite o tome?

Ostali stanari nemaju pravo koriscenja neprohodne terase, tj. nuzni izlaz na krov. Kljuc od vrata za nuzni izlaz na krov mora da se nalazi kod predsednika Skupstine stanara i kod vlasnika tog stana, koji ima zaseban izlaz na terasu iz spavace sobe. Da bi neko izasao na krov, mora da ima Odluku Skupstine stanara o razlozima, recimo, popravka krova u slucaju prokisnjavanja u drugim stanovima na povucenom spratu, koji imaju izlaz na neprohodnu terasu, ali nemaju penjalice za krov. O svemu tome treba da bude obavesten vlasnik doticnog stana.

Sve informacije su iz GDS-a, cak su nam rekli da mozemo da zagradimo deo od penjalica prema zvanicnoj terasi, dok deo od nuznog izlaza do penjalica mora da ostane otvoren, jer, u slucaju hitne intervencije na krovu, nadlezni moraju imati nacina da izadju, da ne bi prolazili kroz ceo stan. Inace, nije, uopste, predvidjeno da ostali stanari imaju izlaz na neprohodnu krovnu terasu, jer nema normalnih stepenica do tamo, vec samo penjalica (pozarne stepenice). A, i bilo bi glupo, kada bi komsija sa drugog sprata imao mogucnost da se setka pored tvoje spavace sobe.
 
micir27":1ja6gzky je napisao(la):
@Cecili Da li si ti vec rezervisala onaj stan na povucenom spratu?

Mi smo bili na informativnom razgovoru i rekli su nam da ce uskoro pustiti u prodaju ostale zgrade, pa cemo onda izabrati onu koja nam vise odgovara. U tom momentu, vec su dva takva stana bila rezervisana ili prodata. Barem su nam tako rekli iz GDS-a.

Inace, u svakoj zgradi ima po dva takva stana od 85 kvadrata. Ukupno dvanaest.
 
Ovaj stan je po strukturi fenomenalan, pre svega sto je na cosku zgrade. Ti stanovi su funkcionalno najbolji. Kuhinju mozes fizicki da odvojis od trpezarije, sobe su dobre, jako osvetljen, ovu terasu niko nece koristiti osim tebe jer na krajevima imas svoje terase. Tako da na onaj deo koji je navodno zajednicki niko sem tebe nece ulaziti. Stan je stvarno bombona. Na nizim spratovima su sigurno napravili dva manja stana jer se lakse prodaju, potkrovlje niko nece da kupi i zato stave najlepse stanove. I kakva je to prica da lift ne ide do povucenog sprata? Zasto ne bi isao, pa u Stepi lift ima i na poslednjem, koji takodje zovu povuceni sprat. To je samo u zgradama gde je dogradjivano potkrovlje pa lift nisu menjali. Inace se nigde ne ide peske na vrh.

Povuceni psratovi u Stepi su po meni ispali losi, krovovi nisu neke izrade, najjeftiniji limeni, jos su napravili otvorene terase u nekim blokovima. Voda uvek nadje put, skoro da ne postoji zgrada koja nema te probleme. Nije slucajno potkrovlje uvek najjeftinije, cak i od prizemlja.
Druga stvar je lift. To je stvarno skupa stvar, a ako ti komsije nisu fer a lift se pokvari, nastace ti pakao od zivota. Sami nikad necete imati novca da ga popravite. Veruj mi da ima zgrada po Beogradu gde ljudi bukvalno godinama zive bez lifta i to u zgradama od po 7-8 spratova.
Ja sam ziveo kod opstine NBGD na 8. spratu. Desilo se da 7 meseci lift prakticno nije radio dok nisu sanirali taj veliki kvar.
A znam ljude sa Medaka koji od useljenja u novi zgradu, a proslo je 4 godine, zive na 6.spratu bez lifta sa dvoje dece. Da ne verujes, ali moras da racunas i na to.
Takvi smo ljudi, u svetu je potkrovlje najskuplje, imas mir, intimu, pogled, mnogo cistiji vazduh, ali zbog lifta i lose izrade kod nas ispada da samo oni koji nemaju sta drugo kupe potkrovlje.
To je prosto lutrija, ne mora da znaci da ce da se desi nesto od toga, ali u Beogradu je za to velika verovatnoca.
Zgrada u kojoj sam ziveo je iz 1961. na NBGD, stan je bio ispod povucenog sprata, pola plafona pod ravnim krovom i gazda kaze da nikada nije prokisnjavalo.

Sami znate koliko je potkrovlje mnogo jeftinije od drugih stanova i po meni je skup u odnosu na ostale. Strukturno je fenomenalan, ali ce za 5 godina imati bar 20-30% nizu trzisnu vrednost od drugih stanova u istoj zgradi. Mislim da se mora razmisljati i o tim stvarima, niko ne moze biti siguran da ce celog zivota tu ostati.
 
Ja sam zivela na 17. spratu! Pola zivota sam isla peske do gore. Liftovi su zaista pakao i mrzim ih, ali meni je do 7 nista ako budem morala. Deca su mi veci problem, dok su mala, a posle nek pice peske, zdravo je :wink: To me brine, a ja sama nemam problem U stvari ja polazim od toga da nece biti tako crno, jer ako krenem sa tom filozofijom stan nikad kupiti necu. Ovo je zemlja Srbij i sve je moguce. Moja tetka zivi u potkrovlju, nikada nijedna kap, a zid u mojoj bivsoj sobi pukao. Lije ko blesavo. Neki su dovodili ljude da krpe fasadu, moji nisu pa je to pakao. Ne mogu da zamislim da novogradnja bude toliko losa, da ja kazem hvala bogu sto sam kupila starogradnju. Zivim u blokovima, zivela sam, moji i suprugovi prijatelji i sva bliza i dalja porodica zive ovde, tako da nema zgrade u kojoj nisam bila. Znam sta mogu da ocekujem od stanova u svakom bloku. Da kazem da sam ih mnogooo videla. Sve sto ti pricas moze da bude, ali i ne mora. Stan od 85m2 je zaista bombona i privlaci me dosta, nadam se da ce cela ova prica biti ok. Sve je moguce i nista ne otpisujem. Sve i da mi u Direkciji kazu da pozurim, jer tih stanova ima jako malo, cekacu da vidim zavrsen bar jedan objekat. Nema sanse da se upustam u pricu na slepo.
Drago mi je za terasu, hvala ljudi na informacijama!
 
Pogresno se izveo zakljucak iz mog posta.

Ja imam primedbu na to da je od 700 stanova moguce birati samo nekoliko tipova. Svi mi imamo razlicite potrebe, mogucnosti i shvatanja, pa smo tako lepo mogli i da biramo individualno sta nam odgovara. Tu se recimo mnogo bolje uradilo na Vozdovcu, puno razlicitih struktura, zato je u predgradnji od 4500 ostalo jos u ponudi oko 1000. Sta sad, svi ti ljudi su glupi, stanovi su losi, cena je previsoka. Mozemo razglabati na 200 stranica oko ukusa, a vidim da to i ovde ide u tom smeru. I tu ce se dodati Nikola 011 da vam objasni svima da nemate veze i da treba da budete podstanari i da kupujete preko agencija.... Ziveli prodavci magle....

Za ljude koji zele ove stanove i odgovara im struktura obratite paznju i na kvalitet radova. Videcete da se recimo puno razlikuje od projekata u Stepi, sami cete zakljuciti kako, a oni koji imaju dobre informacije znace i zasto. Ja zivim u bloku 72 dugo, kao podstanar, spreman sam bio i da kupim tu stan, ali samo zbog nekih zivotnih veza za taj kraj. Dobro procenite sve vezano za lokaciju, ima tu dosta toga da se stavi na vagu. Pa opet kazem, nek svako bira, a moja preporuka za one koji nisu vezani za NBG, po svemu je Stepa bolji.

Pozdarv...
 
GP5":2gj4elyq je napisao(la):
Za ljude koji zele ove stanove i odgovara im struktura obratite paznju i na kvalitet radova. Videcete da se recimo puno razlikuje od projekata u Stepi, sami cete zakljuciti kako, a oni koji imaju dobre informacije znace i zasto. Ja zivim u bloku 72 dugo, kao podstanar, spreman sam bio i da kupim tu stan, ali samo zbog nekih zivotnih veza za taj kraj. Dobro procenite sve vezano za lokaciju, ima tu dosta toga da se stavi na vagu. Pa opet kazem, nek svako bira, a moja preporuka za one koji nisu vezani za NBG, po svemu je Stepa bolji.

Pozdarv...

U Stepi je parket bukov, stolarija nije prve klase, a krov je limeni. Ja zaista ne znam sta bi to na Novom Beogradu u gradnji moglo da bude gore. Mislim da je isto. Ukoliko bi krov bio potpuno ravan, klasicni, to je mnogo bolja varijanta za odrzavanje od onog lima.
Sto se lokacije tice, onaj ko voli novi Beograd moze da ode u Stepu i da place po citav dan. Dugo sam ziveo na NBGD i razumem ih. Dosta je vremena proslo dok se nisam navikao na nesto drugo, ali iskreno, uvek bih radije na NBGD. Meni se konkretno lokacija ovih zgrada ne svidja zbog onih dalekovoda i nepreglednih livada ambrozije u nastavku koje ce godinama ostati u takvom stanju kako napredujemo. U nesto blize kao sto gradi "Napred" bih bez problema otisao.

Cena i kvalitet su isti, a i lokacija po zoni, samo je pitanje ko sta voli. Ako si skoro bio i prosetao se medju onim zidovima u cetvorci, mozda bi ti se i dalekovodi svideli.
Objasni nekom ko voli NBGD kako ce da izgleda zima u Stepi, svi trotoari imaju nagibe, ulaz u grazu je pod nagibom 10%, spustanje ka Kumodraskoj na bus bi se prosle zime svelo na sankanje nekoliko nedelja. Nije nigde bas sve sjajno, ali ko se navikao na NBGD, ja mu kazem da ce se razocarati u Stepu.

Zima na Novom Beogradu je najbezbolnija, a u Stepi ce prilicno da boli.
 
Zidovi su estetska stvar, a dalekovod mnogo ozbiljnija opasnost. Pored toga tu je i avionski koridor, sto nigde u svetu nema da se ispod silazne putanje gradi citavo naselje. Stepa je gradjevinski u klasi gradnje gde privatnici prodaju kvadrate od 1700 do 2100 eur, sve sto je bitno, konstrukcije, izolacije... sve je veoma kvalitetno i nigde se nije stedelo, zavrsni radovi su domaceg materijala prve klase pa malo ljudima smeta sto nije spansko, italijansko, nalickano i svetlucalo... U dr. Ribara GDS je projektom dosta pristedela, trazite sve na uvid i povedite gradjevinca. Zavrsetkom projekta celog naselja, sa skolama, TC, vrticima, DZ, spotskim terenima.... izlaskom duplih traka Kumodraske na autoput, magistralnim poluprstenom pored naselja, rekonstrukcijom V. Stepe... ono na Vozdovcu ce biti neuporedivo bolje naselje... Opet stvar je potreba i mogucnosti pa tako ljudi neka i biraju...

Pozdrav svima...
 
Pozdrav svima. Ja sam potpisao Ugovor i odabrao 42kv. m u Dr Ivana Ribara. Objekar 2, ulaz A.
Manji, funkcionalan stan...Sasvim solidan za par i sutra decu do nekih 7-10 godina uzrasta. Nakon toga, najmanji je problem prodati,
trazisna cena za 10 godina ce verovatno biti visa od trenutne, kupoprodajne. Doplatite neku razliku ili uzmete manji kredit i eto veceg stana...
Dalekovod je najmanji proble kao i avioni ( malo ste otisli u krajnost sa tim komentarima ). Ako neko razmislja o opciji
kupovine mislim da nece pogresiti a evo napravio sam malu skicu stana koja ce Vam mozda pomoci pri odluci, ukoliko razmisljate o 2.0 stanu ove i sl. kvadrature.


Uploaded with ImageShack.us

p.s. Da li neko ima pouzdanu informaciju kada ce NKS osigurati ovo naselje kako bi za hipoteku ponudili stan koji je
predmet kupovine ( navodno, ocekuje se za 10-ak dana kada bi trebalo da pocne i subvencija, jos uvek ni jedna banka nije pocela a novac je operativan ). Zna li neko nesto o tome ?
Hvala svima unapred.

pozdrav
bgd 1981
 
Samo sto stan uz vrata od terase ima jos samo dva prozora kao i svi ostali. Prozorcic uglavnom na uzoj strani sobe i to je to :(
 
A ovo bi bila neka dnevna varijanta ( naravno bez ovih prozora sa strane celom duzinom zida ).
To je samo proizvod maste...


Uploaded with ImageShack.us
 
Slatko je ovo :) ali sam htela da te pitam da li imas decu, pa sam shvatila da izgleda nemas. Ovo je stan za par. Po meni bez dece. Kad dodju deca bice :bash: Salim se, nisu svi ljudi isti i nemamo svi iste mogucnosti, niti ja zelim da zalazim u bilo cije finansije. Meni je drago sto si se ti pojavio u sred prica o tome koliko je kvadrata optimalno, da li je dalekovod blizu, prelecu li avioni, o liftovima, losoj kvadraturi stanova itd. Nekako si me opustio sa ovim crtezima i optimizmom. Super :kk:
 
Drage buduce komsije,
povremeno posetim vas forum, jer su nam na pocetku teme bile spojene. Kupila sam neprofitni stan u naselju dr Ivan Ribar. Svasta smo proziveli posle uzimanja kljuceva pa do fizickog useljenja. Zavrsni radovi su katastrofalni. Bilo je tu svacega, od lose ugradjenih inace odlicnih domacih plocica i nespojenih prikljucaka za ves masinu, nepostojanja svetla u kupatilu,.... I, preziveli smo. Ima tu jos dosta toga da se radi i ulozi. Ali, svaki novi dan povecava moju srecu sto i pored svega napokon zivim u svome. Vise od dvadeset godina sam bila podstanar, kao student, pa u braku i na kraju sa decom. Svako ko je podstanar tako dugo razumece o cemu pricam. Sada izvedem decu na igraliste pa slobodno komentarisem sa komsijama svoje probleme, rucak, lepo vreme, ne zvocaju mi babe iz komsiluka sto mi deca trce po stanu i vriste, moj stariji sin se preporodio jer ima drustva na pretek, dovikuju se sa terasa i prozora, zvone mu na interfon. Kao da smo dobili jednu novu porodicu, gomilu daljih rodjaka. Mozda se to nekima ne dopada, ali nama je super. Meni je onaj centar Beograda u kome sam zivela poceo strasno da smeta zbog tog "velegradskog" ponasanja.
Htela sam u stvari da vam pomognem u diskusiji sa nekim utiscima o lokaciji, nakon dva meseca provedenih u naselju. Avioni su potpuno bezpredmetna pojava, osim sto moj mladji sin podigne glavu ka nebu i raduje se prizoru aviona u sletanju. Buka od njih je zanemarljiva u odnosu na sve ostale, malo napaljeniji vozac motora proizvodi vise buke, a da ne govorim o tranvajima i trolama pored kojih sam u proslosti zivela i nocu dozivljavala frasove. Ovde je posle deset sati uvece mir i tisina, kao da ste otisli na selo, cuju se samo kucici i pevci. Ambrozije verovatno ima, ali kao neko ko ima celu porodicu algericara, ukljucujuci i sebe, kazem vam provereno ima je manje nego u Vojvode Stepe gde radim, jer je pored autoputa ima najvise. Sto se tice poredjenja sa Stepom, ovo nije divlje gradiliste, ne morate da cekate deset godina da putevi i skole dodju do vas. U neposrednoj blizini je prevoz, u 61 bloku su maxi koji radi non stop, Lily koji radi i nedeljom, apoteke u Piramidi rade 24 sata, itd. Jedino, racunajte da ce vam trebati automobil pod obavezno.
Sada jos da vidimo kakvo ce nam biti grejanje, jer se ja toga trenutno najvise plasim, pa cemo dalje lako.
 
Vrh