Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388036#p388036:llal4dcy je napisao(la):
SaleBG » 26 May 2016 01:29 pm[/url]":llal4dcy]Pozdrav svima!
Nov sam na forumu a od pre par nedelja sam vlasnik stana u novoj zgradi u Bloku 34.
Neki su pitali za cenu pa evo da podelim informaciju. Stan sam platio 1650e + PDV.
Za sada mogu da kazem da sve izgleda po prilicno kvalitetno uradjeno.
Cestitke!

Da li je u pitanju prizmelje / poslednji sprat ili 'normalan' sprat?
 
Pozdrav svima.
Obišla sam par stanova i moram priznati, nakon svih pročitanih komentara koje sam pronašla na forumu, otišla sam sa velikom dozom rezerve. Međutim, osim što mi se zgrada nije svidela spolja (mada se uklopila u ceo blokovski ambijent) stanovi su mi se svideli. PVC stolarija i kupatilo onako, moglo je biti bolje, ali je prihvatljivo. Zainteresovana sam za stan od 63 kvm. Cena je 1650 EUR + pdv. Prvi sprat je niža cena. Lift radi.
Postavila bih par pitanja:
- Koji je tačno 'problem' sa računima za grejanje? Zašto stanari plaćaju skuplje grejanje?
- Zašto nisu puštali ta dva ulaza u prodaju? Da li je priča oko južnog toka, i ljudi iz te neke ino firme koji su tu trebali da žive, istinita?
- Zašto Napred ne daje garanciju na stanove? Zgrada je izgrađena 2014.godine. Tek je prošlo dve godine. Prodaju stanove u viđenom stanju.
- Da li je stvarno do stanara problem da se dogovore oko održavanja zgrade/ulaza?
BIlo kakav odgovor bi mnogo značio. Hvala unapred :)
 
Cena grejanja na kraju izađe slično kao i za "obične" stanove u okolini, ali je činjenica da nije toliko toplo kao u zgradama gde se svi stanovi greju. E sad, Napred neće da "pojača" grejanje jer bi onda morao da malo više plati Elektranama.

Ugovor od svastike koja živi tamo (među prvima se uselila) ima garanciju (ali njen ugovor je sa kraja 2013)

9253e5b5fafe109c185067197ecad9d1.jpg


Dosta ljudi su u nekom srodstvu sa direktorom Napreda, pa oni pokušavaju da nametnu neke fore i fazone oko održavanja. Nisam baš previše u toku sa time, ali mislim da je tu slična situacija kao i u drugim zgradama.
 
Sledeće je provereno i potvrdjeno:
Zgrada je priključena na Infostan i računi stižu od Infostana. Čišćenje i održavanje ulaza je na kućnom savetu da dogovori. Ili preko Infostana ili će angažovati nekog drugog.
Šaljem i dogovor stanara na temu promene kompanije koja vrši očitavanje mernih uređaja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410816#p410816:ofc0pihd je napisao(la):
astrodule » 15 Окт 2016, 11:34[/url]":ofc0pihd]

Ugovor od svastike koja živi tamo (među prvima se uselila) ima garanciju (ali njen ugovor je sa kraja 2013)

Хм, солветна сваја. Удата? Слика у бикинију? Да ли воли маторије и пуније? :?

Извини, Дуле, за скретање са теме, али мало шале није наодмет, пошто нам се БеоБилд полако претвара у полигон за комплексе, бес, јал и свађу. Какви су твоји утисци о квалитету зграде и станова?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410813#p410813:3bk57mhb je napisao(la):
MilenaV » Sat Oct 15, 2016 11:20 am[/url]":3bk57mhb]Pozdrav svima.
Obišla sam par stanova i moram priznati, nakon svih pročitanih komentara koje sam pronašla na forumu, otišla sam sa velikom dozom rezerve. Međutim, osim što mi se zgrada nije svidela spolja (mada se uklopila u ceo blokovski ambijent) stanovi su mi se svideli. PVC stolarija i kupatilo onako, moglo je biti bolje, ali je prihvatljivo. Zainteresovana sam za stan od 63 kvm. Cena je 1650 EUR + pdv. Prvi sprat je niža cena. Lift radi.

jaka cena, kakav je parket, plocice, kakva je PVC stolarija? Dva ili tri sloja stakla, pvc stolarija moze da bude i dzubre. Kako su sredjene kuhinje, sta ima od elemenata? Za tu cenu treba da bude vrhunska opremljena.
 
Parket je klasican. Stolarija alu-pvc, ako se dobro secam trokomorna.
Kuhinja je sa plocicama koje deluju kvalitetno, ali vec pomalo zastarelo.
Vrata izmedju soba drvena, vrlo lepa.

Sve u svemu stanovi odaju utisak kvaliteta, ali i neinventivnosti. Cena jeste jaka. Plus sto je mogucnost dogovora prakticno nikakva. Ja sam zbog 600 evra razlike odustao od stana (toliko nisu hteli da spuste)
 
@sizif što bih se ljutio. Svastika udata sa dvoje dece, bikini joj dobro stoji ;)

U globalu je OK. Nije neki ekstra kvalitet, ali daleko je od lošeg.

Kuhinja je došla bez ičega. U dosta stanova raspored utičnica, ventila i ventilacije nije najpametnije urađen, pa mora da se malo budži.

Cena jeste prejaka, ali njoj je u tom trenutku odgovaralo.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412431#p412431:2gxwrutc je napisao(la):
mekbejn » Mon Oct 24, 2016 3:17 pm[/url]":2gxwrutc]Parket je klasican. Stolarija alu-pvc, ako se dobro secam trokomorna.
Kuhinja je sa plocicama koje deluju kvalitetno, ali vec pomalo zastarelo.
Vrata izmedju soba drvena, vrlo lepa.

Sve u svemu stanovi odaju utisak kvaliteta, ali i neinventivnosti. Cena jeste jaka. Plus sto je mogucnost dogovora prakticno nikakva. Ja sam zbog 600 evra razlike odustao od stana (toliko nisu hteli da spuste)


Stolarija alu pvc? Mislis drvo aluminijum? Ako se radi o ovom prozor sa alu oblogom obicni PVC sa alu lajsnom onda je to nista mala fora da ne kazem prevara.

Kod kuhinja je tesko pogoditi, ja iz iskustva znam da i najmodernija kuhinja kod nekih ljudi ce biti demode i zastarelo. Sta znaci to da je parket klasican? Bukva, I klasa, II klasa, hrast ilinesot trece?
Bash me zanima sta nude za tu cenu, a nemam vremena da idem da gledam te stanove kobajgai sam kupac.
 
U ovoj zgradi je jos puno stanova ostalo neprodato, sta mislite sta je razlog?

Cena jeste i dalje jaka (1700+PDV), ali imam utisak da i drugi investitori u okolini drze slične cene pa ipak sve rasprodaju, ili bar vecinu..

Ovde je pocelo useljavanje jos 2013. a i dalje je pola stanova neprodato.
 
Pa pre svega lokacija nije za tu cifru, pogledajte gde se to nalazi. Ovde kvadrat ne sme da bude iznad 1400 evra. Zgrade su cini se kvalitetno gradjene ali cenu kvadrata ne odredjuje samo to. Za 1700 evra ima toliko boljih lokacija na Novom Beogradu, to je glavni razlog.
 
Lokacija je sasvim OK.

Mislim da je problem u blagom haosu koji vlada oko zgrade i da to buduće kupce odbija. Problem sa parkiranjem, teško mimoilaženje u uličici uz zgradu, neasfaltirana uličica uz zgradu, neuređeno dečije igralište iza zgrade...

Plus što mislim da je Napred dosta stanova sačuvao za neke partnere jer mi je vrlo čudno da srednja 2 ulaza skoro da nemaju stanare, za razliku od prvog i poslednjeg gde ima više od 50% useljenih stanova.
 
Nisam mislio da je lokacija toliko losa sama po sebi vec uporedjujuci je sa npr. belvilom, airportom a blokom i savadom itd gde su cene iste ili veoma blizu.
I ti dodatni problemi koje si rekao takodje doprinose losoj prodji.
 
"Carina" vazi za super lokaciju na NBG, jer je blizu: Novi Merkator, opstina, skola, SC 11 april, Arena. Po mom misljenju neuporedivo bolje od dela gde je Belvil i A blok. Mi smo gledali starogradnju i tu se retko pojave ok stanovi i cena kvadrata je prilicno jaka.
 
Lokacija za zivot je svakako bolja od A Bloka i Belvila.

Mislim da je razlog slave prodaje sto po klasi upada u "procep". Ljudi ili hoce visi kvalitet (sto A Blok, Belivil, i West jesu), i stan sa garazom (koliko znam ove zgrade ih nemaju), ili su ograniceni cenom, pa se odluce za stariju gradnju (koje tu i u okolini ima dosta) uz solidno nizu cenu...
 
Ovamo je delta siti, roda, bivsa velika idea zaboravio sam kako se sad zove, immo centar, deo sa manjom rodom i univer exportom u 62. bloku, medicina rada, savski kej park 1. kategorije, buduca autobuska stanica, ima ne jedna vec nekoliko skola, tc piramida, na Adi si za 5 min samo predjes camcem, kraj je lepsi, ispresecan sirokim bulevarima + UMP, ima nekoliko benz. stanica, arhitektura je lepsa, nova i daleko raznovrsnija, uopste raznovrsnost sadrzaja u ovom kraju je tezak zadatak za carinu, novi su poslovni objekti, ovaj kraj ima jos mesta za gradnju i nove kapacitete tako da je i u tom smislu buducnost njegova ..
 
Pa baš zato što nema poslovnih objekata i TC i buduće autobuske stanice je Carina bolja lokacija. Jedino što su pristupne saobraćajnice do ove nove zgrade loše, tj, zakrčene parkiranim automobilima, ali nisam ja kriv što Opština i Grad ne rade ništa po mojim predlozima koje sam im slao i koji bi rešili te probleme.

Naravno, sve ovo je vrlo subjektivno, zavisi i da li imaš decu, čime se baviš...
 
Pa sad...
Blizina autobuske stanice nikako ne moze biti plus, vec samo minus. UMP i Jurija Gagrina su takodje izvori guzve, buke i zagadjenja...

Oko carine ima nekoliko skola koje su mnogo blize (i do istih se stize kroz mnogo manju saobracajnu guzvu), blokovi oko carine imaju mnogo vece i humanije unutrasnjosti sa terenima i igralistima.

Da se razumemo, ta dva kraja su na 15 minuta peske ili 5 minuta kolima/prevozom, tako da je sav sadrzaj iz jednog sasvim dostupan u ovom drugom. Kraj ka Savi ima noviju (i prihvatam lepsu) arhitekturu, kraj oko Carine je mnogo manje gust i mirniji, i po meni prijatniji za zivot.
 
Arena koju si naveo je mozda jos bliza ovom kraju. Drugo kad se gleda cena nekretnina gleda se i raznovrsnost i pristupacnost svega, to je tako zato su i cene u centru najvece. Zavisi ko sta voli, u tom smislu ko voli miran ususkan kraj njemu je i carina mnogo pa ce se "sakriti" u paviljone i sl. ili otici na periferiju.
 
Da samo malo ozivim ovaj topic od ranije, da li neko na forumu ima info sta je jos od stanova (koje strukture, spratovi) ovde ostalo raspolozivo za prodaju i koje se cene komuniciraju?
Takodje, ukoliko neko zivi u ovoj zgradi, zamolio bih da u kratkim crtama iznese sve pozitivne ali mozda jos bitnije sve negativne karakteristike (cime je zadovoljan a cime ne u stanu koji je platio oko 1600-1700 eur/m2).
Unapred hvala.
 
Za cene ne znam, ali mislim da ih ne spuštaju.

Pozitivna je lokacija. Zgrada kao zgrada nema neki problem. Plafoni su oko 2.70 i vrata su malo viša i drvenarija je OK (prozori i vrata su isti kao pri useljenju).

Negativno je što niko neće da sredi ulicu uz zgradu. Parking oko zgrade je haotičan, ali ima mesta.

Nema modernog dečjeg parkića.

U jednom stanu je kupleraj i svakodnevno se vidjaju dame sumnjivog morala (ali elitne) oskudno obučene. Vlasniku je skrenuta pažnja na to na poslednjem sastanku kućnog saveta.
 
Vrh