Šta je novo?

Kupovina preko interneta (online kupovina)

Baš sad i mene zanima na koji način oni primaju kartice, obzirom da na sajtu nemaju znak ni jedne kartičarske mreže (Visa, Mastercard...) a u Uslovima korišćenja se spominju.
Prvo se raspitaj koji kurs koriste, pošto im je cena obračunata u evrima. Čak i ako ti je kartica vezana za devizni račun/štednju može se desiti da se obavi dupla konverzija jer su po Zakonu dužni da ti izdaju račun u dinarima pa bi ti najpre tvoja banka konvertovala iz evra u dinare a onda bi ti i ova trgovina izvršila naplatu tih dinara po kupovnom kursu.
Te kartice nisu preporučljive za upotrebu u zemlji jer se na dinarska plaćanja primenjuje jako nepovoljan kurs, u subotu sam plaćao deviznom karticom Visa Electron banke Intesa po kursu 117.50 RSD a srednji kurs je bio 121.70.
 
Koji kurs su ti računali (ako koristiš karticu vezanu za devizni račun)?
 
Kupovina na internetu je nesto najbolje sto je izmisljeno u poslednjih 15 godina!

Ja skoro sve kupujem preko neta i to mi omogucava da ustedim dosta novca u odnosu na klasicne radnje.
Uglavnom kupujem tehniko preko neta kod ovlascenih distributera, ili u inostranstvu, ili od ljudi direktno na sajtovima slicnim limundu i kupindu.
 
Dal je moguće da ovaj sportista ovde otvoreno reklamira ovaj sajt i da se samo zbog toga i registrovao i samo na ovoj temi piše....


zar ovo niko ne primečuje...


pri tome cena ovih kopački je skuplje nego da iste kupim u ušću ili delta sitiju. pri tome ovo je stari model
 
Imas pravo redukovao sam mu postove
 
loyola":j7vlfsi4 je napisao(la):
Sportdirect.com imaju svasta a salju za srb
Naručivao više puta, cene, naročito na sniženjima, više nego povoljne - toliko povoljne da se uopšte nisam iznervirao kada su mi se na kraju sezone pocepale rukavice za bicikl ili kada mi je puklo uže od vijače posle tri meseca :D
 
jel ima neko od vas iskustva sa skrill ili payoneer karticama, drugim sličnim servisima "elektronskih novčanika" koji šalju platnu karticu.
 
paypal? šta je to, here in burkina faso we heard never of a pay pal :(((((
Šta mi vredi jednosmerni servis? :)
 
@ MilisaV

Ti si zakljucio da ja reklamiram nesto iz razloga sto sam se tek pre neki dan registrovao na ovom forumu?! - Kad bi tako i online prodavnica razmisljala kao ti, mogla je da mi kaze: "Znas sta decko, ti si tek pre neki dan izvadio internet karticu.Ne moze kod nas da kupis.Zasto bas preko ove banke, pa ti reklamiras banku?"
Ovo je koliko sam mogao da vidim uglavnom forum vezan za gradjevinu, ja sam temu postavio na odgovarajucem mestu.Ne bavim se bilo kojom oblascu gradjevine pa da sam stalno na ovom forumu.
Ne mislim bilo koga da vredjam, daleko od toga, ali tvojim gestom ponasanja cinis diskriminaciju novih clanova - konkretno mene.

Sledeca stvar, meni su ljudi iz te firme rekli da su to originalni modeli koji dolaze iz inostranstva, zato cena pojedinih kopacki jeste malo veca.Zatim, Delta City nije uopste tako povoljan kao sto pricas, u Uscu takodje imas radnje koje su veoma skupe.Ja sam kupio model koji se meni dopao, isprobao sam ih i stvarno sam zadovoljan, videcu opet kako ce biti kad bude prosao neki period i vise ih budem koristio.Onda, da li je nesto proslogodisnji model ili od pre 2 godine, to nikave veze nema sa tobom ili sa mnom - o ukusima se ne raspravlja i svako kupi ono sto mu u momentu izgleda kvalitetno,dobro i lepo.

U gornjem komentaru mi je >>loyola<< preporucio sportsdirect.com . Mozda on covek reklamira ovu firmu, mozda je postao neki generalni uvoznik za Srbiju :).

Jos jednom ponavljam, nemam nameru bilo koga da uvredim, samo ne dozvoljavam da me bilo ko omalovazava ako nije u pravu.

Pozdrav svima i srecni predstojeci praznici :)!
 
Da, zaključio sam da se baviš marketingom na forumu.

Ne znam kako razmišljaju online prodavnice pa to ne bih komentarisao.

I da, dobro si primetio, ovo je uglavnom forum vezan za građevinu, kao i urbanizam i slično. I zato dovodim u pitanje tvoje postove i započinjanje teme koji nemaju veze s forumom, iako su postavljeni u pravi deo foruma. U svakom postu si uspeo da pomeneš firmu koju reklamiraš, osim ovog poslednjeg u kom si se obratio meni.

Ja tebe ne omalovažavam, kako ti kažeš. Ja samo ne volim način na koji se ti baviš svojim poslom reklamiranja firme.
 
tragac":18skdjl8 je napisao(la):
jel ima neko od vas iskustva sa skrill ili payoneer karticama, drugim sličnim servisima "elektronskih novčanika" koji šalju platnu karticu.

Prolaze te kartice na svim sajtovima i u "fizičkim" prodavnicama u Srbiji i Evropi (obe koristim). Takođe možeš i da ih spojiš sa PayPal-om.
 
Moja kartica je spojena sa paypalom i stvarno je paypal super stvar, olaksava mnogo toga.
 
Једно питање за колеге, јел није битно у којој банци имам рачун који желим да повежем са Интезином интернет картицом?
 
Kako mislis da povezes racun u drugoj banci sa intesinom karticom? Ako mislis na onu sivu visu samo za kupovinu preko neta, teska glupost, bolje uzmi deviznu zelenu, mada to nema veze sa tvojim pitanjem :)
 
Тешку сам глупост написао :D Хтео сам да питам, јел морам да имам неки рачун у Интези да бих добио њихову интернет картицу, али сазнао сам шта сам хтео, извињавам се на лупању :D
 
To je od ladnoce :)
 
Како сам кренуо у нову годину, бићу конкуренција директору :D
 
Њему нико не може бити конкуренција (боца зна понекад да "забагује").
 
4299.jpg
 
astrodule":l88ianze je napisao(la):
tragac":l88ianze je napisao(la):
jel ima neko od vas iskustva sa skrill ili payoneer karticama, drugim sličnim servisima "elektronskih novčanika" koji šalju platnu karticu.

Prolaze te kartice na svim sajtovima i u "fizičkim" prodavnicama u Srbiji i Evropi (obe koristim). Takođe možeš i da ih spojiš sa PayPal-om.
To znam, mada su oprečna mišljenja da Skrill kartica može da se poveže sa Paypal nalogom. Interesuje me da li klepaju velike provizije preko bankomata ili "šticuju" kurs kada plaćaš. Ovih dana bi trebala da mi stigne Skrill kartica.
 
Ja imam povezanu na PayPal-u i Payoneer i Skrill. Ako nema para na jednoj, PayPal uzme sa druge.
Što se tiče podizanja sa bankomata, ako postoji izbor, treba podići pare bez konverzije banke, tj treba izabrati suprotno od onoga što ti bankomat nudi.

I jedan koristan savet: ako treba da podignete mnogo novca (više od 20-30 hiljada dinara) činite to na bankomatima Hypo banke jer samo oni pune bankomate sa novčanicama od 5000 dinara.
Bankomati su inače ograničeni brojem novčanica koje mogu da izdaju (20 ili 30).

Poslato sa telefona
 
Vrh