Šta je novo?

Aviv Park Zvezdara [Tržni centar | 13 000 m²]

Sve to što si naveo imaju i svi drugi tržni centri , tako da ne vidim neku veliku poentu toliko velikog broja.
 
Nemaju.

A to da li tržni centri imaju poentu ili ne nek razmišljaju investitori. Postoji gomila napuštenih tržnih centara tako da ako neko pogreši u proceni neće biti ni prvi a verovatno ni poslednji.
 
A koji to tržni centar nema poštu , megamarket , knjižaru ili barem jednu prodavnicu garderobe?
 
Ovaj tržni centar će biti rentabilan jer u blizini nema velikog mega marketa niti poštenog tržnog centra, ne računam onu nesreću na Ustaničkoj ili propali TC Konjarnik. S obzirom da je ovde istočna kapija koji god bio supermarket na prizemlju uvek će biti u plusu.
 
U blizini postoji Megamarket Rodić (IDEA) , kod stanice Prvomajska. Ukoliko ovaj novi TC bude imao iste površine ili veći Megamarket nego onaj u Prvomajskoj , biće isplatljiv.
 
Ту је и Макси у Алфа Ситију, добро је дошао у сваком случају :gobb:
 
Zaboravih na to. Prolazio sam par puta tuda , ali nikad nisam svraćao u MAXI.
 
Не баш "близу близу" али није далеко ни темпо код Обилићевог стадиона...
Не знам шта ће овде да буде али капирам да ће бити веће од максија у Алфа граду и идее...
Углавном за те мегамаркете се не бринем..они ће ту једини и пословати добро...али за остале локале...видећемо..
 
Da li se mozda vec sada zna koji ce lokali biti zastupljeni u ovom trznom centru. Smatram da ce biti glupo da budu zastupljeni isti lokali kao i u stadionu.
 
стандардно Ц&А, Дајхман, Тако, Спорт вижн, Јиск, Лили/ДМ, Ђак, Офис, Њу Јоркер, Спортина, Декси, Вулкан. можда и Х&М ако буде довољно великих локала
 
milanobelgrade":1k5m4i44 je napisao(la):
Не баш "близу близу" али није далеко ни темпо код Обилићевог стадиона...
Не знам шта ће овде да буде али капирам да ће бити веће од максија у Алфа граду и идее...
Углавном за те мегамаркете се не бринем..они ће ту једини и пословати добро...али за остале локале...видећемо..

Pa zar nije jedna od prvih vesti bila da su potpisali ugovor sa Univerexport-om?

edit: evo i vesti: http://www.danos.rs/archives/1121
 
Nebitno je sa kime potpišeš ugovor , kada imaš veliki broj Megamarketa na malom prostoru , jasno je da nema niko preteranu korist od toga. Ako već hoćeš da gradiš Megamarket , onda to treba da uradiš tamo gde ga nema u široj blizini , a ne da budeš recimo četvrti Megamarket na potezu od 1km.
 
Универекспорт ће сигурно бити. Информација из прве руке.

И те како има резона бити и четврти мегамаркет у тој зони. Велика је тамо густина насељености са тенденцијом даљег повећања. Уз то су и рељеф, распоред улица и правци кретања такви да гарантују добру посећеност авив парка.
 
Не мож` да објасниш Србима да је за њих боље да уместо две имају три радње; да се тако, ако ништа друго, обезбеђује већа запосленост. Обожава народ монополе, дозволе, забране, један би тамо, на теми о аутобусима, млад човек, волео да град уцењује приватног превозника да купује од одређене фабрике. Ко ли нас такве направи...
 
solecar":2kzu62vi je napisao(la):
Nebitno je sa kime potpišeš ugovor , kada imaš veliki broj Megamarketa na malom prostoru , jasno je da nema niko preteranu korist od toga. Ako već hoćeš da gradiš Megamarket , onda to treba da uradiš tamo gde ga nema u široj blizini , a ne da budeš recimo četvrti Megamarket na potezu od 1km.

Naravno da nije bitno. Ja sam samo odgovorio na pitanje da li se zna koji ce megamarket biti tu. Stvarno nema nikakvog smisla, i ne vidim zasto bi bilo koji drugi lanac otvorio na tom mestu, kada u okolini ima 5 Maxi-ja, Aman, Super Vero, Interex, Idea.

@Delija, imas li informaciju za jos neki lokal koji ce tu biti?
 
Пантограф":3ksazlfc je napisao(la):
Не мож` да објасниш Србима да је за њих боље да уместо две имају три радње; да се тако, ако ништа друго, обезбеђује већа запосленост. Обожава народ монополе, дозволе, забране, један би тамо, на теми о аутобусима, млад човек, волео да град уцењује приватног превозника да купује од одређене фабрике. Ко ли нас такве направи...

Ako je bolje da imaš na malom prostoru četri Megamarketa , i da zbog toga dođe do smanjenja plate , zato što plate zavise od prometa (nepričam napamet , jer sam jedno vreme i ja taj posao) , a deo prometa ti uzme drugi Megamarket , onda ne vidim da će to baš sa strane radnika da se okarakteriše kao dobra stvar.
Ovo što se tiče autobusa se slažem. A inače , što se tiče monopola , navešću samo jedan primer , koji ide malo u off topic. Ove godine sam išao po turističkim agencijama , i prikupljao brošure , jer je majka trebalo da ide sa prijateljicom na more. Naqkon što je majka pregledala sve kataloge i cenovnike koje sam doneo , konstatovala je da maltene svi imaju iste cene , s tim što se razlikuju po tome što je kod jednih jedna usluga jeftinija od druge , a kod drugih obrnuto , ali kad se sve sabere , cena mu dođe ista. Toliko o tome da je bolje da se ima više i da će to ići na stranu kupaca.
 
Kartelski sporazum nego solecar kad ces da sredis fotku u potpisu koja se neotvara
 
Пантограф":1ljrd0gm je napisao(la):
Не мож` да објасниш Србима да је за њих боље да уместо две имају три радње; да се тако, ако ништа друго, обезбеђује већа запосленост. Обожава народ монополе, дозволе, забране, један би тамо, на теми о аутобусима, млад човек, волео да град уцењује приватног превозника да купује од одређене фабрике. Ко ли нас такве направи...
Капитализам и Србија? ЛОЛЗ

Сви набављају од истих добављача па је исти ђаво, једина је разлика ко те плаћа али се сведе на исто. Сретох скоро у дому здравља звездара жену која је радећи на "деликатесу"(вотевер дет минс) посекла прст на месорезницу у једном од великих ланаца, нису јој дали ни слободан дан за тај дан а камоли нешто више.

Проблем је и у нама што се не организујемо у синдикате који се боре заправо за права радника, али то нам је остатак од социјализма који је укинуо синдикате јер власт радника најбоље зна шта је добро за раднике. Извињавам се на офтопику.
 
Пантограф":3bxx46ca je napisao(la):
Не мож` да објасниш Србима да је за њих боље да уместо две имају три радње; да се тако, ако ништа друго, обезбеђује већа запосленост. Обожава народ монополе, дозволе, забране, један би тамо, на теми о аутобусима, млад човек, волео да град уцењује приватног превозника да купује од одређене фабрике. Ко ли нас такве направи...
Титоизам
bojackhorseman":3bxx46ca je napisao(la):
@Delija, imas li informaciju za jos neki lokal koji ce tu biti?
За практично све. :) Но, не бих смео тако све до их побројим за читав један нови тржни центар. Отварања крећу у октобру па ћете већ видети шта ће бити унутра.
 
Пантограф":28keqvzu je napisao(la):
Не мож` да објасниш Србима да је за њих боље да уместо две имају три радње; да се тако, ако ништа друго, обезбеђује већа запосленост. Обожава народ монополе, дозволе, забране, један би тамо, на теми о аутобусима, млад човек, волео да град уцењује приватног превозника да купује од одређене фабрике. Ко ли нас такве направи...
Јер се јгп на мала врата приватизује, али и сам кажеш:
Пантограф":28keqvzu je napisao(la):
Не мож` да објасниш Србима"
:wink:
 
112190911157341290947512.jpg

autor fotografije:Moma Raskovic
 
Momci, jel ima neko informaciju hoce li ovaj trzni centar imati food court ili bioskop? Hvala unapred, par godina citam beobuild ali sam se sad registrovao da postavim pitanje :gobb:
 
Vrh