Šta je novo?

Dunavske terase - Karaburma

Xaxaxaa...Svetlarnik je pobedio :D :D Stara gradnja ZAKON, pa neka kaze ko sta hoce! Ali naravno, ispasce da trolujem..
 
E pa ljudi, stvarno, svasta sam procitala ovde. Mi smo izgleda postali nekakav pljuvacki narod. Kao da nam je pljuvanje postalo ventil za izduvavanje nekakvog nagomilanog gneva. Odmah da kazem: JA SAM STANAR DUNAVSKIH TERASA. I nisam investitor ni agent za prodaju. Zamislite, ja sam zadovoljna svojim stanom (0 cuda nad cudima!!!). Preselila sam se iz centra grada jer sam trazila stan na mirnijem i tisem mestu. Obisla sam mnoge novogradnje i ova mi se najvise dopala. Imam prelep pogled sa visokog sprata, na Dunav, Zvezdarsku sumu i Karaburmu koja mislim da ima najvise zelenila u Beogradu. Prelepo. Imam divne komsije, obisla sam i druge stanove. Ne postoje stanovi cije sobe nemaju prozor. Tacno je da pojedini stanovi imaju ono pola sobe ciji prozor gleda na svetlarnik i imaju stakleni zid zbog dodatnog svetla. Uopste ne izgleda strasno kad se lepo namesti, kao mali prostor za spavanje. Znam da ce da usledi sveopste pljuvanje na ovo sto sam napisala, ali gospodo gradjevinari (ili studenti), moj stan je..sladak. Posto sam slikar po profesiji (slikam murale) i svoj stan sam tako uredila da stvarno uzivam u njemu, evo vec osam meseci.
Zelim vam svima puno srece u nalazenju lepsih pogleda (na zivot) :)
 
Dobro došla na forum i hvala ti što si podelila ovde svoje utiske o stanu koji si kupila u naselju i primer si da se može gledati i pozitivno na "simpatično" rešenje arhitekte za dnevno svetlo u spavaćoj sobi.

Možda ne znaš ili nisi imala potrebe da znaš, ali rešenje koje je izvedeno za izvor dnevnog svetla i svežeg vazduha u prostoriji koja treba da bude spavaća soba se obično primenjuje za ostave ili "velike plakare" tj. namenske prostorije za garderobu i sl. čak i stepeništa u nekim starijim (40 godina stara) zgradama imaju prozore i više prirodnog svetla i vazduha. Zbog toga je neobično kada se vide ove fotografije i skica stana. Ne znam da li svetlarnik na koji gleda soba ima dovoljnu širinu za refleksiju svetla.
 
Veca":2q4vo2xf je napisao(la):
E pa ljudi, stvarno, svasta sam procitala ovde. Mi smo izgleda postali nekakav pljuvacki narod...


Да неко изведе слона да сере испред Кнежевог споменика, нашао би се неко други да га, по опробаном рецепту, брани: "Шта само пљујете, ништа вам не ваља, то је баш лепо, мора слон негде да каки, за њега нема јавни ве-це, мени је баш симпатично док он то ради" итд. :blah:
 
Veca":11w28tbv je napisao(la):
E pa ljudi, stvarno, svasta sam procitala ovde. Mi smo izgleda postali nekakav pljuvacki narod.
Ми јесмо негативан и критизерски настројен народ али то не може да буде орпавдање за свако срање које доживимо.

Не постоје џабе грађевински прописи који су ионако списак дозвољених минимума за здрав физички и психички живот становништва. Дакле, прописи су списак минимума а не оптимума. Па чак ни ти минимуми нису испуњени у пројектовању Дунавских тераса.

Шта даље рећи? Сем да је космичко правило да "свака роба има купца".
 
Ja sam u potrazi za stanom obisla i ovaj kompleks i da tip stana sa svetlarnikom izgleda ocajno ali onim velikim stanovima od 80 i kusur kvadrata nista ne fali.

meni je malo lokacija sta znam....previse divlje jos uvek
 
Priključio sam se ovom forumu da dodam i svoje mišljenje kao još jedan stanar Dunavskih Terasa.

Živim u stanu (tip 14) koji ima spavaću sobu sa tim famoznim prozorom koji gleda na svetlarnik. U njoj spavamo supruga i ja i mogu vam reći da ispunjava uslove za život i ne vidim čemu ovolika rasprava oko propisa. Ima mogućnost provetravanja i svetlost koja dolazi kroz stakleni zid je više nego dovoljna za ove potrebe. Planiramo i dvoje dece koje će provoditi vreme u drugoj spavaćoj sobi čiji prozor gleda prema Karaburmi i Dunavu i mislim da će biti presrećni u njoj. Lokacija nam odgovara zbog prijatelja, porodice i blizine centra grada. U okruženju nema diskoteka, kafića i kafana, te nam sasvim odgovara ovako miran kraj. Na 15 min hoda je i Ada Huja. Do Zvezdarske šume 20 min hoda. Ima par stvari koje bi trebalo da budu preuređene, kao put do Ade Huje, raščišćavanje okolnih napuštenih fabrika i možda još koje drvce da se zasadi oko kompleksa, ali ne vidim razloga zašto i do toga ne bi došlo vremenom.

Ti propisi koji danas postoje, menjaće se, i treba da se menjaju da bi suzbile komentare i mišljenja poput "protiv propisa je živeti tako, samim tim nije za ljude i za zgražavanje je". Siguran sam da svako od nas zna za neke propise koji nemaju smisla. U našoj spavaćoj sobi, koja ima prozor na svetlarnik, ima vazduha, dovoljno prostora za bračni krevet, ormare, stočić i takve prostorije se uglavnom koriste za spavanje pa samim tim i nije neophodno da ima neku veću dnevnu svetlost. Svetlarnik je sasvim dovoljan za ovakve sobe.

Ljudi u svetu žive u raznim uslovima i propisuju sebi standarde shodno mogućnostima, situacijama i potrebama. Od Japana, gde ima stancica za život od 10 kvadratnih metara, pa do Amerike gde je za njih, garsonjera po našim standardima, stan od 100 kvadratnih metara. Nekima će jedno biti strahota i užas dok će drugima biti raskoš a trećima će biti raj. Osnovne potrebe kod ljudi se očigledno razlikuju.

Obišao sam jedan deo sveta i mogu vam reći da su ljudi srecniji i pozitivniji u mnogo manjim prostorima i manje luksuznim mestima sa mnogo manje stvari nego što prosečan građanin Srbije ima. A opet imaš mnogo nesrećnijih i negativnijih u mnogo luksuznijim stanovima i sa stanovima po domaćim vrhunskim "propisama".

Tražili smo stan i našli onaj koji nam je ispunio deo snova ma koliko oni bili skromni za neke. Cene ovih stanova na ovoj lokaciji su realnije, pristupačnije, nego sto se reklamira na zvaničnom sajtu. Ako se u zemlji poboljša standard, možda će i biti lepših i boljih stanova za "obične smrtnike", ali do tada treba uživati u trenutnoj ponudi. Veoma smo zadovoljni izborom i nadam se da ćemo proći bez većih problema ovde.

Za pojedine isfrustrirane forumase - Reci čoveče svoje mišljenje bez epiteta koji sadašnjim i budućim stanarima okreće stomak. Reci da ti se ne dopada, reci da imas sumnje u propise i slično. Budi kulturan. Budi primer i uzor drugim ljudima. Ipak tu žive porodice sa decom koja će tu odrastati i jednog dana dobijati negativne utiske i depresivne ideje od ovih komentara. Mi kao roditelji treba da ih tesimo zbog pojedinih vandalskih komentara... da im jednog dana objasnimo da ljudi koji se tako izrazavaju pokusavaju da tebi kao osobi nanesu zlo i stetu iz svojih licnih, nerazjasnjenih, razloga. Siguran sam da ce oni jednog dana znati sta ce njima biti prikladno za zivot ali pre toga cemo se napatiti da im objasnimo zasto postoji ovako negativno nastrojen svet.

stf":2nxmpa5r je napisao(la):
Ми јесмо негативан и критизерски настројен народ али то не може да буде орпавдање за свако срање које доживимо.

Не постоје џабе грађевински прописи који су ионако списак дозвољених минимума за здрав физички и психички живот становништва. Дакле, прописи су списак минимума а не оптимума. Па чак ни ти минимуми нису испуњени у пројектовању Дунавских тераса.

Шта даље рећи? Сем да је космичко правило да "свака роба има купца".


Poznajem ljude koji ceo život žive sa takvim spavaćim sobama i psihicki i fizicki su veoma zdravi. Nema razloga i zašto ne bi bili ako se takve sobe koriste u svhre koje sam gore naveo. Verovali ili ne, i u starim gradnjama ima takvih soba, pregradjenih ili ne, u medjuvremenu, ali su se zgrade dizale jedna uz drugu gde, maltene, ostavlja isti prostor kao svetlarnik. Veliki broj radnih ljudi ima potrebu, uglavnom, samo da prespava u spavaćim sobama. Ako vam je neophodno veće dnevno svetlo u spavaćoj sobi, onda tražite takve stanove, a ne da svrstavate potrebe pojedinaca u potrebe svih nas. Uvek može da se nađe lepše i bolje, ali sve ima svoju cenu i granicu koju svako od nas različito tumači.

Пантограф":2nxmpa5r je napisao(la):
Да неко изведе слона да сере испред Кнежевог споменика, нашао би се неко други да га, по опробаном рецепту, брани: "Шта само пљујете, ништа вам не ваља, то је баш лепо, мора слон негде да каки, за њега нема јавни ве-це, мени је баш симпатично док он то ради" итд. :blah:

Vickasto ali na žalost bez konteksta jer su Dunavske Terase daleko lepše od tvoje procene izmeta koji isteruješ iz sebe ispred Kneževog spomenika.

Bilo bi poželjno da je ova diskusija civilizovanija. A ako zaista mislite da je gradnja nedovoljno civilizovana da opravda vaše ponašanje, onda slobodno nastavite trend...
 
Obix dobro dosao neznam zasto ali tvoj post mi malo vuce kao da si zapolsen na prodaji stanova , pa branite vec izgradjeno ,naravno mozda utisak vara , u svakom slucaju srecno uceljenje u novi stan
 
Rekao bih da te utisak ne vara. Obix i Veca mi deluju kao organizovani nastup.
 
Hvala na dobrodošlici

Ako je neophodno, da bih zaštitio svoj post od dodatnih sumnji, priložiću bilo koji vid dokaza adminima foruma. Nisam
ni u kakvom dogovoru sa investotirma (ne primam nikakvu novcanu ili drugi vid nadoknade).

Poznajem i Vecu, ima zaseban stan na Dunavskim Terasama, mozemo i nju da zamolimo za isto da bi i adminima otklonili sumnje.

Ne bi trebalo da začuđuje da neko želi da brani svoje životno okruženje, naročito ako se ne slaže sa izjavama koja
deluju više zlonamerno nego razlaganje očiglednog. Vidim da je određen broj članova postovao netačne činjenice usled
čega ljudi obično to prihvate kao napad iz čiste zlobe. Pljuvanje okruženja gde tvoja deca trebaju da odrastaju je
dovoljan povod za ovakav post.

Prihvatam argumente za protiv, ali ne prihvatam vredjanje mesta gde živim jer je neopravdano.
 
Koja slika nebi bila na odmet , naravno svako ima pravo da upravlja svojim izvotom i svojim kapitalom ako misli da je za njega najbolje
 
@obix

Види, ако заиста планираш двоје деце (мада ми баш због ове тврдње личиш на заступника инвеститора, јер ја, ето, не планирах двоје деце, ал` изгледа да ће тако да се намести) и купио си тај стан - свака ти част, али стварно. Мислим, не бих да позајмим твој мозак, ни на пет минута, јер знам да ми не би било добро. Неће клинци засад живети у том шпајзу од собе, али хоће неко од њих, кад тебе и жену исели одатле, а своју децу (твоје унуке) стави у собу са нормалним прозором. Па ће онда, једног дана, и унук морати у шпајз... Каква перспектива!

Да - мењаће се прописи; благо нама ако их буду правили људи који тако размишљају. И не бих ја помињао Јапан - знаш ли која организација је постала чувена по градњи сличних зграда, конципираних по таквом хуманистичком принципу "шта ће свакој соби поглед на дневно светло"? Напуљска камора. Е, сад, срећно, и уживај у идили, а ја ћу се држати ретроградних станова у којима у собу продире светло и кроз прозор :kk:

И, да: :blah: :blah: :blah:
 
direktor":2h46j4vc je napisao(la):
Koja slika nebi bila na odmet , naravno svako ima pravo da upravlja svojim izvotom i svojim kapitalom ako misli da je za njega najbolje

Upravo je reč o tome, ma koliko to bilo nelogično za pojedince.

Da bih izbegao postojeći trend pljuvanja ne bih kačio slike svog stana javno. Nadam se da me razumeš. Ali voljan sam da pošaljem slike adminu a da se one dalje ne prosleđuju. Ako bi to bio dovoljan dokaz.
 
Пантограф":250cvkri je napisao(la):
@obix

Види, ако заиста планираш двоје деце (мада ми баш због ове тврдње личиш на заступника инвеститора, јер ја, ето, не планирах двоје деце, ал` изгледа да ће тако да се намести) и купио си тај стан - свака ти част, али стварно. Мислим, не бих да позајмим твој мозак, ни на пет минута, јер знам да ми не би било добро. Неће клинци засад живети у том шпајзу од собе, али хоће неко од њих, кад тебе и жену исели одатле, а своју децу (твоје унуке) стави у собу са нормалним прозором. Па ће онда, једног дана, и унук морати у шпајз... Каква перспектива!

Да - мењаће се прописи; благо нама ако их буду правили људи који тако размишљају. И не бих ја помињао Јапан - знаш ли која организација је постала чувена по градњи сличних зграда, конципираних по таквом хуманистичком принципу "шта ће свакој соби поглед на дневно светло"? Напуљска камора. Е, сад, срећно, и уживај у идили, а ја ћу се држати ретроградних станова у којима у собу продире светло и кроз прозор :kk:

И, да: :blah: :blah: :blah:

Žao mi je takvog stava, ne umeš da se izjasniš bez vređanja. A to se nadovezuje na celo tvoje razmišljanje.

Toliko od mene tebi, a ti uživaj na dalje kako znaš i umeš.
 
@obix

ok postujem,
inace nema potrebe da mi saljes fotke svoga stana ;)
 
@Pantograf
preterao si.

@obix
Daj bar neku fotku, čisto da vidimo kako npr. izgleda taj svetlarnik u svakodnevnoj upotrebi, ili prostor dnevne sobe ka terasi.
 
NIsam posetio stanove u tom bloku, ali moj stav je vrlo jednostavan. U modernoj gradjevini nema potrebe za takvim stanovima, sem u slucaju da investitor zeli da izgrebe iz komada zemlje svaku paru. Ako je tehnicki iz nekog razloga nemoguce drugacije urediti neki enterijer, onda bi takav stan trebao da ima ogroman popust, zbog nedostatka. Obzirom da imam jak utisak da u ovom slucaju nije bilo apsolutno nikakve potrebe za takve kuriozitete sem da investitor ( po definiciji, alav do besvesti ) izgrebe dinar vise, onda tu nema nikakvog opravdanja. Ok ako je neko vec kupio takav stan to je njihova licna stvar, ali pravdati takav pristup je potpuno besmisleno. Nazalost izuzetak potvrdjuje pravilo, svaka roba ima kupca. Da nema kupca i da kupci iole imaju svest o kvalitetu, takve zgrade ne bi bile ni sazidane. Ja takav stan sigurno necu kupiti. Prosto suvise sam svestan sebe i problema koje takvi prostori mogu da ostave na moje zdravlje. Da samo dodam, boze sacuvaj me iskusenja.
Jos jedna sitnica, ja sam pre neku godinu vrlo temeljno adaptirao stambeni prostor u kome zivim. Ono sto se ispostavilo je da nema apsolutno nikakve potrebe da se stedi svaki dinar na kvalitetu materijala, jer su optimalni materijali dostupni za beznacajo visu cenu od potpunog skarta. Cinjenica je da su nasi investitori u velikom broju, samo prevaranti u lovu na laku lovu. Svako ko to brani, ili je sam investitor ili nije sasvim svoj.
 
Pozdrav Obixu i Veci.

Moram priznati da iz ovih postova ja zaista i mislim da se radi o ljudima koji su kupili stanove i imaju obavezu da brane ovu odluku, posle par komentara koji, ajde da kazemo nisu politicki korektni :) Postujem vasu odluku, mada moram da vam kazem iskreno da ste verujem mogli bolje ako ste vec skupili pare/kredit za nov stan.

Kada smo kod ovog prebacivanja ko radi za prodavca, do sada mi je najsumnjiviji jamsy69 u ABloku, posto ja onakve konstrukcije recenica nisam video nigde osim u prodajnim pamfletima. Ali smatram da i prodavci smeju da postuju, lepo bi bilo da se predstave, ali svakako iznose svoje misljenje, na svakom forumasu je da vidi koliko to misljenje ima veze sa prostom logikom .

Nazad na Dunav, ja licno nikada ne bih kupio ovakav stan i postovao sam mislim i na ovoj temi ranije. Sticajem prilika bio sam u jednom stanu u periodu izgradnje i tokom dana, kroz onaj stakleni zid zaista lepo prolazi svetlo tokom dana (volim ove zidove), ali to ne manja puno cinjenicu koliko se covek frapira kada onda pogleda kroz "prozor" u istoj sobi. Po meni zaista isto mora biti zabranjeno propisima inace ce dosta ljudi na kraju biti prisiljeno da zivi u ovakvim stanovima ako se isto dozvoli. Jbga ljudi gledaju svaki dinar.
 
Živim u stanu (tip 14) koji ima spavaću sobu sa tim famoznim prozorom koji gleda na svetlarnik
To nije svetlarnik !!!! To je ventilacioni šaht !!!
i mogu vam reći da ispunjava uslove za život
Možda ispunjava tvoje uslove, ali normalne, ne.
Ti propisi koji danas postoje, menjaće se, i treba da se menjaju da bi suzbile komentare i mišljenja poput "protiv propisa je živeti tako, samim tim nije za ljude i za zgražavanje je". Siguran sam da svako od nas zna za neke propise koji nemaju smisla. U našoj spavaćoj sobi, koja ima prozor na svetlarnik, ima vazduha, dovoljno prostora za bračni krevet, ormare, stočić i takve prostorije se uglavnom koriste za spavanje pa samim tim i nije neophodno da ima neku veću dnevnu svetlost. Svetlarnik je sasvim dovoljan za ovakve sobe.
Propisi treba da se menjaju da ne bi bilo komentara protiv?! Divno. Propise ne pise mali Perica, a boga mi ni Investitor, vec neko ko je kopetentan za to. Ti možes da zivik u kojem god oces stanu, mozes i u pecini ako ti odgovara, ali to ne sme da bude dozvoljeno da se tako gradi. Nista u ovoj zemlji nije sigurno, mada se nadam da neće menjati (opet) propise. Osim ako ih ne bude pisao Zabukovac, koji je i projektovao to čudo.
Ljudi u svetu žive u raznim uslovima i propisuju sebi standarde shodno mogućnostima, situacijama i potrebama.
Ti u svom stanu možes da pregrađujes prostorije kako hoćeš, osim ako ne ugrožavaš konstrukciju i instalacije, kao i izgled tj.fasadu objekta. To što nekog nužda natera da špajza pravi sobu, to ne može da bude normalno i standard za gradnju. Opet ti kažem, možeš i na drvetu ili pećini da živiš ali to ne može biti standard.
Obišao sam jedan deo sveta i mogu vam reći da su ljudi srecniji i pozitivniji u mnogo manjim prostorima i manje luksuznim mestima sa mnogo manje stvari nego što prosečan građanin Srbije ima.A opet imaš mnogo nesrećnijih i negativnijih u mnogo luksuznijim stanovima i sa stanovima po domaćim vrhunskim "propisama".
Ovo nema veze sa stanom. sa tim parama, mogao si na Vračaru da kupiš gansonjeru ili jednosoban stan, a u Borči stan od 100m2, ili negde na NBG u blokovima stan od oko 60m2. Dakle govorimo o istoj sumi,a ne različitoj, gde svako odlučuje u kakvom će okruženju i ambijentu živeti.
Verovali ili ne, i u starim gradnjama ima takvih soba, pregradjenih ili ne, u medjuvremenu, ali su se zgrade dizale jedna uz drugu gde, maltene, ostavlja isti prostor kao svetlarnik. Veliki broj radnih ljudi ima potrebu, uglavnom, samo da prespava u spavaćim sobama. Ako vam je neophodno veće dnevno svetlo u spavaćoj sobi, onda tražite takve stanove, a ne da svrstavate potrebe pojedinaca u potrebe svih nas.
Postoje takve sobe, znam za to, i nastale su isključivo prenamenom nekog prostora: (hodnika, špajza, terase, ili deljenjem veće sobe). To su ljudi koji zbog nemaštine (pogotovu 90-tih) i usled širenja porodice su bili primorani da to urade. I opet kažem imaju pravo da svoj stan urede kako misle sve dok konstrukciju ili instalaciju ne diraju. Ali nemože se insistirati da je to normalno i da to treba da postane legalno pri gradnji novih objekata!!!!!

Da zaključim, ne optužujem tebe što si kupio takav stan, sa svojim parama radi šta hoćes, ali nemožes tražiti i očekivati da se pravila prilagođavaju kako je zamislio mali Perica pa čak ni investitor. Optužujem projektanta, kao i institucije koje su izdale dozvolu za ovo. Na žalost toga će biti sve tok ne bude postojala odgovornost.
 
@mekbejn

ОК, можда је то тачно - претерао сам. Али, зашто? Са намером, то свакако. Схваташ ли шта је последица, када се у јавности омогућии озбиљна расправа на тему - Tреба ли људи да живе у простору који добија ваздух из вентилационог шахта и светлост кроз стаклене призмe? - где се аргументи другe странe, која користи и паралелна искуства (Јапана и сл.), као и општа филозофска начела да се све мења (панта реи) па и стандарди у грађевинарству, са пажњом и уважавањем читају/слушају и онда од те неке свеукупне масе (здравог разума и безумља) прави биланс ставова, закључак или штагод?

Последица ће увек бити да се јавност разара и да ће муфљузи наставити да граде такве зграде. То ти је пар екселанс пример таблоидног јавног мнења које само себе укида. Таквим расправама је место на сајту Курира. На овом форуму, потрошисмо стране да разјаснимо да ли мост треба да се гради 500 метара узводно, или шта је адекватно решење за неку улицу, или за цео град, а одбрана те спаваће собе је подсмевање Беобилду и свима нама. Шта је следеће - заступање живота по канализационим шахтовима? Заузима мање простора? Није проблем при сахрањивању, јер леш станара само склизне низ одвод? Е, у том контексту је и онај слон који каки по Тргу републике. И адекватно средство за све који људе третирају као у Дунавским терасама - :blah:

П. С. Ако у неких људи постоји спознаја да треба живети у таквим становима, онда их из таквог стања свести треба пробудити, а за то је, често, неопходан поприличан шок за организам (тј. за нервни систем). С тим у вези, можда је ово моје претеривање - преблаго.
 
Sta se lozis, ako je to sada kuul, onda je to to.
Nasa inteligancija se ionako ubi pricajuci kako istina ne postoji, postoji samo percepcija i ostala izmisljena izludavanja, juhu, huhu!
 
Производи...
Пост који је нападнут брани ово лудило у смислу подизања истог у стандард.

То не сме да се дешава!
Нека се гради по пропису, нека не падају грађевински стандарди, нека свака промена буде омогућена само на боље/ригорозније стандарде. А господа нека затворе себе како им воља, ако не крше прописе и добију дозволе.

Овде има посла за инспекције, истражне органе, судове али и психијатре, социјалне раднике!
 
Možda su sretni što zidovi stanova ne smrde.
Ili zato što im prilazni put za most neće prolaziti na pola metra od prozora i terase.

Propisi su doneti sa razlogom, a ne da bi se njihovim kršenjem bolje zaradilo.
 
Vrh