Šta je novo?

Crowne Plaza/ex-continental - [Hotel]

Duleja":1n26zlt7 je napisao(la):
He he, trebalo bi uputit čobanina na Ušće!

Evo kako održavanje velikih zelenih površina rešavaju u Kelnu, a da to grad ne košta ništa, ili osetno manje. Lokacija je 2 km od suvog centra, samo na drugoj obali.

pollerwiese-schaafe.jpg

Мали ОФФ: овај мост са слике из Келна је Милхајмер брике - близанац београдског Моста краља Александра, за разлику од њега обновљен после рата у изворном облику.
 
Пантограф":31a4glvg je napisao(la):
Duleja":31a4glvg je napisao(la):
He he, trebalo bi uputit čobanina na Ušće!

Evo kako održavanje velikih zelenih površina rešavaju u Kelnu, a da to grad ne košta ništa, ili osetno manje. Lokacija je 2 km od suvog centra, samo na drugoj obali.

pollerwiese-schaafe.jpg

Мали ОФФ: овај мост са слике из Келна је Милхајмер брике - близанац београдског Моста краља Александра, за разлику од њега обновљен после рата у изворном облику.

U Kelnu se nalazi most po izgledu i konstrukciji sličan Mostu kralja Aleksandra koji i jeste popravljen posle rata
http://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%BClhe ... e,_Cologne
ali u pozadini ovog stada ovaca je drugi most na Rajni, takođe u Kelnu
http://de.wikipedia.org/wiki/Severinsbr%C3%BCcke
 
Yaris-Auris, Milhajmer-"Severinin", Iran-Irak...

A dok sam tražio imena tih mostova (pošto ih naravno ne znam napamet), videh da u Kelnu postoji most koji po konstrukciji i izgledu jako podseća na "stariji" Brankov most iz 1956. Zoobrucke u Kelnu je sagrađen 10-tak godina kasnije...
 
Pa to su radile nejmacke firme sta je cudno da iskoriste postojeci projekat oba kao ratnu reparaciju
 
Duleja":1napbrie je napisao(la):
Izgleda da treba da se otvore teme 'Mostovi na Rajni' i 'Domaća marva u gradu'... :D

Kad stignem postaviću na temi o Brankovom mostu.
 
relja":11pr4sw2 je napisao(la):
Гага":11pr4sw2 je napisao(la):
relja":11pr4sw2 je napisao(la):
Ja sam prvo primetio oštećenje na Yarisu :)
Реља у питању је модел Аурис, али нема везе. Шта сам хтео да кажем, можда ако је ту у групи неки ован и не свиђа му се Тојота Аурис, па онда пробао мало квалитет браника и врата пртљажника :lol:
Vidim pločicu sa imenom modela, ali me nije toliko zanimalo da zumiram.
Не треба да се зумБира, Аурис је млађи брат Јариса и нешто већи по димензијама, а разлика је и код плочице са именом, код Јариса је у висини горње ивице таблице, а код Ауриса код доње ивице.
 
Па зато што још није завршено :D
Кад врате ону лепу фонтану испред хотела, која је некад ту била, онда да се тема стави у завршене пројекте, значи никад :lol:
 
Сјајно је то, хтео бих ја и да пише Београд... али сада је само текуће одржавање.
 
У Краун Плази се одржава (петак и субота) "Фестивал Српских вина и ракије", а то је трећи фестивал по реду. То је мања манифестација по обиму, али полако напредује. То је иначе такмичење винара и ракијаша за сезонску оцену квалитета ових племенитих и лековитих напитака :) .
Колега и ја смо по позиву свратили данас, мало процуњали, разменили нека искуства, ја сам мало пробао две - три ракије, а ко жели може слободно да дође. Улаз је слободан и фестивал се одржава у изложбеној сали у приземљу у времену од од 15 до 22 часа.
Ево неколико слика:






 
Fino samo fali nesto na cackalicu nevalja se probati razlicite rakije bez da se nesto pregrize
 
Stavili su tepih ovde, i ako su. Bio je sivi epoksi pod. Ok je to za izlozbe, ali ne za ovakve manifestacije. Bas me zanima da li je zalepljen ili ga smotaju
 
Зачуђујуће чисто и уредно испред и околина.
 
то је приватна фирма, са строгим стандардима франшизе, мислим да другачије не може ни бити.
 
Синоћ око 21:00 провезох се испред хотела на Зарићев мост, само три прозора светле.
 
rasho62":3asl6oq6 je napisao(la):
Синоћ око 21:00 провезох се испред хотела на Зарићев мост, само три прозора светле.

Pa normalno je da ima i nekih ljudi koji se u to doba povlače u sobe. Ostale poslovne ljude u to doba počinju polako poslovni partneri da mrcvare po kafićima i da ih spremaju za splavove. :p
 
кад год прођем и мени делује празно. међутим, највеће паре они и праве од конференција, прослава, ресторана, кетеринга
 
Malo svežih fotki sa tvitera:
b-zgewcueaahl72002.jpg

b-zeirhveaesrlo002.jpg

Što se popunjenosti hotela tiče objavili su podatak da im je u oktobru 2014g. popunjenost bila 86% (što je odličan rezultat) i još malo statistike:
page-1.jpg
 
Vrh