Šta je novo?

Gde je epicentar Beograda?

na ovaj post niko ne odgovara...mozda je to znak da se izbrise...a ova tema moze u okviru neke teme o centru da se produbljuje...
 
Šte da pišemo ka odgovore znamo svi?To je prostor Trga,Terazija i kneza.
 
ја мислим да је епицентар београда- славија. :D
 
Goldstein":3ikd2a3n je napisao(la):
E nije, nego Obilićev :D
Ako je epicentar polazna tacka od koje polazi širenje, onda je epicentar današnjeg Beograda negde u okolini Kosančićevog venca, Saborne crkve.
Doduše, Beograd se širi od tvrdjave, i u raznim periodima se razvijao u raznim pravcima, pa je potom bio rušen, ali post-turski Beograd je počeo da se širi sa te tačke.
 
^^^ Tako je, manje-vise, s tim sto sam licno zastupnik teze da je centar Beograda pod upravom Magistrata bila Djumrukana. Naravno, pitanje je da li trebamo racunati od te tacke vremenski...
 
relja":1iyupxnt je napisao(la):
Goldstein":1iyupxnt je napisao(la):
E nije, nego Obilićev :D
Ako je epicentar polazna tacka od koje polazi širenje, onda je epicentar današnjeg Beograda negde u okolini Kosančićevog venca, Saborne crkve.
Doduše, Beograd se širi od tvrdjave, i u raznim periodima se razvijao u raznim pravcima, pa je potom bio rušen, ali post-turski Beograd je počeo da se širi sa te tačke.
Ja sam ovo izneo sa lokalpatriotske tačke gledišta.
 
mislim da beograd ima toliko epicentara da oni svi zajedno cine jedan veliki centar... Dorcol, Vracar, NBG, blokovi uz Savu , 61-64, Kotez i BOrca, Banovo Brdo, Lion, Palilulska bolest... Centar... pa nek bira svako svoj omiljeni.. :) meni su svi bogme
 
Filozofski. :drop_dead:

vojvodina1_2.jpg
 
Administrativni centar je Slavija,
Kulturni centar stari grad, knez mihalova-kalemegdan,
Poslovni je NBGD,
Ekološki je ada i košutnjak
Turistički je stari grad, savski venac,
Saobraćajni centar je mostar itd.
 
Центар је Трг Николе Пашића
 
Савски амфитетар. :rolleyes:

Рељо. :kk:
 
Zelene oaze na Dunavu su zivi epicentri danasnjeg i buduceg Beograda.
 
Pitam se da li ce Beograd na vodi zaista postati centar grada, tj ima li uslova za to?
 
Vrh