Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

Ništa, forward ove prepiske na sve redakcije i kad (ako :( ) objave udri po komentarima. Kad shvate da će im rejting pasti, možda nešto i urade.
 
Totalni javaš i nezainteresovanost.
A to proširenje bi uticalo na saobraćajnu situaciju celim putem između Brankovog mosta i Bežanije.
Tragično je što ih je suštinski baš briga za rejting - za rejting su potrebne bar dve grupe koje se upoređuju i ocenjuju...
 
Jbg obrni okreni vratiš se na to da smo kao društvo, nacija, zemlja (šta god) dobili baš ono što zaslužujemo. Ona replika: Nije Sloba kriv, mi smo govna..."

To što sam manjina u svom gradu i svojoj zemlji, ko mi je kriv. To što sam alergičan na ovu korumpiranu naprednu gamad, ko mi je kriv. To što bih voleo da svi koju su krali i pljačkali ovaj grad (i zemlju) odgovaraju i završe na robiji.
 
19.5
Rupčaga stoji već mesecima
fotografija4495.jpg

fotografija4494.jpg

fotografija4497.jpg

Uhvatih trenutak bez bahato parkiranih ispred Rome što je prava retkost
fotografija4498.jpg

Malo roštilja
fotografija4499.jpg

Pa idemo dalje Vojvodjanskom
fotografija4500.jpg

Novi kontejneri
fotografija4501.jpg

Po neki bahato parkiran
fotografija4502.jpg

Malo pokošene travice
fotografija4503.jpg

Malo različitih boja,da se razbije monotonija
fotografija4505.jpg

fotografija4506.jpg

Prašume koliko god poželite
fotografija4512.jpg

fotografija4516.jpg

fotografija4517.jpg

fotografija4518.jpg

fotografija4520.jpg

fotografija4525.jpg

fotografija4527.jpg

fotografija4529.jpg

I na kraju malo Gandijeve
fotografija4530.jpg

fotografija4531.jpg
 
Jutros je bilo par ljudi kod prašume, nosili su neke nacrte i raspravljali oko parcele, ili ce da grade nesto ili će samo da je sredjuju, a i bio je i jedan bager parkiran u blizini.
Inače kod novog semafora u Zemunskoj juče sam primetio radnike, izgleda da prave pešački prelaz.
 
Ovo je čist bezobrazluk, oni su juče samo prošli bagerom duž ivice livade, i valjda smatraju da je to dovoljno. :evil: :evil: :evil: :evil:
imag1967.jpg

imag1968.jpg
 
'ladno su u Nehruovoj, ispred škole Jovan Sterija Popović, vratili pešački i ležećeg policajca, tamo gde su se i ranije nalazili, pre proširenja Vojvođanske (bili su uklonjeni nakon završetka rekonstrukcije).

OK je da bude ležeći ispred škole, u svakom slučaju, ali pobogu - zašto su ukidali pa vraćali pešački koji je na 50 metara od semafora?
 
milos.tro":21qnpmu6 je napisao(la):
19.5
Rupčaga stoji već mesecima
fotografija4495.jpg

fotografija4494.jpg

Добио сам данас одговор од Страбага, а везано за моју пријаву њима, за ову рупу у тротоару, а која се налази у Гандијевој улици одмах код аутобуског стајалишта 82-ке (у правцу Бежанијска косе).

Pozdrav Dragane,
obavestio sam moje nadređene vezano za ove rupe u trotoaru.

Obzirom da su rupe nastale pucanjem cevi tačnije nisu vezane za kvalitet izvedenih radova to nije naša obaveza, a ni nadležnost da popravljamo.

Moji predpostavljeni su prosledili ovu prijavu direkciji za građevinsko zemljište i izgradnu grada Beograda, tako da su oni prava adresa Vama za dalje obraćanje vezano za novonastale probleme na objektu Vojvodjanska ulica.

S poštovanjem
…..

Па надајмо се да ће бити решен овај проблем, само је питање кад ! Гледаћу да наставим сад да смарам Дирекцију, а видећу са Страбагом, коме су директно проследили моју пријаву, име, електронска адреса неке конкретне особе.

Предпостављам да пуцање цеви у самој Војвођанској улици тј. тротоару у овој улици на парној страни (слике су исто на овој теми) има неке везе и са овом насталом рупом у тротоару у Гандијевој !
Вероватно је из тог разлога и екипа "Београдског водовода и канализације" била и прегледале и рупу и шахт у Гандијевој. То показују две доње слике које је Милош сликао 27. марта о.г.

milos.tro":21qnpmu6 je napisao(la):
27.3
Došla je i ekipa vodovoda i kanalizacije
fotografija4173.jpg

fotografija4180.jpg
 
Danas su u onoj "prašumi" kod OŠ bili jedan bager i par kamiona, a i par geometra meri celu parcelu, jel ima neko ideju šta se dogadja? :)
 
nbgcity":1d455oyy je napisao(la):
Danas su u onoj "prašumi" kod OŠ bili jedan bager i par kamiona, a i par geometra meri celu parcelu, jel ima neko ideju šta se dogadja? :)

Da, nešto se radi odmah do škole.
Pretpostavljam da je u pitanju uređenje novog dvorišta i terena.
 
relja":2qlbqx8x je napisao(la):
nbgcity":2qlbqx8x je napisao(la):
Danas su u onoj "prašumi" kod OŠ bili jedan bager i par kamiona, a i par geometra meri celu parcelu, jel ima neko ideju šta se dogadja? :)

Da, nešto se radi odmah do škole.
Pretpostavljam da je u pitanju uređenje novog dvorišta i terena.

Nisu samo radovi kod škole rade i dosta dalje, kopaju i obeležavaju farbom neke delove, ili treba da postavljaju cevi ili je neko gradilište, nema drugog :)
 
nbgcity":fsni0ass je napisao(la):
relja":fsni0ass je napisao(la):
nbgcity":fsni0ass je napisao(la):
Danas su u onoj "prašumi" kod OŠ bili jedan bager i par kamiona, a i par geometra meri celu parcelu, jel ima neko ideju šta se dogadja? :)

Da, nešto se radi odmah do škole.
Pretpostavljam da je u pitanju uređenje novog dvorišta i terena.

Nisu samo radovi kod škole rade i dosta dalje, kopaju i obeležavaju farbom neke delove, ili treba da postavljaju cevi ili je neko gradilište, nema drugog :)

Osim radova kod škole, ja sam u onoj "džungli" primetio i jedan plitak rov sa pobodenim kočićima, sveže iskopan u pravcu između stepenastih zgrada i same Vojvođanske, a negde na pola puta između škole i novih zgrada.
Konačno staza?
 
Danas sam prošao porete džungle.

Onaj "plitak rov" je izgleda temelj za stubove neke lagane ograde.
Moguće je da se radi na proširenju školskog dvorišta. Ali, prostor koji je ograđen je - ogroman.
Voleo bih da je tako, ta škola nema pravo dvorište i dovoljno dovoljno velike školske terene, a daj bože da bude više dece pa da škola ima gde i da se proširi.


edit:
proverio sam na sajtu katastra, i sa priličnom sigurnošću mogu da kažem da taj iskopani rov prati granicu katastarske parcele (crvena boja, zelenom su ostale granice, tu naravno nije kopan rov, a avio-fotografija je iz vremena pre proširenja ulice)

screenshot.525_zpsrepfqkf1.jpg


Dve ovo je parcela 6820, očigledno nastala ukrupnjavanjem oktupljenih privatnih parcela.
To nekako implicira da je država imala u planu proširenje školskog dvorišta OŠ Jovan Sterija Popović.

A sve to opet, objašnjava zašto nije izgrađena pešačka staza izneđu bloka 63 i ulice.
 
Da, bravo, to je to.
Izgleda da će škola dobiti prostrano dvorište.
 
3.6
Par slika radova u Vojvodjanskoj
fotografija4764.jpg

fotografija4760.jpg

i radovi pored škole
fotografija4761.jpg

fotografija4762.jpg

fotografija4763.jpg
 
Juče su mi radnici potvrdili da se radi o ogradi školskog dvorišta.
Ovo već izlazi iz teme o rekonstrukciji ulice...
 
Skola ce dobiti veliko dvoriste i bar ce "smanjiti" ovu prasumu.
 
Vrh