Šta je novo?

Projekat BES - Beogradski Standard

Ljudima je sladje da lepe i pisu tamo gde je zabranjeno nego tamo gde je predvidjeno i jasno obelezeno.
Jbg ljudi su cudni.
 
dsc05240.jpg

dsc05229.jpg
 
Нови предлог у оквиру БЕС стандарда је интегрисани, модерни и прегледни ред вожње намењен интегрисаним стајалиштима, тј. онима које користе и линије ИТС 1 и ИТС 2.

Формат реда вожње је вертикални у истој фонетској размери као списак линија на мапама приградских траса , а који истовремено одговара и димензијама носећих стубова печурки, као и вертикалним стајалишним стубовима. То значи да се један формат може качити на све начине у односу на затечено стање.

ИТС1

Списак линија у растућем низу са крајњом дестинацијом испред саме ознаке. Потом пролазна времена првог и последњег поласка, затим интервали радним данима, суботом и недељом.
После списка девних иде списак ноћних линија са пролазним временом и крајњом дестинацијом.

ИТС2

Карактеристика реда вожње је у наглашавању дестинације, тј. насеља, као најбитније информације за ретке линије ИТС2. Потом иде сатница у падајућем менију, дани остваривања полазака (р-радни дан, с-субота, н-недеља) и потом бројчана ознака линије.

Међумесни превоз.

На крају листе су међумесне линије поређане по удаљености и превозницима који остварују пролазно време

e2991.jpg


Прва имплементација предлога је урађена данас на реновираним надстрешницама у Гроцкој, стајалишта 1478 и 1479 Шумадинска:

vmredd.jpg

122g3lj.jpg

zxjmol.jpg


Иначе, пронађене су и акрил плоче за које смо мислили да су покрадене. Заправо су скинуте и онда поразбијане и затим бачене иза стајалишта. По причи радника из оближњих радњи то је урађено у новогодишњој ноћи. Неки клинци, мртви пијани чекајући бус за западна насеља.

1omusw.jpg
 
мислим да је могло мало крупније (да се висина подудари са висином мапе). иначе, био сам у недељу у Гроцкој и морам да кажем да стајалишта изгледају супер
 
Pozdrav,

Posle dužeg vremena odsustvovanja sa foruma (a nikad nisam ni bio preterano aktivan) uzeo sam da čitam da vidim šta se dešavalo, kad ono uspesi se samo ređaju.
Moram da kažem da sam prilično impresioniran svime što ste uradili u poslednjih par meseci.
Ideje su se pretočile u stvarnost, ništa bolje od toga.

Svaka čast ljudi! :kk:
 
odlično!!!!!!!


svaka čast!!!!!!!!!


kakve su reakcije grašana?
 
Укњижени плусићћћи, одлично изгледа. Једино нема плусићћћ за таблу "имамо план", није на ћирилици :cry:
 
Bila gotova priprema na latinici a nije bas bilo vremena da se to radi ponovo , bice drugi put
 
Ниси ти себи за џабе дао надимак "Директор", одговор ти је баш као што дају директори и политичари :laugh:
 
MilisaV":3drx5873 je napisao(la):
odlično!!!!!!!
svaka čast!!!!!!!!!
kakve su reakcije gradjana?

Direktore celoj grupi + 1 :) :kk: :)

Nije pitanje o budjenju pozitivnih reakcije gradjana
glavno pitanje je
imali uopšte probudjenog stida kod nadležnih :grand:
 
boca-ica":m9k46g09 je napisao(la):
imali uopšte probudjenog stida kod nadležnih :grand:

Чек да размислим ... не ... најближи осећају стида су били када је Филип осрамотио целу градску управу која је тврдила да нема 8 000 динара да обележи ноћне линије ... мада су и тад били више бесни него постиђени ... чак су и претили кривичном пријавом ... дон није Ђики попиздео и рекао да се то одмах уради ...
 
Kolika je cena zamene jednog panoa? Da li se zna koje sve pozicije u gradu imaju sa stubovima 24 casa?
 
Koliko ima pozicija stubova 24 sata neznam troskovi , a sto se cijene tice oko 6 000 din po stanic tj stubu u to ulazi stampa ,podloga za stampu ,farba ,pleksiglas ,srafovi ,
 
Mozda mogu da vam pomognem za opstinu Vozdovac, tj da vas spojim sa ljudima voljnim da pomognu tu.

EDIT: da dopunim sebe, kapiram da vam najvise treba finansijska pomoc, ali za to kao i za ostale stvari, mozda mogu da vas spojim sa relevantnim ljudima tamo.
 
Mismo voljni i raspolozeni , sad treba vidjeti koliko i gdje ima stubova 24 sata , na vozdovcu , kakve su zelje i mogucnosti , mogu i kompletna stajalista model ala Grocka
 
Stvarno ajd okacite cene pojedinacnih stajalista po tipu da imamo neku racunicu
 
Pa nije bas jednostavno , zavisi od dosta inputa ,kad kazes za pojedinacan stajlista na koji model mislis ,za ustanicku tj za tip 24 sata sam vec napisao
 
Popisite sta vam je potrebno kao pomoc od celnih ljudi sa Vozdovca, kolika je suma u pitanju i za sta bi bio upotrebljen novac i mozemo da dogovorimo saradnju. Verovatno bi nesto islo putem donacija, nesto od same opstine, no to jos nije zapisano u kamenu. Potrebno je nesto sa cime mogu da izadjem pred njih, osim price i slika sa foruma (ako me razumete).
 
Ok osmislicemo sve pa ti javljamo cim prije , ono sto mi pada napamet da bi moglo fino da se odradi je potez 400 i terminus trosarina i okretnica trola , ulicu vojovde stepe treba preskociti u svakom pogledu jer ce tamo radovi skoro
 
Vrh