Šta je novo?

Delta Planet Autokomanda - [Tržni Centar | 172 000 m²]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Korak dalje ka velikoj građevinskoj zvezdici Beograda - urbanistički plan za Delta City Autokomanda
Nedavno je u časopisu INFO Urbanističkog zavoda Beograda objavljen prikaz Plana detaljne regulacije
dela centralne zone - prostorne celine područja Autokomande na opštini Voždovac.

Plan je jedan u nizu koraka koji će dovesti investitora Delta M u poziciju da realizuje još jedan mega
građevinski brend u Beogradu "Delta City Autokomanda". (Pogledajte video zapis - kako će to izgledati
Mall of Serbia na http://www.youtube.com/watch?v=13UKMy5qEAs).

Plan je realizovao Urbanistički zavod Beograda, investitor plana je Direkcija za građevinsko zemljište i
izgradnju Beograda, rukovodilac radnog tima je Marina Božić, a plan je realizovao radni tim u sastavu :
Dragan Mihajlović, Igor Teofilović, Vojisalv Milić, Neđeljko Peruničić, Zoran Mišić, Zoran Ćirović, Nemanja
Jeftić, Ljiljana Bajc, Mira Gnjatović, Vesna Tahov, Snežana Stanković, Nataša Rakočević, Božidar Bojović,
Lidija Jovanović i Milana Radanović.
eKapija

snap1qf9.jpg

snap2vk3.jpg

snap3tq5.jpg


jovanovm":23ak5iq6 je napisao(la):
Za trg su dobre vesti, za P+21 lose :(
Pa, to i nije neka vest, jer se o tome pisalo još pre god.dana :

AUTOKOMANDA
PREMA detaljnom urbanističkom planu deo između ulica Triše Kaclerovića, Bulevara oslobođenja i Autoputa,
koji je od juče na javnom uvidu u Opštini, predviđa se gradnja poslovnog jezgra.
Ovaj prostor predstavljen je kao veliki građevinski potencijal, na kojem su
oronuli objekti predviđeni za rušenje.
Na zemljištu prema petlji Autokomande gradiće se 188.000 komercijalnih kvadrata.
Jedna ili dve poslovne zgrade biće visine do 21 sp., dok će sve ostale sa prizemlja moći da se izdignu do 4 etaže.
Strana ka autoputu odvojena je za parking sa 320 mesta.

U drugoj poslovnoj zoni niz autoput ka Nišu gradiće se tržni centri i poslovne zgrade do četiri sprata.
Tu će zemljište biti izdeljeno na parcele od 12 do 50 ari i dato investitorima za gradnju.
U poslovnom kvartu izgradiće se park-trg i trafostanica čiji će kapaciteti pokriti veliki deo Voždovca i
nešto površine Savskog venca.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=103422&datum=2007-05-08

autokom1mq9.jpg


aleksa":23ak5iq6 je napisao(la):
WOW jedva cekam da pocne da se gradi.... i jel ima nekih moucnosti uskoro da pocne da se gradi?
Homer Jay":23ak5iq6 je napisao(la):
U Deltinom PDF biltenu "Delta danas" na njihovom sajtu (http://www.deltayu.com/PDF/delta_danas/ ... nas_34.pdf )
koji je objavljen 17. marta, znaci onomad, kazu da ce tokom 2008. poceti i izgradnja shopping malla na Autokomndi.
 
Kakav coup od MPC-a, nisam siguran 100% da li ce ostati mesta i za deltu
 
Znaci MPC se bas dao u izgradnju u Beogradu. Dosta para ulazu i pokupili su mozda i najekskluzivnije lokacije u gradu. Zivo me interesuje kako ce projekat da izgleda. Autokomanda ce od najgrdjeg dela grada relativno skoro postati veoma privlacan kvart - barem za business.
 
toliko o propasti Merill Lynch....

a jel se zna dal je i Delta učestvovala na nadmetanju? Prilično mi je neverovatno da im je ovo promaklo.
ako jeste, onda su tačne priče koje sam čuo pre neki dan da im je račun bio blokiran.

MPC pobedio na tenderu za zemljište na Autokomandi

(Beta)

Kompanija MPC propertis (Properties) pobedila je na tenderu za zakup tri hektara zemljišta na Autokomandi u Beogradu, sa ponudom od dve milijarde dinara (oko 23,4 miliona evra), rečeno je danas agenciji Beta u MPC-u.

Kako su kazali u toj beogradskoj kompaniji, MPC će na tom zemljištu izgraditi poslovni kompleks ukupne površine 90.000 kvadratnih metara.
Na tender za zakup zemljišta na 99 godina na Autokomandi, koji je objavila Direkcija za građevinsko zemljiste i izgradnju Beograda, pored MPC-a ponude su dostavila još dve kompanije.
U MPC-u su naveli da će prvi koncept projekta biti završen za dva meseca, nakon čega će biti objavljeni planovi i rokovi izgradnje.
Početna cena na tenderu bila je 1,7 milijardi dinara. Prema podacima iz oglasa, na zemljištu bi trebalo da budu izgrađene tri poslovno-komercijalne celine površine od 56.523, 17.978 i 6.153 kvadratna metra. Dve veće zgrade mogu imati maksimalno po 21 sprat.
http://www.biznisnovine.com/cms/item/realtime/sr.html?view=story&id=25029&sectionId=3
 
Da li bi neka dobra dusa prezentovala i graficki to na mapi.

p.s. nema veze, sad sam tek otvorio sajt (navika, uvek prvo na forum pa posle na naslovnu)
 
Nigde ni reči o zaštiti memorijala ''Topovske šupe'' koji se nalazi na toj lokaciji, u Tabanovačkoj ulici. Koliko god podržavao razvoj grada u svakom pogledu, ne mogu da shvatim da će se za koju godinu na mestu ljudske katastrofe takve razmere nalaziti - PARKING šoping mola!!! Pa eto, bar bi ga mogli srediti i bolje obeležiti jer po projektu, neće smetati da se izgradi sam objekat.

2u7sr9w.jpg
 
Slažem se! To je i meni palo na pamet, nadam se da će MPC biti razumnijji od delte.

ps Super novi avatar. ;)
 
Evo slike koju sam na brazaka napravio, crveno uokvireno je delta, a zuto mpc. Da li to otprilike odgovara ovome sto je kupljeno ili ne?

 
Super za MPC, ali pitanje je da li se ovo na bilo koji nacin odrazava ne Deltin projekat?

Tj. prema Deltinim nacrtima izgleda da su se oni rasirili na malo vise zemljista nego sto im realno pripada :/
 
Shmeksi je najbolje ilustroavao - crveno je Delta, zuto je MPC.

I meni to izgleda otprilike ovako:

24nfz2s.jpg


Ljubicasto su Topovkse supe, gde nece biti izgradnje.

Zanimljivo je da je Delta uvek insistirala na dve faze iizgradnje - soping moli, pa kule.

Sada medjutim izgleda da je zemljiste koje je Delta predvidela za kule ide u ruke MPC-u. Tako da postoji mogucnost da se Delta nadala da ce doci u budocnosti do te parcele, pa je zato inisstirala na dve faze izgradnje Delta planeta (ne bi bio prvi put da imaju vizualizacije za zemljiste koje im ne pripada -secamo se mola u Novom sadu do stadiona Vojvodine, ili skice za centar u Zagrebu).

Medjutim, samo nagadjam. Iskreno, navjice bih voleo kada bi tu mogao komotno da se smesti i Delta planet u svom punom obliku i MPC-ovi objekti :)
 
MPC ce na svojoj parceli raditi potpuno samostalno, u narednom periodu imacemo prilike da vidimo i vizuelizaciju i idejno resenje MPC-ovih objekata
 
Trebalo bi konkurencija da bude dobra,valjda će nešto biti od toga! :vops:
 
Fino je to i sto MPC na dve od tri parcele ima pravo na spratnost P+21 :)

Ukoliko Delta uspe da izgura da na svom placu sagradi one dve kule, brace eto nama neocekivanog mini clustera na Autkomandi :D
 
Ne znam samo kako ce da izgrade te dve kule ako su one na zemljistu koje pripada MPC-u. Jedino ako promene projekat. Po slici koja je gore postavljena nekako mi taj deltin projekat i nema smisla ukoliko se u zutom trouglu bude gradilo nesto sto ce MPC da smisli. Ili ce se dogovoriti kako da se organizuju za parkinge zajedno ili ce svako za sebe da gradi ali ce onda morati da se menja sadasnje stanje.
 
MPC je ovom kupovinom tako zesce zeznuo Deltu da mi prosto nije jasno kako Miskovic i kompanija nisu o tome razmisljali. Pogledajte vrlo dobro ciji objekti su do autoputa, ceo potez je zauzeo MPC, gde sada Delti ostaje dva nacina da ljudi dodju do njihovog objekta: varijanta A je da naprave nekakvo iskljucenje iz bulevara oslobodjenja, a da to bude pre izlazka na autoput u smeru ka nisu, iskreno ovu varijantu stvarno ne znam na koji fazon bi odradili, ali neka postoji kao opcija, varijanta B je da se na njihov objekat udje iz mnogo manje ulice (tabanovacke, gde bi garanatovano nastajale ogromne guzve). Verovatno ce se smisliti neko resenje da se sa autoputa dodje do objekata obe grupacija, ali videcemo.
 
Tabanovačkom bi trebalo da prolazi UMP. Delta to ionako nije najavljivala da će uskoro graditi. Ko zna, možda će poćerati ove iz gradske vlasti da što pre izgrade tunel, petlju sa Autokomandom i uključenje na auto-put.. :) To bi bilo lepo.. Niko ne spominje taj tunel.. :(
 
Ајмо једну теорију завере, Делта продаје свој плац МПЦ-у и узима Звездино земљиште. Сви задовољни осим нас Цигана.

Закон о спорту који би требао да одреди начин приватизације клубова се најављује за крај јануара 2009.
 
Vrh