Šta je novo?

Blok 42 - Tematski Park Terazije

е, пошто је ово отишло у историју, може слободно и ова тема
 
A fontanu da ostavimo na lokaciji, sve sa ovom ogradom, kao spomenik ljudskoj gluposti, pohlepi i bahatosti...
 
haha Fontanu integrisati u buduci objekat :D
 
Nadam se da će i ova gomila šuta da ode u istoriju
 
Danas su odvozili sut, dok je fontana ostala jos uvek u celosti...
 
Istovarili su ga par stotina metara dalje, i to isto u bloku 42. Samo preko puta pruge gde je bio romvil. Tu je bio i buldožer koji je to odma zaravno.
 
Требало би уместо "завршени пројекти" измислити нешто као "порушени пројекти" (мада бих ја то сврстао у оно "ко им ово дозволи").
 
dsci8491.jpg
 
Данас сам видео ту аутомобил који су један мушкарац и жена пунили коцкама калдрме на задњем седишту :mrgreen:
 
Nisam ja!
Mene ledja bole, a zena radi po ceo dan ;) :D


P.S.
A trebao bi mi kvadrat, dva ,da nesto u dvoristu poplocam ;)
 
Direktor i ja smo danas na sajmu prosetali i pitali usput, za kvadrat kocke bese 25eur neka on potvrdi :)
 
Ju ugradio sam se 3e na 1m :p :vops:
 
Ideja replike je bila sasvim dobra ali je lokacija naravno loše izabrana.
 
dedinje":31eqqjvd je napisao(la):
Ideja replike je bila sasvim dobra ali je lokacija naravno loše izabrana.
Ne, lokacija je upravo bila idealna, jer je filmskoj ekipi koja je snimala film Montevideo i zbog koje je i napravljena replika upravo odgovaralo da scenografija bude u Beogradu, onda ne moraju da plaćaju smeštaj ekipi, odnosno ostane im više para.
 
Bulevarac":1o0e724k je napisao(la):
dedinje":1o0e724k je napisao(la):
Ideja replike je bila sasvim dobra ali je lokacija naravno loše izabrana.
Ne, lokacija je upravo bila idealna, jer je filmskoj ekipi koja je snimala film Montevideo i zbog koje je i napravljena replika upravo odgovaralo da scenografija bude u Beogradu, onda ne moraju da plaćaju smeštaj ekipi, odnosno ostane im više para.

Zar nije pisano da se ovaj prostor ne pojavljuje u Montevideu?
 
Tačno tako - ne pojavljuje se. Kada je sniman prvi deo, lažne Terazije nisu ni bile izgrađene, a u filmu je korišćena kratka CGI animacija hotela Moskva i okoline. U drugom delu nema nijedne jedine scene u Beogradu, pa tako ni lažnih Terazija. Čak se ne pojavljuju ni u seriji koja prati dešavanja između dva filma.

Cela zabuna je nastala jer je Bjela svojevremno hteo da izgradi lažne terazije u Bloku 39 prekoputa FDU (tačno na mestu gde su kasnije bili planirani Centar za promociju nauke i Nanocentar) i to za potrebe jednog drugog filma koji nikada nije ni snimljen. Tzv. tematski park koji je kasnije izgradila opština Novi Beograd nema veze sa Montevideom, osim što su najverovatnije iskoristili Bjelinu prvobitnu ideju.
 
U pravu ste, malopre sam pozvao prijatelja koji je u toj bramši i potvrdio mi je da se drugi deo nije tamo snimao!
Ne znam da li je prvobitna ideja Bjelina ili nije, odnosno sve što sam čuo je teško proverljivo.
Izvinjavam se ako sam uneo zabunu.
 
20151212_121722_zpshvxvenpa.jpg


Данас су се продавци и купци преливали преко ограде колико их је било.
 
Vrh