Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Tuga na pomolu zbog besparice i ne zainteresovanosti vlasti Novog Beograda
za novo obnovljen stadion

Na ,,Fontani,, iza okrugle hale sportova na NBGDu
nalazi se nedavno rekonstrusani fudbalski tereni u oviru kluba FK IMT čija glavna orjentacija
je usmerena na treniranju dece starosti od 6-18 god. mada imaju i neki prvi tim za nastavak ....

Zbog svoje dečije orjetacije prilikom rekonstrukcije je ukinut i klubski bife
kako bi stadion bio bez-alholan tj. namenjen deci i sportu (bez pijanaca)

Loše vesti su da ce ,,taze,, rekonstruisana zelena sportska oaza
otiči opet u zapuštena mesta obrasla korovom na kome ce se okupljati narkomani i pijanci

Koliko čujem klub je pred finasiskim krahom a vlast i nj. veliki NBGD sportista
totalno gluvi za očuvanje te rekonstruisane sportske zelene oaze
i ako do sada kao vlast , nisu doprineli ni radom niti ijednim cvonjkom za rekonstrukciju
a kamoli pomogli za tekuce održavanje :(
 
Izgradnjom terena iza gola ka Pohorskoj je prekinuta staza za trčanje oko glavnog terena koju su rekreativci dosta koristili.

Nije mi najjasnije. FK IMT je od svojih para napravio te nove terene i Fudbalsku akademiju i sada su u minusu, tj. nije im se isplatilo? Od kafane se sigurno nisu izdržavali. Da nisu možda malo finansijski nerezonski obnovili tribine pre par godina i krenuli sa tom Akademijom?
 
Oko stadiona (čije slike obnove smo ovde gledai) staza i dalje postoji ali je zarasla u šiblje ,
unutrasnja staza oko glavnog terena jeste prekinuta ali zbog unutrasnjeg proširenja malog terena

Rekostrukcija nije izvršena od para FK IMTa, vec od jednog donatora
koj više ( zdrav. stanja) nije u mogucnosti da pomaže klub
te je ne moguce samo od dečijih članarina (3.000 din) nastaviti dalji rad....

Mislim da je jednini fud. klub u kome u vecernjim terminima deca i mame mogu doci slobodno
a da ih ni jedan pijanac ne uznemirava .... što je prava retkost u Bgdu...
al kako stvari stoje djaba obnove
opet ce korov sa špricevima da preuzmu mesto.....

i to je sve od inforrmacija koje sam pokupio nedavno , praveci društvo jednom tati
dok smo posmatrali nj klinju kako se upinje da stigne loptu na tom terenu.....
 
Bila je informacija da se 80% opštinskog sportskog budžeta ulaže u fudbal. Zar je moguće da IMT baš ništa ne dobija od Grada (Opštine).

Ja jesam emotivno vezan za IMT jer sam kao klinac tu gledao utakmice, a kasnije sam trčao tu često i bilo bi mi žao da se ugasi, ali jbg, nema profita, pare se pumpaju u Zvezdu i Partizan...

duki-imt.jpg
 
Gomilu take male decurlije tamo još uvek jure za loptom sanjaju svoje velike snove .....
bio i video ,
lepo ,čisto i održavano, na žalost .....izgleda još ne zadugo.... eh kuda ide NBGD....
 
Samo da proradi imt pa da pocne da sponzorise klub
 
Pa koliko ih je koštalo sređivanje tribina? To su stare stolice sa Partizanovog stadiona.
 
Nemam pojma.... ali koliko god da je privatna donacija bila , hvala
jer pored tribina videh
mali teren pod plastičnom travom , nove reflektore , novu česmu i dr. detalje
a ni trunku nove prasine ne videh
od nadležne opštine NBGD i njenog velikog sportiste-
sramota
 
Taj mali teren sa veštačkom travom je deo te Akademije fudbala. Ako je i to bila donacija, onda mislim da imaju lošeg menadžera, ili ko već rukovodi finansijama u FK IMT
 
Da.... loš menadžment decije akademije fudbala
ako dva brata treniraju drugi placa pola članarine....

pa to bi trebala opština NBGDa i nj. velik sportista
da drži ko malo vode na dlanu a oni se pravi blesavi....

more zbog takvih propusta i nemara najurio bi dotičnog iz opštine samo tako
 
Атлетска дворана и атлетски терен и те како имају смисла и потребни су, али овај атлетски стадион је комплетна лудост. И наравно, не сумњам да ће у првој, уједно и последњој фази градити управо ту будалаштину.
 
да је рендер трагичан, трагичан је. мене би било срамота да ово представим јавности. али, да је Пионир зрео за компетну реконструкцију, зрео је
 
Danas posle duže vremena bejah na 11. aprilu.

Od novih stvari spolja, uređen je pešački prilaz sa donjeg parkinga.

7cec42ae17f4837296c8c5c6321c2fd7.jpg


Ono što me najviše raduje je što je "prvoj" uzbrdici uklonjena ograda ka fudbalskom terenu iza koje je bilo šipražje. Baš u trenutku kada sam slikao naišao je i direktor sportskog centra (kul lik) sa kojim sam popričao baš o tome. Ogradu će pomeriti i urediti zelenilo u tom pojasu. Već sada izgleda mnogo lepše kada je šipražje posečeno i ograda uklonjena.

064839e9ca126bd831b423a54be0573d.jpg


ae52435715b9486264973161e30f6840.jpg


Unutar sportskog centra je promenjen sistem garderobe. Uz kartu za bezen se dobija narukvica koja istovremeno služi i za otključavanje i zaključavanje ormarića kojih ima zaista dovoljno. I dalje mogu da se koriste stare narukvice sa kojima se dobija vešalica, ali ovaj sistem je mnogo elegantniji.
 
Тачно тако Дуле, и кад се гледа из аутобуса или кола, сад изгледа многу уредније и лепше. Још да среде онај изровани тротоар на кривини (низбрдици) и да обнове оне исчупане стубиће на тротоару (кад је постављан онај високонапонски кабл) где се излази на Студентску улицу (слика је од марта 2014.године).

 
Nisam ovaj topic pratio pažljivo, jeli bilo neke najave da se obnovi SC Banjica?
Hvala unapred!
 
Nema interesa u tome, osim ako VK Partizan ne ulozi pare, posto imaju zakup na 99 godina. Trenutno se vodi spor izmedju opstina Savski Venac i Vozdovac da se sportski centar vrati Vozdovcu na upravljanje, obzirom da se nalazi na teritoriji Vozdovca. Ista situacija je i sa stadionom FK Rad.

Nacelni dogovor postoji i ukoliko do njega dodje, doci ce i do raskida ugovora sa VK Partizan, SC Vozdovac i SC Banjica ce se spojiti pod jedno preduzece i pretpostavka je da ce moci da se udje u ozbiljniju rekonstrukciju. Na duze staze ce to znaciti i manje zaposlenih u administraciji (ako nista a barem jedan generalni direktor manje).
 
Hvala Galeks, znaci veliko zameseteljstvo!
 
Vrh