Šta je novo?

Lokalni izbori 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^^ Slazem se - ali nazalost do toga je veoma tesko doci. Resenje, koje sam ja potencirao ovde na forumu ranije, je sastaviti listu konkretnih pitanja kandidatima, koja bi se onda organizovali u TV duel (ili sto da ne, YouTube duel pod organizacijom BeoBuild-a, hihihi)... Izjasnite se koja je vasa strategija za metro, za ovo za ono... Malo je tuzno, ali istinito, partijama ovi izbori znace mnogo vise nego nama, igrom slucaja, jer je svima ovo biti-ili-ne-biti, a gradjanima je sve jasnije da velikih revolucionarnih pormena u zemlji nece biti, tj. da je ovaj put mnogo trnovitiji nego sto su svi pretpostavljali...
 
Icicu od standa do standa partije pa cu da im postavljam meni interesantna pitanja za donosenje odluke za koga cu da glasam. Tako cu utvrditi dve stvari. Prva, sta oni misle o odredjenom pitanju i kako planiraju da ga rese, a drugo, u odnosu na to koliko ce znati da mi odgovore videcu koliko oni imaju pojma za sta se uopste zalaze stranka kojoj oni pripadaju.

Ovo sa youtubom nije uopste losa ideja, kod amera je to vidim vrlo vazan segment kampanje na ovim izborima. Pitanje je samo koliko bi takva ideja zazivela kod vecine nasih politicara i kakav je uopste njihov pogled na internet kao vrstu medija.

Nego koja pitanja bi postavili strankama tj. njihovim kandidatima, kada bi mogli?
 
На жалост медији су једна од најслабијих карика у ланцу, немају стручног кадра који би знао да на популистички одговор постави и потпитање. Једино што их занима је ко ће са ким, а зашто више нису са онима, а постизборна коалиција, ко ће на коју функцију... а ко ће шта да РАДИ и колико су РЕАЛНА обећања која се дају је мање битно :/

Сећам се кампање за претходне локалне изборе, једно од главних обећања беше мост преко Аде за који једино Небојша Човић рече да је реалан рок да се такав мост изгради 2010 година. Та његова изјава ми остаде у сећању урезана пошто ми је то деловало толико песимистички да сам побледео од саме могућности да га толико чекамо. Сад, радије не бих писао нашироко о томе како се данас надам да ће га изградити макар до тада. :)
 
Ima samo jedna stvar koja mi mnogo smea oko medijske kampanje za izbore. Radi se o sledecem, trenutna stranke na vlasti u Beogradu se ne reklamiraju samo iz svog budzeta, vec koriste razne gradske organe (direkcija za gradsko gradjevinsko, zelenilo i ne znam sta jos sve postoji) i onda se kao vrte spotovi tih preduzeca na tv-u, a ustvari je to kampanja stranaka koje su u bgu na vlasti, a glavni problem je sto i dalje dobar deo tih preduzeca puni svoje budzete kroz nase davanja u budzet, a mislim da nase pare ne bi trebale da se koriste u te svrhe vec da ta preduzeca rade ono zbog cega su i osnovana.

Slaze li se neko sa mnom?
 
shmeksi":1v9f3ca3 je napisao(la):
Icicu od standa do standa partije pa cu da im postavljam meni interesantna pitanja za donosenje odluke za koga cu da glasam. Tako cu utvrditi dve stvari. Prva, sta oni misle o odredjenom pitanju i kako planiraju da ga rese, a drugo, u odnosu na to koliko ce znati da mi odgovore videcu koliko oni imaju pojma za sta se uopste zalaze stranka kojoj oni pripadaju.
:lol: Ovo mi se sviđa. Štedi patike, neće ti niko znati bilo šta reći. Na prošlim izborima sam na DS-ovim štandovima pitao zašto nisu napisali da se Bogdanović jednom razveo, i da iz tog braka ima ćerku, mislim. Oni su hteli da me linčuju i bili u fazonu "Kakve ti to laži pričaš, kako te nije sramota!!". :/ Biće super ako budu znali da ti kažu ono što piše na flajerima.
 
shmeksi, slazem se ja 100%, ali mislim da ce biti tesko to iskoreniti - ta praksa je cesta svuda u svetu, cak i u drzavama sa mnogo razvijenijim gradjanskim drustvom.
 
Ambassador":46m4ffdd je napisao(la):
shmeksi":46m4ffdd je napisao(la):
Icicu od standa do standa partije pa cu da im postavljam meni interesantna pitanja za donosenje odluke za koga cu da glasam. Tako cu utvrditi dve stvari. Prva, sta oni misle o odredjenom pitanju i kako planiraju da ga rese, a drugo, u odnosu na to koliko ce znati da mi odgovore videcu koliko oni imaju pojma za sta se uopste zalaze stranka kojoj oni pripadaju.
:lol: Ovo mi se sviđa. Štedi patike, neće ti niko znati bilo šta reći. Na prošlim izborima sam na DS-ovim štandovima pitao zašto nisu napisali da se Bogdanović jednom razveo, i da iz tog braka ima ćerku, mislim. Oni su hteli da me linčuju i bili u fazonu "Kakve ti to laži pričaš, kako te nije sramota!!". :/ Biće super ako budu znali da ti kažu ono što piše na flajerima.
nije cerka nego sin, a i on je sad na listi ds-a :kafa:
 
jovanovm":3qcevdmc je napisao(la):
shmeksi, slazem se ja 100%, ali mislim da ce biti tesko to iskoreniti - ta praksa je cesta svuda u svetu, cak i u drzavama sa mnogo razvijenijim gradjanskim drustvom.
makar neka smanje broj spotova, ako nsita drugo.....ne mozes da gledas studio b sat vremena a da nema neke reklame
 
sad sam proverio i ti i ja smo u pravu. iz prvog braka ima sina i cerku. enough about that :D
 
Glasanje na 1.147 biračkih mesta
Gradska izborna komisija (GIK) utvrdila je juče da će na lokalnim izborima 11. maja građani moći da glasaju na 1.147 biračkih mesta na teritoriji grada Beograda. Na sednici usvojen je i predlog rešenja o određivanju biračkih mesta u Beogradu. GIK je do sada proglasila pet izbornih lista za učešće na lokalnim izborima zakazanim za 11. maj. To su: lista "Za evropski Beograd - Boris Tadić", "Demokratska stranka Srbije - Nova Srbija - dr Vojislav Koštunica", "Liberalno demokratska partija - Čedomir Jovanović" i "Srpska radikalna stranka - Tomislav Nikolić" i listu koalicije SPS-PUPS-JS. Rok za podnošenje izbornih listi je do 25. aprila u ponoć. Prema Zakonu o lokalnim izborima, izbornu listu za lokalne izbore svojim potpisima mora da podrži najmanje 30 birača po predlogu za svakog kandidata na izbornoj listi, što iznosi najmanje 3.300 overenih izjava birača. B. R.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.co.yu/20080401/beograd1.html
 
"Sramota što naselja nemaju vodu"
3. april 2008. | 13:53 | Izvor: Tanjug
Lazarevac -- Kandidat SRS-a za gradonačelnika Beograda Aleksandar Vučić izjavio je danas da je sramota što prigradska naselja nemaju vodu.

"Sramota je da u 21. veku grad nije u stanju da obezbedi vodu prigradskim mestima koja su samo na 20 kilometara od centra grada", kazao je Vučić u Vrbovnu u opštini Lazarevac i dodao da su Beogradu potrebni energični ljudi koji su spremni da rade od "jutra do mraka".

On je obećao da će, ako bude izabran za gradonačelnika, rešiti dugogodišnji problem snabdevanja vodom u beogradskim naseljima uz Ibarsku magistralu.

"I Čibutkovica, Dudovica, Brajovac i Stepojevac su deo Beograda koja moraju imati izgrađenu infrastrukturu, kao i centar Beograda", kazao je Vučić.

On je dodao da gradska vlast mora da brine i o prigradskim naseljima, a "ne samo da sedi u kancelarijama i razmišlja kako će da uzimaju pare od provizije za asfaltiranje istih ulica nekoliko puta".

Vučić je naveo da će akcenat njegove kampanje biti briga o ljudima i najavio da će obići sva beogradska naselja - "od Bloka 45 do prigradskih mesta".
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=03&nav_category=418&nav_id=292232


Đilas obećao vozove
3. april 2008. | 14:09 | Izvor: Beta
Beograd -- Dragan Đilas obećao je da će u narednih godinu i po dana biti obezbeđena nabavka 20 kompozicija vozova za podzemnu železnicu u Beogradu.

Dragan Đilas (FoNet)
Dragan Đilas (FoNet)
Najavljujući s tim u vezi saradnju sa "Železnicama Srbije", kandidat za gradonačelnika Demokratske stranke Dragan Đilas je rekao da će sredstva biti obezbeđena iz gradskog budžeta. Đilas je tokom obilaska opštine Rakovica rekao da za izgradnju prvu liniju metroa od vrha Bulevara kralja Aleksandra do Zemuna treba oko četiri godine.

"Ljudima iz udaljenijih delova grada mnogo bi značilo da imaju jaku vezu sa centrom i da taj voz ide na 40 minuta", rekao je on i obećao da će ti problemi građana biti rešeni.

Đilas je nameravao da sa predstavnicima medija u Resnik ode podzemnom železnicom, ali je, kako je novinarima rečeno, voz u 9.25 kojim je trebalo da se putuje iznenadno ukinut od danas do 10. aprila.

"Imali smo ideju da pokažemo da se u Resnik stiže podzemnom železnicom za 12 minuta, ali nam je rečeno da je lokomotiva voza prebačena da vuče negde po Srbiji", rekao je ĐIlas.

On je podsetio da je ove godine u beogradske pruge uloženo nekoliko stotina miliona dinara i dodao da će 11. aprila, za kada je najavljeno da će taj voz ponovo saobraćati, ponovo posetiti Resnik.

Đilas je obišao i radove u Ulici 13. oktobar i tunelu Straževica u opštini Rakovica i poručio meštanima koji imaju stambenih problema zbog klizišta na tom mestu da jasno definišu potrebe i probleme koje imaju.

"Vratiću se za nedelju dana, sačekajte me sa svim vašim problemima da znam koliko i odakle treba obezbediti sredstva", naglasio je on.

Kandidat gradonačelnika DS je obišao i adaptiranu zgradu sa devet socijalnih stanova u Rakovici koje je ta opština obezbedila na inicijativu Narodne kancelarije predsednika Srbije, dok je Đilas bio njen direktor.

Mladi DS i G17 podsetili na "Zonu sumraka"

Omladina Demokratske stranke i G17 Plus organizovali su na Trgu Republike u Beogradu performans "Zona sumraka" kojim su građane podsetili na težak socijalni položaj devedesetih i pokazali kako u praksi izgleda izolacija.

Predstavnik omladine DS Milan Vučković rekao je novinarima da su mladi dve stranke pokušali "da na simpatičan način predstave devedesete koje nisu bile nimalo simpatične" i dodao da će građani Srbije na izborima 11. maja glasati za evropsku budućnost i evropski put Srbije, a ne za samoizolaciju zemlje.

Predstavnik Omladinske mreže G17 Plus Miljan Ranđelović rekao je da je Srbiji dosta radikalske našminkane ideologije i dodao kako veruje da će se građani odlučiti za normalan život koji nudi koalicija za evropsku Srbiju, a ne za politiku samoizolacije iza koje stoje DSS i SRS.

Praćeni brojnim znatiželjnim građanima na Trgu, nosili su plastične pištolje "utoke", trenerke navučene do pola grudi, torbice "pederuše" i zlatne kajle u stilu tzv. dizelaša.

Oni su "valjali" devize, dok su druge njihove kolege prodavale cigarete, šećer, ulje i benzin, podsećajući na vreme sankcija devedesetih, kada su građani osnovne životne namirnice kupovali od švercera na improvizovanim uličnim tezgama, a gorivo u plastičnim bocama na haubama parkiranih automobila.

Jedan od mladih je glumio proroka Ljubišu Trgovčevića poznatog po rečenici "javlja mi se", aludirajući tako na prošlu deceniju kada su u Srbiji gotovo sve televizijske stanice bile zaposednute samozvanim vidovnjacima koji su proricali građanima svetlu budućnost.

Performans je uveličan muzičkim repertoarom devedesetih, hitovima Mobi Dika, Đoganija, Ivana Gavrilovića i drugih tadašnjih turbo zvezda.

Na televizijskom ekranu na jednom od štandova prikazivani su snimci incidenata koje je režirao i čiji je glavni akter bio lider SRS Vojislav Šešelj sa svojim partijskim drugovima.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=03&nav_category=418&nav_id=292237
 
^^^
Smesno.
Mislim da je svima inace jasno da je i Bogdanovic bio ocajan gradonacelnik (i predsednik gradske skupstine dok je to bila glavna operativna funkcija). Sve sto je uradjeno u ovom gradu u proteklih 8 godina uradjeno je ili barem isplanirano (zavrsetak Arene, ajde kao ona garaza ispod Pionirskog parka) dok je Djindjic bio ziv, a ne treba mnogo logike pa zakljuciti da je sve to upravo Djindjiceva zasluga.

Ako Demokratska stranka zeli neciji glas, prvo treba da nam zagarantuje da nece na kljucne izvrsne funkcije postavljati polupijane zene sa cebicima oko vrata i slicne likove iz miljea socijalistickih domova kulture i mesnih zajednica.
 
Lucifer":6r27uypc je napisao(la):
^^^
Mislim da je svima inace jasno da je i Bogdanovic bio ocajan gradonacelnik .
"Svima" osim meni?

možda ti živiš u gorepomenutim prigradskim naseljima koja još nemaju vodu, ali meni je Gradonačelnik Bogdanović ostao u odličnom sećanju.
 
Vucic jedino i moze da ide po prigradskim selima. Svestan je koliko u urbanom BGu moze da dobije glasova.
 
Inače, način prikupljanja potpisa za opštinske odbornike je promenjen, makar na Savskom Vencu, tako da sada morate da potpišete za listu pred dvočlanom komisijom, koja vam blene u LK. Dakle strašno je zakomplikovano skupiti hiljadu i nešto potpisa (za 2-3 sata u toku nekih dana u nedelji ubaciti ljude u neku prostoriju da to urade).
DS je na Savskom Vencu to skupio za dva-tri dana, koliko sam ja čuo.

A procena je da će na Savskom Vencu DS i LDP moći da formiraju većinu.
 
@vrachar

Општина Врачар је ваљда рекордер, 16 година су на власти демократе. Заиста би личило на пропаст света у њој да победи Вучић...
 
barrcode":3aot00wl je napisao(la):
Lucifer":3aot00wl je napisao(la):
^^^
Mislim da je svima inace jasno da je i Bogdanovic bio ocajan gradonacelnik .
"Svima" osim meni?

možda ti živiš u gorepomenutim prigradskim naseljima koja još nemaju vodu, ali meni je Gradonačelnik Bogdanović ostao u odličnom sećanju.
Nenad Bogdanovic ni po svojoj pojavi/licnosti niti po svojim ucincima ni na koji nacin ne zasluzuje neko paznje vredno mesto "u pojmu gradonacelnika". Bio je neproduktivno nervozna osoba koja je oko sebe okopuli tim nesposobnjakovica. U nasem narodu svako ko umre, ostane u lepom secanju. Mnogo dalje bi stigli kada bi se kao Jevreji sveki put kada se pomene prisetili sta je lose uradio, a ne "bog da mu dusu prosti" isl.

Da i ne pominjem da Nenad Bogdanovic veliki deo svog mandata nije ni obavljao svoju funckiju - svaki iole ozbiljan gradonacelnik koji bi saznao da je tesko bolestan i da ce biti sprecen da obavlja funckiju podneo bi ostavku i posteo bi svoj grad blama da ga dve godine predstavlja "zamenik gradonacelnika" i da nijedna vaznija odluka ne moze da se donese. To govori dovoljno o njemu kao gradonacelniku i koliko je mu je bilo stalo do ovog grada, a to mu je bio posao.
 
Ambassador":nwl7kb5h je napisao(la):
Inače, način prikupljanja potpisa za opštinske odbornike je promenjen, makar na Savskom Vencu, tako da sada morate da potpišete za listu pred dvočlanom komisijom, koja vam blene u LK. Dakle strašno je zakomplikovano skupiti hiljadu i nešto potpisa (za 2-3 sata u toku nekih dana u nedelji ubaciti ljude u neku prostoriju da to urade).
DS je na Savskom Vencu to skupio za dva-tri dana, koliko sam ja čuo.

A procena je da će na Savskom Vencu DS i LDP moći da formiraju većinu.
Da, na Starom gradu neke stranke kubure sa potpisima :(
 
Nenad Bogdanovic je od seljane kao sto je BG bio 90-tih napravio relativno pristojan evropski grad, a pri tom je na raspolaganju imao budzet xy puta manji od svih prestonica u regionu, a da ne govorim o Zapadnoj Evropi..... Nasledio je takodje ocajnu infrastrukturu, propala javna preduzeca, ocajan kadar po gradskim sluzbama itd. Napredak BGa je prepoznat, ne samo kod njegovih stanovnika, vec i u inostranstvu......
 
Да, све нас је пуно задужио...
 
Homer Jay":23zomv5m je napisao(la):
Nenad Bogdanovic je od seljane kao sto je BG bio 90-tih napravio relativno pristojan evropski grad, a pri tom je na raspolaganju imao budzet xy puta manji od svih prestonica u regionu, a da ne govorim o Zapadnoj Evropi..... Nasledio je takodje ocajnu infrastrukturu, propala javna preduzeca, ocajan kadar po gradskim sluzbama itd. Napredak BGa je prepoznat, ne samo kod njegovih stanovnika, vec i u inostranstvu......
To sto vi ljudi pricate je smesno. Postoje mnogo siromasniji gradovi u svetu od Beograda koji izgledaju mnogo bolje. Neke stvari kao sto su sredjenost ili elementarni ukus nisu povezane sa parama.

Ako je nesto i uradjeno, uradjeno je dok je Djindjic bio ziv ili neposredno po njegovoj smrti i zato se sve to moze uracunati njemu, a ne Nenadu Bogdanovicu. Gradska vlast koju je do skora vodio Nenad Bogdanovic ostace upamcena po suludim regulacionim planovima, decijim pristupom ozbiljnim projketima, unistavanjem gradskih dobara kao sto je Kalemegdan, poniznoscu pred SPC-om a kur*enjem pred stvarno velikim investitorima, milionima bacenih evra na uzaludne rekonstrukcije ulica i fuserski odradjene plocnike, nedostatku svake stvarne vizije (njihova vizija 3. Beograda, je ocigledno ono sto je bila vizija Novog Beograda pre 50 godina - spavaonica), pamfletskim akcijama tipa izmestanje beozovrta, realizaciji anahronih projekata od pre 25 godina (Centrotextil) i sprecavanju ugradjivanja bilo cega savremenog u urbanog u gradski prostor (Terazijska terasa), skandalozno "osvezenim fasadama".

Beograd je 90ih bio metropola za ovo sto je sada, a da ne pricam o 80ima. Druga je stvar sto je bio izolovan - to sa gradskim nivoom vlasti nema nista. Beograd 90ih nije imao tezge na Knez Mihailovoj i Kalemegdanu i nije imao ogradjene crkve po Novom Beogradu. Beograd do 90ih je znao sta su fini gradjevinski materijali i sta je stil, a sada se zna samo za bofl i fus. Svako ko moze da izusti da je Beograd danas neki evropski biser... ma u opste u bilo kom smisli poseban grad u kontekstu gradske uprave i planiranja, ocigledno dugo nije prosao carinsku kontrolu. Beograd izgleda jadno i bedno. A ko misli da se to gleda po broju obnovljenih fasada i slicnim parametrima grdno se vara. Postoje stotine svetskih metropola cije su fasada u mnogo jadnijem stanju nego beogradske. Jednom recju, Beograd je u poslednjih 8 godina UPALANCEN.. Toliko su pricali na sve strane o tom nekakvom beogradskom duhu, o sarmu i gostoprimstvu, da su sve to pooterali.

A Nenad Bogdanovic, da ponovim, imao je priliku da se pokaze koliko mu je stalo do ovog grada. Dopustio je da grad 2 godine zvrji bez gradonacelnika. Mrtav ili ne, sram ga bilo.
 
unistavanjem gradskih dobara kao sto je Kalemegdan,
Po meni, i mnogim turistima koji dolaze često u Beograd, Kalemegdan nikada nije bolje izgledao. Ovo kažem kao istoričar, i čovek koji je posetio mnoge tvrđave iz tog perioda. S obzirom da sam tamo bio pre neki dan i detaljno pregledao stvari, mislim da se ide u stvarno dobrom pravcu.

Beograd 90ih nije imao tezge na Knez Mihailovoj i Kalemegdanu
Ne znam gde si tio 90tih, ali ne samo da su bile tezge po Knez Mihailovoj kad sam ja tu prolazio kao tinejdzer, nego i ponjave i krpe po plocniku gde su se prodavale razne stvarcice.

Toliko su pricali na sve strane o tom nekakvom beogradskom duhu, o sarmu i gostoprimstvu, da su sve to pooterali.
Slazem se da je tog duha ponestalo, ali to je vise posledica otvaranja ekonomije i kapitalizma, a manje gradske vlasti. Moglo je mnogo toga da se uradi, ali licno mislim da to nije prioritet - duha dobrog raspolozenja i gostoprimstva je manje zbog toga sto se ljudi osecaju izneverenim svakim aspektom drustva, a ne zbog lose gradske vlasti.

Postoje stotine svetskih metropola cije su fasada u mnogo jadnijem stanju nego beogradske.
Ne znam odakle ti taj podatak? Kao prvo, koliko ja (i neku urbanisti) shvatam metropolu, njih sigurno u ovom svetu nema nekoliko stotina. Kao drugo, gde su tu fasade u jadnijem stanju? U kojim gradovima?

Moj stav je sledeci: moglo je mnogo bolje, naravno - ali u poredjenju sa ostatkom zemlje, i u poredjenju sa situacijom do sada, Beograd je u odlicnom stanju. To ne znaci da se ne trebamo truditi da postignemo vise, ali mi smo u kakvoj-takvoj ekonomskoj tranziciji tek 8 godina. Uporedite Sofiju ili Bukurest 1997 i sada... mislim da je Beograd u relativno boljoj poziciji, a krenuo je sa mnogo nize pozicije.

Ipak mislim da je Nenad Bogdanovic radio dobar posao - ne kazem da nije mogao bolje, ali sigurno nije u pitanju katastrofa koju ti spominjes, vec jedno znacajno poboljsanje.

Govorim o SMS-sistemu za parking koji radi na open source softveru, o rekonstrukciji tvrdjave, o restauraciji ulica, o popravljanju mostova i komunikacija (govorim o manjim), o poboljsanju gradskog prevoza, o e-upravi, o dostupnosti informacija svima preko interneta (pa i nama forumasima), o feasibility studiji lakog metroa, o restauraciji dela tramvajske mreze, o uvodjenju integrisanog tarifnog sistema prevoza, o boljem snabdevanju vodom, o uredjivanju stajalista,klupa, parkova, zardinjera, ciscenju fasada i prolaza, rekonstrukciji pijace Zeleni Venac...

Jeste to sve uradjeno na jedan nedovrsen nacin koji daje utisak da je u ptanju rad od strane ljudi koji se dovoljno ne razumeju u upravljanje ili u moderne svetske tokove - ali je ipak uradjeno, sto je mnogo vise od drugih gradova u Srbiji, ili cak nekih u regionu. To su po meni dovoljni plusevi za veoma pozitivnu ocenu rada N.B. na celu ovog grada.

Takodje, mislim da je tvoja zadnja recenica veoma neukusna - vec si izrazio svoje misljenje, zadnji komentar je potpuno bespotreban.
 
Bilo bi korisno, ako bi svi procitali prvi ambassadorov post i da se ponasamo u skladu sa tim

Now back to the topic

Ono za potpise nije promenjeno samo na Savskom Vencu vec je tako u svakoj opstini. Ranije su bili dovoljni samo potpisi dok se sada traze overeni potpisi pred komisijom.

Ima li neko informaciju da li ce Studio B ili Enter kao gradske televizije da organizuju neke debate izmedju kandidata za gradonacelnika ili makar neko elementarno predstavljanje gde ce ovi imati prilike da detaljno obrazloze svoje planove, a ne samo da govore prazne fraze koje se ponavljaju na njihovim mitinzima.

Mene npr. zanimaju sledece stvari:

- Kakvo resenje nude za regulaciju sve veceg broja (i sve ruznijih) splavova na Savi i Dunavu?
- Da li planiraju da uvedu policajce koji bi stalno bili prisutni u odredjenom reonu i koji bi se zblizili sa gradjanima na tom prostoru i tako povecali osecaj sigurnosti (postoje krajevi u beogradu gde se uvece bas ne osecate lepo da prodjete)?
- Sadnja novih drveca po gradu i izgradnja novih parkova, ali parkova u modernom smislu, gde nece samo da budu klupice vec i neki drugi sadrzaji?
- Sta bi radili sa lokacijama na kojima zvrje prazni objekti, a takodje sta sa lokacijama na kojima postoji projekat ali investitor nista nije uradio?
- Postavljanjena podzemnih garaza po gradu, njihovi planovi i nacini finansiranja?
- Kakva je njihova vizija Savskog amfiteatra (tipa, odnos rezidencijalnih, komercijalnih i drustvenih institucija, spratnost na tom delu)?
- Poboljsanje nocnog gradskog saobracaja i na koji nacin bi oni resili taj problem?


Ovo su neka od obicnih pitanja koja su mi trenutno pala na pamet, siguran sam da postoje mnogo ozbiljnija i vaznija pitanja (saobracaj, kanalizacija, pitanje roma, korupcija itd.)
 
Узгред, експеримент са првим послератним бирањем градоначелника је пропао. И нико и не истиче да се више градоначелник не бира директно. Ваљда да је то био напредак какве су хвалоспеве о томе давали пре четири године и данас би их тако бирали...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh