Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Licka se ispred Taša za sutra

e3d12bc00f29ccae2ea69fddd838c5dd.jpg


Stubići, videćemo koliko će odoleti
c76e87ec522abaabbae31216c9daff96.jpg


Meni parking ispred Taša nije jasan uopšte, prima beznačajan broj vozila, umesto lep trgić da naprave da posetioci imaju neometan ulaz i izlaz i da imaju gde da postoje doke se čekaju.

Osposobljwn tehničkin ulaz, kamion sa opremom ulazi ko ruka u rukavicu

1682a0e950e6b42a333b9a9ddb03232e.jpg


3b6a65cfda08395e01cc150e5e994aad.jpg


Zbog bosketa i sugrađanina moraće ovde stubići
8d830ad568ddedc8c99a7587300f7752.jpg





Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
To je ulaz i za vatrogasna kola koji je morao biti prosiren i hitnu pomoc itd
 
Izvor: Beobuild.rs

Otvoren stadion Tašmajdan
160420-Stadion-Tasmajdan-20b.jpg


Reklonstrukcija stadiona Tašmajdan počela je sada već davne 2011. godine, međutim niko nije mogao da pretpostavi da će obnova ovog zaštićenog zdanja trajati gotovo pola decenije. Temeljna rekonstrukcija stadiona je završena uz zadržavanje izvornog autorskog koncepta u okviru postojećeg volumena i gabarita objekta, a sutra će zvanično biti otvoren i obnovljen deo sportskog kompleksa. Stadion Tašmajdan izgrađen je u periodu od 1951. do 1954. po projektu arhitekata Mike Jankovića i Uglješe Bogunovića, a jedan je od prvih posleratnih objekata koji je nagrađen Oktobarskom nagradom grada Beograda za arhitekturu.

Celu vest kao i fotografije rekonstruisanog stadiona mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-stadion-ta%C ... p2616.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oJDACTDXaRs[/youtube]
160420-Stadion-Tasmajdan-01.jpg

160420-Stadion-Tasmajdan-17.jpg

Celu vest kao i fotografije rekonstruisanog stadiona mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-stadion-ta%C ... p2616.html
 
Kamen izgleda kao da tu stoji vec 30 godina :shock:
 
Spolja gledano, dve velike primedbe

1) WC za posetioce je resen tako sto je postavljena gomila Toi-Toi kucica uz ogradu iznad dvorista V gimnazije.

2) Ukinuto je 15-20 parking mesta u II zoni. Parking oko fontane je podeljen izmedju SC Tasmajdan (desno od fontane) i Partner Inzenjering doo (levo od fontane). Taj deo levo od fontane je bio javni parking II zona, da mi je znati po kom kriterijumu je dodeljen privatnoj firmi i to ne 7-17 nego 24x7. Takodje je ukinuto par mesta u Ilije Garasanina, da bi se prosirio prilaz do tih privatnih parkinga.
 
Posalji pitanje parking servisu kako su dobili mjesta za parkiranje
 
Stvarno sve izgleda lepo na prvi pogled. Jedno vreme sam živeo blizu, a i išao sam u Petu i ove slike pokazuju stvarno veliki napredak.

Da li je zaista WC rešen samo pomoću Toi Toi?

Nedostatak velikog parkinga je veliki problem za ovakav objekat ako se planiraju veći događaji. Najbliža garaža je Vuk, a to nije baš blizu, a mislim da nijedna garaža nije planirana u blizini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382577#p382577:150cvylk je napisao(la):
astrodule » Fri Apr 22, 2016 9:11 am[/url]"]Stvarno sve izgleda lepo na prvi pogled. Jedno vreme sam živeo blizu, a i išao sam u Petu i ove slike pokazuju stvarno veliki napredak.

Da li je zaista WC rešen samo pomoću Toi Toi?

Nedostatak velikog parkinga je veliki problem za ovakav objekat ako se planiraju veći događaji. Najbliža garaža je Vuk, a to nije baš blizu, a mislim da nijedna garaža nije planirana u blizini.


Podjednako su udaljene garaze u Masarikovoj, Pionirski park, parkinzi na Slaviji - 800 do 850m, 10 min setnje.
 
To je OK za nas kojima šetnja nije problem, ali nije prihvatljivo za objekat ovakvog tipa koji mora da ima parking za bar 200 vozila :(
 
Ne, parking nije neophodan za ovaj objekat. Ljudi u Srbiji su naučili da do ulaza moraju da dođu automobilom.
Kao prvo, objekat se nalazi u centru i izgradnja parkinga bi bila preskipa.
A kao drugo u blizini se nalaze ogromni parkinzi udaljeni samo jednu stanicu javnim prevozom ili 10 minuta peške: Slavija, Pionirski park, Politika, Vukov spomenik, Masarikova...
 
Ne znam o kakvom toi toi wc-u je rec ali objekat poseduje uredne toalete za posetioce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382607#p382607:zo3z4ayu je napisao(la):
Biciklistkinja » 20 minutes ago[/url]":zo3z4ayu]Ne, parking nije neophodan za ovaj objekat. Ljudi u Srbiji su naučili da do ulaza moraju da dođu automobilom.
Kao prvo, objekat se nalazi u centru i izgradnja parkinga bi bila preskipa.
A kao drugo u blizini se nalaze ogromni parkinzi udaljeni samo jednu stanicu javnim prevozom ili 10 minuta peške: Slavija, Pionirski park, Politika, Vukov spomenik, Masarikova...

Ne mogu svi da koriste gradski prevoz, a naročito ne ovaj beogradski.

Parking (po mogućnosti podzemni) je nešto što mora da postoji pored ovakvih masovnih objekata. Problem je što mi od babe pravimo devojku. Stadion jeste prelep, na prelepoj lokaciji, ali funkcionalnost mu je ostala u periodu kada je izgrađen.
 
Slazem se sa Duletom.
Ako ce na nakom dogadjaju da prisustvuje vise od recimo 5000 ljudi onda je ozbiljan parking potreban.
Prodjite pored Hale Pionir kad se igra kosarka pa vidite na sta to lici.

Tu dolazi stotine ili hiljade ljudi i van BG-a, ne mogu svi gradskim prevozom da idu (a p&r nemamo)
 
Dajte, pa nemojte molim vas. Zaista ne shvatam ljude kojima je mnogo da prepešače 500 metara kroz park do garaže Pionirski park ili 700m do Vuka a mogu da idu i tramvajem jednu stanicu.
Pored stadiona bi trebala da budu rezervisana mesta za osobe sa posebnim potrebama, a ostali ako hoće da idu na stadion neka se malo iscimaju :)
Ni na Ušću nema parking pa se prave događaji neuporedivo veći od događaja na Tašu.
 
Реновирани Таш је стварно сад прелеп, а минус је нажалост недосататак паркинга. Наравно да је Дуле у праву и требало је урадити подземну гаражу. Јесте да би било скупље, али би се то све исплатило и наравно било би много практичније. Овако ће бити хаос од паркирања кад буду нека већа спортска, музичка или слична догађања. Први тест ће бити скорашњи Девис куп у тенису па ћемо пратити баш како се одвија ситуација око паркирања.

Бициклисткоињо, наравно да није тешко препешачити ни 1 км, а камоли пола, него је ствар практичности. Рецимо да тц Ушће нема гаражу, па тамо би био хаос на квадрат од бахатог паркирања.

Што се парка Ушће тиче, тамо ће се градити паркинг на површини од 850 м² и то баш дуже целе улице "Ушће", значи од оне велике кривине где су некад били боксови, кад се одржавају кружне ауто трке, па до Булевара Николе Тесле.
 
Ljudi su naučeni sistemski da svuda idu automobilom pa ako treba da se prepešači malo odmah je to problem. U Srbiji ljudi idu do prodavnice iza ćoška automobilom.

Što se tiče parkinga u parku Ušće to je osakaćivanje parka koji je planski projektovan da bude takav kakav jeste bez automobila.
 
Treba biti realan. Kako će porodice sa malom decom da dođu do parkova oko Ušća?

Meni nije problem da dođem biciklom, ali imaj u vidu da ne voze svi bajseve, a ako im se obezbedi parking i neki sadržaj (u vidu velikog dečijeg parka) koristi su mnogostruke.
 
P ajel nisu mogli da ga zabodu basticu a ne na asfalt, miša mu j****!
 
Svaka cast Vucicu...
Salim se, salim se.. pre nego sto me rascerecite :p
Homere plusic i konacno da je i ova rekonstrukcija privedena kraju, koncerti su se vratili, a ako bude tenis (davis kup) kao sto najavljuiju, idem obavezno!
 
Vrh