Šta je novo?

Careva ćuprija - hipodrom ili...

Ambassador":2nouvsr1 je napisao(la):
Dakle, ako dobro razumem, oni će sad raditi taj "mali" nadvožnjak, i onda kad budu trebali tunel da probijaju, i most da spajaju, taj će rušiti, i praviće veliki, koji ide do Požeške...
Yeah, right.. Videćemo mosta, ali tunela i UMP-a, nikad...
Изгледније је да сад кад су усвојили план петље код хиподрома могу да испројектују и изграде надвожњак, а да га
не морају рушити. Иначе, има десетак година како се питам кад ће, једино ми је логично да су то чекали...
 
Папири коче изградњу петље код Цареве ћуприје
Радови неће почети док не буду решени имовинско-правни односи, поручују из Дирекције за грађевинско земљиште
okrdq0.jpg

Возачи некад чекају и по пола сата (Фото Л. Вулетић)
Изградња надвожњака код Цареве ћуприје која би, према најавама, требало да почне до краја године, и даље је неизвесна. Дирекција за грађевинско земљиште покушава да реши имовинско-правне проблеме, односно питање власништва над земљом и док та бирократска заврзлама не буде разрешена возачи ће и даље губити време чекајући испред железничке рампе некада и по пола сата.

Ненад Бајић, шеф Информативне службе Дирекције за грађевинско земљиште, каже да на овом месту има имовине како физичких тако и правних лица, као и да је већи део проблема решен.

– Незахвално је прогнозирати када ће цео поступак бити окончан, али Дирекција ће, чим се створе услови, затражити дозволу за изградњу, а после тога ћемо расписати тендер за избор извођача – каже Бајић и напомиње да ће новац бити обезбеђен из буџета Дирекције.

План о изградњи надвожњака изнад железничке рампе, недалеко од Хиподрома, постоји од септембра прошле године, али није могао да буде спроведен у дело док није усвојен план детаљне регулације овог дела града. Сада је предвиђено да на овом месту буде подигнут прелаз који ће омогућити бржи проток возила и бољу везу како са центром тако и са Новим Београдом.

Милан Милосављевић, саобраћајни стручњак који је 35 година провео у Секретаријату за саобраћај, истиче да је првобитна идеја о градњи надвожњака настала још седамдесетих година прошлог века. Тада су, каже, у секретаријату разматрали могућност да подигну понтонски мост, али се од те намере одустало и преовладало је мишљење да је много боље направити саобраћајну петљу.

– Почетком године је најављивано да ће овде бити саграђен надвожњак који ће се простирати од малог моста код Топчидерске реке до Булевара војводе Мишића. То се, међутим, неће догодити, већ ће бити изграђена петља која ће се протезати од Царичиног града дуж целе Топчидерске долине и која ће се спојити са унутрашњим магистралним полупрстеном – објашњава Милосављевић и наглашава да је ова петља предуслов за изградњу моста преко Аде.

Он тврди да је пројектовано да будућа петља на неки начин споји Баново брдо и Нови Београд, тако што би се возила несметано кретала Пожешком, преко Цареве ћуприје, затим поред ресторана „Господарска механа” и даље преко будућег моста према новобеоградским блоковима.

– Та петља има огроман значај за цео град и док она не буде завршена неће бити ништа од дуго најављиване изградње моста на Сави. Реч је о крупном пројекту који укључује и измештање објеката „Југопетрола”. Све је то неопходно на време завршити да би се направили приступни путеви до моста – наглашава Милосављевић.

Стручњаци очекују и да ће петља утицати на смањење броја саобраћајних незгода, јер Царева ћуприја и даље представља једну од „црних тачака” где је протеклих година забележен велики број удеса.
Izvor: Politika
Link: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Papiri-koche-izgradnju-petlje-kod-Careve-cuprije.sr.html
 
Prema Nacrtu gradskog budžeta za 2013. godinu, sprema se rekonstrukcija glavne tribine Hipodroma:

10.9. Реконструкција објекта главне трибине Хиподром Београд

2013. - 23,713,800
2014. - 81,800,000

+iznosi su u dinarima

Izvor: Grad Beograd
 
Jaoj taj hipodrom treba sto pre da leti negde... Recimo Makis...
 
pa nece sad da ga pomeraju kad su ga lepo zaobisli svim onim konstrukcijama..
 
Nedamo hipodrom ostaje tu i tacka pobunice se ban brdo
 
Pa gledano realno takav GOLD LUX prostor skoro veći od aerodroma,sada okružen skupom infrastrukturom,uskoro i metro linjama (nadajmo se) je prosto neracionalno čak ze nepoverovati ,držati hipodrom se nekolimo bitnijih trka godišnje bez nekakve svetske reputacije ili atrakcije.To zemljište je od mnogo važnijeg značaja za razvoj grada i tu bi po meni trebalo da se gradi vrhunski poslovni prostor,sa novim kongresnim centrom,tržnim,dodatkom nekog diznilenda i sl.ima puno toga što bi se predložilo.
Jednostavno konjske trke danas se mogu reći i "diskutabilne" su prevaziđena stvar i u svetu stvar bogatih entuzijasta.A ne donosi nikakvu prednost pa ni turističku ili profit gradu .
Nema nikavog opravdanja da se takvo vredno zemljište u srcu grada ostane za tu namenu,prosto je nelogično.
Evo dovedite urbaniste iz sveta da vide gde nam je hipodromi na kakvom mestu i svi će vam reći da "nismo normalni".Isto važi za skladište nafte u blizini,pa šta ćemo, da ga zadžimo tu, samo zato što je nekada držao Šel?
kao ima tradiciju i sl..pa grad se menja ,raste,usavršava,bira bolja rešenja,dakle Hipodrom leti odavde kao i skladište nafte, a reka se vraća u život :D
Ovaj prostor trebalo bi oznaćiti sa Delux etiketom i prodavati najskuplje najačim kompanijama u regionu da grade svoje kule predstavnišva ,komercijalne sadržaje,novi lux kongresni centar bi dobro došao na mestu NIS skladišta nafte.
 
A kako se zove onaj radioaktivni potok pored, šta bi s njim?
 
Nema Hvala Bogu,nuklearnih postrojenja,ni skladišta nuklearnog oružija u blizini već se on zagađuje livnicom iz rakovice..i još nekoliko industrijskoh postrojenja,ništa što se ne bi moglo sanirati ozbiljnom zelenom stuidjom.
 
Ne znam kakav je nas hipodrom, ali sam primetio kada sam bio u Limi da je na hipodromu najskuplji shoping mole, sve najskuplje se tamo nalazi. Ne znam da li je to neki trend da se na na takvim mestima nalaze takvi sadrzaji. Mozda je zato hipodrom i dalje tamo.
 
Bulevarac":2g2qz4ta je napisao(la):
Ne znam kakav je nas hipodrom, ali sam primetio kada sam bio u Limi da je na hipodromu najskuplji shoping mole, sve najskuplje se tamo nalazi. Ne znam da li je to neki trend da se na na takvim mestima nalaze takvi sadrzaji. Mozda je zato hipodrom i dalje tamo.

Pa to je tradicionalno bogataško okupljalište, jedino je u Srbiji sve naopako:

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... s-Day.html
 
Pa kad je bogatasko okupljaiste sasjeceno u korjenu 45te .Inace po ko zna koji put hipodrom je legat kralja aleksandra i ostaje tu prvi koji je htjeo da omsti brke o isti je boza djeilic kad je ono slucajno izgorjela kraljeva tribina .Inace on je tu imao ideju da gradi stanove.Inace novi kongrsni centar nam netreba i postojeci jedava posluje sone strane save.2012 nazalost nas ekonomski nivo jos dugo nece bit na nivou tovjih ideja i zelja
 
I hipodrom je bogataško okupljanje.Naši čelni ljudi iz politike i estrade dolaze da budu viđeni.Mnogi i bogami uzjaše ponekad.Sređuju ga ,lickaju ali to je tako malo.
 
хиподром ван града под обавезно. ту није добро никоме. ни локалцима што им смрде штале, ни граду, коњима најмање...ма никоме.
нек оде хиподром крај језера уз овчу или тако негде. а то наравно не значи да треба да се претрпа, већ да се направи лепо план, да се измести НИС, да се ту направи културна четврт од индустријске зоне (што је већ започето КПГТом)...а у њеној позадини мала заузетост парцела.
 
Хиподром ни није у неком урбаном ткиву па да штрчи. У осталом две петље су изградили и скоро 100 милиона спискали како би их између осталог и углавили поред хиподрома.

Када попунимо савски амфитетар,луку,празне НБГ блокове итд итд, па ако нам и после тога буде фалило простора онда би можда и имало смисла измештати хиподром.

Мада,због саме позиције топчидерске долине и онога што је окружује сваку масовнију градњу на тој локацији бих забранио па самим тим,чак и када попунимо прави центар града питање је да ли би хиподром требало измештати и да ли би то било исплативо.
 
slozio bih se skroz da ima sasvim dovoljno prostora da se grad siri i mimo hipodroma ali nemam dilemu da bi preseljenje hipodroma bilo isplativo. novi hipodrom, bar onakav kakav treba beogradu, nije nikakvo cudo od cene a prostor koji bi se dobio kod careve cuprije mogao bi se mnogo bolje iskoristiti.. otvoren sam za sve..od parka koji bi priblizio topcider i adu do stambeno poslovne cetvrti.. spomenuo si saobracajnice koje su izgradjene i koje sad sluze da sprovedu vozila poredovog prostora (ne u taj prostor) praveci od njega bespotrebnu oazu izmedju dve velike oaza (topcider/kosutnjak i ada ciganlija).. za luku beograd potrebne su milijarde za bulevare, za hipodrom je potrebno par rampi. sa druge strane reke, obzirom na sadasnje trendove tovarenja krmaca po nbg-u meni se cini vise nego oceglidnim da ce jednog dana biti mnogo potrebnije IMT blok pretovriti u zelenu oazu nego sto ce ljudi hrliti da zive okruzeni kilometrima betona

jednostavno mislim da hipodromu nije tu mesto, kao sto kaze drum iz hiljadu razloga..od konja do saobracajnih potencijala..
 
Ја баш мислим да је хиподрому ту место и да се ваш став не осврће на историјат и значај те локације и целог комлекса чији је хиподром део.Пре ће бити да петљама,надвожњацима и изграђеним објектима ситног бизниса није место између хиподрома и остатка комплекса који је као целина било јако битно и лепо "предворје" Белог Двора.

Размисли мало,да ли су се најлепши градски парк,Милошев Конак,Ковница новца,Топчидерска тераса,омања железничка станица и хиподром нашли случајно на истом месту и шта бисмо добили да се развој те локације усмерио ка очувању тога а не прављењу друмског чворишта? ;) Размисли која је вредност ове гомиле бетона наспрам тога.

За мене је прихватљива градња само на нисовој парцели а хиподром треба да остане тамо где је већ равно један век.
 
Hipodrom treba izmestiti.
U svakom slučaju ta lokacija treba da ostane elitna, i ako bi se nešto i gradilo to bi trebalo da bude ime nekog Libeskinda,Hadid..i sl.dakle međunarodni konkurs 1.reda.
 
Kako mi je agotivno korišćenje pojma "elitno", pozelenim kad god na isto naletim!

@ 2012 Molim te kolega, da li možeš da kažeš šta pod time podrazumevaš? Da li pre svega misliš na formu (objekte), sa svojim "elitnim" karakteristikama (poznate erhitekte, vrhunski dizajn, materijali...), ili na sadržaj tj. uživaoce tog "elitizma" (stanare, korisnike)? Ili na nešto treće, meni nedokučivo...

Na stranu to što živimo u vremenu i na mestu gde je "elitizam" sinonim za našminkane lopine i njihove pevaljke!
 
Jedno ide sa drugim :wink: Ali mislim pre svega na sadržaje,od lux kula,kongresnog centra,hotela,tržnog centra,zabavnog parka,i sl.akcenat bi bio na veliki poslovno stambeni kompleks.Ako se nešto tu bude gradilo treba da zavređuje takvu lokaciju sa najlepšim okruženjem u gradu sa puno zelenila,šume,parkova,reke,most i naravno preskupom infrastrukturom mosta na adi a la Dubai..na to sam mislio.Pa zamisli nekog šeika,kineskog,ruskog tajkuna ili evropskog administratora koji iz svog ofisa na visini gleda na košutnjak ili adu ili prestižni pilon :D
Iako zbog krize ne deluje tako,takav kompleks bi se brzo prodao raznim korp.pre svega stranim..mada mislim da će se to pre dogoditi sa "gradom na vodi"u luci B. a jednoga dana i sa ovom lokacijom,ne treba žuriti ..lokacija će čekati bolja vremena..ali treba planirati.. za socijalu će utešno rakovica pre biti izbor.. :kafa:
 
Sam status Legata je jedino što brani Topčider od današnjih alavih gradjevinskih proždrljivaca
srecom bilo je pametnih iz tog doba :)

Svakako izmestiti NIS sa naznakom obavezno i hitno
ne samo što je neopevano ruglo grada vec zato što je tempirana ekološka bomba
na našu nesrecu tekovina glupih se vrlo dobro (p)održava a time ugrožavaju vode Beograda kao i sve što ide uz nj. :(
 
Делија, па да, хајде да изместимо сад ту инфрструктуру. :roll:
Ако је неко за измештање хиподрома, не значи да подржава "аутомобилску паланку" како се то овде популадно каже.
Слажемо се да није сјајно место толикој инфраструктури ту, али нећемо о томе и овде. То не мења чињеницу да је она сада ту. То што је хиподром ту већ један век.. хајде да не правимо баш од свега заштићене амбијенте и слично. Овамо нападаш ,,визуре™ '' а сада успостављаш неке несагледиве комплексе (који притом и нису повезани заправо) и не знам ни ја шта.

нека се хиподром претвори у озбиљан парк са расутим садржајима, који се ослања и наставља на културне активности старих индустријских објеката (шећерани и ниса). треба да остане неки траг хиподрома на локацији, то свакако, али то не значи да цео треба ту да остане. нека конкретнија структура дуж инфраструктуре као тампон.
 
Pa kad je bogatasko okupljaiste sasjeceno u korjenu 45te .Inace po ko zna koji put hipodrom je legat kralja aleksandra i ostaje tu prvi koji je htjeo da omsti brke o isti je boza djeilic kad je ono slucajno izgorjela kraljeva tribina .Inace on je tu imao ideju da gradi stanove.Inace novi kongrsni centar nam netreba i postojeci jedava posluje sone strane save.2012 nazalost nas ekonomski nivo jos dugo nece bit na nivou tovjih ideja i zelja DA se ponovim hipodrom je legat zaboravite.ima toliko prostora neiskoriscenog ,izmjestiti skladista goriva i seceranu i taj prostor pretvoriti u studentski kampus za 10 fakulteta koji nemaju dovoljno prostora i eventualno zatvoreni bazen
 
Vrh