Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Веруј ми, страшан је. Гледајући снимак, пражњење наших је далеко брже, док овај лик одреши џак, наши већ враћају контејнер :mrgreen: :gobb:
 
Па сад, исти су мотори и у новим ФАПовима и у новим Мерцедесима, Мерцедесови, само је кабина старијег типа, али опет Мерцедесова. Осим ако тај ФАП у Грочанском комуналцу није са ФАМОСовим мотором, они имају специфичан звук, мада опет ништа страшно. Богами, мене свако вече пробуде кад празне контејнере, испод терасе се у непосредној близини налази 4 подземних контејнера, увек лупају при враћању и имају проблема са "навођењем". Што се мене тиче, боље да траје мало дуже а да бучно, ако узмемо у обзир да се контејнери углавном празне касно у ноћ.
 
подземни контејнери су само делимично успели. Добра је диеја, погрешан је тип, ова врста контејнера је ѕастарела и непрактична. Ја не отварам ногом али прошетам још стотињак метара да бацим ђубре у обични контејнер. Руком никада не отварам поклпац зато што је то опасно по здравље. Што се тиче сакуплача сировина код мене су се снашли, развале поклопац и уђу унутра па покупе што им се свиђа, веђ су покварили пар контејнера.
 
не може дизајн контејнера да реши проблем сакупљача секундарних сировина. То може једино свест о разврставању отпада, да у контејнер заврши само оно што није секундарна сировина
 
Ne može dizajn, ali može ključ i katanac.

Nekad je bilo prosto (u mom kraju). Izađeš iz stana u hodnik i u smećaru baciš đubre koje padne u kontejner u garaži. Garaža se mogla zaključavati.

Ako je manja zgrada (ili prodavnica), onda svaka zgrada može da "zaduži" kontejner koji će da stoji u ograđenom prostoru. Time bi se rešio i problem životinja koje razbacuju đubre.

No sa obzirom da imamo idiote koji bacaju kućno đubre u kesi u male đubrijere, tj. kante pri parkićama i pored klupa prvo neke osnovne stvari (vaspitanje) moraju da se srede.
 
Kaжем ја да би новосадски модел био практичнији.
 
astrodule":2u0v5bk6 je napisao(la):
Ne može dizajn, ali može ključ i katanac.

Nekad je bilo prosto (u mom kraju). Izađeš iz stana u hodnik i u smećaru baciš đubre koje padne u kontejner u garaži. Garaža se mogla zaključavati.

Ako je manja zgrada (ili prodavnica), onda svaka zgrada može da "zaduži" kontejner koji će da stoji u ograđenom prostoru. Time bi se rešio i problem životinja koje razbacuju đubre.

No sa obzirom da imamo idiote koji bacaju kućno đubre u kesi u male đubrijere, tj. kante pri parkićama i pored klupa prvo neke osnovne stvari (vaspitanje) moraju da se srede.

Nekada u strogom centru grada nisu ni postojali kontejneri, sećam se da su pre npr. 30+ godina, u Đure Jakšića stanari iznosili crne kese za đubre, uredno vezane i ostavljali ih ispred ulaza u zgradu. Niko te kese nije iznosio preko dana, tek uveče, nakon toga bi došao kamion i sve pokupio. Interesanto kako je sve to tada moglo da funkcioniše, ne sećam se nikakve štroke ili bilo čega drugog. Ljudi su bili dosta odgovorniji, tako mi se čini.
 
.... crne kese za đubre, uredno vezane i ostavljali ih ispred ulaza u zgradu.....
kako je sve to tada moglo da funkcioniše, ne sećam se...

Iznetu kesu , prvo pregleda mačka kroz rupu koju kandjama napravi....
potom dodju sakupljači sekundarnih sirovina pa tu rupu prošire.....
potom dodju kamionom, te lopatom utvaraju gomile djubreta koje vetar nije uspeo da raznese po ulici....
 
Somi303":2t1v4cgq je napisao(la):

Ja i dalje mislim da je jedina mana sadašnjih kontejnera nedostatak nožne pedale za otvaranje.

Na ovoj slici djubre van kante je iz neke prodavnice koja bi morala da svoje djubre nosi u pravi kontejner koji skoro sigurno postoji u blizini.

U stanovima niko nema potrebu za kesama većim od 40l, a one bez problema ulaze u sadašnje kontejnere.
 
Eво ја знам нпр. на НБГ имају два подземна контејнера преко пута Палате Србије испред Grawe зграде. И чистачице из те зграде редовно остављају смеће поред подземних контејнера, зато што није могуће убацити огромне кесе са канцеларијским материјалом у њих. А најближи надземни контејнери су тек иза УПИНа. И једном приликом је дувао јак ветар, игром случаја се десио судар Ластиног зглобног аутобуса са 83ке и комбија који је скретао, чекали су у жутој траци саобраћајце. Када су стигли саобраћајци, ветар је почео да разноси папир из црних џакова за смеће, цела раскрсница је била прекривена хартијама.
 
Pa zar nije logično da poslovne zgrade, kao što je Grawe, imaju deo za kontejnere, negde u okviru njihovog prostora? Malo mi je nelogično da tolika zgradurina, gde postoji i restoran ili kafići nema svoj prostor za odlaganje djubreta.
 
80% смећа са оне слике може да стане у контејнер, остало је могло да се спакује поред (сандук и она кутија). Јел та чистачица сваки дан баца огромне кутије смећа? Ако је папир у питању он се може згужвати. У мојој фирми гледају да ли колеге пушачи бацају пикавце испред, а кабасто смеће возимо приватним колима до најближег контејнера. Ни не помишљам шта би било кад би бацили 4 џака поред обичне канте под изговором да је контејнер далеко..

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
astrodule":vx8gb1h6 je napisao(la):
Pa zar nije logično da poslovne zgrade, kao što je Grawe, imaju deo za kontejnere, negde u okviru njihovog prostora? Malo mi je nelogično da tolika zgradurina, gde postoji i restoran ili kafići nema svoj prostor za odlaganje djubreta.

Па и мени би било логичније, али изгледа, као што нису добро пројектовали паркинге и подземне гараже, тако изгледа да немају ни контејнере изузев тих подземних. других корисника тих контејнера нема, пошто све оближње стамбене зграде преко пута имају у својој близини у самом блоку 21. најмање 6 подземних контејнера, и исто толико обичних контејнера иза УПИНа. По мени је срамота да у близини Палате Србије у коју долазе највише светске делегације буде проблем отпад из канцеларија у џаковима.

А што се самих фирми попут поменуте тиче, њих би све законом обавезао на рециклажу канцеларијског папира који бацају.
 
20150924144152.jpg
 
A ova zelena kanta pokušava da se pridruži svojim podzemnim rođacima?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
А код једног од контејнера нема папуче за отварање.
 
Ko je proizvodjac tih i ko ugradjuje tj placa ugradnju
 
Плаћа град Београд, пошто је он и инвеститор. На контејнеру има и налепница града Београда, а кад год нешто се инвестира од стране града стоји та налепница.
Штета што на контејнеру не пише ћирилицом, лепше би изгледало.

Иначе контејнери за исту намену у Шапцу су лепши и чини ми се веће запремине.
 
Vrh