Šta je novo?

Dunavske terase - Karaburma

milanche":9xhxovfi je napisao(la):
Ti u svom stanu možes da pregrađujes prostorije kako hoćeš, osim ako ne ugrožavaš konstrukciju i instalacije, kao i izgled tj.fasadu objekta. To što nekog nužda natera da špajza pravi sobu, to ne može da bude normalno i standard za gradnju. Opet ti kažem, možeš i na drvetu ili pećini da živiš ali to ne može biti standard.
Миланче, исправи ме ако грешим, али и за такве интервенције у сопственом стану потребна је грађевинска дозвола коју опет, не би требало да може да се добије за такве пећинизације стамбеног простора.
 
Da tacno treba. Mada genaralno nema nista protiv da covek u svom stanu moze da organizuje prostor kako mu odgovara, pa makar pravio sobe i od 5m2, samo pod uslovom da ne dira i ne osteti konstrukciju i instalacije, kao i fasadu zgrdae. Ali pri projektovanju zgrade se mora voditi racuna i poštovati minimum standarda koju su propisani.
 
Ma ljudi nemojte trositi reci na dokazivanje neceg sto je i mom sinu od 7 godina jasno ko dan.
Kakva soba, kakav prozor...
Ono je zbudzitis kakav samo nasi pohlepni investitori mogu da izgrade. Nisam iz struke, ali geniju koji je ono projektovao bih oduzeo licencu trajno. Jasno je meni da je kriza i da struka 'podilazi' investitorskok mafiji, ali neka granica mora da se zna. To je pitanje strucnosti, etike i morala.
Danas se stocne farme projektuju sa vise paznje nego ovaj objekat.

P.S.
Situacija kada odete u 22.00 sa bracnim drugom u spavacu sobu dok vam dete - tinejdzer sedi u dnevnoj i gleda film pruza bezbroj scenarija za 'dobru zabavu'...
Inace je naravno i sjajno mesto za odrastanje...
Strasno....
 
http://www.youtube.com/watch?v=TzyrzO0J6ns

Na 1:20 pogledati sirinu balkonskih vrata, osoba preko 60kg ne prolazi kroz taj otvor, debljine pregradnih zivoda su 6,5 cm (cigla na kant), pa stvarno.. da li je moguce da su toliko stedeli I zakidali na materijalu, da nisu mogli da urade pregradni zid bar debljine pola cigle…a da, to bi smanjilo kvadraturu stana sigurno za 0,2 m2, pa puta broj stanova, pa vi sad racunajte…Katastrofa…Nekada se znalo ko gradi stanove, I kako se gradi. Ovo sad je ludnica totalna..Samo ko je ziveo u sojenicama i zemunicama, njemu ovo moze da bude ok..
 
Poznajem ljude koji ceo život žive sa takvim spavaćim sobama i psihicki i fizicki su veoma zdravi. Nema razloga i zašto ne bi bili ako se takve sobe koriste u svhre koje sam gore naveo.
Veliki broj radnih ljudi ima potrebu, uglavnom, samo da prespava u spavaćim sobama. Ako vam je neophodno veće dnevno svetlo u spavaćoj sobi, onda tražite takve stanove

Подишли ме жмарци кад сам ово прочитао.

Него, захваљујући Пантографу, створен је нови епиграм: Одбрана слона или Бранити слона. Желим вам да га користите дуго и исправно :)
 
milanche":2ngq0lfc je napisao(la):
Živim u stanu (tip 14) koji ima spavaću sobu sa tim famoznim prozorom koji gleda na svetlarnik
To nije svetlarnik !!!! To je ventilacioni šaht !!!

Možda grešim, ali logično mi je da ako taj "ventilacioni šaht" ima prozor na vrhu i ima dolazeću dnevnu svetlost da se to onda zove svetlarnik.

milanche":2ngq0lfc je napisao(la):
Možda ispunjava tvoje uslove, ali normalne, ne.

To je opet mišljenje pojedinaca poput tebe, tako da to ne mora da znači da je normalno

--
milanche":2ngq0lfc je napisao(la):
To što nekog nužda natera da špajza pravi sobu, to ne može da bude normalno i standard za gradnju. Opet ti kažem, možeš i na drvetu ili pećini da živiš ali to ne može biti standard.

milanche":2ngq0lfc je napisao(la):
Propisi treba da se menjaju da ne bi bilo komentara protiv?! Divno. Propise ne pise mali Perica, a boga mi ni Investitor, vec neko ko je kopetentan za to. Ti možes da zivis u kojem god hoces stanu, mozes i u pecini ako ti odgovara, ali to ne sme da bude dozvoljeno da se tako gradi. Nista u ovoj zemlji nije sigurno, mada se nadam da neće menjati (opet) propise. Osim ako ih ne bude pisao Zabukovac, koji je i projektovao to čudo.

Ja ne pokušavam da postavim novi standard svojim postovima. Ja samo hoću da kažem da i ovo može da postoji kao opcija u propisima, da je stan sa takvom sobom veoma prihvatljiv i moguć za zdrav život. A to što je izvan standarda, kakve to veze ima. Standard je standard zato sto većina tako želi, a ako kojim slučajem većina bude želela nešto drugo onda će to postati novi standard. A to što pojedinci ne žele da se to obistini, to je njihov problem. Ja izjavljujem da treba da postoji mogućnost i za ovakve sobe, da postoji mogućnost izbora. Investitori su bili, ostali i biće halapljivi, ali to ne menja činjenicu da treba da postoje povoljnije opcije. Ljudi dobijaju popost na ovakve sobe jer ih neće koristiti u svrhe gde je neophodna veća dnevna svetlost. Oni će moći da priušte sebi stanove po prvi put u sklopu svojih potreba.

--

DusanBG":2ngq0lfc je napisao(la):
Postujem vasu odluku, mada moram da vam kazem iskreno da ste verujem mogli bolje ako ste vec skupili pare/kredit za nov stan.

milanche":2ngq0lfc je napisao(la):
Obišao sam jedan deo sveta i mogu vam reći da su ljudi srecniji i pozitivniji u mnogo manjim prostorima i manje luksuznim mestima sa mnogo manje stvari nego što prosečan građanin Srbije ima.A opet imaš mnogo nesrećnijih i negativnijih u mnogo luksuznijim stanovima i sa stanovima po domaćim vrhunskim "propisama".

Ovo nema veze sa stanom. sa tim parama, mogao si na Vračaru da kupiš gansonjeru ili jednosoban stan, a u Borči stan od 100m2, ili negde na NBG u blokovima stan od oko 60m2. Dakle govorimo o istoj sumi,a ne različitoj, gde svako odlučuje u kakvom će okruženju i ambijentu živeti.

@milanche, ima veze sa stanom i te kako, dokaz da ljudi umeju da preteruju u prohtevima.

Ne možete znati šta je za mene i moju familiju bolje. Uskladili smo svoje finansije shodno tržišnoj ponudi. Pomirili smo se sa opcijama koje su postojale u ovoj zemlji u tom trenutku, za nas, i našli smo kombinaciju koja nam najviše odgovara. Moram da ponovim da je igralo više faktora: u blizini porodica i prijatelji, prevoz i blizina centra grada, blizina reke, blizina škole, relativno kvalitetna gradnja, dvoipo-soban stan, odgovarajući raspored prostorija, lep pogled sa terase itd i sama nagodba oko cene, za sve što dobijamo.

--

Пантограф":2ngq0lfc je napisao(la):
П. С. Ако у неких људи постоји спознаја да треба живети у таквим становима, онда их из таквог стања свести треба пробудити, а за то је, често, неопходан поприличан шок за организам (тј. за нервни систем). С тим у вези, можда је ово моје претеривање - преблаго.

Ako ljudi imaju mišljenje koje se kosi sa tvojim to nije razlog za terorisanje. U tvojim izjavama je jasno da pucaš od muke što postoje drugačija razmišljanja koja se ne usklađuju sa tvojim razumom. Nećeš ti nikoga probuditi, samo ćeš naneti sebi nepotreban stres. Ako većina ne želi da živi u takvim stanovima, investitori neće ni graditi samo takve stanove. Gradiće u skladu sa potrebama ljudi. Imamo različita mišljenja ljudi ma koliko oni tebi bili jadni i bedni. Bitno je da imamo izbora. A ti nastavi svoj debilizam...

--

laki72":2ngq0lfc je napisao(la):
Ma ljudi nemojte trositi reci na dokazivanje neceg sto je i mom sinu od 7 godina jasno ko dan.
Kakva soba, kakav prozor...
Ono je zbudzitis kakav samo nasi pohlepni investitori mogu da izgrade. Nisam iz struke, ali geniju koji je ono projektovao bih oduzeo licencu trajno. Jasno je meni da je kriza i da struka 'podilazi' investitorskok mafiji, ali neka granica mora da se zna. To je pitanje strucnosti, etike i morala.
Danas se stocne farme projektuju sa vise paznje nego ovaj objekat.

P.S.
Situacija kada odete u 22.00 sa bracnim drugom u spavacu sobu dok vam dete - tinejdzer sedi u dnevnoj i gleda film pruza bezbroj scenarija za 'dobru zabavu'...
Inace je naravno i sjajno mesto za odrastanje...
Strasno....

Nema nikakve logike u tome što si napisao. Stočne farme se projektuju sa više pažnje? Čemu toliko preterivanje.

Ne znam da li si ti uopšte video pregradu između te dve sobe, ne vidi se ni silueta a kamoli nešto više, vidi se samo svetlost koja dolazi iz dnevne. A što se tiče mesta odrastanja, sigurno će biti bolje od tvog, jer vređanje koje upućuješ dovoljno govori kao dokaz da nije bilo zdravo.

Nema potrebe više da trošim Vama i meni vreme oko ove rasprave, samo ću Vam poželeti sve najbolje uz više razumevanja i civilnijeg ponašanja u buduće.
 
Genije, pre nego sto se 'teatralno' povuces, ajd samo objasni koji deo moje izjave je uvredljiv?
Taj da se farme projektuju sa vise paznje?
Pa vidis projektuju se. Jer i pri pravljenju farme postoje STANDARDI. Ko ne ispostuje te standarde, ne dobija sertifikat odredjenog standarda, pa posle ima problem sa prodajom svog proizvoda sa te farme. Isto je i sa klanicama, magacinima i svim drugim objektima.
Znas ti standardi su posledica evolucije pojedinca i drustva.
Mozemo mi postaviti brvno preko topciderske reke i svakako je moguce preko njega preci, ali ono nikako nije most!
Za prozirnost prizmi kojima je odvojen vas dnevni boravak od spavace sobe si me bas nasmejao :)
A sto se tice mog odrastanja, mozda si i u pravu :D
Nazalost, jesam jedan deo svog odrastanja proveo u jednosobnom stanu, sto svakako nije bilo adekvatno.
E vidis, prijatelju, upravo zato i pisem ovo sto pisem.
I da zakljucim, ako ti se slucajno poremete planovi pa budes imao sina i cerku, predpostavljam da ces i 'decju sobu' pregraditi prizmama!?
U svakom slucaju uzivaj u svom stanu, a vreme ce pokazati dal smo svi mi koji tvrdimo da standade treba postovati u krivu ili u pravu.

Edit:
I jos samo da dodam. O kakvoj blizini reke pricate ljudi?
Pa od vaseg objekta do Dunava ima koliko od Prokopa i Bip-a do Save!
Dal iko pominje da je Prokop ili Malesko brdo, ili Mup Srbije u blizini reke?
 
Kad investitori krenu da ukidaju standarde u izgradnji samo nebo je granica...

kowlooncity.jpg
 
Ajd još jednom da se oglasim na prozivku,

@laki72
Sad ću kao malom detetu da te navedem na uvredljive izjave:

Danas se stocne farme projektuju sa vise paznje nego ovaj objekat.

Inace je naravno i sjajno mesto za odrastanje...
Strasno....

Ove izjave su dovoljna uvreda nekome ko živi na ovoj lokaciji.

Poređenje poštovanja standarda stočne farme i ovog kompleksa nije preterivanje? Sada ti mene nasmeja.

Znas ti standardi su posledica evolucije pojedinca i drustva.

Jeste i zahvaljujući promeni standarda si tu gde jesi, inače bi i dalje švrljao po pećinama i glodao sirovo meso sa kostiju.

Nazalost, jesam jedan deo svog odrastanja proveo u jednosobnom stanu, sto svakako nije bilo adekvatno.
E vidis, prijatelju, upravo zato i pisem ovo sto pisem.

E baš zato se baci na rešavanju svojih problemi a ne da diktiraš nepravdu (iz tvog pogleda) u tuđem životu.

Ne namećem da treba kršiti propise, ali treba izmeniti pojedine. Nisam rekao da treba da živimo kao u Kowloon gradu (sliku koju je okačio jddipqd), jer tamo propisa nikakvih i nije ni bilo, sve je funkcionisalo nezavisno od Hong Kong-a. Barem od strane vlade, uglavnom su bili kriminalci koji su sprovodili svoje zakone. Ako je to poređenje propisa za koje ja navodim da bi trebali da se menjaju, onda svaka čast na rezonovanju.

Genije nisam, ali sam dovoljno svestan da primetim da ste se bacili u preterivanja i provokacije. Hoćemo da kačimo i žrtve avionskih nesreća, jer nedaj bože jednog dana će avionom neko udariti u Dunavske Terase zbog nepropisnog prozora sa svetlarnikom.

A vi nastavite sa preterivanjem...

Ovog puta se odjavljujem po drugi i zadnji put, "teatralno 2".
 
@Obix
Jel cinjenica da nisu ispostovani standardi???
JEESTE !
To te vredja?
Ili te vredja sto mi ukazujemo na to????
Razmisli malo

Edit:
O mojim problemima nemoj brinuti.
Moja spavaca soba ima 2 prozora sa kojih se u daljini vidi Avala i Kosmaj, a decija gleda ka N. Beogradu Adi ciganliji i makiskom polju

Kraj, ili sto bi rekle 'svabe' - Ende
 
obix":j1xuwhfy je napisao(la):
Možda grešim, ali logično mi je da ako taj "ventilacioni šaht" ima prozor na vrhu i ima dolazeću dnevnu svetlost da se to onda zove svetlarnik.
Nadam se da su na taj "prozor" stavili i roletne, da te ne probudi ujutru sunce kad grane :laugh: Naravno da nema veze to sa svetlarnikom, jer svetlo tu ne dopire ni malo. Pre sam video negde sliku tog ventilacionog šahta i tog "prozora", sad ne mogu da je nađem. Tu nema govora o svetlu. A zamisli i za taj svetlarnik postoji propis :laugh: Pa u propisu kaže, da je minimalna uža strana stana svetlanika širine 2m, dok je minimalna površina 6m2, ali ne manje od 0,5m2/ na jedam mestar visine zgrade. Znači ako imas zgradu visine ~ 20m, minimalna površina svetlarnika je 10m2. To su minimalne dimenzije svetlarnika da bi se dobijalo difuzno osvetljenje i pristojna provetrenost. I ta tvoja zgrada ima svetlarnik, kod stepeništa, gde gledaju spavaće sobe od drugih tipova stanova. Evo ovo je naprimer svetlarnik u Bloku 11 sa prozorima od mokrih čvorova

obix":j1xuwhfy je napisao(la):
To je opet mišljenje pojedinaca poput tebe, tako da to ne mora da znači da je normalno
obix":j1xuwhfy je napisao(la):
Ja ne pokušavam da postavim novi standard svojim postovima. Ja samo hoću da kažem da i ovo može da postoji kao opcija u propisima, da je stan sa takvom sobom veoma prihvatljiv i moguć za zdrav život.
Kao što vidiš, kontradiktoran si. Ja jesam izneo svoje mišljenje, ali za raziku od tvog stava, to moje mišljenje potkrepljeno činjenicom da se krše svi mogući propisi i standardi. I još jedno pitanje, koje su tvoje kompetencije da kažeš da sobe bez prozora treba da postoje kao opcija, i tvrdiš da je to nešto najnormalnije? Hoćes da kažeš da oni koji su istraživali, analizirali, proučavali i pisali propise nemaju pojma?
obix":j1xuwhfy je napisao(la):
A to što je izvan standarda, kakve to veze ima. Standard je standard zato sto većina tako želi, a ako kojim slučajem većina bude želela nešto drugo onda će to postati novi standard. A to što pojedinci ne žele da se to obistini, to je njihov problem
Ne znam, zaista ne znam šta bi rekao na ovo :roll:
obix":j1xuwhfy je napisao(la):
Ne možete znati šta je za mene i moju familiju bolje. Uskladili smo svoje finansije shodno tržišnoj ponudi. Pomirili smo se sa opcijama koje su postojale u ovoj zemlji u tom trenutku, za nas, i našli smo kombinaciju koja nam najviše odgovara. Moram da ponovim da je igralo više faktora: u blizini porodica i prijatelji, prevoz i blizina centra grada, blizina reke, blizina škole, relativno kvalitetna gradnja, dvoipo-soban stan, odgovarajući raspored prostorija, lep pogled sa terase itd i sama nagodba oko cene, za sve što dobijamo.
Kao što rekoh, sa svojim parama možeš šta god hoćeš da radiš.
 
Loptica":4jhff4ho je napisao(la):
Cao, da li neko ima iskustva sa malim stanovima od 42 kvadrata, npr. tip 3 i 4 igledaju ok, kuhinja, spavaca i dnevna imaju prirodnu ventilaciju, obe sobe izlaze na terasu itd... hvala!

tip 3 http://www.dunavsketerase.rs/stanovi/iz ... 5#psl1-6-3
tip 4 http://www.dunavsketerase.rs/stanovi/iz ... 5#psl1-6-4

ti stanovi spadaju tzv. poslovne apartmane. Ne znam tačno šta je, ali ima neka pravna začkoljica, tako da ne možeš te stanove da kupiš na kredit ako si fizičko lice. I nisam siguran da li i za njih važi povraćaj PDV-a.

Osim toga ne izgledaju loše.
 
Vrlo interesantna prostorija 7.

tip18-o.jpg



A evo i fotografije plavog zida izmedju 7 i 1.

33w8bht.jpg

Juce zena i ja raspravljali za ruckom gde ulazi vise svetla, kroz saht ili kroz mozaik. Ona tvrdi da vise ulazi kroz saht. Ja tvrdim da ako si do treceg sprata, nema sanse da bilo sta udje od svetla i da onda vise ulazi kroz mozaik. Jos ako se ukljuci svetlo u dnevnoj sobi...
Onda smo se prepirali koja biljka bi opstala tu gde je nacrtao arhitekta. Ja mislim nijedna.
 
Juce zena i ja raspravljali za ruckom gde ulazi vise svetla, kroz saht ili kroz mozaik

Čitam ovo i umesto mozaik vidim "mozak". Zaključim da je baš tako, kroz mozak ulazi najviše svetla :)
 
Pozdrav svima, a posebno Obixu, Veci i Daysleeper-u!

Kao što vam je vec svima jasno i ja zivim u Dunavskim terasama, doselila sam se iz Novobeogradskih blokova, tacnije iz bloka 37, gde sam zivela 30 godina. Kad sam se tamo doselila, posle bloka nije bilo nicega sem nekih basti i fabrike IMT koja je opasno zagadjivala okolinu svojim dimljacima. Na Bežanijskoj Kosi osim sportskog centra "11 April" nije bilo ničega - poneka njiva sa zasadjenim suncokretima. A sad? Poslovne zgrade u Milutina Milankovica, "Airport City", ceo grad na Bežanijskoj kosi. Zato ne treba potcenjivati potencijal lokacije oko Dunavskih terasa, to je mnogo glupo i reklo bi se zlonamerno.

Sto se tice starogradnje i ja sam imala dilemu, da li da renoviram stan ili kupim novi. Shvatila sam da mogu da renoviram stan, ali ne i da promenim mentalitet ostalih stanara u zgradi, koji su jedva davali za cistacicu, a kamoli da daju za sredjivanje ulaza, okoline i sl. Bilo mi je tesko da gledam kako sve propada i niko nista ne preduzima. Evo sad gledam kako cene kvadrata u tom bloku rapidno padanju...

Elem, sta sam htela reci... Jako sam zadovoljna novim stanom i okolinom, a posebno NOVIM KOMSILUKOM, jer su u pitanju sve dobri, pametni i "down to earth" ljudi". Na kraju krajeva, meni je to najbitnije, koga cu da srecem svaki dan, sa kim cu da pricam, da se družim i udružujem radi zajedničkih interesa i iz čiste razonode.

Takođe, jako mi je drago što se u Dunavske terase sigurno neće useliti svi oni članovi ovog foruma koji su pod parolom "branim standarde gradjevinarstva" malo je reci "pljuvali" po našim dragim stanovima. Njima i nije mesto u Dunavskim terasama. S druge strane ko god da odluči da se doseli i naše loše stanove, sa lošom okolinom itd. može da računa na jednu dobru okolnost - dobre ljude.

Toliko od mene.

Živeli!
 
Pozdrav za kako Lucija rece "down to earth" ljude" ali neki od vidjenih stanova su stvarno problematicni ali svako bira kako misli da je bolje ja sam prvi protiv likovanja kada je kupovina stana u pitanju.

Veci je problem sto se jedan od "down to earth" ljudi" na forumu ovde trudio da nam objasni kako to nema veze i da standard moze da se zaobidje i da ustvari i nije tako vazno. Situacija koja podseca na pomeranje granice nivoa aflatoksina :)

Osnovna polemika se ustvari vodila oko toga da ne smemo dozvoliti spustanje standarda u projektovanju i preko toga lako prelaziti.
 
Да не буде забуне, ја сам Луцији дао плус и позивам све да то учине... :D
 
Moram priznati da PR investitorska služba Dunavskih terasa šljaka za medalju. Imaju bolju kampanju od čika Miškovog Belvila. :D
 
Tesko je nesto toliko lose odbraniti svijetlarnik cvjecarnik
 
Гага":3owl1fdi je napisao(la):
Хануман, жена мора увек да победи у мишљењу, кад звоца :lol:
Kod mene se zna ko je sef - žena. :mrgreen:

skj":3owl1fdi je napisao(la):
Juce zena i ja raspravljali za ruckom gde ulazi vise svetla, kroz saht ili kroz mozaik

Čitam ovo i umesto mozaik vidim "mozak". Zaključim da je baš tako, kroz mozak ulazi najviše svetla :)

Al neki nikako da se prosvetle. Teško svetlost prolazi kroz dimLJak. :blah:
 
@direktor

Upravo zato i ne verujem da je investitor nekoga doveo na forum vec da se stanari trude da bez potrebe opravdaju nesto sto se ne da opravdati. Zizak u parketu u belvilu je nesto sto se naknadno moglo srediti ali ovo tesko da je moguce tek tako srediti
 
Vrh