Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Pozovite novinare i TV,pozovite beogradsku hroniku,pa neka se ovi iz Napreda malo zapitaju sta im je ciniti!
 
Nama je gospodja Matilda svojevremeno rekla da stanovi nemaju podrumske prostorije zato sto se u podrumima obicno pojavi voda, pacovi i postanu leglo zaraze. Izgleda da je istina malo drugacija, prodali su ih :)
Da li neko zna kolika je sada cena stanova?
 
Uprkos malo duzem zatisju na ovoj temi, nadam se da ce neko ko je kupio stan u ovoj zgradi ili poznaje nekoga ko u njoj zivi moci da nam malo pripomogne. :)

Naime, dosli smo na korak od kupovine stana, lokacija, zgrada i sam stan su nam se svideli od prvog trenutka, ali ono sto nam izaziva najvise sumnje od samog pocetka je to sto jos uvek postoji dosta neprodatih stanova, koliko smo mi uspeli da vidimo, pa se pitamo, da li je razlog tome i dalje prilicno visoka cena kvadrata ili nesto drugo? I kakvo je misljenje onih koji u zgradi zive vec neko vreme, da li su generalno zadovoljni ili ne?

Svaka informacija je dobrodosla. :)
 
U Arominom ulazu je useljeno oko 50%, u srednja dva možda 3 stana (ukupno), u poslednjem (prvom od strane Narodnih heroja) 20-ak %.

Da li su ostali stani prodati, ne znam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368346#p368346:3n0kzmla je napisao(la):
strelica » Sub Jan 23, 2016 4:05 pm[/url]":3n0kzmla]Uprkos malo duzem zatisju na ovoj temi, nadam se da ce neko ko je kupio stan u ovoj zgradi ili poznaje nekoga ko u njoj zivi moci da nam malo pripomogne. :)

Naime, dosli smo na korak od kupovine stana, lokacija, zgrada i sam stan su nam se svideli od prvog trenutka, ali ono sto nam izaziva najvise sumnje od samog pocetka je to sto jos uvek postoji dosta neprodatih stanova, koliko smo mi uspeli da vidimo, pa se pitamo, da li je razlog tome i dalje prilicno visoka cena kvadrata ili nesto drugo? I kakvo je misljenje onih koji u zgradi zive vec neko vreme, da li su generalno zadovoljni ili ne?

Svaka informacija je dobrodosla. :)

Upravo sam otkrila ovaj forum I drago mi je da se neko uopste bavio ovim pitanjima koje sam procitala na ovom forumu, za manje vise stvari ste sve u pravu.
Odgoovr na vase pitanje posto ja zivim u ovoj zgradi, istina je da dosta stanova nije prodato ali bih po mom misljenju to pre opravdala visokom cenom koju ne menjaju, a s ozbirom na situaciju sa parkingom koja vlada u ovom kraju jedan je od problema zbog cega ljudi odustaju od kupovine.
gradnja je dobra I sto se tice kvaliteta ja nemam zamerku ( sem naravno sitnica koje cete naci kod svake novogradnje.. negde malo kriv zid I sl) ali generalno kvalitet gradnje nije sporan.
ja sam zadovoljna ali situacija sa parkingom I iskopanom ulicom mislim da svima pravi problem I otezava zivot / blizina studenjaka I kafica pored svakako doprinosi da ima vise automobila nego sto bi inace imalo da se samo ljudi koji tu zive parkiraju
 
Mislim da nisu menjali početnu cenu (1800 + PDV)

@BG-PN kakvo ti je bilo grejanje ove zime? Da li imaš useljene stanove oko svog?
 
Da izvinete j***** ih 1800+pdv... pa ko normalan drži cenu i više od godinu dana posle završetka na istom nivou? Razmišljam u narednoj godini da menjam stan, možda do tada i spuste. Kakva je situacija sa većim stanovima (2,3 spavaće), jesu prodati ili ne? Kako ste plaćali kvadrat terase 70% ili puna cena.

Što se tiče problema sa parkingom, jel mislite na neposredno okruženje ili više nema mesta ni na onom poligunu ka autoputu?
 
Nisam siguran 100% za cenu. Na svakom ulazu postoji papir sa kontakt osobom iz Napreda zaduženom za prodaju.

Što se tiče parkinga. Investitor je hteo da prisvoji parking koji je napravio iza zgrade tako što je postavio rampu i govoreno je da će svaki stanar dobiti magentnu karticu. Na početku je sistem radio tako što radnik iz Arome otvara parking kada mu se svirne. Međutim Aroma ne radi 24h pa je zbog toga rampa sada stalno podignuta.

Sećam se da sam gledao na sajtu katastra da parcela sa parkingom ne pripada Napredu, pa je možda zato odustano od spuštanja rampe.

Parking je sada prilično popunjen, ali i dalje se ljudi parkiraju u okolnim uličicama, kao i na platou gde je nekada bio Foto Toto.

Ja sam pisao predloge mnogima da se livada iza Dr. Ristića, kao i još par parcela koje služe kao divlji parking pretvore u parking, i da se izgrade dečja igrališta, ali livada je i dalje prazna.

Ovaj Street View najbolje prikazuje situaciju https://www.google.rs/maps/@44.8228362, ... 6656?hl=en

U međuvremenu su na livadi između nove zgrade i platoa kod bivšeg Foto Totoa napravili totalno nefunkcionalnu vežbaonicu, no tome ću na drugoj temi.
 
Dok god ne bude zakonski obavezno da se uz svaku kupjeni stan dobije jedno parking/garazno mesto, dotle ce se desavati ovi problemi, kao i da vrse prenamenu garaznog prostora. Zasto je to toliko tesko uneti u zakon nije mi jasno. Cena izgradnje parkinga se svakako uracuna u cenu stana, mada bi definitivno to iskoristirli investitori da podignu cene stanova, ali to je minimalna nus pojava koja bi sprecila opsti haos u vezi parkiranja koji nastaje.
 
Da kazemo da bi mogli... ALI Onda bi imali one koji kazu ja nemam kola sto bi placao skuplji kvadrat i odrzavanje garaze....
U tom slucaju bi pravili parking za svaki stan po jedan a neki bi rekli ja imam tri automobila gde da parkiram...
itd itd... sve u svemu tesko je nama ugoditi!
 
treba da bude MINIMUM jedno parking mesto, oko toga uopste nema diskusije.
A taj redak slucaj ako ima viska neka ga iznajmljuje ili drizi na njemu kacu za kupus ako hoce :)
 
Ima li novijih vesti o ovoj zgradi? Kakvi su utisci stanara, ima li ko? :)

Nisam imala priluku da vidim stanove, ali ovako mi se ne dopada na prvi pogled, kao laiku, fasada. Cini mi se da se nakon par godina, da izbledi boja, ne obecava mi izolaciaj zvucna, ne dopadaju mi se beli pvc prozori, kao ni terase...Cula sam ad je skup kvaradt bio od samog starta, pa sam ocekivala nesto drugacije.

Cini mi se da je malo stanova prodatu, koji je razlog?
 
Razgledao sam pre neki dan blok 34, deluje kao bas lep i miran kraj. Zanima me da li je struktura stanova u ostalim(starim) zgradama u bloku 34 ista kao i ovih u Napred-ovoj zgradi?
 
Mislim da nije. Kao prvo, plafoni i vrata su viši u Napredovoj zgradi nego u ostatku bloka.

Gledao sam pre par godina neke stanove u bloku, kao i stanove u Napredovoj zgradi i ne sećam se da sam primetio neku sličnost.
 
I ja sam posle mog postao obilazio oko zgrade i zaista mi fasada ne izgleda baš nešto za ovu cenu koju traže. Terase isto, nekako mi jednostavno deluje sve jeftinije od tražene cene.
Što se tiče parkinga "malo" je haos, naročito u nastavku ove interne saobraćajnice koja prolazi ka centru bloka.
 
Stanovi nisu ništa spektakularno. Slažem se da je cena prejaka. Unutrašnja (sobna) vrata su kvalitetna. Prozori su običan PVC.

Kod moje svastike se pojavila buđ iznad vrata od terase. Jeste da dosta suši veš u tom uglu sobe, ali mislim da buđ nije smela da se pojavi (često je otvoren prozor i vrata od terase.

E sad, gore niko ne živi, pa se taj stan ne greje, pa možda i to utiče.

Što se tiče stanja u bloku, za parkiranje je haos, ali treba da naprave jedan novi parking (koji neće biti dovoljan, jer se već sada tu dosta ljudi parkira) i blok nema nijedno moderno dečje igralište.
 
Pazi, ako suši tu u sobi onda neka stavi sušač vazduha u neki ugao. Nije skupo jedno 400-500 rsd.

Meni se čini da je neko pomenuo da se ona parking garaža ka autoputu aktivira i može da koristi?
 
Ta parking garaža je najveći promašaj tog dela Novog Beograda.

Ne verujem da će ijedan stanar da plaća ili čak besplatno da parkira tamo.
 
Ako bi bio uređen prilaz, a nema mesta u bloku, zašto ne? Mislim dok je tu pa je ne zamene nečim primerenijim.
 
Pozdrav svima!
Nov sam na forumu a od pre par nedelja sam vlasnik stana u novoj zgradi u Bloku 34.
Neki su pitali za cenu pa evo da podelim informaciju. Stan sam platio 1650e + PDV.
Za sada mogu da kazem da sve izgleda po prilicno kvalitetno uradjeno.
 
Vrh