Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Imamo i primer Londona koji je počeo da budži nebodere u centru tj. u City of London, što se meni lično ne sviđa. Prosto, nije mi dovljna reč "moderno" da bi mi se nešto svidelo.
 
Možda je to jedan od pokazatelja zašto je Britanska ekonomija bolja od Francuske ekonomije.
 
Znam za to i znam da su jedva uspeli i to da naprave jer su imali velike kritike i ako je maltene na periferiji. Nasuprot one stare kapije. Počeli su od 1992 god. ako se nevaram da projektuju i grade taj poslovni kvart, pratim ih još kao klinac i bio sam time oduševljen. Zanimljivo je da i danas kada neko ode u Pariz propusti da se slika tamo, svi imaju iste slike sa putovanja.
 
Baš iza toga Mair "propusti da se slika" se krije mišljenje šta misle o kulama La Defencea i "modernoj", a šta o tradicionalnoj arhitektura Pariza. Plus La Defence je čak 8 km daleko od Ile de la cite (istorijsko jezgro grada kao naš Kališ), plus odvojen rekom Senom. Maltene ko da odeš do Pančeva. A naša kula tek km i nešto od Kališa
 
Znam ja to sve i svestan sam toga, možda je i bilo suvišno što sam to dopisao.

Skoro je bila neka emisija na TV-u i nešto u vezi Ajfelovog tornja, kako je on bio samo "privremeno" rešenje, pa će posle da ga demontiraju i naravno tada su se neki ljutili što je uopšte i izgrađen, a kamoli trajno ostao, ali eto, danas nema turiste koji tamo nije bio kod tog toranja. Tako da sve čeka svoje vreme, pa i ova poslovna četvrt. S obzirom da su tamo aktuelne finansijske institiucije i ko zna šta još od državnog aparata, nije ni čudo što je turistički ograničen. Možda iz bezbednosnih razloga.
 
Ajfel vs Haussmann zavisi šta ko voli :D Ili da budem pretenciozan: Nbg vs Vračar. Ja i mislim da je bogatstvo imati i jedno i drugo (a Bg ima i treće i četvrto...), ali sam protiv da se između blokova Nbg-a grade kuće i da se grade 15spratnice na Vračaru. Moja kritika kuli je u tom smislu. Mada velika parcela Bg-a na vodi, unifornost projekta i njegovo razgraničenje od ostatka grada ublažuju moju kritiku.
 
Izvor: Beobuild.rs

Kamen temeljac za "Kulu Beograd"
Kula%20Beograd-01b.jpg


Polaganjem kamena temeljca za “Kulu Beograd” počela je realizacija još jednog projekta u okviru reurbanizacije savskog priobalja. Nakon prošlogodišnjeg otvaranja gradilišta stambenog kompleksa “BW Residences”, danas su radovi otpočeli i na tzv. “Kuli Beograd” - 168 metara visokog obeležija na samoj obali Save. Projekat potpisan od strane SOM studija (Skidmore, Owings & Merrill LLP), poznatog arhitektonskog tima iz SAD predstavlja centralni i najviši objekat čitavog masterplana, a istovremeno i jedan od najviših objekata u Beogradu. Ovaj novi reper nalaziće se na središnjem delu desne obale, između Starog savskog mosta i mosta “Gazela”, a biće kombinovane stambeno-komercijalne namene.

Celu vest kao i prikaze Kule Beograd i fotografije gradilista mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/kamen-temeljac-za-ku ... p2613.html
02%20-%20presek%20namena.jpg

160415-Kula-Beograd-izg-02.jpg

Celu vest kao i prikaze Kule Beograd i fotografije gradilista mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/kamen-temeljac-za-ku ... p2613.html
 
Игоре, шта је са критиком куле? Њене архитектуре, висине, позиције, намене...?

Имали сте у прошлости доста критичких текстова и сад сте заказали на урбанистички и архитектонски најконтроверзнијем великом пројекту у Београду.
 
znas kako meni se ceo ovaj projekat dopada, mislim sve je bolje od prethodnog stanja, Ovo je ideja bila i Branka Pesica kad je doveo tita nakon zavrsetka mosta Gazela tada je i dalje funkcionisala lozionica ispod mosta i kad je tito dosao napravio je plan da upali sve parnjace ispod mosta kako bi zasmetalo Titu kako bi izmestio stanicu na danasnju Prokop, nekako mislim da nismo dovoljno zahvalni sve nam smeta, smetale su nam olupine na obali rasciscene su niko ih vise nije pomenuo niti pohvalio taj poduhvat koji je ruzio grad decenijama, smetale su nam udzerice i nehumani uslovi u kojim su ljudi na ovom mestu ziveli i to se resilo, rascistili su ruglo koje je u samom srcu grada.

sada vam smetaju talpe, i dalje pominje se da je ovo nekakvo zamazivanje ociju naroda a eto obavili su posao koji ni jedna vlast pre njih od 1990 nije htela da pipne jer je izuzetno bio naporan i iscrpljiv posao uraditi. Mislim da je posle dugo godina Beograd pomeren sa mrtve tacke i to ne moze da se ospori uopste, pa makar su neke investicije pokrenute koje su stale a ovi su to poceli da resavaju. Zaista ne zelim da verujem kao sto ovde mnogi veruju da bilo koje ljudsko bice zeli da upropasti zivote drugim ljudima i da namerno zeli da upropasti sve sto se moze upropastiti pa makar to bio Gradonacelnik ili Premijer .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381399#p381399:1951dk34 je napisao(la):
Delija » Pet Apr 15, 2016 4:40 pm[/url]":1951dk34]Игоре, шта је са критиком куле? Њене архитектуре, висине, позиције, намене...?

Имали сте у прошлости доста критичких текстова и сад сте заказали на урбанистички и архитектонски најконтроверзнијем великом пројекту у Београду.

pa ne gradi ovo drzava vec vecinski arapski investitor, on odlucuje , sto znaci da je mogao da napravi i kulu sa stiropor fasadom niko mu ne moze nista i niko se ne pita ni za sta sem njega cije su pare upitanju.
 
Ботови...У мору друштвених талога, девијација и метастаза они су најодвратнија појава.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381405#p381405:84kirypy je napisao(la):
Delija » Pet Apr 15, 2016 5:02 pm[/url]":84kirypy]Ботови...У мору друштвених талога, девијација и метастаза они су најодвратнија појава.


Ako se nekome ovo svidja onda je bot i ako ima pozitivno misljenje o celom projektu. Po cemu si ti vredniji od ostalih ljudi pa da imas takvo misljenje da svako ko ne razmislja kao ti su devijantni , metastaza i odvratna pojava? Odakle tebi ta moc da kaljas ovakvim uvredama necije misljenje?
 
Али ти се свиђа што у твом граду, на обали Саве, неко може "да направи и кулу са стиропор фасадом" и да му "нико ништа не може"?
 
Bas me briga koji studio som je riba ime i prezime arhitekte jel renco pojano mozda ili kaklatrava
U tom studiju prefabrkovanih rendera mora neko da potpise projekat
Zasto samo 350 mil e od prodaje pa parcele se prodaju na licitacij ko da vise
Najbolje da su samo ocistili i nista drugo da nisu radili bilo bi dovoljno
 
^ diso takvi studiji kao SOM, i drugi koji imaju naziv umesto imena pojedinca ne dozvoljavaju da pojedinac istakne ime arhitekte. U ovim velikim studijima sto si spomenuo a koji nose naziv pojedinca, skoro nikad ne radi glavni arh projekt vec je samo potpisano njegovim imenom, kao zastitnim znakom biroa.
 
Da ali ispostuje stil glavnog arhitekte kad trazis kalatravu nedobijes redzica npr
Po meni daleko efejtnije da su dali da par zgrada rade neke vidjenije cuvenije arhitekte
 
Nije bitno ko je arhitekta, bitan je kvalitet objekta. Veliko ime ne znaci nuzno izvanredno arhitektonsko resenje.
 
Postovi koji nisu bili vezani za projekat Kule Beograd su prebaceni u opstu temu o Savskom Amfiteatru. Ovde nastavljamo sa pricom, fotografijama iskljucivo o projektu "Kula Beograd"
 
Definitivno ni jedan sprat ove kule nije posvećen poslovnom prostoru. Nijedna velika banka neće imati svoj hram posvećen velikom bogu novca sa pogledom koji će neki režiseri iskoristiti 2046. godine da snime nekog moćnog budućeg tajkuna kako gordo sa visine gleda grad i državu kojom vlada iz senke.

Tjah, te visoke zgrade ionako služe za ku***** milijardera a oni i bolje plaćaju. Baš mi nije jasno.
 
Моћи ће фирме да узму стан, па да га претворе у пословни простор. Стари београдски рецепт...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381452#p381452:28evy2je je napisao(la):
direktor » 15 Apr 2016 07:29 pm[/url]":28evy2je]Bas me briga koji studio som je riba ime i prezime arhitekte jel renco pojano mozda ili kaklatrava
U tom studiju prefabrkovanih rendera mora neko da potpise projekat
Zasto samo 350 mil e od prodaje pa parcele se prodaju na licitacij ko da vise
Najbolje da su samo ocistili i nista drugo da nisu radili bilo bi dovoljno


Dišo, Kulu Beograd je projektovao George J. Efstathiou iz SOM studija. Možda ga se sećaš sa MIPIM-a od pre par godina kada su ga kritikovali zbog izjave da nikada nije bio u Beogradu. Mada je u timu imao jednog člana iz Beograda - Nada Andrić iz SOM-a je zadužena za enterijer kule.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381356#p381356:3fjt73jq je napisao(la):
Mair » 15 Apr 2016 12:42 pm[/url]":3fjt73jq]Znam za to i znam da su jedva uspeli i to da naprave jer su imali velike kritike i ako je maltene na periferiji. Nasuprot one stare kapije. Počeli su od 1992 god. ako se nevaram da projektuju i grade taj poslovni kvart, pratim ih još kao klinac i bio sam time oduševljen. Zanimljivo je da i danas kada neko ode u Pariz propusti da se slika tamo, svi imaju iste slike sa putovanja.

Gresis nije 1992, taj poslovni kvart je poceo da se planira neposredno posle drugog svetskog rata da bi krenuo u realizaciju 60tih. I tako su se gradile nove kule sve do danas.
 
Vrh