Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Jedino ako se gospodinu Soraviji svidela lokacija pa se vise vodi emocijom nego ekonomskom logikom jer sumnjam da ima mnogo logike raditi tako nesto na ovoj strani reke. Da ima mpc bi to odradio(i zavrsio 3ld) a ne zapocinjao novu zgradu na nbg.
 
Oduzeti svaku licencu i dozvolu za gradnju (Petru Matiću) dok ne zavrsi zapocete lokacije. I 3 lista duvana i Park apartmane i Bigz pa tek onda može da seli mašineriju na Nbg.
 
mekbejn":1iyp5gse je napisao(la):
oduzeti i TC Usce i napraviti novi, lepsi i manji :D

... i iza poslovne zgrade, prema Dunavu, a ovaj ružni srušiti.... bez obzira što se u njemu nalazi "H&M" o kojem su mnogi toliko maštali :p
 
Neka, u ovom slučaju mi je drago ako sam ispao glup u društvu... :p
 
Петар Матић продаје зграду БИГЗ-а

– Српски бизнисмен преговара са аустријском компанијом „Соравија”, првим комшијом који је на месту Старог млина отворио хотел „Радисон блу”. – За споменик културе у Булевару војводе Мишића 17 прошле године била заинтересована канадска компанија „Типин”

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... -a.sr.html
 
Ta austrijska kompanija još nije isplatila kompanije koje su gradile/obnavljale Radison...
 
Из воза.. :)
p0608151846.jpg
 
Јучерашње предавање о згради Државне штампарије арх. Драгише Брашована... :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LrsMs7n8sME[/youtube]
 
Moga si da najavis predavanje pa da jos neko dodje
 
Искрено, нисам се сетио... Мада циклус предавања траје цео децембар. :)
 
Pa gdje kad je sledece o cemu sto skrtaris sa informacijama
 
Тја, директоре, о циклусу предавања Великани архитектуре се прича још од половине новембра. Било је сваког понедељка на Коларцу. Нажалост ово је било последње предавање.
 
Предавање проф. Кадијевића о арх. Брашовану.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iNbE8yqu-p8[/youtube]
 
Izgleda da će Soravia grupa kupiti zgradu BIGZ-a.

image.jpg



izvor: blic.rs
 
Kako mi na zivce idu ova hvalisanja mogucim privatnim investicijama
 
Danas je AV ponovio da se uskoro kreće sa renoviranje, i da je Radison finalizira kupovinu BIGZ-a.
 
Molim te ako moze izvor te vjesti tj snimak ili tekst da imamo kao za ovu gore iz novembra 2016 samo sto nije
 
Snimak će biti kada izbace na youtubu novu emisiju BnV, tako da ako zaboravim, neka neko drugi
prenese. Da imamo u arhivi.
 
Šta će Radisonu zgrada BIGZ-a? Kako ja znam ni ovako ne posluju baš sjajno. A kad već to AV najavljuje onda nije ni neka čista kupovina...
 
TOB, Udruženje hotelijera i Privredna komora već godinama upozoravaju da Beogradu fali jedan veliki hotel sa 3 zvezdice koji bi bio u stanju da sam primi jedan pun putnički avion. Što bi bilo od posebne koristi za kongresni turizam.
Ali ovde niko neće da ima hotel sa ''svega'' 3 zvezdice i da posluje sa 90% kapaciteta, nego svi otvaraju hotele sa 50 zvezdica i onda se posle čude što im zvrje prazni.
 
Zato što je sa stanovišta investitora mala razlika u ulaganju za hotel sa 4 zvezdice od hotela sa 3 zvezdice. Privredna komora je jedna reketaška organizacija čije savete treba potpuno ignorisati. Nisu baš svi ljudi s novcem id***, pa da niko ne sagradi hotel koji će biti 90% pun.
 
Vrh