Šta je novo?

Crowne Plaza/ex-continental - [Hotel]

Hotel Crown Plaza - rekonstrukcija najpoznatijeg srpskog hotela, primena Mapei rešenja
Utorak, 27. 05. 2014.|13:04 | Izvor: eKapija

crowneplaza231213tw1024.jpg

Hotel Crowne Plaza, po završetku obnove

Posle skoro tri i po decenije uspešnog rada kao Hotel Intercontinental a zatim kao Hotel Continental, jedan od turističkih simbola prestonice nakon renoviranja postao je najsavremeniji Crowne Plaza Hotel u Evropi. Kao i u brojnim dosadašnjim rekonstrukcijama i izgradnjama beogradskih hotela i ovde je zastupljen širok spektar Mapei materijala
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... %C5%A1enja (ceo tekst)
 
Lepo izgleda sad kad mu je vracen stari sjaj. Nesto mi samo ovaj krov na nizim nivoima bode oci. Da li bi bilo mnogo komplikovano da se on ozeleni. Npr da se postave tuje u manjim zardinjerama ili nesto tog tipa nizeg rastinja?
 
Galeks":10cvdiff je napisao(la):
Lepo izgleda sad kad mu je vracen stari sjaj. Nesto mi samo ovaj krov na nizim nivoima bode oci. Da li bi bilo mnogo komplikovano da se on ozeleni. Npr da se postave tuje u manjim zardinjerama ili nesto tog tipa nizeg rastinja?
То би заиста било одлично када би се плански и педантно урадило :kk:
И уз то још да се врати на врху натпис "БЕОГРАД", и да се врати оригинална фонтана испред.
Али нажалост нико од руководства хотела не чита овде поруке...
 
Galeks":1thdx6jx je napisao(la):
Lepo izgleda sad kad mu je vracen stari sjaj. Nesto mi samo ovaj krov na nizim nivoima bode oci. Da li bi bilo mnogo komplikovano da se on ozeleni. Npr da se postave tuje u manjim zardinjerama ili nesto tog tipa nizeg rastinja?
Ovako nešto :)
roof-garden-2.jpg
 
Nick Slaughter":3l7gxdjl je napisao(la):
Galeks":3l7gxdjl je napisao(la):
Lepo izgleda sad kad mu je vracen stari sjaj. Nesto mi samo ovaj krov na nizim nivoima bode oci. Da li bi bilo mnogo komplikovano da se on ozeleni. Npr da se postave tuje u manjim zardinjerama ili nesto tog tipa nizeg rastinja?
То би заиста било одлично када би се плански и педантно урадило :kk:
И уз то још да се врати на врху натпис "БЕОГРАД", и да се врати оригинална фонтана испред.
Али нажалост нико од руководства хотела не чита овде поруке...

Fali i jedno i drugo i treće,nisu to tako velika ulaganja, ali treba imati "sluha" za tako nešto
 
@ milos.tro

Pa da, upravo tako nesto. To mi se cini da bi malo oplemenilo krov, ali da li je to i izvodljivo?
 
Galeks":3734oe93 je napisao(la):
@ milos.tro

Pa da, upravo tako nesto. To mi se cini da bi malo oplemenilo krov, ali da li je to i izvodljivo?

Malo improvizacije nije na odmet, da isključimo fontanu :wink:
 
Upravo tako. Pa ne znam, ali to bi bilo lepo videti.
 
1506683_273177876171142_1567472805_n.png

Ово је резиденција покојног филмског продуцента Арона Спелинга.
Изнад гараже може се видети да је кров уређен зеленилом, и тако нешто исто би се могло применити на хотелу :kafa:
 
mislim da zelenilo na krovu bas i nije nesto jeftino. Treba odraditi odvod vode i kisnice, doneti zemlju, resiti staiku. Osim toga tu su troskovi odrzavanja svekog dana.
Ne verujem da ce hotelski menadzment od svog malog profita da odoji pare i za ozlelenavanje krova
 
Zelenilo na krovu uopšte ne mora da bude velika investicija. Već postoji hidroizolacija samog krova a zelenilo bi bilo u posebnim posudama. I ne moraju da budu žardinjere sa tujama. Može da se posadi mahovina i drugo slično nisko bilje koje zahteva minimum održavanja a izgleda lepo i korisno je.
 
Даа даа, ово се зове метропола!?!? На цигански начин!!
 
Ja sam prvo primetio oštećenje na Yarisu :)
 
He he, trebalo bi uputit čobanina na Ušće!

Evo kako održavanje velikih zelenih površina rešavaju u Kelnu, a da to grad ne košta ništa, ili osetno manje. Lokacija je 2 km od suvog centra, samo na drugoj obali.

pollerwiese_schaafe.jpg


pollerwiese-schaafe.jpg
 
relja":1ekeg3yx je napisao(la):
Ja sam prvo primetio oštećenje na Yarisu :)
Mozda je to ona prica o trabantu koji je posluzio za gozbu :)
 
@Duleja:
mnogi ovde bi se obradovali tvom predlogu, i ovako ove sačuvane parkovske travnjake nazivaju "pašnjacima" i "livadama".
Neka hvala.

@Igor:
ono su bile svinje i istočnonemačka plastika, ne ovčice i japanski lim :)
Kako god, i ovde je neka st*** u pitanju :)
 
relja":o3gkruis je napisao(la):
Ja sam prvo primetio oštećenje na Yarisu :)
Реља у питању је модел Аурис, али нема везе. Шта сам хтео да кажем, можда ако је ту у групи неки ован и не свиђа му се Тојота Аурис, па онда пробао мало квалитет браника и врата пртљажника :lol:
 
Duleja":2vs20x06 je napisao(la):
He he, trebalo bi uputit čobanina na Ušće!

Evo kako održavanje velikih zelenih površina rešavaju u Kelnu, a da to grad ne košta ništa, ili osetno manje. Lokacija je 2 km od suvog centra, samo na drugoj obali.




Pa nije ni u BG-u ništa drugačije. Krnjača, 2km od suvog centra, druga obala. :)

13162018.jpg
 
Гага":2xxzm3uk je napisao(la):
relja":2xxzm3uk je napisao(la):
Ja sam prvo primetio oštećenje na Yarisu :)
Реља у питању је модел Аурис, али нема везе. Шта сам хтео да кажем, можда ако је ту у групи неки ован и не свиђа му се Тојота Аурис, па онда пробао мало квалитет браника и врата пртљажника :lol:
Vidim pločicu sa imenom modela, ali me nije toliko zanimalo da zumiram.
 
Vrh