Šta je novo?

Kamere

Da, te ogromne stubčine su za saobraćaj, i njih su postavili oko Univerzijade, ova druga, mala, nova, koja je u obliku Г je za snimanje žutih traka, i pozicionirana je tačno iznad žute trake, video sam ih i na Brankovom mostu i još negde, ali se ne sećam gde.

Inače, u potpunosti podržavam ove koji raznose kamerice. :D Naročito u Britaniji je to otišlo previše daleko. U Kanadi je neki tip pred Ustavnim sudom oborio kaznu koja je snimljena takvom kamericom, i od tada se ne koriste za slične slučajeve (ili je to bila Britiš Kolumbija). A svuda gde se meri brzina radarom moraju da postoje vrlo jasne signalizacije da se to radi.
 
Povećavanje trajanja "zelenog svetla" - daljinsko nadgledanje i upravljanje semaforizovanim raskrsnicama u Beogradu

San svake kompanije koja se bavi ovim poslom jeste da saobraćajem upravlja daljinski, odnosno iz jednog centra - rekao je Dragan Bunčić, direktor Sektora saobraćajne delatnosti "Beograd-puta", prenosi "Beoinfo".

To javno komunalno preduzeće održava kompletnu saobraćajnu signalizaciju u Beogradu, a jedan od segmenata jeste i svetlosna signalizacija. Bezmalo 550 semaforizovanih raskrsnica u njegovoj je nadležnosti, a trinaest terenskih ekipa ovog preduzeća svakodnevno obilazi grad i interveniše gde je potrebno, naravno, po nalogu Sekretarijata za saobraćaj Beograd.

- Zato je u "Beograd-putu" formiran Centar za daljinsko nadgledanje i upravljanje saobraćajem. S obzirom na to da se bavimo održavanjem, centar se trenutno ne koristi za upravljanje, ali ima mogućnosti da i to radi na raskrsnicama koje kontrolišemo. Centar trenutno pokriva tri sinhronizovane saobraćajne zone: čitav Novi Beograd, sem ulice Jurija Gagarina, zatim Borsku i zonu oko Ugrinovačke ulice u Zemunu, kao i tri sistema za alternativno upravljanje saobraćajem po trakama u Kneza Miloša, Bulevaru oslobođenja i Pariskoj – rekao je Bunčić.

Centar je realizovan po idejama stručnjaka "Beograd-puta", uz pomoć programera iz Srbije, tako da je korišćena domaća pamet. Koliko je centar značajan pokazuje primer da ukoliko se u određenim zonama koje su u sistemu stvori saobraćajna gužva umesto da se izlazi na teren, za šta su zasigurno potrebni sati, sada može daljinski i to u vrlo kratkom roku da se koriguju signalni planovi, poveća trajanje "zelenog svetla" na semeforima i tako poveća protočnost vozila. U ovom sistemu trenutno je oko 20 procenata ukupnog kapaciteta semaforizovanih raskrsnica u Beogradu, ali centar može da podnese "teret" i ostalih, što se i planira u budućnosti.

Sistem prikuplja podatke o trenutnom stanju na svakoj raskrsnici uz grafički prikaz i trajnu memoriju. Prema rečima šefa svetlosne signalizacije Simonide Elez, svaka neispravnost prikazuje se promenom boje na monitoru, uz SMS i e-mail alarmiranje. S obzirom na to da daje prikaz u realnom vremenu, njegova najveća prednost jesu trenutni podaci o eventulanoj neispravnosti, što omogućava znatno brže delovanje. Na osnovu odluke Sekretarijata za saobraćaj, tokom zimskih padavina sistem omogućava i uključivanje na režim "žutog treptača" 54 semaforske rasksrsnice, što takođe doprinosi boljoj protočnosti saobraćaja, ali i većoj bezbednosti u zimskim uslovima.
Izvor: E-kapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/291871
 
Da li iko zna nekog , da je dobio kaznu za prekoracenje brzine ili prolazak kroz crveno svetlo , tako sto ga je snimila neka od ovih kamera . Ja znam samo za kazne koje su dolazile za kretanje zutom trakom.
 
Rade kamere za snimanje brzine od skoro. Bilo je u svim vestima, kacili su ljudi na forume kazne koje su im stizale.
 
За пролазак кроз црвено светло се одавно снима и казне увелико стижу, а од скоро и за прекорачење брзине, односно од кад су почеле да раде и те камере за прекорачење брзине.

Ево и списка камера које мере/снимају брзину кретања возила у граду (добро је знати), а има их пет (5) за сад:

Булевар Николе Тесле (Ушће)
Булевар Михајла Пупина (код палате Србија)
Јурија Гагарина - Антифашистичке борбе
Омладинских бригада - Јурија Гагарина
Булевар Краља Александра Карађорђевића - Ботићева
 
Gde je tačno ova j gagarina-omladinskih brigada?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Да упозорим чланове форума да је још једна камера за снимање/мерење брзине возила, постављена у граду, и то на "Мосту на Ади" у правцу Новог Београда. Ако неко буде скоро пролазио, нека слика (ако се сети :D)

15/07/2013 - 18:14
VOZAČI, PAZITE: Počelo snimanje brzine na mostu preko Ade!
Dozvoljena brzina kretanja motornog vozila je 50 km/h, a na pojedinim delovima i 40 km/h. Kazne dospevaju na kućnu adresu.

Saobraćajna policija počela je da snima prekoračenje, a kazne dospevaju na kućnu adresu. Dozvoljena brzina preko mosta je 50 km/h, a na pojedinim deonicama i 40 km/h (silazak sa mosta kod buvljaka), te iz saobraćajne policije preporučuju vozačima da prate signalizaciju.

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/77 ... reko-ade-2
 
uh... koliko je ovo pouzdana informacija?
 
Ne postoje fiksne kamere, ali snimaju saobraćajci i pritom ne moraju uopšte da te zaustave.
 
Dozvoljena brzina preko mosta je 50 km/h, a na pojedinim deonicama i 40 km/h (silazak sa mosta kod buvljaka)

Saobracajni genijalac organizovao sabijanje saobracaja pri silasku sa mosta :bash:
 
Али наслов ( возачи пазите )
Као да треба бити обазрив само због камера, што је промашен циљ. Боље би било без и једне а уз велику свест о последицама брзе вожње. Камера никога није ничему научила, упркос могућности да се помоћу ње неко казни...
 
ftj":39mc7pqa je napisao(la):
Ne postoje fiksne kamere, ali snimaju saobraćajci i pritom ne moraju uopšte da te zaustave.
@ФТЈ, ових шест камера за мерење и снимање брзине возила су фиксне на носачима изнад саме улице. Друго је то што ти спомињеш, ако си мислио на радаре, где полиција снима из руке, или неког носача са ногицама или из кола (пресретачи).
 
Još niko nije video kamere na novom mostu.
Presretač kada snimi mora da zaustavi, to i rade.
Policija kad snimi (nekim od radara) mora da zaustavi, to i rade.
Zaustavljanja jedino nema kada snimi neka od kamera za žutu traku, brzinu ili prolazak kroz crveno. Takvih kamera nema mnogo u gradu i ne snima jedna kamera sve.

Ako se postave kamere na novi most preko Ade, to je čisti bezobrazluk.
Zna li neko od vas kada se dogodila saobraćajna nesreća na tom mostu sa pričinjenom tom i tom materijalnom štetom i/ili povređenim ili poginulim licima?
Samim tim što toga nije bilo, znači da ta saobraćajnica nije problem po pitanju bezbednosti saobraćaja. Čemu onda kamera za brzinu na deonici koja nije problematična???
Naravno, samo zato što je tu najlakše naplatiti kaznu. A, kao što znamo, saobraćajnu Policiju u ovoj državi boli ona stvar za bezbednost u saobraćaju, već je suština, razlog njihovog postojanja naplata kazni.
Da im je bezbednost saobraćaja prioritet, onda ne bi spucali pare u instaliranje opreme na deonici koja nije bezbednosni problem... već bi pare ulagali u one deonice koje su se pokazale svojom crnom statistikom kao problem.

Ako kamere instaliraju, taj most mene videti neće, ne zato što sam neki divljak, nego manje od 2 kilometra dalje imam takođe most sa tri trake po smeru gde smem da vozim bar 80.
'ebo ih onaj ko im je rekao da je suština bezbednosti u saobraćaju staviti svuda ograničenje 40 ili 50, pa i na put koji je prav i širok preko 10 metara...u jednom smeru. Uvažavajući tu logiku, ja bih da se onda komplet ukine prevoz motornim sredstvima, već svi da idemo samo peške, roleri i bicikle i zdravo. 21. vek u Srbiji...
 
neshaoct":111xe9qp je napisao(la):
Još niko nije video kamere na novom mostu.
Presretač kada snimi mora da zaustavi, to i rade.
Policija kad snimi (nekim od radara) mora da zaustavi, to i rade.
Zaustavljanja jedino nema kada snimi neka od kamera za žutu traku, brzinu ili prolazak kroz crveno. Takvih kamera nema mnogo u gradu i ne snima jedna kamera sve.

Ako se postave kamere na novi most preko Ade, to je čisti bezobrazluk.
Zna li neko od vas kada se dogodila saobraćajna nesreća na tom mostu sa pričinjenom tom i tom materijalnom štetom i/ili povređenim ili poginulim licima?
Samim tim što toga nije bilo, znači da ta saobraćajnica nije problem po pitanju bezbednosti saobraćaja. Čemu onda kamera za brzinu na deonici koja nije problematična???
Naravno, samo zato što je tu najlakše naplatiti kaznu. A, kao što znamo, saobraćajnu Policiju u ovoj državi boli ona stvar za bezbednost u saobraćaju, već je suština, razlog njihovog postojanja naplata kazni.
Da im je bezbednost saobraćaja prioritet, onda ne bi spucali pare u instaliranje opreme na deonici koja nije bezbednosni problem... već bi pare ulagali u one deonice koje su se pokazale svojom crnom statistikom kao problem.

Ako kamere instaliraju, taj most mene videti neće, ne zato što sam neki divljak, nego manje od 2 kilometra dalje imam takođe most sa tri trake po smeru gde smem da vozim bar 80.
'ebo ih onaj ko im je rekao da je suština bezbednosti u saobraćaju staviti svuda ograničenje 40 ili 50, pa i na put koji je prav i širok preko 10 metara...u jednom smeru. Uvažavajući tu logiku, ja bih da se onda komplet ukine prevoz motornim sredstvima, već svi da idemo samo peške, roleri i bicikle i zdravo. 21. vek u Srbiji...

Istina.Najvaznije su kazne . Bezbednost se ovde povecava strahom od saobracajne policije i potpuno suludih kazni.

Dacu par primera .

Policija izvlaci iz kolone automobil , koji je na ogranicenju od 60 isao 68 jer je u jednom trenutku za tih pa metara, koje je imao do sledeceg auta , napravio tih 2 na sat koji se ne tolerisu . Znaci , nista nije ugrozeno , auta su u koloni , itd . , ali kazna se mora naplatiti ...

Policija zaustavlja starijeg coveka , koji uz to nije iz Beograda , na skretanju iz Despota Stevana u Cvijicevu jer je kao poslednji , prosao kroz neko zuto- crveno svetlo .

Policija u jutarnjem spicu gde su brzine 30 na sat zaustavlja vozilo sa ne upaljenim svetlima ..

Ali isto tako znam pricu , gde covek bez dokumenata , uz to je i pijan , sve zavrsava sa 2000 dinara ...


Jos samo da kazem da postoje policijski civilni automobili sa kamerama , koji stoje uz neke putne pravce i slikaju samo brzinu kretanja . Kazne uredno stizu . Ovu kaznu je dobio moj drug , a uslikan je u blizini Sremske Mitrovice.
 
Samo da dodam da i na izlasku iz Pančeva ka Kovinu kod groblja sede panduri u civilnom autu sa kamerom. A tamo su stavili fantastično ograničenje od 30 km/h.
 
361902_grafika_origh.jpg
 
nigde se ne spominje kamera na uglu Starine novaka i Cvijiceve koja mislim da belezi prekoracenje brzine a sigurno slika prolazak na crveno svetlo! Prolazio sam nekoliko puta kada je sevnuo blic zbog nekog vozila koje je proslo brze nego sto je dozvoljeno...
 
JunkieBanjica":2ri1wnwd je napisao(la):
nigde se ne spominje kamera na uglu Starine novaka i Cvijiceve koja mislim da belezi prekoracenje brzine a sigurno slika prolazak na crveno svetlo! Prolazio sam nekoliko puta kada je sevnuo blic zbog nekog vozila koje je proslo brze nego sto je dozvoljeno...


Tako je . Tu kameru niko ne spominje , a ja mislim da ta kamera registruje i prolazak na crveno i brzinu.
 
Ta kamera je postavljena znatno pre svih ostalih (čak možda i pre 5 godina), kao neka vrsta pilot projekta.
 
I sta bi na kraju za kamere na novom mostu preko ade, ima li ih ili ne?
 
Ta raskrsnica je izgleda ogledna i na njoj trenutno ima bar 4 kamere. Dve su montirane u pravcu Pionira i mere brzinu i prolazak kroz crveno svetlo, dok druge dve izgleda imaju samo nadzornu funkciju.
 
operic":2leh2p75 je napisao(la):
I sta bi na kraju za kamere na novom mostu preko ade, ima li ih ili ne?
Та камера на Мост на Ади је постављена од стране грађевинаца, а новинари из Телеграфа су брже боље то објавили, аостале новине (копи-пасте) и "напалили" народ да је то камера за контролу брзине и почела је пљувачина скоро на свим интернет странама новина.

Чуо сам ових дана да има и камера на Газели која мери прекорачење брзине, али распитаћу се, па кад сазнам, где је и у ком правцу, јавићу !
 
Na gazeli postoji 6 kamera . Za svaku traku po jedna kamera . Nalaze se skoro na polovini mosta , ali su blize novobeogradskoj strani i vrlo jasno se vide. Da li su u funkciji , ne znam .
 
@Гага

Rekoh da nema fiksnih kamera na novom mostu. I da, saobraćajci uveliko snimaju radarom iz kola i šalju fotografije na kućnu adresu bez zaustavljanja i to po celoj Srbiji. Kamere na gazeli imaju mogućnost snimanja brzine(pali se radar detektor) ali do sad nije potvrđeno da je iko dobio kaznu.
 
Vrh