Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Ono što mi nedostaje na BW - Eagle Hills vebsajtu je kulturni sadržaj Beograda na vodi.

Ovakvom prostoru oko nove kule fali muzej savremene umetnosti ili koncertna dvorana. Da li postoji namera da se nešto tako sagradi? Da li bi možda sama kula mogla da sadrži takav sadržaj.?

Pretpostavljam da će BW biti i pristanište za nekoliko stotina hiljada turista godišnje koji dolaze rečnim brodovima.
 
Eagle Hills kao privatni investitor nije uopšte dužan niti je u obavezi da gradi opere, pozorišta i slično.

To je obaveza grada, a sada uzmi u obzir da nam Narodno Pozorište nije u funkciji već skoro deceniju pa će ti se
sve kazati.
 
Zgrada u kojoj je zadruga bila smjestena do izgradnje zgrade u karadjordjevoj
dsc09746.jpg


Dosta price slike
dsc09724.jpg

dsc09723.jpg

dsc09725.jpg

dsc09726.jpg


Bivsa svecana sala sad kafe restoran
dsc09789.jpg

dsc09728.jpg

dsc09729.jpg

dsc09730.jpg

dsc09731.jpg


Hodnik odma do svecane sale desno skracen i uradjen spusteni plafon

dsc09732.jpg

simpatican luster
dsc09733.jpg

hol
dsc09767.jpg

figura srbija sa sirocicima
dsc09790.jpg

dsc09788.jpg


Ono sto je mene odusevilo i zasta kapa dolje jeste dvoriste
dsc09787.jpg

dsc09786.jpg

montazni balkon koji se stepenistem spusta iz salter sale do prizemlja
dsc09745.jpg

dsc09744.jpg

dsc09743.jpg

dsc09742.jpg

dsc09741.jpg

dsc09791.jpg

sad nemam vremena ako neko ima moze da uporedi slike nekad i sad ja cu time moci da se pozabavim tek u septembru
 
meni sve ovo izgleda fantasticno! vidim da su i detalji enterijera lepo uradjeni....
 
Bivis":2dzqrhba je napisao(la):
Eagle Hills kao privatni investitor nije uopšte dužan niti je u obavezi da gradi opere, pozorišta i slično.

To je obaveza grada, a sada uzmi u obzir da nam Narodno Pozorište nije u funkciji već skoro deceniju pa će ti se
sve kazati.

На то и мислим. Вучић је једном споменуо оперу, али ништа даље. Све до сада је политичко-економска одлука. Сад је потребно да и ми - београђани - тражимо садржаје који нам требају. Игл Хилс се показао добар и брз организатор, треба их ангажовати да доврше фасаду Народног музеја под хитно, наравно не бесплатно.

Претпостављам да још није одлучено шта ће Жељезничка станица бити у будућности. Можда да се ту пресели садашњи Жељезнички музеј из Немањине?

Штета што је Музеј модерне уметности такође у дуготрајном распаду.
 
Ala je nekome upala kašika u med sa ovim zastavama...
 
A mene sve vreme podseća na onaj Kurosavin film "Ran" :)

Naša posla, mora da se preteruje.
Za par godina ćemo se smejati fotografijama oronule i zapuštene Karađorđeve okićene barjacima "Beograda na vodi".
 
Samo da se odredjeni sugradnjai dosejte kao se to moze iskoristi broz ce da dobiju noge , cudime da nocu nebudu poruseni od posjetilaca lokala nakon casice vise
 
relja":17jyobjm je napisao(la):
A mene sve vreme podseća na onaj Kurosavin film "Ran" :)

Naša posla, mora da se preteruje.
Za par godina ćemo se smejati fotografijama oronule i zapuštene Karađorđeve okićene barjacima "Beograda na vodi".

Хех, стварно као у Рану,
надам се да ће бити ту на кратко, до отварања радова у амфитеатру, на пример..
Док се не измести транзит из Карађорђеве, сређивање улице и фасада је узалудно.
 
Komentar sa ssc od sergionni

sergionni;115362954 je napisao(la):
moj dobarprijatelj, a i druga osoba, moja koleginica koji rade u zavodu za zastitu spomenika kulture kazu danas na kafi dok smo sedeli da pojma nemamo kolikoje restauracija izvedena necasno bez postovanja i mimimuma izdatih konzervatorskih uslova. politicka direktiva je bila da se uslovi ne moraju bas postovati. naravno politicka je direktiva da se o tome ne sme pricati! vama na prvi pogled deluje ok ali eto i potvrde onih koji direktno rade na ovakvim situacijama da je obnova sramno izvedena, nego je fora sto smo navikli da sve propada pa i kad se nesto malo uradi, bar na oko da deluje kako tako ok, mi svrsavamo od srece. ok, ogrradjujem se, ja ipak ne ;)

i snimak iz zadruge

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... QZu5pDLe4c
 
Izgleda da će galerija raditi i nakon dve nedelje:

Galerija u zgradi Beogradske zadruge otvorena svaki dan »
01. Jul. 2014 | 11:16, Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari
Galerija u zgradi Beogradske zadruge u kojoj je izložena maketa projekta Beograd na vodi u naredne dve nedelje biće otvorena svaki dan.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bgdnavodi27062014.jpg


Galerija u zgradi Beogradske zadruge u kojoj je izložena maketa projekta Beograd na vodi u naredne dve nedelje biće otvorena svaki dan, od ponedeljka do četvrtka od 9 do 20 sati a petkom, subotom i nedeljom od 11 do 21 sat.

Nakon toga galerija će biti otvorena samo radnim danima.

Izvor: Studio B
 
Meni je ovo prilično degutantna i neuspela šala, ako se uopšte može tako nazvati.
 
Шта представља статуа жене и два детета? Ко је вајар? Које је величине статуа?
Да ли би могла да постане један од симбола Београда као пандан Победнику?
 
Vrh