Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Zdravo svima, ja sam novi na forumu, trenutno živim u bloku 70a i zainteresovan sam za stanove u ovom novom chips naselju. Da li neko zna kolike su cene po kvadratu i kada bi trebalo da počne prodaja.
 
@kmecalo

Cena stanova još nije objavljena, ali sigurno će biti veća za 300€ do 500€ po kvadratnom metru od cene stanova stare gradnje u bloku 70a i bloku 70. Odnosno uvek će postojati razlika u tim iznosima bez obzira koliko će cene nekretnina padati ili rasti.
 
Naravno, to je normalno da su novi stanovi skuplji. Ja nisam pronasao nigde informaciju o cenama pa sam zato i pitao. A zna li se kada će poceti prodaja i nešto konkretnije o strukturi stanova?


Sent from my iPad AIR using Tapatalk
 
Samo sam ovo našao:

Stambeno poslovni objekti, faze 1, 2 i 3
Investitor: „DEKA INŽENJERING“doo
Lokacija: deo Bloka 67a, Novi Beograd
Bruto površina kompleksa: 137.000m2
Izrada glavnog projekta u toku.

Na uglu ulica Jurija Gagarina i Omladinskih brigade, planira se izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa sa garažama. Kompleks se sastoji iz dve zone. U zoni A, uz ulicu Jurija Gagarina dominiraju komercijalne delatnosti u odnosu na stambene (55%-45%), dok je zona B pretežno namenjena stanovanju (95% stambenih u odnosu na 5% komercijalnih delatnosti).
Garaže stambeno poslovnih objekata projektovane su ispod celog kompleksa i definisane su građevinskim linijama do kojih je dozvoljena izgradnja.

Spratnost objekata u zoni B je -1+P+6+Ps, a u zoni A -1+ P+12+Ps.

Ceo kompleks se realizuje kroz faznu izgradnju, od ukupno četiri faze, gde svaka predstavlja funkcionalnu i arhitektonsku celinu.

Objekti u zoni B formiraju klasičan novobeogradski blok sa unutrašnjim prostorom u kome dominiraju dečja igrališta i zelene površine.

Izvor:http://www.zapp.eu.com
 
Koliko sam ja nacuo stanovi bi trebalo da budu oko 1500e bez PDVa, ali ovo je vrlo neprovereno. U svakom slucaju verujem jeftinije nego West 65.
 
Cena ce zavisiti od polozaja I velicine stana I kretace se verovatno od 1450e sa PDVom
 
Zna li neko da li se ovo gradi projektnim finansiranjem neke banke?

majk":7xrqdq3f je napisao(la):
Cena ce zavisiti od polozaja I velicine stana I kretace se verovatno od 1450e sa PDVom

Izvor informacije? Koliko je pouzdan? I ako može malo detaljnije? Kad će izaći sa ponudom?
 
U roku od 10 dana krece pobijanje prvih sipova, kada ce biti i postavljenja nova velika tabla sa kompletnim renderom. Takodje ovaj zelena povrsina izmedju bloka i belvila nece biti parking ni zelena povrsina vec ce se graditi posta, vrtic i sl. Verovatno ce ostaviti prostor za koju mladu sadnicu. Na slikama se vidi da je sve spremno za pocetak gradnje prve faze bloka 67a:



adscf5217.jpg


adscf5218.jpg


adscf5219.jpg
 
Ceka od cega ce da prave zgrade od slame, a fasadu od stiropora .U stepi su 1300 e a dvjesta metara dalje na nbg weat 65 kvadrat je 2000 e .Mozda covjek nece ekstra profit nesto tu nestima
 
Znajući bivše vlasnike Marba, ljudi znaju da obrću pare, a kad prave nešto, sigurno ne otaljavaju.
 
Direktore imas stare informacije. Te cene koje pominjes za Stepu i West nisu vise aktuelne. Niti je West vise 2000 niti je Stepa 1300 niti je Belvile koliko je bio niti je doba krize iza nas.
 
Pa, Belvil možda nije 2000 ali je 1850, a West isto toliko.

Ivan Ribar na 2 km odatle se razgrabio za 1300. Tako da 1490 za ovaj kraj je sumnjivo jeftino.

Jedino što im ne ide u prilog je što nema više subvencionisanih kredita.
 
Kad je to pojeftinio west, meni kad je krenula ova nova faza trazeno 2,100e po kvadratu stana ( racunajuci stan + garazu)
 
U Belvile-u su manji stanovi 1700 sa pdv-om + obracun terase 50%. U Stepi se stanovi preko 70m2 prodaju sa nizom cenom od inicijalne. U Ivana Ribara ima jos neprodatih stanova. Odete u gds, odete u Belvile i pitate sta vas zanima, nema potrebe za licitiranjem.
 
1450 evra u zgradi bez lifta, sa pogledom u komšijinu kuhinju, bez drveta u okolini, mi je %$^@# bez obzira kako izgledao plan.
 
ujko":2ppsd6o7 je napisao(la):
U Ivana Ribara ima jos neprodatih stanova. Odete u gds.
Poslednja informacija je da ima jos 6 stanova, sve prizemlje.

Otkud informacija da nece biti lifta?
 
Glupost je da nece biti lifta.Cena ce zavisti od spratnosti,polozaja,kvadrature I verovatno ce najniza cena biti za one koji stan isplate u celosti odmah.
A kvalitet je planiran daleko bolji od belvila.
 
Zna li neko proverno koja je trenutno cena za west sa PDVom?
 
Zar vi stvarno mislite da ljudi koji su prodali firmu za 200+ miliona evra, moraju da prodaju stanove unapred i za keš? :)
Imaju dovoljno para da odrade ceo projekat tri puta i da ih boli uvo posle. Finansiranje preko banke više ima za cilj da banka lakše privuče kreditne kupce (s obzirom da keš kupaca nema na svakom ćošku), i verovatno će ići i na tu opciju.
U svakom slučaju, s obzirom da ulaze u gradnji stanova, na parceli koja se nalazi između Belvilla i Westa, gde zjape neprodati stanovi, po kvalitetu moraju da budu bolji od Westa a po ceni od Belvilla. U protivnom zaglaviće pare koje su mogli da investiraju na neki pametniji način.
Ako budem dobio neke detaljnije informacije, rado ću ih podeliti.
 
Očigledno da ljudi u startu imaju realističan pristup tržištu, što treba pohvaliti. Cena od 1450 evra sa PDV-om je po meni i dalje neprimereno visoka, ali je značajan korak ka stabilizaciji tržišta i njegovom da kažem, unormaljivanju i dovođenju u realne profitne okvire. Naspram dosadašnje filozofije "nebo je granica" - profita. Prodajna cena ovih stanova u momentu realizacije će se tokom 2015 godine stabilizovati na 1200-1300 evra sa PDV-om, i to je to. U neku sledećću fazu, recimo 2016. i 2017. godine dolazimo na nromalu od 1000-1100 evra kvadrat u širem centru Novog Beograda, na Bežanijskoj kosi 900 - 1000 evra kvadrat.
 
Vrh