Šta je novo?

Nova ambasada Japana

Ovo lici na sarkofag mogu na jedan ovaj bjeli zid dodati crveni krug pa da dobiju zastvu
 
Ova ambasada Japana je izpala bas bez veze.

Ocekivao sam mnogo bolje od njih.
 
Грозан утисак оставља, као да смо Сомалија па мора тако затворено да буде..
 
Arhitektura u skladu sa bezbednosnim procenama.
A "faktor stabilnosti u regionu" i sl? Izgleda da arhitekta nije pratio 2. dnevnik :D ...
 
Ovaj projektant je bas pogresio namenu za medalju, kao da je dobio zadatak da projektuje industrijsku halu ili prozivodni pogon u Staroj Pazovi.
 
Чуде ме ваши коментари о вањском изгледу зграде, када добро знате, боље од мене, како су јапанци скроман и практичан народ.
 
rasho62":18ooze57 je napisao(la):
Чуде ме ваши коментари о вањском изгледу зграде, када добро знате, боље од мене, како су јапанци скроман и практичан народ.

Pa ovo nije skromno i prakticno.

Ovo je bezlicno i sterilno.

Velika razlika...
 
Ја сам баш од њих очекивао нешто модерно и отворено, не ову америчку копију..
 
Mogli bi bar da je okreče nekim veselim bojama... ovako izgleda impozantnije od Centralnog zatvora.
 
Pa i nije da je bas americka kopija... Ovo zdanje je jos zatvorenije i bezdusno
 
Виђали смо лепшу дивљу градњу од овога.
 
Trebali bi da im trazimo 10 autobusa za uzvrat sto su nam razocarali ocekivanja.
 
spatiotecte":1px12i9f je napisao(la):
Trebali bi da im trazimo 10 autobusa za uzvrat sto su nam razocarali ocekivanja.
Hahahahaha :D
Dobra fora, al je*******iga, dali nam u 'pretplati' tako da mogu jos pat ovakvih dometa arhitekture da realiziju ;)

Salu na stranu, nikada mi nece biti jasno zasto bar kombinacijama boja i tekstura fasade ovakvim objektima projektanti ne udahnu bar malo 'humanosti'...
 
Ко нам је крив кад се шлихтамо и дајемо врхунске локације за овакве објекте. Чуј, јапанска амбасада? Биг дил.
 
Једино решење је да заратимо са Кином која ће као случајно да бомбардује амбасаду Јапана.
 
Ја претпостављам да је ова кућа окренута себи, што је заправо сасвим ок са позиције фасаде и њених корисника. Оно иза са зидом јесте скандал. Споља ка бул НТ је... право разочарење.
 
drum1":2usase36 je napisao(la):
Ја претпостављам да је ова кућа окренута себи, што је заправо сасвим ок са позиције фасаде и њених корисника. Оно иза са зидом јесте скандал. Споља ка бул НТ је... право разочарење.

Pa i da je princip japanskih kuca da budu okrenute unutra opet je greska jer se objekta gradi u Srbiji a ne u Japanu i nije uzeto u obzir lokacija zgrade sto je tek skandalozno.
 
Uklanja se ograda, a zavijorila se i zastava koja se iz ovog ugla ne vidi :(

japan.jpg
 
Ja sam stvarno mislio da su Japanci ozbiljniji.
Ovako, niti su proverili na kakvoj lokacjii im je buduća ambasada i napravili nešto reprezentativno, niti su proverili pravilnike o ceni registracije vozila pa su poklonili ove 2.2d mazde. Mislim, stvarno? :)
Prilično prazno izgleda, ali odbrambeni bedem je stvarno neprihvatljiv.A, auto inače ekstra :)
 
U jednoj drzavi, koja je po oceni medjunarodne zajednice krivac za sva zla Balkana u zadnjih 20-30 godina, koja je isporucila kompletno vojno i civilno rukovodstvo medjunarodnom sudu, u zemlji gde u jednom danu bivaju zapaljene i demolirane ambasade pojedinih drzava...
U toj zemlji kraljevina Japan, svetska sila, globalni USA saveznik, pravi ambasadu.
Pa sta ste ocekivali?
Prostrani plato po kome setaju gejse i pozdravljaju prolaznike?! ;) :p
 
Vrh