Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Upoznata sam da postoji sajt naselja, medjutim mislim da je i ovaj forum jednako posećen. Možemo pokrenuti temu i tamo, nikakav problem. I ja sam za toleranciju i razumevanje. Eto već godinu dana tolerišemo narušavanje našeg mira zarad dečije igre i sreće, a kako su nam živci sve tanji,a glava sve umornija, krajnje je vreme da se pronađe rešenje. Svaki pametan predlog može da se uzme u obzir.
 
Citam komentare i moram priznati da mi nije do kraja jasno kako vam sporstski tereni pa makar i u okviru bloka mogu smetati. Za djubre se naravno slazem ali na kraju krajeva to su deca stanovnika delom a delom posetilaca sastrane. Treba biti zadovoljan cinjenicom da se tereni koriste za sport i rekreaciju za sta su i namenjeni.

I za kraj naravno svi smo mi bili mladi i bavili se sportom koliko smo znali i mogli i u okviru naselja i ispred zgrada i na pravim i na improvizovanim terenima i ne pamtim da je toliko ljudi bilo protiv.
 
Надреално. Игоре,раније сам ти рекао да ове теме-кућни савети деградирају форум али разумем да не можеш ништа да учиниш поводом тога.

Него,

Ваша је велика срамота смеће расуто по то мало јавног простора што имате између својих зграда.

Као друго,нису крива деца која се играју што вам је нарушен унутрашњи мир већ они који су своју децу уселили у "казнено-поправни завод блок 72" са катастрофалним урбанистичким решењем блока урађеном по угледу на затворске блокове у ЦЗ-у али и одличном акустиком услед кањонске конфигурације блока па звуци дечије игре одзвањају и мимо вашег казнео-поправног блока.

Као да деци није довољна казна што живе у тако нехуманом блоку па бисте им да забраните и право на игру и колико толико здраво одрастање?!
 
MIMKA1980":w597ei3g je napisao(la):
Ako stavim prečku iznad malog, fiksnog, prozora, onda neću moći da spustim roletnu do simsa. U tom slučaju će roletna (plastična) ići samo do prečke i kroz mali prozor će ulaziti svetlost. Inače, hvala ti na skici!

@MIMKA1980
Izvini nisam dugo gledao forum.
Izgleda da me nisi razumela. Napisao sam
Tako da je i to dobar razlog da komarnik nebude baš do prozora.
Kada budem kod komšije slikaću da bi ti bilo jasnije
gde objašnjavam da takav komarnik mora da bude odaljen tih 2-3 cm od roletne da bi se ona spuštala dole i da bi mogao da ostan na njoj ona da graničnika.
Do te prečke će ici rolo komarnik a donji deo će biti fiksan. Roletna ostaje funkcionalna kako i do sada.
 
Razumem te Delija ali znas i sam tu smo da pricamo o problemima i da ih ako je moguce otklonimo uz neko angazovanje itd.

Problem je medjutim ovde sto su problemi danasnjih roditelja nesto sto je u vreme nasih roditelja bila normalna stvar da se deca igraju blizu zgrade na nekom prasnjavom ili manje prasnjavom terencetu, da se jurca prave turniri za mladju decu razne zabavne igre itd. Problem su vidim i kucici. Licno nemam psa niti bih ga drzao kuci ali sam jedan od one dece koja je uz dosta paznje odgajila dosta pasa i drugih zivotinja u i oko zgrade u okviru naselja u kome sam ziveo. To je nekada bilo kako treba ukoliko naravno pas ili neka druga zivotinja ne prave problem stanarima ili posetiocima.

Mislim da smo dosli do tacke gde smo kao drustvo posegnuli za laznim elitizmom zatvorenosti otudjenosti sebicnosti mogu slobodno reci.

Da ne bude da su stanari za sve odgovorni a ponajmanje jesu sem za svoj tvrdji stav, odgvornost je kao sto Delija rece na planerima projektantima koji nisu dorasli zadacima da naprave pristojan human blok bez mogucnosti da neko ima ovaj vid primedbi ma koliko ih ja licno smatrao preteranim
 
Povodom buke.
Ne bi mogao da sudim kolika je buka preko dana na igralištu jer su mi prozori okrenuti na drugu stranu ali noću kada je tišina ume da se čuje baš tobro. Ta noćna buka nije od male dece već od starijih koji prave larmu.
Izmeštanje trena u neku bližu okainu recimo iza parkinga bi možda rešilo deo problema ali upražnjen prostor bi ostavo prostor za ista 'druženja' koja prave buku i sada.
Za noćne avanture rešenje bi možda bilo neko privatno obezbeđenje a preko dana već treba da proradi vaspitanje i kučni red.
 
Јасно је мени да су то махом савесни грађани који не бацају смеће по том маленом јавном простору али они морају сами да се организују.У мојој згради је организација одржавања таква да несавесни појединци једноставно не могу и не смеју да се истакну. И то сасвим лепо функционише.

Што се деце тиче каква год да је бука немам ни трунке разумевања за акције сузбијања дечије игре. Нису деца бирала да живе у урбанистички нехуманом блоку већ управо њихови родитељи и ове "жртве дечије игре" са форума.

Кад је нас неколико људи који се баве урбанизмом и архитектуром,што лаички,што професионално покушало овде да упозори потенцијалне купце на сву дебилност насеља у које планирају да се уселе били смо попљувани и најурени са теме.
 
Kao što rekoh, ljudi čiji stanovi nisu okrenuti ka terenima, kao i ljudi koji šalju decu na iste te terene naravno da ne razumeju naš problem, jer tim ljudima je lakše da svoju decu isteraju napolje da šutiraju lopte u ograde i u naše prozore dok oni uredno odmaraju. Pa drage naše komšije nemojte praviti decu žrtvama blokova. Novi Beograd je jako lepo mesto za stanovanje. Ima igrališta na svakom koraku, tu nam je Savski kej, staze za bicikle i tako dalje, a to što vas mrzi da izvedete decu u šetnju, nego vam je lakše da ih oterate nama pod prozor to je već druga stvar. Svi smo mi bili deca i svi smo se igrali tada kad je trebalo,ali ne pamtim da smo našom igrom ikoga uznemiravali. Nego ja predlažem da ne pametujete mnogo oko toga i da ne pravite film gde ispada da su deca žrtve i slično nego da dodjete kod nas na kafu uoči odigravanja fudbalskog meča pa da vam tad sve stvari budu jasne. A to privatno obezbeđenje koje pominjete je neviđena glupost, osim ukoliko ne planirate sami da finansirate taj luksuz.
 
Ја се сећам да су се деца играла близу својих зграда и у својим блоковима тј у свом крају,сваки дан по цео дан.

Не кривите децу,кривите урбанисте и државу који су вам са успехом сервирали станове у насељу које нема ништа добро од онога што сви други НБГ блокови имају иако су старији и по 50-60 година.
 
Nikako nisam ocekivala solidarnost sa gospodom ciji stanovi nisu okrenuti sa fudbalskim terenima, ali se iskreno nadam da cemo uspeti u borbi za trajno uklanjanje istih i time dokazati da Zakon u ovoj drzavi ipak funkcionise i postuje.
Verujem da cemo i mi drage komsije ciji je mir ugrozen nesnosnom celodnevnom bukom konacno izmestiti ovo ruglo ispod nasih prozora, da ce se ipak naci neko od ogovornih ko je spreman da ispostuje Zakon o zastiti zivotne sredine. Tako da se svesrdno moramo ukljuciti u akciju i biti istrajni u borbi.
Vi drage komsije koji uzivate u miru i tisini u svojim stanovima ako nas vec ne shvatate, bilo bi bolje da ne komentarisetec cinjenice koje vam nisu poznate.
Zakon je na nasoj strani, to cemo i dokazati, te ovaj problem konacno resiti na zadovoljstvo svih.
 
Најавите протест ви који ћете да се борите против права на дечију игру и здраво одрастање па да дођемо и ми који би да се боримо ЗА те основне цивилизацијске тековине као што су права деце и ПРОТИВ тираније преварених које нису преварила недужна деца већ држава.
 
Nije potreban protest, niti upotreba bilo kakve sile, potrebno je samo sprovesti Zakon, a on je isti za sve korisnike stanova na teritoriji Srbije.
Zakon nam garantuje mirno koriscenje stanova, bez ugrozavanja zdravlja bilo kakvom nesnosnom bukom ma koji to izvor bio. U ovm slucaju nisu deca kriva i nemojte to podvlaciti. Krivi su ljudi koji su postavili betonske fudbalske terene, izmedju blokova zgrada, pa sve odjekuje kao u areni. VI GOSPODINE DELIJA, sigurno zivite u nekom drugom naselju tako da vi mozete da organizujete proteste, i tako resavate neke licne probleme.
Na nasoj strani je Zakon koji je ponavljam grubo prekrsen.
VAsu decicu vodite pored reke, da se igraju na travnatim povrsinama. Ovde se ceo dan valjaju, vriste, psuju udaraju loptom u metalnu resetku, prljaju okolinu..... da ne nabrajam sta se sve vidi sa nasih prozora.Da je vama lepo sa vasom decom ne biste ih izbacili iz stana i oterali pod nase prozore da se izivljavaju, dok vi mirno caskate sa svojim prijateljima i uzivate u tisini doma svoga.
Ako Vasoj deci zelite dobro, izbavite ih iz ove prasine i buke, naucite ih lepom ponasanju, jer vasa deca trebala bi biti vas problem.
 
Уколико сте ви имали увид у идејни пројекат насеља и план јавних површина око ваших зграда приликом куповине стана немате никаквог основа за негодовање. Ако се терен налазио у идејном пројекту управо због поштовања закона терен мора остати на истом месту. Осим ако сте спремни сами да финансирате измештање терена?

Иначе,постоје наши урбанистички стандарди који захтевају спортске терене и игралишта у оквиру толиког насеља.
 
Gospodine, niko nije lud da uzima stan na fudbalskom terenu. U mom projektu toga nije bilo, a znam da nije ni u vašem jer je odluka da se tereni postave tu gde jesu donešena samo par meseci ili dana pred useljenje. Čak su se i sami radnici koji su terene zidali krstili. A što se tiče urbanističkih standarda koje pominjete, da li ste upoznati sa propisima koliko tereni mogu biti udaljeni od prozora? Da li znate koliki je dozvoljeni nivo buke u vašoj životnoj sredini? Toliko od mene...
 
Да ли ви знате да да су поштовани стандарди међусобне удаљености ламела тј појединачних зграда који су поштовани пре 50-60 година вашег насеља не би ни било или га барем не би било ни приближно у овако нехуманом облику? Није крив терен већ позиције ваших зграда у којима сте ви свесно пазарили станове. Хтели сте да се уселите у казнено-поправни завод? - Уживајте у рехибилитацији.

Иначе,да знају остали са форума,простор између ламела је толико мали да је чак и терен са исцртаним линијама за кошарку толико сужен да има само онај средишњи део око рекета.

Да живим,рецимо на другом спрату у стану који гледа на тај кањонски јавни простор и да свако јутро бирам између погледа у зидину зграде преко пута,туђу приватност или прљави "јавни простор" мислим да бих био једно 30% мање продуктиван на послу,40% грубљи према укућанима и генарално незадовољан човек. Кад сте куповали стан и мислили да сте добро финансијски прошли нисте размишљи о последицама и реалној вредности КПЗ-а у који сте се уселили као што ни аутори оваквог насеља нису размишљали о квалитету ваших живота у таквој средини већ искључиво о профиту појединаца.

За превару треба двоје - Преварант и наивац који не размишља. :wink:
 
Delija@ знаш ли да ја у мом стану не могу да причам се неким због буке коју та деца праве!? Знаш ли ти да се ту константно формира депонија од стране те деце, јер сам их гледао по 100 пута како бацају све по травњацима?
Овде се ради о томе да се терен уклони (премести) одавде и нађе се нека боља локација где ће и нама али и деци бити боље.
По цело лето родитељи их на 50 степени истерају од 9 - 21ч, на ону уврелу бетончину...по мом мишљењу је логичније да је терен направљен иза трећег реда зграда где има и зелених површина и где није тако акустичан простор.
Што се тиче представника овог насеља - то су џабалебароши по угледу на наше политичаре.
 
Па ево деца играју фудбал и испред моје зграде али их не чујем из простог разлога што ми блок није грађен по угледу на ЦЗ као што је нови део блока 72 у којем ви живите. Изабрали сте да живите у кањону у ком одзвања сваки глас и поготво дечији. Ништа вам ни деца ни терен нису криви већ ваша наивност и заслепљеност ценом квадрата. Ваљда сад капирате да је и вас држава ипак одрала пошто оно у чему ви живите не би добило ни дозволу за градњу у нормалном свету а камоли се продавало за било какву цифру.

Да сам на вашем месту писао бих овде о насељу све најбоље јер бих већ планирао што скорију отплату кредита и уваљивање стана неком другом наивцу за исту цену по којој је плаћен док још свима не постане јасно о каквом промашају од насеља се ради.
 
Cilj je valjda da se naselje ucini prijatnijim za zivot svih stanara! Kako su tereni postavljeni tako mogu i da se uklone. Treba jedna osoba od forumasa ovde da preuzme odgovornost na sebe, skupi potpise iz svih zgrada i da sa tim potpisima ide kod nadleznih (dug i mucan proces znam ali nema drugog resenja). Ovako prepucavanje na forumu, a posebno ulazenje u raspravu sa ljudima koji ne zive u ovom naselju a koji su nasli za shodno da kritikuju svaki predlog koji bi pomogao stanarima ovog naselja, samo izaziva nepotrebne tenzije i grube odgovore. Niti ce promeniti misljenje oni koji su za uklanjanje ovih terena niti oni koji su protiv.

Inace, ja sam kupac stana u naselju pored koje gradi drzava, nekoliko puta sam bila i u vasem naselju i zaista sve odzvanja od buke dece i udaraca loptom.
 
Stanari, ovo nije vas forum... Dok su se zgrade gradile pljuvao sam po resavanju prostora i najavio sam sve te probleme zbog kojih sad kukate... A vi ponosni novi vlasnici ste me terali sa teme... Ovde ste jedini krivac vi jer ste dozvolili da vas prevare prevaranti... Deca (cija god da su) nemaju nikakvu krivicu... Doveli ste ih u zatvor i ljutite se sto bar u tom zatvoru imaju nesto da rade tokom dana...
 
Biljana_Dj":3fxlbjnp je napisao(la):
Cilj je valjda da se naselje ucini prijatnijim za zivot svih stanara! Kako su tereni postavljeni tako mogu i da se uklone. Treba jedna osoba od forumasa ovde da preuzme odgovornost na sebe, skupi potpise iz svih zgrada i da sa tim potpisima ide kod nadleznih (dug i mucan proces znam ali nema drugog resenja). Ovako prepucavanje na forumu, a posebno ulazenje u raspravu sa ljudima koji ne zive u ovom naselju a koji su nasli za shodno da kritikuju svaki predlog koji bi pomogao stanarima ovog naselja, samo izaziva nepotrebne tenzije i grube odgovore. Niti ce promeniti misljenje oni koji su za uklanjanje ovih terena niti oni koji su protiv.

Inace, ja sam kupac stana u naselju pored koje gradi drzava, nekoliko puta sam bila i u vasem naselju i zaista sve odzvanja od buke dece i udaraca loptom.

TREBA NEKO! Biljana, zasto ne biste Vi? Koliko puta ste izgovorili "trebalo bi" otkad ste uselili i sta ste konkretno uradili za opste dobro otkad ste uselili? Takvih je puno naselje. Slazem se sa Vama da ne treba ulaziti u raspravu sa ljudima koji ne zive u naselju,ali ljudi su u pravu osim za jednu stvar. Niko nije znao da ce tu biti teren. Nije ga bilo ni u jednom projektu koji smo gledali. Takodje, oni koji ne zive u ovom naselju ne znaju da ljudi koji su kupili stanove nisu imali puno izbora. Ipak, ne mogu da razumem one koji su mogli da biraju, a izabrali su stan koji gleda komsiji u dnevnu sobu,a takvih je 50% u naselju.
 
Delija@ Preterao si, ti mislis da smo mi mogli da biramo gde ce nam i kako praviti zgrade...posle podstanarskog zivota sve je dobro pa i ovo naselje.
Govoris o tome kao da smo mi mogli da biramo izmedju luksuznog apartmana i ovih zgrada....jako si bezobrazan, i ne zelis da vidis probleme drugih...zbog toga slobodno zaobidji ovu temu i nemoj da nam otezavas komunikaciju! Hvala u ime svih
 
cyberserb":h59jt7nm je napisao(la):
Biljana_Dj":h59jt7nm je napisao(la):
Cilj je valjda da se naselje ucini prijatnijim za zivot svih stanara! Kako su tereni postavljeni tako mogu i da se uklone. Treba jedna osoba od forumasa ovde da preuzme odgovornost na sebe, skupi potpise iz svih zgrada i da sa tim potpisima ide kod nadleznih (dug i mucan proces znam ali nema drugog resenja). Ovako prepucavanje na forumu, a posebno ulazenje u raspravu sa ljudima koji ne zive u ovom naselju a koji su nasli za shodno da kritikuju svaki predlog koji bi pomogao stanarima ovog naselja, samo izaziva nepotrebne tenzije i grube odgovore. Niti ce promeniti misljenje oni koji su za uklanjanje ovih terena niti oni koji su protiv.

Inace, ja sam kupac stana u naselju pored koje gradi drzava, nekoliko puta sam bila i u vasem naselju i zaista sve odzvanja od buke dece i udaraca loptom.

TREBA NEKO! Biljana, zasto ne biste Vi? Koliko puta ste izgovorili "trebalo bi" otkad ste uselili i sta ste konkretno uradili za opste dobro otkad ste uselili? Takvih je puno naselje. Slazem se sa Vama da ne treba ulaziti u raspravu sa ljudima koji ne zive u naselju,ali ljudi su u pravu osim za jednu stvar. Niko nije znao da ce tu biti teren. Nije ga bilo ni u jednom projektu koji smo gledali. Takodje, oni koji ne zive u ovom naselju ne znaju da ljudi koji su kupili stanove nisu imali puno izbora. Ipak, ne mogu da razumem one koji su mogli da biraju, a izabrali su stan koji gleda komsiji u dnevnu sobu,a takvih je 50% u naselju.

Zdravo cyberserb, da sam ja stanar ovog naselja verovatno bih to i uradila jer zaista razumem ove ljude i videla sam prljavstinu i cula buku, ali molim te da pazljivo procitas moj prethodni post u kom sam napomenula da nisam stanar ovog naselja nego pored!
 
MMA":298i0uz4 je napisao(la):
Delija@ Preterao si, ti mislis da smo mi mogli da biramo gde ce nam i kako praviti zgrade...posle podstanarskog zivota sve je dobro pa i ovo naselje.
Govoris o tome kao da smo mi mogli da biramo izmedju luksuznog apartmana i ovih zgrada....jako si bezobrazan, i ne zelis da vidis probleme drugih...zbog toga slobodno zaobidji ovu temu i nemoj da nam otezavas komunikaciju! Hvala u ime svih

Говорим да сте могли да бирате између насеља у изградњи од стране државе и насеља или зграде у изградњи од стране приватника. После свега,показало се да су мањи ризик приватници који су се у последње време упристојили док се држава у последње време показала као белосветски преварант. Немаш никакво право да ме тераш одавде нити да ме вређаш. С обзиром на начин ваше активности на форуму ви сте овде гости а не ја.
 
нисмо могли да бирамо јер као радници у државним фирамама са просечном платом од 300 евра никако нисмо могли купити стан од приватника...сваки покушај куповине стана од приватника би морао ићи преко банке а то није повољно.
Друго у нашем конкурсу је добро што је камата занемарљива... Сигурност је такође пресудна јер смо сви сведоци бројних малверзација у грађевинском сектору од стране приватних ивеститора. Ја ти нисам рекао да мораш напустити тему већ само да престанеш да причаш о нечему што не знаш. И где сам ја то тебе увредио?
 
Па ја пишем искључиво о ономе што знам и што ми је струка а то су архитектура и урбанизам. И врло добро сам упознат са свим недостацима вашег насеља у тој сфери која мене највише занима. Економске могућности су различите код ваших нових комшија.Има оних који заиста нису имали избора али има оних који су муљањем дошли до тих станова. У осталом огласи у ком се већ сада издају ови станови су доказ тога.

Највеће малверзације у грађевинарству је управо чинила држава као што је Степа у питању а ни блок 72 очигледно није без мрље,све је сумњиво,од самог архитектонског конкурса па надаље.
 
Vrh