Šta je novo?

3. Beograd

Где год да се окренемо, видимо немар и нико да се заинтересује за неки свој проблем лично, него се увек чека тамо неко.
Пошто је овај део града препуштен сам себи и људи су схватили да могу да ураде нешто за себе, одвоје време и новац и уложе труд. Мислим да на овакве мале подвиге треба да се осврћемо и да их величамо, а негативним да придајемо мање публицитета јер се ствара слика да смо сви у каналу, а нисмо, још има људи квалитетних и предузимљивих. Подсећа ме на ~ имамо план ~ када је урадио феноменално станице у Гроцкој. Практично, корисно а својим рукама и новцем!

Бесправно насеље у Борчи. Бетонирана позиција за контејнере, уоквирена чак ивичњаком неким, олакшава посао и комуналцима, димензија од ока 7 x 2.5 метара. А видео сам још неке ствари, на другим местима, само да се распитам и сликам.


Само тако све може да буде боље, уз наравно и притисак на институције.
 
Odlicno kasnije ako bude bilo potrebe moze i da se ogradi odlicna osnova ,ima prostora i za kontejnere za reciklazu
 
Тужно је и то да је у Борчи било неколико десетина најмање, контејнера за ПЕТ амбалажу. Нећеш веровати, код мене у улици и где год да сам пролазио људи су 100% дисциплиновано одвајали. Док у једном тренутку спрега града и неког приватника није забрљала. Контејнери су недељама били затрпани и то нико није односио, а суседне су из чистоће редовно празнили. Једног дана агонија је прекинута уклањањем контејнера за рециклажу.
Овако нешто
 




Још један пример иницијативе, која доста кошта и новца и труда.
У дивљем насељу код Котежа. По причи, на месту спонтане депоније, власник земљишта одлучио је да промени, оплемени изглед и да га претвори у неку врсту парка. На сликама се виде саднице и земља која тек треба да се наспе на следећем делу простора за даље ширење парка, комшије изводе радове и одржавају.
А неке комшије би баш било брига, као што би неке газде замениле плацеве за десетине хиљада евра.
 
Kao sto je sedište Novog Beograda na N.Bg. te konstatno napreduje
i postoji zainteresovanost za svaki nj. čošak
tako da bi postojao 3 Bgd i krenuo u napred
mora ce da formira svoje sedište u sebi a ne da je pod statusom ,,ono preko,,
Jednostavno prema datoj vec decinskoj situaciji na terenu
treba prilagditi i administrativnu situaciju

Dotle morace trpeti svi, svako štucanje koje je odavno postalo saplitanje do saplitanja . . .

Konkretno da se ova ,,bašta,, nalazi ispred opšt. kancalarija, bila bi i te kako podržana i štićena
a sada je tamo negde ,,preko,, pa još zavučena u . . .
ko je tu onda od ,, opštinskih vlastodržaca,, zainteresovan- pa niko ,
a mikro zajednica trpi upravo zbog decenske ne prilagodjenosti činjenične terenske situacije i administracije

Edit
Zapravo sam naziv teme 3 Beograd
ispiriše da razmislimo o stvaranju nakon partizanskog ,,drugog,, Bgda (davno zastarelo )
odobroj reorganizaciji u svim sverama
radi stvaranja za 21 vek ,,treceg,, kompletnog Beograda
 
Па сам назив трећи Београд се односи на две ствари. Постојећа насеља и индустријске зоне, њихов напредак и уређење ( то је свакако и приоритет тренутно ) и на велика платна за нова стварања, нова дела ( ако скупимо снаге и можда још више воље ) Мислим на простор између Котежа и Борче ка Земуну, велика шанса која може бити и велики промашај, пропуст какав ни једна генерација није до сад направила.

По мени, центар овог дела већ постоји, чак и административно ( општинске зграде, полиција, ватрогасци... ) то је Борча и ту код никога нема дилеме. Ако говоримо о новој општини, мислим да је то губитак енергије и да то људе овде у највећој мери не занима. Оно што је потребно је у ове крајеве удахнути живот, да се што мање ослањају на остатак града. Чак можда измештати садржаје који праве гужве у центру. На пример, аутомобили и саобраћај који прави градски завод за заштиту здравља и људи који њега посећују нису по мени за раскрсницу Д.Стефана и Џ.Вашингтона већ више за Борчу, Котеж...

Генерално људи о овом делу града јако мало знају, најмање су са њим упознати, није никако интегрисан, ни саобраћајно ни по садржајима. И зато нико нема потребу да дође ако нема некога, упркос близини центра. Нико није ишао у средњу или факултет, на неки преглед или по документ, ни на базен...познат је тек по неком пецарошу који је прошао ободом и нема јак утисак о свему.
 
и да то људе овде у највећој мери не занима
verujem da je rečenica istinita , nažalost to potvrda bolesti lokalne zajednice


To je najveca Beogradska površina koja je naj svežija u primanju ljudi u visokom procentu a sa raznih strana
gde su se našli isprpletani različiti običaji (kulture) bez ikakvog mešanja
svako drži svoje i ne interesuje ga drugo
a razlozi su mnogobrojni : od jurnjave za hlebom do otudjenosti

Neke vodece političke stranke koje se proklamuju da počivaju na demokratskim principima
a crpele su glasove i odatle
upravo su tu pokazale koliko su na pogrešnom putu sa pogrešnim ciljevima sa pogrešnim radom
kada su zanemarili potreban rad u edukaciji i aktiviranja takvih lokalnih zajednica

Mogu samo da zamislim njihova ,,dostignuca ,, u unutrašnjosti kada nisu kadri ni u Beogradu
prosto im bilo. . .
 

Овако се код нас штеди на гвожђу

А боко са тобом се изгледа нисам разумео. Знам на шта мислиш, на нетрпељивост и не заинтересованост за друге између сремаца и далматинаца, ваљда?
Овде тога нема. Људи су не заинтересовани јер не верују да може да буде нека корист од тога. Када би се прво подигло све на неки ниво, онда и ајде. Овако би били само пуштени низ воду.
 
Били су метални па су нестали а на њиховом постољу су ови изливени. Не знам од чега су, на Зрењанинцу, на тротоару су.
 
Борчанац":eik4rs6w je napisao(la):

Овако се код нас штеди на гвожђу

А боко са тобом се изгледа нисам разумео. Знам на шта мислиш, на нетрпељивост и не заинтересованост за друге између сремаца и далматинаца, ваљда?
Овде тога нема. Људи су не заинтересовани јер не верују да може да буде нека корист од тога. Када би се прво подигло све на неки ниво, онда и ајде. Овако би били само пуштени низ воду.


А овако изгледају у трећој бетонској ревизији, после нестајања металних, све у задњем кварталу. Изгледа неки упорни камиони прилагођени кретању по тротоарима, ове претходне су самлели, остала арматура и по неки сегмент бетона.


Све ово је у циљу да схвати ниво дивљине овде ( да не помислите да редовно промашујем тему :) )
 
Odsustvo svakog urbanizma sa druge strane Dunava. Zauzimanjem ove parcele od BMW Radulovic u saradnji sa Gemax-om, gubi se poslednja sansa da se ovaj deo Krnjace postane urbani centar. Pristinizacija se nastavlja. Toliko prostora na 500m odatle na Pancevackom putu, koji ima svu infrastrukturu za prodajni salon + parking + servise. Ne krivim BMW ni Gemax vec Palilulu, grad i Srbiju. Za vreme Slobe je donet detaljni urbanisticki plan za druga Antelja, koji uzeo rasadnik a nije dao nista. Njegovo delo su nastavili drugi. Prilazem skicu koju sam poslao uticajnom kolegi pre par godina sa predlogom da drzava ogranici upotrebu ovog zemljista.
http://img29.imageshack.us/img29/8128/wjp4.jpg
 
Nisam cuo za bilo kakav poziv za raspravu u vezi ove gradjevinske dozvole. Samo su jednog dana poceli da skidaju humus.
 
Ова два Дошенова поста сам поставио и у тему "Пројекти у изградњи", подтема "БМВ центар Крњача", јер се баш ради о тој локацији. Дошен ми сигурно неће замерити због тога.
 
JohnnyLee":3jl499po je napisao(la):
хехе, Јерковић закон :)

Чему се ти радујеш, видиш да се ширимо као куга 8)

Хајде да се још нашалимо... Годинама овде кружи виц.
Како ће се звати Земун после изградње моста? Борча 6
5 делова Борче већ постоји + стара + брдо дивљине...
Изгледа да је виц прешао реку...
 
Ја сам остао дужан репортажу о Падинској Скели. У њој се нажалост шире само затворски капацитети, али чим се приберем одужићу то...
 
Jel to večeras pala potvrda kod Olje (utisak nedelje)
da je III Bg izvestan (P=70 ha ) :D
 
20pf09l.jpg
 
Vrh