Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Pozdrav svima!

Ja sam starim zgradama koje gleda na nezavršen parking ima li neko informacija kada će se to rešiti i napokon ukloniti ona zaštitna ograda koja stoji po dijagonali... a i ono dečije igralište vapi za nekim renoviranjem...
 
Koliko sam ja čuo neko od tvojih komšija (iz starijih zgrada) se žalio jer je mislio da će taj parking da pripada samo novoj zgradi. Izgleda da Napred nije imao dozvolu za taj parking i zato je stopirano.

Ja sam prijavljivao taj nezavršeni posao i prijava je zavedena i sad čekam odgovor.

Verovatno će se ograda skloniti kad se završi parking.

Igralište nije u nadležnosti Napreda. Mislim da bi tvoja skupština stanara mogla da napiše neki dopis Zelenilu i da tražite da obnove ta dva parkića (kod terena za boćanje i onaj uz nezavršeni parking)
 
Juče i danas je bila mehanizacija na parkingu iza zgrade (bager i 10-ak radnika). Da li se to Napred setio da završi, ili je neka od mojih prijava urodila plodom - ne znam, bitno je da to završe.

Ja sam inače u međuvremeno pisao na više adresa i predložio da se okolne 2 blatnjave livade pretvore u parking ili u igrališta. Direkcija za građevinsko zemljište me je otkačilo jer te površine DUP-om nisu namenjene za to, a Parking servis me je uputio na opštinu.

Poslao sam danas predlog i opštini Novi Beograd, pa ćemo videti da li će pasti neki odgovor.

ps: ko ne zna, Blok 34 ima veliki problem sa parking prostorom jer je planom predviđeno da ona nikad završena garaža uz autoput služi kao parking za taj blok. Zato u Bloku ima vrlo malo parking mesta, a kad se useli cela ova nova zgrada (100 i nešto stanara) uslediće još veći haos ako se nešto ne preduzme.
 
Ja se nesto ne secam da je tu onaj parking koji su koristile auto skole bio skroz popunjen ranije, da li sada jeste?
 
Da li misliš na onaj parking ka auto putu, gde je bila ona baraka (ka Narodnih heroja) ?

Taj parking je malo daleko za one koji žive u unutrašnjosti bloka. Baraka koja je bila tu godinama, je prošle godine srušena, ne znam da li se planira nešto tu.

Evo slika radova

20140210_140842.jpg


20140210_141642.jpg
 
Na taj parking mislim. Da je daleko, pa ne znam, u danasnje vreme kada u drugim delovima grada parkinga nema ni na kascicu, ovaj parking je na 100 metara od ove nove zgrade, a 200-250 od najudaljenijeg ulaza. To nije katastrofa i ne vidim zasto bi se tolerisalo parkiranje na zelenim povrsinama (koliko god to vise nisu "zelene" povrsine), pored praznog parkinga.
Da se razumemo, ovo je situacija svuda u gradu, ali ne znaci da je ispravna.
 
Neke stvari se teško menjaju. Verujem da bi izbio veliki revolt kad bi policija napisala svim vozilima na travi u ovom bloku kazne. Ipak većina ljudi želi da vidi svoja kola sa prozora :(

Ipak je činjenica da kad bi sklonili nekako sva vozila iz bloka koja se parkiraju tamo gde ne sme (sa platoa kod onih kafića (Bombonjera, Kokošinjac, sa livade pored, sa blatnjave površine pored ograđenog prostora, sa trotoara) i dodali novih bar 100 vozila vlasnika stanova nove zgrade - ne bi bilo dovoljno mesta.

Meni lično smetaju blatnjave neuređene livade zarasle sa nekim šibljem koje ne služe svrsi. Neka na pola tih livada naprave parking mesta, a preostalu polovinu urede lepo sa igralištima i vežbalištima, planski zasade neko drvo. Po prvim planovima to jesu površine rezervisane za zelenilo, ali neke stvari se menjaju (retko ko je mogao da pretpostavi da će svako imati auto) pa se mora nešto menjati.
 
Evo par novosti: Parking iza zgrade je maltene završen. Fali završni sloj asfalta i tako stoji već 2 meseca. Ceo parking nije za upotrebu jer je postavljena ona narandžasta mreža, ali na nekim mestima je probijena, pa se može parkirati.
Postavljena je rampa na ulazu, ali još nije aktivna. Svastika (koja živi tamo) kaže da ako stanari budu morali da plaćaju da odmah prijavim saobraćajnoj inspekciji.
Koliko znam teško je dobiti dozvolu da se ovoliki parking naplaćuje.

Svi stanari su dobili račune od Napreda za grejanje. Naime, zgrada još nije u okviru Infostana, pa Napred ima neki "dil" sa toplanama. Napredova logika je bila da naplaćuju grejanje duplo više nego Infostan u sezoni grejanja, a kad ne radi grejanje neće slati račune. Međutim neki stanari su rekli da neće da im plaćaju jer Napred gomilu stvari nije završio (parking, ulica uz zgradu je nezavršena, šištanje iz termo glava na radijatorima...), a i niko ne može da im garantuje da neće zgrada preći u Infostan čim prestane grejanje. Svastika je poslala zahtev za plaćanje penala u iznosu 1% od vrednosti stana (zbog kašnjenja primopredaje ključeva) pa će da plati grejanje, kad ovi budu platili penale :)

U svastikinom ulazu je useljeno oko 1/3 stanova.

Baš juče je ekološki inspektor završio slučaj po prijavi buke koju je Aroma (supermakrket) pravila u ulazu. U predmetnom stanu je buka bila u okviru granica, ali na prvom spratu je merenje pokazalo nedozvoljen nivo buke (doduše, merenje nije bilo potpuno merodavno zbog šitanja radijatora, ali ovi iz Arome su to prihvatili kao merodavno) U pitanju su bili neki aksijalni kompresori (tako nešto) i Aroma je to popravila. U međuvremenu je Aroma počela da prodaje kuvanu hranu, pa se miris širi. Ventilacija im urađena na prizemlju, pa sve ide gore i kad se otvore prozori oseti se jak miris kuhinje.
Pazite odgovor inspektora: 2010 je izmenjen zakon tako da takvi mirisi više ne predstavljaju pretnju za zdravlje građanja pa nema osnova za pokretanje postupka. Tako da sve pečenjare ništa ne sprečava da zadime ceo kraj.

Čuli smo još neke nebulozne slučajeve i tu sam došao do zaključka da inspektore "zabole" za neku logiku i gledaju samo zakon (što i jeste njihov posao), ali nekad jednostavno samo kažu - mi tu ne možemo ništa (iako je nešto u sukobu sa zakonom). No neću da širim temu...
 
Ja cuo da su stanari starih zgrada bloka prijavljivali gradjevinskoj inspekciji parking i da je isti nelegalan , pa sed pokusavaju da zamazu nesto ,da je prostor predvidjen za zelenu povrsinu kao i ostatak dvorista
 
Tako sam i ja čuo. To ej bio razlog što su tada radovi prekinuti. Pre 2 meseca (otprilike) su skoro završili parking i postavili narandžastu najlon ogradu.
 
Blok 34 mi se dopada, pogotovo zute zgrade, zuta fasadna cigla.
Stan koji u njoj ima 70kvadrata, je jako lepo orijentisan, na dve strane (sto mi je izuzetno vazno), lep raspored prostorija, konforne sobe, izmedju soba hodnici....Znaci nije kavez! Nego jedna sirina u stanu.

Pa gledam ovu novu zgradu, da li su slicni stanovi, slican raspored prostorija. zanima me da li su dvostrano orijentisani. I najvaznije da su svetli!!!


Gledajuci je ovako...lici mi d aje losija, manje kvalitetna izgradnja nego recimo ove starije sa zutom fasadnom ciglom.
Mozda gresim, pa bi mi znacilo strucnije misljenje.
 
Evo misljenja stanara mada nije strucno

Stanovi na uglovima su dvostrano orijentisani, prostrani, sa lepim rasporedom prostorija i puno svetlosti. Plafoni su prilicno visoki, a i unutrasnja vrata su veca od standardnih. Svetlost zavisi od izbora stana ali i spratnosti s obzirom da je zgrada prekoputa prilicno blizu, ako stan gleda na ulaze u zgradu. Mozda ici iznad drugog sprata bi bio moj savet ali i voditi racuna o stranama sveta.

Raspored prostorija za sve tipove stanova ima na sajtu Napreda - mi smo tako odlucili za tip stana i nismo se pokajali iako je preskupo i mada cemo kredit dugo dugo otplacivati.

Jedna od velikih mana zgrade je nedostatak podruma ili tavana
 
Imala je tavan cini mi se pa su se stanari odrekli u korist napreda u startu neka muljavina pa je pretvoreno u kvadrate
 
U kupoprodajnom ugovoru piše da se stanari odriču tavana.

Milovane, da li znaš nešto o parkingu? Govoreno je da će stanari dobiti daljince za rampu. Trenutna situacija je takva da neko i Arome (koja se nalazi u zgradi) otvara rampu kad neko trubne, mada rampa uglavnom stoji dignuta. Problem je noću (kad ne radi Aroma) jer tada nema nikoga ko može da upravlja rampom.
 
Ugovor je slobodna volja kupca i prodavca dok je predmet prodaje dozvoljen
 
ali postoji nešto što se zove zaštita kupca.


zakonski ne može se usloviti prodaja nečega kupovinom nečeg drugog.
 
Tzv vezana kupovina to jeste ali mislim da su nasli neku caku cim se ovjravaju isti
 
Ali notar svejedno sad nebi smio ovjeriti ugovor koji ima neku manu ili clan koji je protiv pravan
 
Ne radi lift u ulazu na cosku zgrade. Stanari ne placaju ciscenje i odrzavanje lifta . Nasa posla

Investitori bi trebali da unesu u ugovor obavezu placanja ovih troskova , inace im to moze otezati prodaju. Zamislite situaciju da kupac dolazi u novu zgradu i zeli da gleda stan na 4.spratu a prodavac kaze da su stanari neslozni i da zato lift ne radi
 
Lift ne radi zato sto Napred na celu sa gospodjom Matildom neda stanarima pecat da bi potpisali odrzavanje lifta. Pored visestrukih molbi i dalje ne zele da daju taj pecat. Druga stvar u zgradi se kod stanara iza ugradnih ormana u odredjenim delovima zgrade pojavila budj!!!!!! I kod ove situacije investitor nista ne cini iako su stanari utvrdili da ti delovi zgrade nemaju uopste izolaciju!!!! Mozete zamisliti ogorcenost ljudi koji su dali 2000 i vise za kvadrat i kojima su sve pomocne prostorije oduzete i pogodite u sta su pretvorene? Naravno u stanove koje investitor prodaje!!!!
 
Pa smjenite predsjednika skupstine stanara formirsjte novu uvalite lift i ulaz na odrzavanje stambenom .
 
Vrh