Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Ronche":1rlwwmiv je napisao(la):
@Gaga: Nema na čemu...Ja se ne sekiram za kockarnicu...gde su dve (Kineski zid i bivši Admiral) tu će biti i treća :D A tipujem da će svoje mesto među lokalima naći i neki market (možda još jedan Maxi, pošto ih je "malo" u radijusu od 300m) i banka :D

Kojom je brzinom Maxi pobegao sa NBG iz naselja Dr.Ivan Ribar nisam siguran da bi se ovde uselili. Mada mi ni ovo sa apotekom ne deluje baš pametno. Inače u tom krugu postoje šest maxi-ja (malih i velikih).
 
Sada kada je Direkcija ponudila stanarima u Bloku 72 da se zgrade sruše i izgrade nove, mislim da će to loše uticati na prodaju stanova u ovoj zgradi bar dok se ne dokaže da više nema uticaja fenola što može potrajati. Jednostavno, ljudi će da vide da se na nekom drugom projektu ruši cela zgrada i kreće ispočetka, ali znamo da je to tamo moguće samo zato što je posao radila državna firma.

Šteta, zgrada baš na dobroj lokaciji, ali možda sada cena bude malo bliže realnosti da se ne gađa sa više od 2000 evra po kvadratu.
 
ja sam cuo pre neki dan da je cena 1.350eur u ovoj zgradi, mozda je cista glupost, mozda nije. zna li neko ?
 
Nešto ispod 1300e su cene u blokovima za matoru gradnju tako da je to verovatno netačna info, osim ako nisu rešilid a rasprodaju šta se prodati može pa da beže :)
 
Ne znam da li ispratiste, ali podigla se buka oko promene planova za blok 9a. protesti su oko podzemne garaže na postojećoj poljani, dok će umesto zgrade Ikarbusa moći da se gradi višespratnica.

Ipak, mene više fascinira da su promenom plana predvideli da se rade nadogradenje dodatnih etaža na postojećim stambenim zgradama?!?! odakle im je to palo na pamet?

http://www.kombeg.org.rs/aktivnosti/udr ... veza=16622

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/578229 ... nas-parkic

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/578362 ... ju-poljanu
 
Која је ово срамота, благи боже?!
Рушити предратну зграду на Новом београду, еј бре...
 
Podzemna garaža bi pripala kome?
Ona može da se fino uklopi i ponovo posadi zelenilo.
A o rušenju Ikarbusove zgrade - stvarno ne znam šta reći. Možda najstariji sačuvani novobeogradski objekat bi da sruše!?!?

Poslato sa telefona
 
Па како је наведено, зграда не ужива заштиту, тако да је таква и продата инвеститору. Ја нисам стручан да оценим вредност исте, то је већ давно вероватно требало да се уради од надлежних, сада је то већ прошло време...

За подземну гаражу сам и ја помислио да може лепо да се уреди и не видим чему толика халабука око тога, па сада ту нема никаквог дрвећа, само ливада. Дрвеће је под ободима и не мора обавезно бити у делу на коме ће бити гаража (не знам, претпостављам). СА тим да остављам резерву да иста не буде са зеленилом на краву у ком случају хоће нарушити простор између зграда (ко жели бетонску плочу по сред блока). А покривена зеленилом је вероватно скупља за изградити.

Као што поменух, мене ово надзиђивање највише фасцинира, мислим који власник стана би се сложио са тиме сада?
 
@zgrada Ikarusa
Velika steta, i bas me cudi da nije pod zastitom. Ali sad je pitanje da li nesto moze vise da se uradi u ovoj fazi.

@poljana
Ako bi ta garaza imala adekvatno zelenilo na vrhu (znaci ne beton sa 2 zardinjere) onda bi to bio cak i plus. Ako ovaj protest moze tome da doprinese - odlicno

@nadzidjivanje
Tu su uglavnom ravni krovovi. Postoji primer jedne zgrade u kraju koja je nadzidana i izgleda odlicno. Investitor je sredio sve ulaze, novo zelenilo, okreceni su betonski delovi zgrade, sve u svemu dosta dobro.

https://www.google.rs/maps/@44.826534,2 ... l=en&hl=en
 
Mekbejn to je 11b blok i moj stari kraj :D
Najbolja nadogradnja u Beogradu po meni.

Ziveo sam u zgradi iza ove i bili smo spremili sve da i nama investitor uradi isto, ali je neki manijak izasao sa pistoljem i krenuo da puca u vazduh kad su radnici poceli da postavljaju skele... Usledila neka tuzba i odustao investitor...

Za razliku od ove u 11b jednu zgradu u 9a su upropastili sa nadogradnjom.

Ne vidi se od zelenila na GE, ali ugradili su neki odvratni kosi krov zelene boje...
 
ovo gore je nova zgrada ne znam o kakvoj nadogradnji pricas ili sam ja nesto pomesao
 
Vidi ok je uklopljena nadogradnja ali se vidi po rasporedu prozora koji nije ispostovan korektno kako znaju da urade
Fenor sto se nedogovorite pa vi sami nadogradite ravni krov ili pak izvrsite sansciju istog
Sad je za to potrebna saglasnost 100 posto stanara
 
Feanor je mislio na moj prethodni post.

Ali fascinantno je da su novu (smrdljivu) zgradu sa Gagine slike uspeli da naruže zatvaranjem terasa čak i zidanjem
 
Vidi stvarno neko već zastaklio terasu i to na povučenom spratu... šta ćeš, ljudi plate 2000eur kvadrat i onda su još spremni da dodatno naruže zgradu.
 
Zdravo svima,

Ima li neko informacije o ovoj zgradi? Da li je saniran "smrad"? :)
 
Nemam pouzdanu informaciju, ali bili su obimni radovi na skidanju malter i dekontaminaciji zidova u zgradi tako da verujem da su problem rešili i mislim da su neki stanovi danas useljeni.
 
Ovako nešto sam i ja čuo, a i video u prolazu da je dugo bilo radova i kada je objekat završen. Dodatno čuo sam da je zapravo oplatol korišćen samo na dva sprata, ali ne znam koja dva :)
Useljena je uveliko.
 
Zgrada je završena i svi lokali su useljeni, to je ono što se odmah vidi. Vidi se i da su i stanovi useljeni. Lepo je sve sređeno, nisam zalazio iza objekta.

Stambena_zgrada_u_bloku9a_Novi_Beograd_2016_01_zps9unmjikq.jpg




Stambena_zgrada_u_bloku9a_Novi_Beograd_2016_02_zpsapauu2eo.jpg


Fotografije su iz jula 2016.
 
Ovo gde treba da se rusi ta stara zgrada, tu treba da gradi Neimar V ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459983#p459983:nuwvhrx7 je napisao(la):
SerbPacker » 19 Jun 2017 03:19 pm[/url]":nuwvhrx7]Ovo gde treba da se rusi ta stara zgrada, tu treba da gradi Neimar V ?
Misliš na one barake pored te zgrade, u Palmira Toljatija?
 
Barake u kojima je sud one su vlasnistvo grada sektor za metro ako mislimo na iste
 
Vrh