Šta je novo?

Nova ambasada Japana

+
Ја сам мислио да раде на оних 15 нивоа испод, па се задржали :wink:
 
bio sam u obližnjem restoranu koji ima pogled na japansku ambasadu i mogu reči da se radi i ima radnika.


pretpostavljam da još nisu izašli iz zemlje pa se ne vidi.
 
Izlivaju gornju plocu
2014-03-08-152652.jpg

2014-03-08-152629.jpg
 



Увелико се помаљају, врло је живо на градилишту. За слике на жалост са пута не може пуно...

Али је неко активно снимао унутра, па ће и до нас можда стићи слике из унутрашњости... ето и тог фотографа, да и њега неко овековечи :)
 
Da potvrdim da je na gradilistu zivo, izliveni su skoro svi betonski zidovi na spratu ;)
2014-03-25.jpg

2014-03-26.jpg
 
Prvi nagoveštaj kako bi Ambasada Japana mogla da izgleda :)

JAPANSKA AMBASADA

42.jpg


Objekat: Japanska ambasada
Investitor: Vlada Japana
Površina: 2700 m2
Investiciona vrednost: 4.000.000 €
Predmet: Projektovanje mašinskih instalacija
Mesto: Beograd. Srbija
Godina: 2012-2013.

Izvor: Flow

Nadam se da ovaj post neće dovesti do toga da nam japanski hakeri obore forum :p
 
Nije bilo odavno slika, pa ajde da okacim koju. Skidali su pre koji dan kran, zavrsili su kompletno grube radove. Zanimljivo da su i zidove unutar radili od betona, koliko se videlo. Sad ocekujemo da ce krenuti da se radi fasada i unutrasnjost objekta.

2014-09-28-1.jpg

2014-09-28-2.jpg


Elem, mislim da je tema trebalo da se prebaci u projekti u izgradnji, mada ce za par meseci verovatno biti prikladnije u zavrseni objekti :)

p.s kamera na mobu je prsla skroz, mrzemo me da uzimam fotoaparat. Kad krenu sa fasadom, sliacu sa aparatom, obecavam :)
 
Uf nekako sam očekivao od Japanaca lepšu zgradu. Ovo će baš da bode oči.

dsc0490.jpg
 
Večeras na Beogradskoj hronici rekli da će da počnu sa izgradnjom kineskog kulturnog centra na mestu srušene kineske ambasade.

Padaju mi na pamet komični scenariji kako jedni drugima čine "srpske" komšijske zlobe i pakosti: glasna muzika, prebacivanje đubreta preko ograde, čiji pas je zadavio čiju kokošku...
 
Ozbiljne zemlje vode računa koga šalju da ih predstavlja u inostranstvu.
Od Kineza i Japanaca očekujem upravo suprotno ponašanje.
 
relja":3pbyb939 je napisao(la):
Ozbiljne zemlje vode računa koga šalju da ih predstavlja u inostranstvu.
Od Kineza i Japanaca očekujem upravo suprotno ponašanje.

Mislim da se pokazalo kako su japanski tako i kineski zvanicni predstavnici kod nas prilicno ozbiljni, ne znam zbog cega si stekao utisak da oni nece voditi racuna koga salju?
 
Pogrešno si shvatio Relju, on je rekao da očekuje suprotno ponašanje Kineza i Japanaca u odnosu na ono što je jedanBata naveo u svom postu, jer ozbiljne države (kao što su Kina i Japan) vode računa koga šalju da ih predstavlja u inostranstvu.
 
Aha, onda se Relji izvinjavam. Slazemo se :)
 
Pricamo o ozbiljnim, zrelim nacijama, a ne o balkanskim plemenima...
 
Шта нам направише ови Јапанци сунце им лебаво оно излазеће. :violina:
 
Alkatraz hahah pa dokle više da svakak nova ambasada izgleda kao zatvor, pa zar postoji stvarno tolika opasnost po ambasade. Ako postoji zaista opasnost to bi trebala policija da rešava a ne tesari.
 
Vrh