Šta je novo?

Batajnički bulevar

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361261#p361261:11sswhuw je napisao(la):
deki_nb » 05 Dec 2015, 14:33[/url]":11sswhuw]
Raskrsnica u centru jeste prosirena, ali je uzasno odradjeno. Kolovoz je vec propao i pojavili su se krateri.
Pogledajte kako je rekonstruisana raskrsnica u centru Nove Pazove, ili glavne saobracajnice u zoni centra Novih i Starih Banovaca.
Tačno tako. Za razliku od Pazove (i jedne i druge), centar Batajnice je i dalje centar selendre. Bolje da takvo polovično proširenje nisu ni radili.
 
Centar Bataje jeste katastrofa ali zato ima 73,706,706E,700,702,703.
Raskrsnica je prosirena u proseku svega 20 metara. Ne postoji kanalizacija, zgrada iza bivseg C marketa a sadasnje Idee pliva u fekalijama, tako je bilo i pre 15 godina kad sam isao u osnovnu skolu a tako je i dan danas. Zgrada doma zdravlja samo sto se ne srusi, takodje tone u fekalijama. A u ovom domu zdravlja se pored 50 000 stanovnika Batajnice lece i stanovnici Ugrinovaca, Banovaca, Pazove...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360675#p360675:i2jzb45l je napisao(la):
spatiotecte » 01 Дец 2015 12:19 pm[/url]":i2jzb45l]Zaista ne vidim zasto je problem zavrsiti 1500 metara 2+2 saobracajnice.
Мислим да је проблем парцела која још није експроприсана тј. колико се причало, власник покушава да уцењује око цене !!! Биле су и слике те парцеле, које је снимио Јанкаускас, али пошто их је постављао на угашеном "Додај" све су изгубљене.

Ово је та парцела, коју сам означио са жутим:
 
Da... za jedno 20 god. rešice se spor oko parcele...
izgleda da ,,neki,, dobro prate ovu temu , te nakon mog posta da moze da se aktiviraju
postojeca stara uključenja oko nadvožnja na (novi NS put) petlju
brze bolje su pojačali saob. sig. (za) prepreke , kako raja ne bi krenula da koriste prečice...

Lakse je 50 000 stanovnika zezati više godina
nego im vratiti odzeto(ukradeno) dobro uk-isk na NS put tj. sada petlju

Šteta zbog te uskogrudnosti nadležnih ...
kada bi i napravili Bat. bul ta stare pristupnice bi kasnije mogli postati rezervni ul-iz same petlje
 
Mislim da je bio slican problem u Pastrovicevoj, kad se radila saobr. od Pozeske do raskrpetlje kod Hipodroma. I da je grad usao u posed po odluci suda, a da je cena posle na sudu resena. Ne znam zasto to drzava i ovde ne ucini
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361504#p361504:wlhtpfta je napisao(la):
Гага » Pon Dec 07, 2015 1:07 am[/url]":wlhtpfta]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360675#p360675:wlhtpfta je napisao(la):
spatiotecte » 01 Дец 2015 12:19 pm[/url]":wlhtpfta]Zaista ne vidim zasto je problem zavrsiti 1500 metara 2+2 saobracajnice.
Мислим да је проблем парцела која још није експроприсана тј. колико се причало, власник покушава да уцењује око цене !!! Биле су и слике те парцеле, које је снимио Јанкаускас, али пошто их је постављао на угашеном "Додај" све су изгубљене.

Ово је та парцела, коју сам означио са жутим:

file.php
Па да је проблем и у парцели која је ожућена шта је са остатком трасе, зашто она стоји. Можда да је све остало урађено, а само жута парцела кочи, лакше би се извршио притисак и на државу и на власника :bash: Колико ја знам тренутно се ради само надвожњак за ратаре, све остало стоји и нема назнака за било каквим почетком радова :twisted:
 
Pa lakše je sve odraditi u cugu, nego dva puta dovoditi majstore. Zamisli da radiš krečenje sobe, a jedan zid će ti biti slobodan tek za mesec dana. Da li bi zvao majstore da ti odrade sve ostale zidove, pa da dođu ponovo za mesec dana (a moraš da premeštaš nameštaj, pa posle sve da očistiš i tako dva puta).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361830#p361830:1o17y31l je napisao(la):
astrodule » Sre Dec 09, 2015 10:35 am[/url]":1o17y31l]Pa lakše je sve odraditi u cugu, nego dva puta dovoditi majstore. Zamisli da radiš krečenje sobe, a jedan zid će ti biti slobodan tek za mesec dana. Da li bi zvao majstore da ti odrade sve ostale zidove, pa da dođu ponovo za mesec dana (a moraš da premeštaš nameštaj, pa posle sve da očistiš i tako dva puta).
Слажем се, ал замисли да си сав намештај већ расклонио (у кући хаос прескачеш преко ствари :bash: )и само чекаш да се мајстор појави :gobb: , а од мајстора ни трага ни гласа :x , да не кажем ону мајсторску да мајстор не лаже већ само одлаже :grand:
 
Tako je. Nikad mi neće biti jasno zašto se po hitnom postupku ne rešavaju ovakvi problemi. (Mislim, jasno mi je da je neko tu nesposoban...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361835#p361835:g73zb6c2 je napisao(la):
astrodule » Sre Dec 09, 2015 11:25 am[/url]":g73zb6c2]Tako je. Nikad mi neće biti jasno zašto se po hitnom postupku ne rešavaju ovakvi problemi. (Mislim, jasno mi je da je neko tu nesposoban...)
Њима је било битно да они пусте главну трасу од Новог Сада ка Остружници у оба смера, кога је брига за паоре из Батаје, боље да се мало пеку на тихој ватри до следећих избора :kafa:
 
Koliko se vec taj Batajnički bulevar i petlja rade, da su ih radili ručno bez mašina, završili bi do sad... :violina:
 
Evo svežih informacija...da ćemo još duuuugo da čekamo.

Čuveni sindrom "to nije u našoj nadležnosti" je uvek tu da nas podseti gde živimo:
Повезивање обилазнице са Батајницом, преко истоимене петље, у "Путевима Србије" доводе у везу са Планом детаљне регулације.

- План детаљне регулације предвиђа изградњу Батајничког булевара и његово спајање са постојећом путном мрежом у Батајници. Пројекат петље Батајница, који је у надлежности ЈП "Путеви Србије", међутим, предвиђа изградњу само дела овог булевара који не укључује и спајање са постојећом путном мрежом, док преостали део булевара који укључује и спајање са постојећом путном мрежом спада под надлежност локалне самоуправе - кажу у овом предузећу. - Како овај пројекат још није почео, у овом тренутку се не може рећи када ће булевар бити изграђен.
Novosti
 
Па, поштено речено, и није у надлежности Путева Србије, већ локалних власти.
 
Pa pošteno rečeno razumeš se u ovu temu kao Marica....Putevi Srbije su se ugovorom obavezali da će napraviti kompletnu petlju, kao i da će spojiti bat.bulevar sa petljom. Grad tj. lokalna samouprava jedino imaju obavezu da izgrade servisnu saobraćajnicu. Ende
 
Сувише сам ти плусева дао, па је ред да ти опростим и понеки простаклук.

Град не само да има обавезу да изгради сервисну саобраћајницу, него треба да направи и поменути булевар. Или можда грешим? Имаш ли неку слику која објашњава?
 
Ne vidim u predhodnom postu nikakav prostakluk, možda u najavi. Inače naravno da sam imao sliku koja je bila kačena ovde, ali pošto je kačena preko Dodaj rs. nestala kao i većina slika ovde. Kažem ti ponovo MBA je bio nadležan ispred puteva Srbije za sve mostovske konstrukcije završno sa nadvožnjakom preko pruge dok je Planum za sve puteve završno sa bulevarom. Grad treba da gradi servisnu saobraćajnicu do buduće teretne železničke stanice.
 
Samo da napomenem da sam pre 2 dana obišao trasu budućeg bulevara i kao što sam ranije pisao sve je zaraslo u korov. Slikao sam trenutno stanje i slike poslao Igoru jer nisam uspeo da ih postavim preko mobilnog. Nadam se da će Igor objaviti neku za koju smatra da je vredna pomena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379609#p379609:1a1snkq3 je napisao(la):
Jankauskas » 06 Apr 2016 08:24 am[/url]":1a1snkq3]Samo da napomenem da sam pre 2 dana obišao trasu budućeg bulevara i kao što sam ranije pisao sve je zaraslo u korov. Slikao sam trenutno stanje i slike poslao Igoru jer nisam uspeo da ih postavim preko mobilnog. Nadam se da će Igor objaviti neku za koju smatra da je vredna pomena.
E pa ako sada u špicu kampanje nema pomena o izgradnji bulevara, moš' misliti kada će korov da se povuče pred besnim mašinama :grand:
 
Иначе постављена је расвета на изграђеном делу (види се на првој слици претходног поста).
Ово је иначе требало урадити још давно јер се та обилазница нашироко користи као неформално место за шетњу и трчање и заиста је било сабласно раније кад није било расвете.
 
Ponadao sam se malo kad sam video tu rasvetu. Ucinilo mi se da je mozda siroko povezano sa izgradnjom bulevara...

Sent from my LG G4
 
Ima li neka nova vest u vezi "bulevara" i prikljucenja na petlju? Registrovah se ovde da budem u toku i kazem koju o ovoj sramoti nevidjenoj. Imali smo i silazak s autoputa i prikljucenje na isti, sad nemamo nista. Najblize "legalno" ukljucenje i iskljucenje na petlju je preko Zemun Polja, sto je malo porazavajuce kad se uzme u obzir da nam ta ista petlja bukvalno stoji iznad glave. Kome se zaliti i kako?
 
Vrh