Šta je novo?

Javne zelene površine

Ja sam ovo prijavio juče:

ZqkV1.jpg

Ams9s.jpg

d8xRi.jpg

dAOUp.jpg
 
jlaki":bunbn327 je napisao(la):
Formuliši mail i pošalji gradskoj čistoći i pripreti komunalnom inspekcijom. Ako ti ne odgovore ili ako se problem ne reši, pošalji na gradjanininspektor@novibeograd.rs. Moraš u svakom mejlu navesti ime prezime adresu telefon inače ne moraju da odgovore.


Poslao sam, za sad nema odgovora niti ga uopste ocekujem. Sve se zna, blok 70 izgleda ovako vec godinama i nista se ne resava, nema promena. Komunalna inspekcija? i to je brate ogrezlo u korupciji i ko zna kakvim sve malverzacijama, jer da nije ovakvih prizora na ulicama nebi ni bilo. Haos i rasulo, tako danas izgleda blok 70.
 
A зашто се не скупи нека екипа из блока па рукавице и џакове, и покупите то?

Ја редовно купим ђубре дуж пута од станице до куће (2км) јер сам свестан да никада то нико неће покупити.....

Сад, ја могу да пријављујем и газим по ђубрету, или да учиним нешто....
 
Po celom gradu u okviru izolovanih naselja ima ovakvih smetlista. Sto se stvarno ne organizuju komsije, ko dodje dodje i jednom mesecno po 2-3 sata pociste taj haos? Ljudi svaki dan prolaze pored toga, ne znaju sta ce sa sobom od dosade a niko da uzme i pocisti bar oko svog ulaza?
 
Je l' postoji neka gradska instanca (opet inspekcija) koj aje zadužena za kontrolu rada komunalnih i opštinskih isnpekcij?
 
Cisto sumnjam, mislim da su oni najvisa instanca i da kao takvi odgovaraju direktno gradonacelniku. Sto se tice organizovanja gradjana valjda bi neko iz mesne zajednice trebao da pokrene tako nesto. Takodje projekat javnih radova koje je pokrenula nacionalna sluzba za zaposljavanje sigurno bi trebao da ukljuci ovakve radove kao sto je to skoro bio slucaj sa priobaljima.
 
Ada je postala idealno mesto za ljubitelje panjeva: :notok:

dsc03673.jpg


dsc03672.jpg


dsc03671.jpg


dsc03670.jpg


Možda ova stabla i jesu posečena sa dobrim razlogom, ali, zbog onoga što se dešava poslednjih godina, kad god vidim posečeno veliko stablo poželim da :bash: . Na više mesta je zasđeno mlado drveće, ali dok ono dostigne neku veličinu, proći će decenije. Lepotu Ade u velikoj meri čini postojanje starog ogromnog drveća. Ako se ono seče, zelenila će i dalje biti, ali to neće ličiti na ono što sada postoji. Ove slike sam napravio u početnom delu Ade blizu zgrade uprave i tu ima dosta svežih panjeva (uz neke starije), dalje nisam išao. Da li je održavanje zelenila na Adi u nadležnosti Gradskog zelenila ili JP Ada Ciganlija?
 
Постовани,


Нашао сам на годишњак Bеограда gde se navodi broj парковa и зеленih површинa које одржава ЈКП Зеленило Београд, али da li томе припада целa површина зеленila коja постоји у граду, односнo да ли су све зелене површине у граду под јурисдикцијом JKП Зеленила Београд или неки део спада под управу неке друге службе нпр Србија Шуме ?

Мене занима број хектара зелене површине на територији 10 урбаних општина Београда. Такође биx желео да знам тачан број хектара зеленила по општинама.


Ако постоји неко ко зна ове податке ја бих био и више него срећан да их добијем.

Унапред захвалан
 
На основу Генералног урбанистичког плана Београда структура намене површина је следећа:
становање и стамбено ткиво – 12.571,65 hа,
привредне делатности и привредне зоне – 1.595,22 hа,
комерцијалне зоне и градски центри – 667,98 hа,
јавне службе, јавни објекти и комплекси – 1.123,1 hа,
спорт, спортски објекти и комплекси –685,87 hа,
зелене површине – 11.365,27 hа,
пољопривредне површине и објекти –39.675,32 hа,
водене површине – 4.071,05 hа,
гробља – 344,69 hа,
саобраћај и саобраћајне површине – 4.424,15 hа,
комуналне делатности и инфраструктурне површине – 345,3 hа,
неизграђено земљиште – 750,39 hа.



На подручју које обухвата Генерални план дефинисане су четири просторне целине,које чине
главне просторно-функционалне и еколошке зоне Београда у којима се могу очекивати различите нтервеције:

централна зона (3.206 hа);
средња зона (8.532 hа);
спољна зона (21.962 hа);
рубна зона (43.902 hа).


На територији 10 градских општина (површине 70.449,04 hа) налази се укупно 10.541,24 hа зеленила.

Палилула           2,588,90
Врачар                   7,94
Стари град            82,14
Савски венац     443,25
Земун               619,44
Нови Београд    469,86
Чукарица         3.164,43
Раковица           702,25
Вождовац      2.023,90
Звездара          439,12
 
@Spomenik
Nadam se da si zadovoljan gornjim podatcima, hajde sad ,,potkovano,, treba napisati i

Koliko treba javnih česama sa pijaćom vodom (ne fontane )
u odnosu na navedene javne zelene površine - parkovi ?

Koliki broj Beograđana je po jednoj javnoj česmi sa pijaćom vodom ? ( netrebaju one na kojima piše ,,voda nije za piće,,


.

PS
:shok: drže nas ko da je Beograd u Sahari :rant:
 
Hvala ti Boca-ica. :)

Reci mi gde si tacno nasao ove podatke preko internet sajt ili imas neku dokumentaciju ?

Ali jos jedna stvar mi nije jasna. U Godisnjaku Beograda iz 2010-te na strani 48, stavka 1.30 (https://zis.beograd.gov.rs/upload/G_2010S_01.pdf) Za parkove i zelene povrsine je napisano da npr Vracar ima 24, 690he samo pod jurisdikcijom JKP Zelenilo, a ti si mi poslao podatak da npr Vracar ima samo 7 he i sada mi to pravi veliku zabunu. Naime ja bih rekao da je 7 he povrsina samo pod upravom JKP Zelenilo, a 24 he sve ukupno i sa JKP i sa drugim sluzbama.

Ima jos nesto sto ne razumem u tom Godsinjaku na strani 25 ovog puta. Sta se tacno podrazumeva pod "Naselje Beograd" sa povrsinom od 39 181 Ha ? Kad gledam povrsine po opstinama vidim da je na primer samo mali deo Vozdovca intregrisan u toj kategoriji (14 83 1 Ha za Grad Beograd / 3 218 Ha za Nasilje Beograd).

I na kraju mi je bas potrebna ukupna povrsina i broj ljudi za svaku opstinu koja je obuhvacena Generalnim urbanistickim planom, kako bih mogao da izbrojim koliko ima procenata zelene povrsine ima svaka opstina i koliko m² zelene povrsine ide na svakog stanovnika.

Hvala jos jednom.
 
Odakle?
u prvoj rečenici predhodnog posta sam naveo izvor GUP. . .

da te ne bi bunio Vračar evo popisa: Tipovi zelenih površina opštine Vračar

Park - 5,96
Skver -1,81
Posebni zeleni kompleksi -0
Gradske šume -0
Zeleni koridori - 0,17
Rasadnik -0
Prigradske šume - 0
Šume i šikare -0
Zaštitne šume- 0
Forland - 0
Ade -0
Neuređeno zemljište - 0
Močvare - 0

Ukupno zelenih površina 7,94


Izvor: Zelena regulativa Beograda, 2004
Nemoj da te brine godina podataka u međuvremenu nije ništa značajno stvoreno :laugh: :lool: :laugh:

a javne česme. . . . ništa . . . :(
 
@Igor
Pitanje, koja je razlika izmedju ove teme i teme Parkovi?
 
Maknuti iz naziva teme parkovi da ovo ostane za zelene povrsine koje nisu parkovi
 
Onda evo slike jedne zelene površine kod OŠ Ivan Gundulić. Ovo đubre je bilo tu od petka, preko vikenda, pa sam u ponedeljak prijavio Komunalnoj, a juče je očišćeno. Možda bi bilo očišćeno i bez moje prijave, no sad je samo ostala pokošena trava.

e443094024c867c3504c786249711a59.jpg


005c1176353e51c3ca0c58f16df859a4.jpg


Inače, svuda po kraju (Fontana) je trava pokošena, ali nije odnešena i tako stoji već sigurno nedelju dana. I to sam prijavio, ali ne verujem da će to ubrzati Zelenilo da završi svoj posao do kraja. Ne znam, možda postoji i neka logika (nisam dete sa sela, pa ne znam) u ostavljanju pokošene trave dok se ne osuši.
 
Promenjen naziv teme tj uklonjen je deo koji se ticao parkova ;)
 
ako ostave pokošenu travu ona samo nađubri zemljište pa onda trava raste još brže.
 
Stanari sa Banovog brda pitaju "Zelenilo": Zašto niko ne kosi travu oko naših zgrada?

N.K. | 20. 05. 2015. - 15:47h izmena vesti 15:17h | Foto: A.S. | Komentara: 13
Čitateljka "Blica" sa Banovog brda pita se ko održava zelene površine oko zgrada, da li stanari ili "Gradsko zelenilo".
616115_trava-poslala-anka-sreckovic-2_ff.jpg

"Gradsko zelenilo" je kako kažu stanari reklo da "ne znaju da li je to njima predato na održavanje".

Ali pošto stanari nisu mogli da čekaju, uzeli su stvar u svoje ruke.
616170_banovo-brdo-cvece_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/560603 ... sih-zgrada

obavezno da ih komunalana kazni za neovlasceno sredjivanej zelenih povrsina sarkazam
 
Mala fina uredjena zelena povrsina na Vidikovcu
03.jpg
 
Ovo su sigurno stanari sami sredili.

Svaka im čast, to je model kako treba raditi. Mnogi čekaju da im Zelenilo sredi prostor ispred zgrade i onda niko ne oseća nikakvu odgovornost. Ovako će stanari smatrati ovaj prostor kao njihov i lepše će se odnositi prema njemu, a to bi trebalo da postane "zaraza" koje će se proširiti i na okolne zgrade.
 
Igor":1kaj4vpo je napisao(la):
Mala fina uredjena zelena povrsina na Vidikovcu
03.jpg
Jel to onaj potez od MZ ka pijaci, posle prvog niza lokala?
Gde su masovno prodavali carape i ostalo svercersko smece?
 
Ovo je odmah posle pekare Mijatovic tj prolaza, skroz levo su skolski tereni
 
Vrh