Šta je novo?

Музеј јавног градског саобраћаја

A ko je proizvodio " debeljka"? Do kada je vozio?
 
Kopajući po tavanu, pronašao sam nešto veoma zanimljivo, ćaletovu pretplatnu kartu za GSP iz 1977. godine. Karta je napravljena od mekanog papira slične debljine kao onaj za vozačke dozvole.

E, sad, ovo je posebno interesantno- na poleđini piše sledeće:
1. Posedovanjem ove karte imate pravo na neograničen broj vožnji na svim redovnim linijama GSP u zoniranom području i na dve odabrane linije van zoniranog područja, ako su upisane na vašoj karti.

Ćaletu su upisane linije 401 i 601. Pitao sam ga što baš te, i koje su bile zonirane a koje ne, međutim, nema on blage veze, ne seća se te karte i sistema koji je tada bio.

GSP_1.jpg
GSP2.jpg
 
Kako sam vec najavio krece borba protiv olosa u firmi, prvi koji je 'pao' je zamenik gen. direktora Nemanja Tomovic. Materijal je bilo tesko skupiti, ali su uspeli ljudi i pored svih prepreka i ogranicenja... Hvala i blicu koji je objavio sve to...
Nastavlice se...
 
Kako sam vec najavio krece borba protiv olosa u firmi, prvi koji je 'pao' je zamenik gen. direktora Nemanja Tomovic. Materijal je bilo tesko skupiti, ali su uspeli ljudi i pored svih prepreka i ogranicenja... Hvala i blicu koji je objavio sve to...
Nastavlice se...
 
rasho62 je napisao:
A ko je proizvodio " debeljka"? Do kada je vozio?

Прозводила га је ЧКД Татра,која је и ове наше Катице производила.А из саобраћаја је повучен ове године.(погледај прошлу страну)
 
Skros nispodni nov koji je dosao ja mislim da us ikarbusovi solo i zglob rozi 777 i 888 garazni brojevi
 
Ne moras da pises post ispod posta vec editujes post , pitao si za niskopodni a polu niskopodni ti je gb 700 ,
 
Ик 106 је први нископодни Икарбус,а који је први у Бг не знам :oops:
 
od direktor » Čet Okt 09, 2014 9:40 pm
Ne moras da pises post ispod posta vec editujes post , pitao si za niskopodni a polu niskopodni ti je gb 700

Па било какав нископодни.
 
1224scan.jpg

sa gsp foruma avramovisasa

Izgleda da su se pojednini clanovi foruma jos ranije reklamirali i to po vozilima gsp GAGO kakvo opravdanje :?: :D
 
да, да Директоре, била су то лепа времена :)
За ту рекламу су ме зезали и у мом друштву. Не знам скраћеницу, а био је то неки бутик у ТЦ Пирамида.
 
Imas ti i firmu za vodovodne instalcije a ne hvalis se kobi juce krstario okolinom kneza
 
Па Дишо, има се може се :lol: Ма на интернету сад само излазе банери :D

Био је актуелан и Ауто Мото клуб:
 
Pa kad sam ja gledao nije se vidjela neka je ponovo, nisi morao da je citiras kad se nalazi odma iznad :D
 
2012":18atf0g6 je napisao(la):
Kako ih nije sramota a poklonili Belgijancim raritete tramvaje koje gotovo niko nije imao u Eu..
l

Nije tačno da su ih poklonili, već prodali. A da ih "niko u EU nije imao" je stvarno izlišno komentarisati, jer su ti tramvaji proizvedeni - u Belgiji, koja je gle čuda u EU! Veća je sramota što su ih ovi naši dilberi isekli. Inače, taj tramvaj još uvek vozi i vlasnik je NVO Association de Sauveguarde du Vicinal ASBL. Link: http://www.asvi.be/index/index.htm
 
Vrh