Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

Posto robne kuce imaju nov menadzment, da li neko ima info da li ce u skorijoj buducnosti da renoviraju dva objekta u Knezu i posto H & M trazi veci postor u Knezu....da li ce to mozda biti RK Beograd - Nama ?
 
Pitanje je da li imaju dva objekta u Knezu :dil:
a i menadzmet im je . . . .
 
29. 06. 2012.| 10:36
Otvoren "Mercator" premium supermarket "Beograđanka"

mercator_290612.jpg


U centru Beograda sinoć je svečano otvoren "Mercator" premium supermarket "Beograđanka". Na oko 2.500 kvadrata, u ponudi je oko 12.000 artikala, među kojima su i ekskluzivne linije poznatih domaćih i svetskih brendova.

Stanka Pejanović, direktorka društva "Mercator S" i članica Uprave grupe "Mercator", izjavila je da "tokom svih deset godina, koliko posluju u Srbiji, kompanija neprestano inovira posolovanje, a novim objektom domaćem tržištu nudi niz novina u domenu trgovine - jedinstven asortiman, nove tehnologije i usluge".

U novom marketu mogu se naći mango, avokado, limeta, anis, fisalis, kumkvat, nar, više od 220 organskih artikala, 90 bezglutenskih kao i 20 makrobiotičkih proizvoda. Tu je i veliki izbor austrijskih, italijanskih, holandskih i paških sireva.

Na delikatesu se mogu naći, između ostalog, goveđa pršuta, začinjena šunka, specijaliteti poput biber salame, pančete, mortadele začinjene prirodnim začinima i pistaćima.

Kao posebna usluga kupcima je omogućeno i naručivanje potrebnih namirnica telefonom ili elektronskom poštom, kao i dostava na kućnu adresu i besplatan prvi sat parkiranja za svaku kupovinu preko 5.000 dinara.

Radno vreme objekta je svakog dana od 7 do 23 časa.

Izvor: eKapija
 
POTROŠAČ

Nema zakupaca za Robne kuće „Beograd”
Od nekadašnja 32 objekta u Srbiji trenutno otvoreno samo 19, a veliki deo radnji posle privatizacije nikad nije ni renoviran

rk-beograd.jpg


Pet godina posle privatizacije Robnih kuća „Beograd”, veliki broj objekata u vlasništvu ove kompanije je prazan, dok neki od njih posebno u unutrašnjostinikada nisu ni renovirani. Kako saznajemo, od 32 objekta renovirano je svega 20 i tu se stalo.

Lanac robnih kuća koje je „Verano motors” 2007. godine platio 360 miliona evra i najavio ogromne investicije nije uspeo da ostvari ni deo planova. Čak ni u Beogradu gde deo poslovnog prostora nije iznajmljen a u nekim od objekata radovi nikada nisu započeti. Brzo nakon promene vlasnika nastupila jesvetska kriza, došlo je do pada u maloprodaji, a kupci su se preorijentisali na velike tržne centre.

U međuvremenu upravljanje Robnim kućama „Beograd” preuzela je firma Konfluens, gde navode da je razlog ovakvog stanja u Robnim kućama to što nema dovoljno „kvalitetnih zakupaca”.

– Može se reći da tržište već neko vreme stagnira i da su zakupci vrlo oprezni povodom pitanja ekspanzije. Međutim, plan svakako jeste da Robne kuće ožive i upravo iz tog razloga je vlasnik angažovao našu kompaniju, da operativno upravlja portfolijom preduzeća. Napravljeni su strategija i koncept za svaku od RK, sa primarnim fokusom na privlačenje kvalitetnih zakupaca, oživljavanje i podizanje vrednosti RK, a verujemo da će kao logična posledica toga doći i renoviranje objekata – kažu u Konfluensu. Kako se navodi trenutno je otvoreno 19 objekata u celoj Srbiji.

– U većem broju lokala rade samo naši ključni zakupci „Merkator”, odnosno „Roda” i „Njujorker”. Trenutna popunjenost na tim objektima iznosi 30 odsto, a plan je da se krajem ove i naročito naredne godine situacija poboljša – objasnili su.

Na naše pitanje o tome zbog čega neke robne kuće u unutrašnjosti uopšte nisu renovirane i ponuđene eventualnim zakupcima, odgovorili su da najpre mora da se obezbedi dovoljan broj kvalitetnih zainteresovanih zakupaca naročito izvan Beograda, Novog Sada i Niša.

– Tek nakon toga je i ekonomski opravdano renovirati pojedine objekte. Svakodnevno se vode razgovori sa zainteresovanim zakupcima i najvažnije nam je da za prioritetne robne kuće napravimo dobru osnovu koja će biti održiva na duži rok – odgovorili su.

Da li razmišljalo o promeni namene Robnih kuća „Beograd”? U Konfluensu ističu da na takve odluke utiče aktuelna situacija na tržištu.

– Glavni fokus je na izdavanju prostora kvalitetnim zakupcima. Pravac razvoja Robnih kuća „Beograd” je određen strategijom i konceptom koji smo napravili.Cela strategija je rađena u skladu sa različitošću ne samo lokacije objekta, već i u skladu sa mikrookruženjem, demografskim i ekonomskim potencijalom. Na primer, nikako ne možemo da imamo isti pristup za objekat u u Knez Mihailovoj i robnu kuću u Knjaževcu – zaključuju u Konfluensu.

I. A. – S. D.
objavljeno: 26.10.2012.

Izvor: Politika
 
A zna li neko ima li sta od planova daa Debenhams robne kuce udju u neke od RK beograd ?

Mislim da bi robna kuca u Beogradjanci bila idealna lokacija za njih.
 
"Debenhams" još uvek nema registrovanu firmu u Srbiji, pre nekoliko meseci se pojavila vest da su zainteresovani za širenje na tržište Jugoistočne Evrope i ljudi su to odmah počeli da povezuju sa RK "Beograd". Čisto sumnjam da je takav scenario izvestan, makar u skorijoj budućnosti.

Kako stvari stoje u RK "Beograd" najbolje ilustruje reklama na Beograđanci da se u tom prostoru uskoro otvara prodavnica obuće "Metro".

Kao što u tekstu iz "Politike" piše, šta će se u kom objektu nalaziti zavisi od robne kuće do robne kuće. Siguran sam da će u prostor u centru grada (ukoliko se reše nedoumice oko restitucije u Knezu) pokušati da usele kompanije koje uskoro ulaze na srpsko tržište (poput H&M-a ili Peek and Cloppenburga - obe ove kompanije su, za razliku od "Debenhamsa", već otvorile firme u Srbiji) ili one koje su već tu, a nemaju prodavnice u centru grada (Newyorker, Bershka, Pull and Bear, C&A...). Sa ostalim robnim kućama će već biti dosta teže.
 
Da li neko ima informaciju kada Verano grupa planira da renovira robne kuce Beograd u Knezu....i pored ove krize sramota je da tako vec dugo zvrje prazne.....da li neko zna sta ce biti u objektu Beka (sa strane robnih kuca), primetio sam da se objekat renovira ? Zamislite epicentar grada u bliskoj buducnosti sa renoviranim robnim kucama, zavrsenim projektom u Rajicevoj i Zahinim futuristickim projektom ispod Kalemegdana.
 
Jednog ljepog dana 2020 rebne kuce u kenzu su pod restitiucijom pa niko neulaze u ono sto nije nejgovo ,za robnu kucu beko u knezu raspisivan je tebder nekoliko puta nije prodata mozda je renoviraju jer su nasli zakupca
 
Posle dužeg vremena došlo je do određenog tumbanja u Robnoj kući na terazijama. Deo objekta između Nušićeve i bioskopa Kosmaj je renoviran i tu je sada zajednička prodavnica "Oviesse" i "Coin Casa". Deo između Nušićeve i Kasine se trenutno renovira i tu će 16. maja biti otvoren "Deichman". Tako da Robna kuća kao takva zapravo više neće postojati, već će se tu nalaziti ove dve prodavnice.

Italijanska brza moda na Terazijama - Brendovi "Oviesse" i "Coin Casa" ponovo u srcu Beograda
Nedelja, 21. 04. 2013.|17:34 | Izvor: eKapija
Italijanski vodeći modni brend "Oviesse" (OVS) otvorio je u subotu (20. aprila 2013. godine) nov prodajni objekat na beogradskim Terazijama.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na hiljadu kvadratnih metara, na prostoru nekadašnje "Robne kuće Beograd", prodavaće se komadi marke "Oviese" zajedno sa poznatim brendom dekorativnih kućnih elemenata "Coin Casa", a namenjeni su pre svega mlađoj generaciji.

Ova firma ima, uz novu beogradsku, ukupno 141 prodavnicu u svetu, prodaje 120 miliona komada odeće, a kroz njihove prodavnice prođe godišnje više od 40 miliona posetilaca. Za mladalački italijanski brend se kaže da propagira brzu modu po pristupačnim cenama. Prosečna cena nove kolekcije kreće se oko 20 EUR po komadu, a džinsa, koji je lider u njihovoj paleti - 15 EUR.

OVS i "Coin Casa" su brendovi "Coin grupe" ("Gruppo Coin"), kojoj pripadaju i brendovi IANA, "Bernardi" i "Excelsior Milano".

Izvor: eKapija
 
Da li ce se u skorijij buducnosti nesto pozitivno desiti sa dve RK Beograd u Knezu - Namom i Miticem.....mozda ce u jednu da se useli H&M.......da li neko ima neke informacije?
 
Pre neki dan sam bas setao knezom i razgledao zgrade i gledao sam gde bi sve mogao da se uglavi H&M. Prva lokacija je robna kuca na pocetku kneza, medjutim tu bi se verovatno morala rusiti fasada jer H&M fura moderniji stil. Sledeca pogodna lokacija bi bila mesto gde su sada radnje time out, sephora i gap. Ako bi se te radnje iselile mogla bi se dobiti jedna velika H&M radnja, a kako je fasada uglavnom u prozorima uz adaptaciju bi se dobio moderan prostor za radnju.
Sledeca lokacija bi mogla biti zgrada robne kuce posle cesme. Iako oronula mogla bi se srediti u H&M prodavnicu. I na kraju ako se u skorije vreme bude gradio shoping centar na kraju kneza tu ce svakako biti H&M.

Od trenutno postojecih lokacije, najidealnije su robna kuca na pocetku kneza i mesto postojecih radnji gap, sephora i timeout, pre svega jer je to lokacija gde najvise ljudi prolaze.

Imate li vi neke insajderske informacije o RK ili nekoj drugoj lokaciji za H&M, ili mozda nekoj drugoj novoj radnji.
 
najidealnije su robna kuca na pocetku kneza

mozda i jeste najidealnije mesto
ali nisu takvi i imovinski odnosi
inače bi davno bila u nekoj funkciji. . .
 
BelgradeLove nista od robnih kuca u knezu za hm procitaj malo postove iznad postoji jos jedan ,lokal u palati albanija na pocetku kneza i lokal gdje sad nike na 2 nivoa oljustene fasade
 
Dobro, mozda nece H&M u robne kuce u Knezu, ali dokle ce vise takvi objekti u glavnoj pesackoj zoni da zvrje prazni....samo koliko stranaca prodefiluje Knezom....valjda ce Confluence team koji sada upravlja robnim kucama da nadje neko resenje !
 
Nadam se da ti je to za strance samo nespretna formulacija - pa, ne sređuje se valjda kuća samo kad ti dolaze gosti. Hoću da Knez bude lep za mene i ljude koji ovde žive, a samim tim će biti lep i za naše goste. Nedostaje nam samopoštovanja :)

Elem, robne kuće u Knezu će biti sređene čim se reši njihov imovinsko-pravni status. Bolje da je čisto, nego da je na silu, zar ne?
 
To se tako kaze, ako neces za sebe, onda bar sredi za goste. Mi kao narod smo odavno izgubili osecaj da nesto treba uraditi zbog sebe, pa nam je sada jedini izgovor da bilo sta uradimo, da to radimo zbog drugih. Valjda se tako osecamo bolje. Ili zbog osecaja da nam je uvek neko drugi kriv. Ko ce ga znati
 
Naravno, pre svega zbog nas koji volimo svoj grad i zelimo da iz dana u dan bude sve lepsi !!! :)
 
Ljudi moji ja ne mogu da verujem ali robne kuce beograd su ozivele za divno cudo. Vrlo moguce da Verano nije mrtav tj. da se dize iz mrtvih.

Naime idemo redom sta sam sve video.

Robna kuca u zemunu u glavnoj je totalno popunjena. Naime u delu prizemlja i na celom prvom i drugom spratu uselio se C&A i radnju ce otvoriti 21. novembra.

Pocetkom leta i robna kuca na terazijama je ozivela i to otvaranjem renovirane prodavnice OVSa a nedugo zatim i dajhmana. Od pre mesec dana 3/4 podruma zauzima DM i ponovo je otvoren ulaz iz podzemnog prolaza

Robna kuca na dusanovcu je ponovo useljena. U prizemlju se nalazi banka i DM, u podrumu roda, a na spratu CBT ( centar bele tehnike )

Koliko mogu da vidim sve vise velikih brendova se useljava u robne kuce, tako da me nebi zacudilo da se C&A otvori na prvom i drugom spratu i u robnoj kuci na terazijama, a kao sto smo vec culi ako se srede papiri i problemi sa naslednicima u robnoj kuci na pocetku terazija moze se useliti H&M.

Najveca misterijama mi je kako ce beogradjanku popuniti.
 
Нису оживеле РК Београд као предузеће, него је издат простор, а то није био циљ приватизације. Циљ је био да се приватизацијом од стране Верана, предузеће РК Београд постави на ноге и да раде као што је некад било са запосленима који су радили и пре приватизације, а не да издају простор.
И у блоку 44 је одавно у РК Београд, Азијска робна кућа, а код Фонтане је одавно све празно и делује јако жалосно.
 
Jedina robna kuca u kojoj sam bio a da je stvarno ziva je debenhams.
Sta god da je bio cilj privatizacije, ja se radujem sto robne kuce nece zvrjati prazne i da ce konacno uci u upotrebu pa makar u njih uselile zakupca kao sto je C&A, H&M, Dajhman, DM,...
 
Meni je u svemu ovom najdraže to što ti veliki igrači, vladari tržnih centara u zatvorenom i na otvorenom ("šoping-molova" i "ritejl-parkova", jelte) ulaze u centar grada i na taj način u njega vraćaju malo usahnulu živost. Kakav god mi odnos imali prema trgovini, od pamtiveka je znano da je ona najsnažnije mesto okupljanja i da gde ima trgovine, ima i najintenzivnijeg života (makar pojavno, u duhovne aspekte nećemo sada).

Žive robne kuće (pune svojih ili tuđih sadržaja, sasvim nevažno, najbitnije je - zanimljivih najvećem broju ljudi) znače dobro i celoj mikrozajednici: one pospešuju poslove i drugim uslužnim delatnostima u blizini (pune kafiće i restorane), dovode više ljudi čak i u knjižare, bioskope (kad bi ih bilo)... Jednom rečju - vraćaju rumenilo u lice usnulim lepoticama. :)

Gago, mislim da grešiš kada kažeš da je namera Verana bila da razvijaju Robne kuće u svom izvornom obliku. Prava i jedina namera im je bila da - masno zarade, a uopšte im nije bilo važno na koji način. Da su dan nakon kupovine dobili "nepristojnu" ponudu od nekog besramno bogatog "investitora", verujem da ni sekundu ne bi razmišljali šta im je činiti. Sva tajkunska posla u Srbiji (a i u ostalim sličnim državama, pretpostavljam) funkcionisala su po osnovnom principu investicionih fondova (zapravo, po temeljnom principu trgovine kao takve) - kupi jeftino, prodaj skupo.

Uzgred, zasluge za ovo "punjenje" RK "Beograd" pripadaju Confluence Property Managementu, firmi koja upravlja i "Ušćem" i "Stadionom".

http://confluence.rs/en/home/home
 
U avgustu su ispred RK kod Fontane napokon krenuli da nešto rade sa onim reklamnim izlozima koji su izgledali užasno. Prvo sam pomislio da će da ih uklone jer ne vidim njihov smisao (smetaju), međutim samo su ih obložili gips tablama.

Naravno, idiJoti su ih već sutradan išarali.

RK%20Fontana.jpg
 
И још ће да испадне да код Фонтане неко стварно навија за Партизан :oops:

Како год, надам се да ће се и овде ускоро уселити нека "Ција", или ХиМ. Има места и за самопослугу у подруму, где је увек и била.
 
Vrh