Šta je novo?

"Делта Фондација" објекат за децу

Ok, samo kazem da mi je zao sto se odustalo, tako barem izgleda zbog cetvorovodnih krovova, od modernog fazona sa kontinuitetom fasade i krova i preslo na nesto vishe balkansko, u nedostatku struchnijeg prideva. Nadam se da nece izgledati kao "Mala Mostanica" arhitektura
 
Ево стигао ми је цртеж објекта "Центар за смештај и дневни боравак деце и омладине са инвалидитетом", како ће и изгледати у стварности. Љубазношћу заменице директорке Делта Фондације добио сам овај цртеж, а како ми је и сама рекла, могу се увек слободно обратити за додатна објашњења.

Овако је по првобитном цртежу требало да изгледа овај Центар:


Овако ће изгледати Центар у стварности:



И стари и нови цртеж Центра показују "лице" зграде са главним улазом, а "лице" је оријентисано према уличици унутар блока.

Разлику процените сами.
 
Razlika je velika, ali mi se novi render više dopada. Pogotovu me intrigira ova cigla, može da bude baš dobro!
 
Гага":ctie03jt je napisao(la):
Ево стигао ми је цртеж објекта "Центар за смештај и дневни боравак деце и омладине са инвалидитетом", како ће и изгледати у стварности. Љубазношћу заменице директорке Делта Фондације добио сам овај цртеж, а како ми је и сама рекла, могу се увек слободно обратити за додатна објашњења.

Овако је по првобитном цртежу требало да изгледа овај Центар:


Овако ће изгледати Центар у стварности:


Слика Центра из сличног угла као и на цртежу (ради упоређења):




И стари и нови цртеж Центра показују "лице" зграде са главним улазом, а "лице" је оријентисано према уличици унутар блока.

Разлику процените сами.
 
Данас је званично отворена Делтина задужбина, односно "Центар за смештај и дневни боравак деце и омладине са инвалидитетом". Објекат има званично име "Сунце".

На отварању је била цела градска булумента са Ђикијем на челу, Чика Мишко са својом булументом, а наравно ту је био и нови "Сарпанђи" Новог Београда, Шапић.

Симболично је од стране Делта фондације, Граду предат кључ овог објекта, а Ђики је рекао да ће опремање објекта намештајем и опремом почети за пар месеци ! Није ми баш јасно, зашто тако касно, али ајде.

Објекат, барем мени, лепо изгледа, једноставних је линија и није нападан и китњаст. Средили су лепо цео тај део, околна паркинг места, изграђена су и нова само за објекат, а треба још да се среди зелена површина на неким местима.

Ево пар слика снимљених данас касно поподне, а гледаћу да снимим и објекат изнутра, а за то ми треба дозвола Делта фондације.





Главни улаз











Ту су и справе за вежбање прилагођене деци са инвалидитетом


Ови грађевински контејнери и клозети су још остали јер има још неке ствари да се уреде:
 
Svidja mi se projekat, samo sam ocekivao da cigla bude malo svetlija, ali generalno mislim da je bas skladno uradjeno :D
 
Prednji deo gde je ulaz izgleda malo zatvorasto, mada to možda ima smisla zbog buke sa ulice. Dopada mi se!
 
Гага":2xfoyg6g je napisao(la):
а) зато што је ово прва "задужбина" у Србији након 70 година, па макар она била и од тајФуна (бар није тајФун у неком негативнијем смислу) и што је то за ДЕЦУ

a Madlena Cepter i Madlenianum? :)
 
Prijatno sam iznneđen ovim projektom. Ako ništa drugo, nema previše plastike, metala i stakla. Pristojno se uklapa u okolinu. Samo još da profunkcioniše...
 
@Gaga,

Pretpostavljam da je grad tek formalno primio objekat juče, pa do danas nije mogao ni da pokrene javne nabavke za opremanje enterijera i ostale potrebne stvari pre puštanja objekta u rad. A kod javnih nabavki nemoguća je realizacija bez par meseci....
 
jlaki":2t33whgt je napisao(la):
Гага":2t33whgt je napisao(la):
а) зато што је ово прва "задужбина" у Србији након 70 година, па макар она била и од тајФуна (бар није тајФун у неком негативнијем смислу) и што је то за ДЕЦУ

a Madlena Cepter i Madlenianum? :)

Е па Чика Мишко је "јачи" :p и циљао је на децу, а ту смо сви осетљиви.

http://www.madlenianum.rs/index.php?execute=view_page&module=system&page_id=459
 
GOJE":1urzn90m je napisao(la):
@Gaga,

Pretpostavljam da je grad tek formalno primio objekat juče, pa do danas nije mogao ni da pokrene javne nabavke za opremanje enterijera i ostale potrebne stvari pre puštanja objekta u rad. A kod javnih nabavki nemoguća je realizacija bez par meseci....

Да, на то сам заборавио, да кад су јавне набавке у питању, иде се на тендер, па то траје и траје и траје,...
 
Pozdrav za Vas Gaga i ostale forumase.
Da li bismo mogli da upotrebimo neku od Vasih fotografija za potrebe naseg sajta www.centarbgd.org.rs ?
Inace, objekat je odlicno izgradjen i koncipiran i prema funkcionalnim potrebama i svi komplimenti projektnom timu.
Objekat je vec poceo sa radom a kada se malo usemi bice i fotografija unutrasnjosti.
Nabavka i opremanje su zavrseni, jos par sitnica je ostalo.
Nesto malo na http://www.centarbgd.org.rs/organiyacio ... daci-sunce
 
@Центарбгд, добро дошао на форум.
Наравно да немам ништа против, чак би ми било драго.
 
Знамо да је ова Делтина задужбина односно "Центар за смештај и дневни боравак деце и омладине са инвалидитетом" са лепим именом "Сунце", завршен и предат на употребу, што је наравно за похвалу.
После завршених радова крајем јуна месеца, остало је да се заврши још неке ствари по самој згради. Из тог разлога су остављене још три грађевинске кућице где су били грађевинци, одговарајући алат итд. Слика то и показује где је све уредно сложено и оградом обезбеђено.



Има већ десетак или више дана те кућице, онај пластични клозет, ограда, су однешени јер су сигурно све одрадили што је требало. Али, као што видите на овој другој слици, сво смеђе и отпад су грађевинци оставили за собом разбацано на зеленој површини, а надам се да ће Делта Холдинг и Чика Мишко то очистити. Био би стварно ред.
Наравно Делта Холдинг би могао да среди и ону зелену површину између тротоара и саме улице (Др.Хуго Клајн) где су улазили камиони на грађевину, а која је сад уништена и да посаде она два дрвета која су посечена из тог разлога.



Надам се да и наш нови члан Центарбгд, а поготово г-ђа Кресовић, заменик директора Делта Фондације, могу да ураде нешто по овом питању, јер ту ће се, ето дивне прилике за неке, створити депонија.
 
Evo - deo za odmor, hol, terasa, kabinet za domacinstvo..







Nisam obisao okolinu da vidim da li je taj nered ostao jer sam bio u velikoj zurbi. To je ostalo da uradi neko ko je zaduzen za te kontejnere i wc-e, koliko cujem, i to ce biti ubrzo uradjeno, ako vec nije.
Sto se tice uredjenja zemljista, bilo bi super da se uredi lep travnjak, ali mi kao ustanova nemamo nikakve nadleznosti da tako nesto trazimo. Mora da se vidi kome pripada plac pa da se taj namoli da uredi, pa onda papir i pecat... verovatno te stvari znate bolje od mene
 
Центарбгд, плусићћћ, за слике. Лепо су сређене просторије унутра са практичним намештајем. Надам се да је тако у целом објекту.
На жалост оно смеће и отпад још увек стоји, а вероватно ће стајати до даљег док се извођач радова не сети да ово уклони, или барем градска чистоћа, која и није задужена за ово.
Плац припада граду па мислим да не би било лоше да се као установа, обратите Скупштини града, да се исти среди. Можда не би било лоше да се, за почетак, обратите и општини Нови Београд, самом сарпанђију Шапићу !
 
Hvala!
Sredili su jako lepo. Ono sto je najinteresantnije - sva stakla su neprobojna, cime se dobila svetlost i prozracnost /bas je sunce/ a nije narusena bezbednost.
Pitao sam upravnicu za nered i ona se zena bavi time, ali za sve sto je van ograde mi bas nikakvu nadleznost nemao. Dok to ne uradi onaj ko treba, samo mozemo da gledamo.
Mnogo su striktni po tom pitanju.
 
Pa prijavite gradskoj cistoci ,komunalnoj inspekciji ,zardinjeriji lapsus komunalnoj policiji .Jako ljepo sa ukusom sredjeno
 
Смеђе и отпад однешени, ко је то урадио стварно не знам, али битно је да га више нема.
Мора да неко од надлежних служби прати Беобилд, па дали налог да се ђубре однесе :D
 
Vrh