Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Totalno bez veze ispadaju ta 4 solitera pogotovu iz pravca brankovog mosta gde samo opterecuju panoramu iza 6 kaplara.
 
Moжда би лепше било да неколико солитера различитих висина поређају по блоку у опадајућој спирали?
 
Nekada davno neko je ova 3 solitera u Ustaničkoj nazvao "3 idiota"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373170#p373170:1ijq60xr je napisao(la):
DusanBG » 24 Feb 2016 04:47 pm[/url]":1ijq60xr]Jeste, ali MPC je izdao VIPu koji pak izlazi iz prethodnog prostora, SG pravi da bi izasao iz drugih zgrada, GTC stalno seli svoje zakupce tamo vamo, Erste je krenuo da pravi za ne znamo koga (mozda oni izadju iz zgrade gde su sada), Unicredit se seli u onu zgradu u Belvilu.
Sve u svemu, ne bih ja baš rekao da imaju toliko baš novih zakupaca...
Veruj mi, prvi bih voleo da ih sve popune za godinu dana i onda prave nove :)

Vidim da odlazak VIP-a toliko pogađa Belgrade Office Park da nadograđuju još jedan sprat. Videh danas da su montirali kran i da punom parom nadziđuju objekat, pa mi ovo došlo kao šlagvort :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373902#p373902:3d3b2so6 je napisao(la):
stf » Mon Feb 29, 2016 9:28 pm[/url]":3d3b2so6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373882#p373882:3d3b2so6 je napisao(la):
arsa.arsa » 29 Феб 2016 06:41 pm[/url]":3d3b2so6]Totalno neadekvatno za taj prostor. Ali dobro, ionako ce da zavrsi u kanti kad ovi odlete za par godina...
Какве урбанистичко решење блока има везе са "овима"? Или онима? Или штагод. Урбанистички план је донет на основу конкурса који је био организован за време "оних" ...

Мислим људи ... мало мање параноје не би шкодило ...

Kako ne shvatas da ovo itekako ima veze s "ovima", zato sto zele da stvore utisak da je za njihovog mandata grad postao veliko gradiliste, pun kranova, realizacije novih planova, resavanja urb. celina koje niko ranije nije resio, niti je mogao da resi...
Ovo sto su naslagali par visokih zgrada, to ne da nije urbanisticko resenje, nego nema ozbiljnost ni diplomskog rada na fakultetu...Mozda bude i maketa pa da potrosite jos 500 strana na forumu... :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374044#p374044:zttsx9pi je napisao(la):
arsa.arsa » 01 Мар 2016 08:34 pm[/url]":zttsx9pi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373902#p373902:zttsx9pi je napisao(la):
stf » Mon Feb 29, 2016 9:28 pm[/url]":zttsx9pi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373882#p373882:zttsx9pi je napisao(la):
arsa.arsa » 29 Феб 2016 06:41 pm[/url]":zttsx9pi]Totalno neadekvatno za taj prostor. Ali dobro, ionako ce da zavrsi u kanti kad ovi odlete za par godina...
Какве урбанистичко решење блока има везе са "овима"? Или онима? Или штагод. Урбанистички план је донет на основу конкурса који је био организован за време "оних" ...

Мислим људи ... мало мање параноје не би шкодило ...

Kako ne shvatas da ovo itekako ima veze s "ovima", zato sto zele da stvore utisak da je za njihovog mandata grad postao veliko gradiliste, pun kranova, realizacije novih planova, resavanja urb. celina koje niko ranije nije resio, niti je mogao da resi...
Ovo sto su naslagali par visokih zgrada, to ne da nije urbanisticko resenje, nego nema ozbiljnost ni diplomskog rada na fakultetu...Mozda bude i maketa pa da potrosite jos 500 strana na forumu... :kk:

Donošenje PDR-a za lokaciju je normalan i uobičajeni birokratski postupak koji traje određeno vreme. PDR je zvanični dokument koji "legalizuje" konkursno rešenje. Ove kule su samo "legalizovale" idejno rešenje od pre nekoliko godina, koje je izabrano kao pobedničko pre "ovih"
 
Valja znati da pdr-ove cesto iniciraju vlasnici zemljista kao sto je ovde slucaj ili investitori i oni se izradjuju ne samo od strane Urbanistickog zavoda vec i od strane drugih firmi koje imaju adekvatan kadar za izradu planske dokumentacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374002#p374002:2tnb4y2f je napisao(la):
Homer Jay » Tue Mar 01, 2016 6:33 pm[/url]":2tnb4y2f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373170#p373170:2tnb4y2f je napisao(la):
DusanBG » 24 Feb 2016 04:47 pm[/url]":2tnb4y2f]Jeste, ali MPC je izdao VIPu koji pak izlazi iz prethodnog prostora, SG pravi da bi izasao iz drugih zgrada, GTC stalno seli svoje zakupce tamo vamo, Erste je krenuo da pravi za ne znamo koga (mozda oni izadju iz zgrade gde su sada), Unicredit se seli u onu zgradu u Belvilu.
Sve u svemu, ne bih ja baš rekao da imaju toliko baš novih zakupaca...
Veruj mi, prvi bih voleo da ih sve popune za godinu dana i onda prave nove :)

Vidim da odlazak VIP-a toliko pogađa Belgrade Office Park da nadograđuju još jedan sprat. Videh danas da su montirali kran i da punom parom nadziđuju objekat, pa mi ovo došlo kao šlagvort :D

Ja sam čuo zapravo da nadograđuju 2 sprata, što ponovo ne menja činjenicu o broju kvadrata u izgradnji. Verovatno je stav da je više kvadrata raspoloživih potrebno da bi se privukao veći zakupac, npr neki call centar ili slične kompanije koje sada pune dosta novih kvadrata po Beogradu (kada prođeš pored Blue Centra sve oni sa zelenim karticama zaboravih firmu, neko mi reče ogroman call centar).

Ako Igor može da mi porvdi kojih je to x zakupaca popunilo sve prostore u izgradnji do min 60% pre početka kopanja za sve ove projekte (a da nisu izašli/izlaze odnekud), ja odoh da glasam za Vođu. To bi značilo 70-80 hiljada novih popunjenih kvadrata posl prostora, čitaj 10-15 hiljada novih zaposlenih u tim zgradama, iha.
 
NCR ima sedište u Beogradu za veliki deo sveta, koliko se ja sećam prelazi granice jugoistočne Evrope. Delatnost im je pružanje usluga podrške platnih kartica različitim svetskim bankama i raznim drugim korisnicima koji koriste kartice čak i za otvaranje vrata.

Što se tiče Belgrade Office Park, ima tema u "Završeni projekti".
 
2500 ljudi radi u NCR, to je najveća "fabrika" u rangu sa Fijatom. Rade tehničku podršku bankomatima i kasama za Ameriku i Evropu.

Ontopic ništa se ne dešava u međuvremenu od ranijih postova...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404400#p404400:17du16dw je napisao(la):
vucko » 07 Sep 2016 12:50 pm[/url]":17du16dw]2500 ljudi radi u NCR, to je najveća "fabrika" u rangu sa Fijatom. Rade tehničku podršku bankomatima i kasama za Ameriku i Evropu.

Ontopic ništa se ne dešava u međuvremenu od ranijih postova...
Takoreći "Call Centar".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404400#p404400:3awstt8i je napisao(la):
vucko » Sre Sep 07, 2016 7:50 am[/url]":3awstt8i]2500 ljudi radi u NCR, to je najveća "fabrika" u rangu sa Fijatom. Rade tehničku podršku bankomatima i kasama za Ameriku i Evropu.

Ontopic ništa se ne dešava u međuvremenu od ranijih postova...
To se zove "uslužna delatnost". Oni ipak, za razliku od FIAT-a, proizvode maglu.
 
Ok su call centri, veliki broj ljudi dobija platu, iako nije neka ogromna, ali sve to praktično ulazi posle u domaću potrošnju. Veliki programerski centri (malo rogobatno i verovatno pogrešno rečeno) još bolje, dosta više para pošto ljudi više zarađuju.

Problem je samo što se ovakvi poslovi lagano presele na drugu lokaciju ukoliko/kada im odgovara. Otud lagano može da se desi da se pojavi i dosta slobodnog prostora. Meni nije jasno kako se već sada kod nas po obodima grada ne prave veliki centri 10-20.000 kvadrata gde bi renta bila 8-9 evra, svi novi slični poslodavci bi se verovatno preselili na te lokacije. Čak i ova očajna infrasturktura grada - koja je glavni verujem problem, nije toliko katastrofalna da to onemogući.

Industrija se malo teže seli i ipak proizvodi dosta veći broj dodatnih radnih mesta u firmama koje opslužuju onda to preduzeće, što smo jasno videli na Fiatu koliko god ga neki voleli ili ne.
 
није само кол центар (то је око 50-60% делатности). а обрни, окрени, у развијеном свету око 70% БДП-а долази од услужних делатности
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404571#p404571:2w5wgexg je napisao(la):
MilisaV » Čet Sep 08, 2016 2:12 am[/url]":2w5wgexg]uslužne delatnosti prodavanje magle?????


evo dečko pogledaj šta misle pametni ljudi

https://www.youtube.com/watch?v=7qYmZPP4AO8

pa ti vidi šta će biti sa onima koji budu "proizvodna delatnost"

Čekaj matori, ti mene između redova nazivaš glupim? Ajde onda prvo pročitaj šta sam napisao. Lepo, pažljivo. Sve ostalo je nepotrebno. Osim izvinjenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404581#p404581:2jlc2ege je napisao(la):
JohnnyLee » Čet Sep 08, 2016 3:31 am[/url]":2jlc2ege]није само кол центар (то је око 50-60% делатности). а обрни, окрени, у развијеном свету око 70% БДП-а долази од услужних делатности
U Srbiji je malo i preko 70%.
Sve što sam rekao je-
A) Fiat je dalekoop veći
B) Fiat je visokotehnološki industrijski proizvođač
B) Fiat, za razliku id uslužnih delatnosti, ima dobavljače koji privređuju barem dodatnih 30% koliko i sam Fiat. A NCR ne.

Međutim, neki bi radije druge forumaše nazivali glupima, nego sagledali činjenice. Mislim da će ovo biti moj poslednji post na ovom forumu.

Ćao će Milisave.
 
У вези НЦР-а, из прве руке, пошто ми се још прошле године син запослио тамо, у ФСЦ-у .
ФСЦ је " филд сервис координејшнз. "
Значи, кад корисници банкомата пошању захтев за сервисом, поправком, техничари морају бити тамо, али координатори сервиса не морају.
Координатори , заправо , врше планирање поправака на терену, у зависности од локације сервисера и локације уређаја. Знање енглеског мора бити беспрекорно, јер договара се и директно , не само налозима.
Највише се ради друга смена код нас, јер је тад у Амер'ци преподне.
Онда, најмања, почетна плата је 50.000. Све дажбине држави у износу од око 65% се уплаћују преко тога редовно.
Пословни простор је одличан.
Услови рада су врло добри, оно, паузе, плаћени годишњи, " сик дејс" итд... доплате за ноћни рад...
Њихов рачун је јасан јер у Америци ова служба кошта 50.000 $ годишње по човеку + скупљи закуп простора.
Овде радник кошта 10.000 $ годишње.
Мислим да је ово одлично, јер је како за запослене, тако и за државу чист приход, не само на плате , већ се плаћа и енергија, пословни простор, обучи се за ту врсту послова гомила људи итд.. расходи нула, приходи све.
Наравно, НЦР уштеди гомилу пара, али они већ одавно немају ту службу у скупој Америци, него су имали у Индији и Маџарској, али сада, изгледа, све довлаче у Београд. Маџари слабије говоре енглески и нема шансе да раде испод 700-800 $ у старту. Код нас иде за 500. Тако је тржиште, шта се може.
Постоје и друге фирме које се баве истим послом, али запошљавају мање људи, а ко може, иде из НЦР-а у те друге фирме на сличан посао, јер су плате обично 70-100.000.
Субвенције: Држава је дала око 5000 $ по запосленом.
Обзиром да су исплаћивали 300,- $ месечно на име доприноса, право у буџет, сви који су радили дуже од 18месеци, већ су повратили инвестицију. На страну што сви својих 500 $ потроше и убаце у промет.
Добар пример рекапитализације , без великог улагања.
 
Ok, sve kad se uzme plus-minus, da se vratimo na blok 26.
Blok 26 je trebalo da bude poslovni blok, budući Beogradski City, mesto gde su smeštene finansijske i high tech institucije, visoke staklene zgrade koje pokazuju svoje prisustvo i najavljuju ga iz daljine.

Te zgrade nisu samo prikazivanje moći, finansijske potencije već i široki i osvetljeni prostori iz kojih puca pogled u daljinu a obuzima vas osećaj slobode, visine, vazduha, svetlosti. Potreba da se živi negde dole, ispod visine krošnji je ok, ali ne vidim zašto postoji potreba da se zabrani da neko drugi izgradi 100, 200, 300 metara visoke kule i da uživa u njima. Čak se iskazuje i otvorena mržnja. Kompanije vole takve prostore i hoće da ih plate, mi mrzimo prvenstveno ljude koji imaju novac da plate takve prostore pa posredno mrzimo i takve zgrade kao da su one krive. Nazivaju se "falusima", "idiotima" itd tojest humanoidnim imenima jer očigledno treba etiketirati ljude iza toga. (pogledati Trump buildings)

Guranje visokih zgrada, odnosno korisnika prostora u tim zgradama na periferiju je moguće, samo što će i reakcija korisnika biti adekvatna. Oni će se sklanjati od nas. Mi ćemo se boriti da zadržimo radna mesta "šrafciger industrije" (Fiat i slični) a drugi će dovući finansijski krem i uzimati "pikslu". Ne bi trebalo da se zlurado smeškamo kada najurimo neke od tih "lovana" jer su te pare mogle da ostanu kod nas, odnosno da kod njih radi izvestan broj naših za veoma dobre pare. Ne bih da dalje analiziram finansijski deo računice, ali ako imate ljude kod kojih važi rečenica "Dubai, Mumbai, Shangai or bye, bye" jasno je da njima ništa ne znači da li je neki prostor jeftiniji za dva evra ako je na pogrešnom mestu. Lokacija, lokacija i lokacija određuju cenu. Naša lokacija preko puta SIVa nije loša, vidi se Dunav već na visini od 40 metara a pogled puca ka Banatu i ka Avali.

Problem je jedino što je planskim dokumentima predviđeno da blok 26 bude mesto visoke gradnje, poslovne namene. Ako će se tu napraviti montažne kuće P+1 i to je ok. Baš me zanima cena kvadrata. Visoke zgrade imaju puno kvadrata. Svaki od njih je skup. A pogled! Pogled sa 50-sprata je fantastičan.

P.S. Meni se pogled sa viših spratova Beogradjanke izuzetno dopada, očaran sam, jedino mi je problem unutrašnjost, jer još nisam bio ni u jednoj kancelariji koja mi se dopada.
 
Nema ovde nijedne kompanije koja bi bila spremna da plaća posl prostor 30 i više evra, što bi bio verovatno minimum da bi se nekome isplatilo da sada pravi veliki moderan poslovni soliter. To je i razlog što je pola miluntima milankovića u zgradama 5-6 spratova, iako su mogli da prave mnogo više objekte.
 
To je trend u svim zapadnim drzavama da se poslovni prostori sele u office parkove iz solitera. Jedino jos finansijske institucije preferiraju solitere. E sada u Beogradu postoji jedna greska od samog zaceca da ima toliko slobodnog prostora blizu centra grada, tako da se oni objekti koji se svuda u svetu grade po predgrađima kao što su šoping molovi ili office parkovi kod nas će se graditi blizu centra grada. Zamislite samo kada se oslobodi zemljište IMT-a koliko je to kvadrata prostora. Blokovi 25 i 26 u najboljem slučaju mogu da dobiju popunjen blok zgrada kao što su dve postojeće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404847#p404847:a30uf65w je napisao(la):
vranac » 09 Sep 2016 10:05 am[/url]":a30uf65w]To je trend u svim zapadnim drzavama da se poslovni prostori sele u office parkove iz solitera. Jedino jos finansijske institucije preferiraju solitere.


mozes li da nam das nekoliko, recimo najmanje tri, takva promera, kako bi potvrdio postojanje tog trenda.. znaci konkretno koja firma je napustila postojeci prostor u neboderu i preselila se u neki office park? prilicno pratim tematiku ali ne mogu da se setim niti jednog a siguran sam da ti ne bi tako samouvereno tvrdio nesto bez nekog uporista u stvarnosti.. naravno primeri kao apple ili google tesko mogu da budu trend, vise su izuzetak koji potvrdjuje pravilo.. velika firma, veliki poslovni prostor, u 99% slucajeva ide u visinu a ne u sirinu
 
Vrh