Šta je novo?

Vandalizam u Beogradu

Пре пет месеци скупштина станара поднела захтев и направљена је рампа, а зеленило је засадило нову ограду и поставили жицу да исту заштите.
И сада се с пролећем ст*** активирала.
На једном крају покидане саднице и ограда, а на другом су је секли маказама за метал и такође почупане саднице.

20160319_150511_zpsqgjqbsqm.jpg


20160319_150425_zps5bpflfpt.jpg


ст***.
 
Ima li potrebe da se napravi staza ili da se zasadi neka bodljikava ziva ograda
 
Једино да посеју "паштете" и ставе натпис:

Па ко воли..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=358157#p358157:3e6y9rc9 je napisao(la):
Somi303 » 12 Nov 2015 09:13 pm[/url]":3e6y9rc9]Ја бих тебе нешто друго терао да радиш језиком ;)

Fucking hot! :D :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376899#p376899:3njc29if je napisao(la):
direktor » 19 Mar 2016, 17:51[/url]":3njc29if]Ima li potrebe da se napravi staza ili da se zasadi neka bodljikava ziva ograda
Zasađena obična živa ograda. A da li će biti staza je do zgrade. Iako je to popreko 20 metara, a da ide trotoarom 30 metara. Još kada pada kiša sve se sliva blato na trotoar preko "staze".
 
"Nocas u bloku 63, havarisano vise automobila, 3 auta zapaljena, a neki su ostali i bez svih tockova... apsolutni vandalizam"
izvor:blokovi.com
 
Вандали срушили зидове нове цркве!
К. М. | 29. септембар 2016. 12:29 |

Инцидент на градилишту у београдском насељу Сурчин, уништени стубови звоника православне цркве у изградњи

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... nove-crkve
 
Evo, Blic se pridružuje vandalima, i poziva ih da išaraju zidove po zgradama. Nemam ništa protiv umetničkih dela na pojedinim mestima, ali većina grafita su činovi vandalizma i upropašćavaju ionako ruinirane fasade Beograda.

GRAFITI SA GRADSKIH ZIDOVA Njihove poruke su totalna misterija
Aleksa Ćelap | 16. 10. 2016 - 22:15h


Šarene boje, fiktivni junaci i poruke optimizma svakako ulepšavaju stare oronule zgrade pogotovu sada, u kišnim, jesenjim mesecima. Malo mašte, malo spreja i udahnite život zidovima.

Izvor: http://www.blic.rs/vesti/beograd/grafit ... ja/xpmyjvy
 
Pored grafita, jedan od lako rešivih problema Beograda su i nalepnice-reklame koje se lepo na svakom mogućem mestu po gradu (bandere, ulazna vrata, zidovi, prozori, ulični znakovi...), nema gde ih nema, a odaju utisak jednog vrlo neodržavanog i prljavog grada (što i nije daleko od istine).

Zašto kažem da je lako rešiti ovaj problem? Pa zato što bi Komunalna policija i ova nesposobna gradska vlast to vrlo lako mogli da reše. Kako? Pa, počinilac nikada nije nepoznat, već UVEK ostavlja svoj kontakt telefon na istima. Dovoljno je okrenuti taj broj, prvi put upozoriti, naredni put drastično kazniti i naterati počinioca da svojim rukama i noktima skine svaku nalepnicu koju je okačio.

Jedan od najdrastičnijih primera je ovaj servis za selidbe koji malo pa malo lepi svoje oglase po celom gradu. A Komunalnoj policiji ni traga ni glasa.



Evo, piše im i telefon, 065 41 41 733, rade 24 sata (po nalepnici) i samo čekaju da ih neko nazove.
 
"Komunalna policija" je samo zvaničan naziv za prikrivanje batinaških odreda SNS. Njima komunalni problemi nisu na spisku dužnosti. Nikad nisam video komunalnog "policajca" da obavlja SVOJ posao.
 
Sve prisutniji vandalizam je samo dokaz sve vecih soc. razlika

jedni se iživljavaju zato što a im se sve može
drugi se iživljavaju zato ne mogu nigde ni ništa

prosto i za sada ne moguce ....manja razlika i manje vandalizma
:sesir:
 
Koliki bolesni id*** treba da budeš da polomiš drvo.
 
Ovo drvo je garantovano izlomilo neko pijano govedo ili neko ko je imao baš loš dan pa se setio da iskali to na javnom ''objektu''.
A ovo sa klupom mi deluje kao da su nekome trebale takve daske pa se poslužio malo.


Šta da vam kažem, nije toliko komplikovano, posle određenog broja godina nauči čovek da razaznaje i tumači ponašanje naših endemskih vrsta primata samo na osnovu gledanja njihovog minulog rada. Tj. njegovih ostataka. Tužno ali istinito.

Inače koliko samo stajališta i kanti strada svake noći širom grada a da mi toga nismo ni svesni... :) Al dobro sve je to prirodni ciklus ekosistema Nacionalnog parka Srbija. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544540#p544540:3dgjrajr je napisao(la):
astrodule » Sre Jun 13, 2018 1:04 am[/url]":3dgjrajr]Ovo je neverovatno. Neko je testerom ovo uradio. Zašto?

mogao je lepoda odvrne srafove ispod, kljuc 12 il 13 te velicine je otprilike je manji od testere
 
Лепо ја кажем, превише слободног времена, неискоришћене енергије и фрустрација, а мањак памети у глави.
 
Ti što seku klupe i lome drvece imaju u glavi samo prazan prostor i jednu žicu koja im drzi uši da ne otpadnu sa glave...
 
znate do kog sam ja zakljucak dosao, za takve dijabolike je goli otok edukativna institucija, nista drugo im ne pomaze, sad moze da se napravi priblizno odvedes ih u kamenolim evo najblizi je u kijevu ilki ih nateras da rade nesto pametno tipa ravnaju asfalt na novom putu nekom sta ja znam

"mozak besposlenog coveka je omiljeno prebivaliste demona" - Dr. Miroljub (Zidoljub) Petrovic
 
imali smo goli otok i nije nam nista dobro doneo. izgleda da je tacno da iz nasilja moze da proizadje samo nasilje.
 
Vrh