Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Očigledan nedostatak ideje i vizije.

Međutim, ono što se i iz satelita vidi je nedodirljivost divlje gradnje. "Dalje nećeš moći!"
 
Ma kad bi oni ovo popunili i krenuli dalje da zidaju i ta divlja gradnja bi brzo odletjela ,Bio je kosk ipred bivse jatove poslovnice bunio se zalio se dosla nova kompanija dosao viljuskar i dislocirao kosk tako ce biti i sa barakama ,sad im se netalasa previse
 
Pa izgradili su 10 ti dio od planiranog kompleksa ,ajd da vidimo kako ce to funkcjonisati
 
Dajem im jos 2 godine da usele nekog,polako ne zurimo nigde :)
 
Mozda ce tamo da uvale razvojni cip cips centar mubadala i ostali
 
Mubadali trebaju proizvodne hale a ne razvoj. Ovo su obične kancelarije, nema čistih soba i sličnih hi-tech jumbo-mumbo zezalica.
 
Ma zezam se i dalje mi nije jasno ko ce tu da se useli nemaju ni plan ni ijdeju ni pretstavu
 
U decembru raspisan konkurs (koji nije više dostupan na linku) pa onda pre neki dan drugi konkurs.
Očigledno su nešto omašili žestoko. Pa onda poteraju da Inovacioni fond ide na Zvezdaru

http://www.mpn.gov.rs/vesti/1189-predst ... jal-srbije

da ne ispadne da su ga džabe pravili. Nemaju oni ideje i za mnogo jednostavnije stvari, ovde bi bilo značajno da makar može ulaganje da se isplati.
 
Hahahahaa...
nemaju ideje (?)
nek naprave novi gerantoloski centar, na idealnoj je lokaciji za tako nesto, a potrebe postoje i sve su vece...
 
Pa mozda kad bi stvili nekog sposobnog i dozivolil da uradi neasto a da to nemoze da se desi , kako ono ide glup zaposljava glupljeg i tako tek onaj 4 je toliko glup da nezna da procjeni pa zaposli pamentnog , i ovaj sve pocisti , mi smo daleko od toga
 
Objekat je useljen, koristi se.
Nema potrebe da stoji više među objektima u gradnji.

Ne znam da postoje planovi i dozvole da se grade još neke zgrade okolo.
 
Imas pravo prebacen je upravo
 
Razvoj ekonomije zasnovane na znanju

Autor: M. P.

Naučno-tehnološki park mora da bude mesto gde velike kompanije žele da uđu, jer imaju stimulativno okruženje gde mogu da razmenjuju resurse i ideje, rekao je ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srđan Verbić na potpisivanju Ugovora o osnivanju "Naučno-tehnološkog parka Beograd".

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beog ... _id=301222
 
Ja se jezim od gluposti, koju svakom svojom izjavom potvrdjuju i dokazuju nasi politicari, bili oni vlas ili opozicija.

Uostalom, sam premijer prilikom pozivanja investitora (velikih kompanija), akcenat stavlja na jeftinoj radnoj snazi, a ne na znanju i idejama, inovativnosti...
 
fotografija0030.jpg


fotografija0032.jpg


fotografija0034.jpg


fotografija0035.jpg
 
Људи ово је ипак на 5-10 мин колима до центра а доста пара је уложено..стварно не разумем разлог што је све празно осим нечије неспособности... или треба да се стрпимо још мало док бирократија не одради своје?
 
U središtu pažnje

utorak, 16. jun 2015, 17:05

Poslednjih godina naučno-tehnološki parkovi su sve više zastupljeni kao mogućnost da mladi ljudi kada završe fakultete pokrenu sopstvena preduzeća.Svojevrsni inkubatori za podsticaj preduzetništva omogućavaju da stručnjaci započnu posao uz pomoć, u smislu, obezbeđenog prostora i sređivanja papirologije koja prati osnivanje firme.

http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/2 ... BEnje.html
 
Vrh