Šta je novo?

IT park - Inđija

9.jpg

7.jpg

4.jpg

tan2013-11-201456184952.jpg

tan2013-11-201456136581.jpg

tan2013-11-201455533188.jpg

tan2013-11-20145537992.jpg

tan2013-11-20145532661.jpg

untitled.jpg
 
Lepo, samo bih voleo da su već predstavljeni zakupci i planovi za dalje.

Takođe voleo bih da je park (i uopšte dosta industrijskih i privrednih objekata) izgrađen negde južno od Beograda, uvek me rastuži kad se kvalitetna vojvođanska zemlja arči za ovakve stvari, a mnogo lošija zemlja zvrji prazna ispod Save i Dunava.
 
Goje to za zemlju si 100 % upravu arcimo je kao da smo rusija pogotovo plodnu zemlju
 
Не само да се арчи, мене растужи додатно кад видим да су у сремској равници насадили цинкару.
 
Pa kad nasi vajni strucnjaci vode ekonomiju
 
Nema to veze sa vajnim strucnjacima, ekonomska racunica vlada. I IT park i cinkara donose vise para od poljoprivrede. Te lokacije kao prazne i ravne su lake i jeftine za gradnju, u blizini je postojeca infrastruktura (autoput) a opet zbog prazne ravnice dodatnu infrastrukturu je lako, brzo i jeftino izgraditi.

Da je poljoprivreda vrednija i isplativija od navedenih delatnosti, hektar vojvodjanske zemlje bio bi preskup, pa bi investitori sami kupovali tu zemlju juzno od Beograda sto zvrji prazna.

Inace fenomen ,,arcenja plodne zemlje'' nije iskljucivo srpski. To se desava u skoro svim razvijenim zemljama - najveci gradovi su po pravilu nastajali tamo gde je bilo plodne zemlje (te najvise hrane), ali kako su se sirili i razvijali druge delatnosti su postajale isplativije, a hrana je mogla da se donosi iz drugih krajeva, pa su velike kolicine plodne zemlje industrijalizovane i urbanizovane.
 
Kako napreduju radovi, oce li biti radnih mesta uskoro? :)
 
Nema 'leba od ovoga. Dzaba napravili zgradu, slikali se i spamovali po novinama.
 
Stvarno zanimljivo, zna li neko pouzdano šta se dešava tamo? Objekti završeni ali iako sam iz IT struke nisam nikada čuo za neku kompaniju koja je tamo bazirana.
Brza pretraga na Googlu ne otkriva ništa korisno.

Jedan relativno nov članak iz januara ove godine:
http://www.najstudent.com/vesti/novi-sad-indjija-zrenjanin-vrsac-kicma-it-sektora-48759
Savetnik za investicije i ekonomiju u kabinetu srpskog premijera Nemanja Stevanović nedavno je istakao da bi Srbija do 2020. godine od izvoza
informacionih tehnologija mogla da zaradi milijardu evra. On je najavio i da se očekuju investicije od oko 25 miliona evra u IT park u Inđiji koji, prema njegovim rečima, izrasta u pravi “sajber grad”. Naime, indijska kompanija Embasi grupa je u aprilu 2012. godine započela realizaciju investicija u Srbiji izgradnjom informatičko-tehnološkog parka u Inđiji, a planirano je da on bude izgrađen na 25.000 kvadratnih metara i zaposli 15.000 stručnjaka. Očekuje se da bi ceo projekat mogao biti završen ove ili naredne godine.
Ovo mi stvara zabunu, da li je projekat završen ili nije?

U međuvremenu najavljuju se novi kamioni, avioni:
https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=10&dd=11&nav_id=1312860

Sve će IT stručnjaci da pojure da rade u tim parkovima xy kilometara od Beograda. Kao da je u pitanju neka oblast u kojoj ljudi rade u fabričkim halama pa je potrebno da putuju kilometrima do industrijske zone.
Hoće. Aha. Važi.
 
Ne verujem da iko očekuje da će neko iz Beograda putovati do IT parka. Mislim da je negde logika da će ti ljudi živeti u njegovoj blizini.
Složićeš se da i to ima svojih prednosti: dosta pristupačna stanarina, jeftiniji troškovi života,... sve to naročito iz perspektive osobe zaposlene u IT sektoru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485813#p485813:109yxua1 je napisao(la):
DzonTravolta » 18 Oct 2017 02:36 pm[/url]":109yxua1]Ne verujem da iko očekuje da će neko iz Beograda putovati do IT parka. Mislim da je negde logika da će ti ljudi živeti u njegovoj blizini.
Složićeš se da i to ima svojih prednosti: dosta pristupačna stanarina, jeftiniji troškovi života,... sve to naročito iz perspektive osobe zaposlene u IT sektoru.

Sve to što ti kažeš Džoni ima smisla. Ali u Silikonskoj dolini, ne u Srbiji. Tamo su troškovi života enormni čak i za primanja osobe koja radi tamo u prosečnoj IT firmi i takve olakšice su velika stavka. U Srbiji sa prosečnom platom za mediora od 1300 evra i seniora 2000+ (izvor; https://startit.rs/rezultati-istraz...oslom-zaraduju-jos-vise-i-zele-da-uce-pajton/), razlika u kiriji ili rati za kredit je manje/više irelevantna. Da ne govorimo da bi taj potencijalni radnik IT parka u Indjiji morao da se pomiri sa mnogim kompromisima i odrekne pregršt prednosti života u glavnom gradu (pozorište, bioskop, koncerti itd.)
Razmaženi IT stručnjak današnjice, naviknut da ga raznorazni HR menadžeri vuku za rukav teško će pristati na takav kompromis.
 
Ja bih se sa platom od 1300-2000 EUR prvi preselio u Inđiju :D
Ionako sam vozom (ili kolima) u BG-u za sat vremena. Toliko mi sada treba sa Kanarevog.
 
Znam da recimo Grundfos koji nije IT firma ali ima prostorije u okolini Indjije placa autobus iz BGa svakog dana.

Sto se konkretnih IT firmi tice, znam da je Schneider Electric DMS bila u pregovorima oko prostora, ali ne znam da li su realizovali to.
 
Сви ти раднички аутобуси, и за Инђију, и НИС-ов за НС, престаће да возе кад се за коју годину направи нова пруга. Биће бус од Ж. ст. Инђија до фирме.
 
A nisu mogli da dodaju dva koloseka na ukrsnici Pustara i podignu je na rang stanice? Jeste li primetili na G Maps da je kroz ceo plac do pruge napravljen nov asfaltni put skroz do pruge, ali ne u nivou ukrsnice već malo južnije. Ima i kružni tok na kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485835#p485835:gb9k3scp je napisao(la):
Пантограф » 18 Oct 2017 04:25 pm[/url]":gb9k3scp]Сви ти раднички аутобуси, и за Инђију, и НИС-ов за НС, престаће да возе кад се за коју годину направи нова пруга. Биће бус од Ж. ст. Инђија до фирме.


... a ja ću biti visok, lep i plav! :)
 
Od velikih IT firmi u NSadu ne vidim da je iko zainteresovan niti spominje IT park.
A i nove kompanije koje dolaze, ne planiraju Inđiju. Continental čeka pupinovu palatu npr.
 
Znaci za sad promasena investicija ili pranje para ili nesto trece
 
Vrh