Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Ja bi im dao, u selima oko Beograda, par hektara, pa nek kopaju u zaradjuju...
 
Zasto samo Beograda? Beskucnici su, sto znaci da im je sve jedno gde zive. Po zemlji Srbiji ima mnogo napustenih kuca i napustene obradive zemlje. Neka drzava investira za toliko, adaptira par zapustenih zadruga i resen problem.
 
Većina tih ljudi je i došla u proteklih par godina sa raznih strana, najčešće sa Kosova. Zaista bi bilo previše da im se dodeli zemljište u Beogradu i okolini, što kaže vrachar - ima u Srbiji dosta napuštenih imanja, pa eto im.
 
ne bi oni nista to obradjivali-zemlju i to, samo bi jos vise djubreta donosili...videla sam takve primere u mom selu...UKAPIRAJTE VISE DA ONI NECE DA RADE, STA GOD DA IM SE PONUDI....uostalom, zasto da im se sad nesto da (npr.KUCA i imanje ..hello??) kad oni dole nista nisu imali a sad pokusavaju da izvuku vise nego drugi....a to zasto bas u BG?????? e to svi zele da znaju!! pa lakse im je, idu u centar da prose itd...u selu nema toga...nece st*** teze kad moze lakse a mi nista ne preduzimamo!! i to nisu samo romi, ima puno srba lenstina, slicni primeri!
 
Mislim da je krajnje vreme da mi sa ovog foruma postanemo VLAST. Imamo vise pameti i zelje da promenimo Srbiju nego bilo kod od ovih cicista od 5-6 banki koji sede u skupstini i po ostalim opstinama! Njima je vreme da idu u penziju...
 
Naravno nisam mislio samo u okolini Beograda... vec u celoj Srbiji... bilo skoro u novinama kako u nekoj opstini daju za DZ nekoliko ari zemljista, svakom bracnom paru koji dodje da zivi tamo... Eto... lepo im dati to pa nek seju, kopaju... i moji roditelji su tako pocelil... A ako nece... lepo ko god napravi karton vilu u nekom gradu (a da mu je pre toga ponudjeno zemljiste ili neka alternativa) pravo u zatvor... (njima je i to super... klopa i smestaj za DZ)...
 
ivana-bg":3u9wy7j6 je napisao(la):
Mislim da je krajnje vreme da mi sa ovog foruma postanemo VLAST
Хахаха...:kk:
Није то проблем...само неко од нас оде тамо, замоли их да се заменимо и то је то...пристаће они, није им фрка...:)
 
Mi osnivamo novu stranku...Mi smo obavestajna sluzba Beobuild-a :) ..a onda izlazimo na izbore i rasturamo ih...pravimo koaliciju sa tu i tamo nekim restovima, to radi reda i krecemo u borbu! ne treba mi da se menjamo sa njima..mi pravimo svoje!
 
U ovoj situaciji je mnogo lakse pametovati a mnogo je teze uraditi pravu stvar. Kakva bi bila tvoja ideja za resenje ovog problema? Ako mislis da je resenje da te ljude na silu izbacis sa te lokacije i proteras ih na ulicu onda se grdno varas. Ja se takodje slazem sa tim da ne mogu oni da ocekuju da dobiju neku lokaciju blizu centra Beograda. Takodje oni te stanove nece dobiti vec ce morati da ih isplacuju koliko ja znam (sto je dobro!) a da bi mogli da ih placaju moraju da nadju neki posao tj. drzava bi morala da im pomogne da nadju neki posao. Obzirom da je opsta besparica resavanje problema traje "malko" duze.
 
uvek ima resenja za sve..niko nije pominjao izbacivanje na "ulicu". A to sa stanovima podrzavam jer ipak oni ih nece dobiti zauvek a morace da nadju posao,deca da im idu u skolu itd..taman da se uklope u drustvo..drugog im nema za neki normalan zivot sem ako ne planiraju vecno zivotarenje ali sve je to teze sada u globalizaciji. Ja samo kazem da vlast treba da bude brza i da nalazi resenja kakva prilice a ne samo da pricaju. Oni vise pametuju nego mi. Proslo je tacno 10godina od kako su se ti ljudi naselili ispod Gazele...koliko jos treba da prodje da ih sklone odatle? Kod nas se nista ne menja sem ako se nesto gadno ne desi nesrecnim slucajem..kao sto su ove paljevine. Tuzno...zato mora kritika da postoji sve dok ne budemo bili bolji od boljih!
 
ivana-bg":wcne6sd2 je napisao(la):
Proslo je tacno 10godina od kako su se ti ljudi naselili ispod Gazele...koliko jos treba da prodje da ih sklone odatle?
стварно је прошло читавих 10 година? ја се заиста не сећам шта се на том месту налазило пре рома... можда нека земља, неки шут, баш не могу да у сећање призовем време пре картон ситија. у ствари је главни кривац власник тог земљишта, он је дозволио да се формира то ругло београда.
 
da, bila je zemlja..sut..sta god u milosevicevo vreme i bile su dve neke stare kuce/barake koje su izgledale kao one montazne..ja se toga secam a onda odjednom je dosla najezda mrava, koja se pridruzila tim dvema kucama i stvorila brazislku favelu!
 
tOchno :)
i nase i njihove zivote...ne bi ti ljudi tu bili da nismo zasrali dole..mada opet to nije opravdanje da budu tu gde su!
 
ivana-bg":2oyqen3q je napisao(la):
da, bila je zemlja..sut..sta god u milosevicevo vreme i bile su dve neke stare kuce/barake koje su izgledale kao one montazne..ja se toga secam a onda odjednom je dosla najezda mrava, koja se pridruzila tim dvema kucama i stvorila brazislku favelu!
A onda se tako slučajno i neočekivano nama naivnima i nevinima desila '99, i izbeglice romske nacionalnosti su se naselile tu.
a) Neko im, kao izbeglicama, nije obezbedio adekvatni smeštaj.
b) Neko im nije zabranio da se tu nasele.
Apsolutnim ignorisanjem nevidljivih i njihovih potreba se samo generišu problemi koji se mnogostruko teže i komplikovanije rešavaju..

eidt: Sad sam tek primetio tvoj poslednji post, sori.
 
Моје питање гласи: Шта би Словенци урадили са овим насељем?

Словенци су држава са снажном левичарском традицијом и уз то и чланица Европске уније што их обавезује на Бог зна какве стандарде.

Моје мишљење је да би Словенци ово рашчистили багером за 1 дан.

АКО и могу некако да прихватим да је на неки волшебан начин обавеза државе да овим људима реши стамбено питање (није ми у знању да стамбено питање решавају другим људима који нису били довољно безобзирни да се населе у центру града него нпр. у Бесном Фоку, или рецимо десетинама хиљада ратних војних инвалида који су у тај статус доспели бранећи своју отаџбину - али хајде да то прихватим), НИКАКО не могу да прихватим да је обавеза државе да овим људима реши стамбено питање на територији града Београда. То не прихватам. Чуо сам да има по источној Србији комплетних кућа да се купе за 2-3 хиљаде евра. Или у Лебану, или у Мерошини, или у Црној Трави. (А да не помињем за пошто може да се купи српска кућа нпр. у Косовском Поморављу.) Ово што се ради - трошење градског буџета на београдске станове људима који већ деценијама ометају градски развој, туристичке потенцијале и представљају пожарну и здравствено-хигијенску опасност -- то је лудост.

А тек то да држава размишља од чега ће они да плате комуналије и слично - па не знам, можда да за њихове потребе запослимо и дијететичаре и фитнес инструкторе? Дакле, по мени, ове људе треба хумано раселити у приступачан, човека достојан смештај широм Србије у насељима са изграђеном инфраструктуром, и даље их пустити да се сналазе. Ако им се не свиђа, могу у нпр. Словенију, тамо ће им вероватно бити боље.
 
Djordje":3em9gpss je napisao(la):
Словенци су држава са снажном левичарском традицијом и уз то и чланица Европске уније што их обавезује на Бог зна какве стандарде.
Vrlo diskutabilno. Vrlo.
 
Djordje":ajdjqp07 je napisao(la):
Моје питање гласи: Шта би Словенци урадили са овим насељем?



А тек то да држава размишља од чега ће они да плате комуналије и слично - па не знам, можда да за њихове потребе запослимо и дијететичаре и фитнес инструкторе? Дакле, по мени, ове људе треба хумано раселити у приступачан, човека достојан смештај широм Србије у насељима са изграђеном инфраструктуром, и даље их пустити да се сналазе. Ако им се не свиђа, могу у нпр. Словенију, тамо ће им вероватно бити боље.
Slazem se.
 
Da, da Romima ce u Sloveniji biti bolje. Jel neko prati ovde vesti o raseljavanju njihovih romskih porodica i sta se desava tamo? Ili ste potpuno propustili taj momenat? :)
 
Izgleda da se niko ne seća slučaja porodice Strojan. To je baš odjeknulo u EU, ali sami Slovenci se nisu mnogo potresli.
 
Djordje":16uo9xjx je napisao(la):
Ако им се не свиђа, могу у нпр. Словенију, тамо ће им вероватно бити боље.
Ови ,,наши" на власти су потписиваењм реадмисије дозволили долазак у Србију 300 000 рома из целе Европе, укључујући и Словенију наравно...не знам шта се са тиме дешава...колико их је стигло, да ли је то уопште ступило на снагу...у сваком случају чорба је закувана...кад ћемо да је једемо то ћемо тек да видимо...сећам се да се нека националистичка Мађарска странка у Србији бунила и рекла да њима у Војводини нема места...али се није бунила против потписивања...Нека ме исправи неко, ако се нечега нисам добро сетио...давно је било...(не)заборавља баба...хахахахаха
 
Pa bilo ih 150,000 ustvari, a ti Romi su obicno dosta bogatiji od prosecnih gradjana Srbije, s obzirom da su ziveli i radili u Nemackoj, Svajcarskoj, ili Austriji godinama. To su oni koje vidis vikendom u Delta Sitiju...;)

Ne kazem da su svi takvi, ali vecina jeste.
 
jovanovm":2t58svun je napisao(la):
Pa bilo ih 150,000 ustvari, a ti Romi su obicno dosta bogatiji od prosecnih gradjana Srbije, s obzirom da su ziveli i radili u Nemackoj, Svajcarskoj, ili Austriji godinama. To su oni koje vidis vikendom u Delta Sitiju...;)

Ne kazem da su svi takvi, ali vecina jeste.
Значи, то је већ почело да се реализује, кад кажеш да могу да се виде у Делта ситију или говориш о рому из Делта ситија као моделу рома из западне Европе? :)

Давно...још док је прича о реадмисији била актуелна сам гледао неку емисију...снимају циганку која је допремљена из Немачке...кука како је тамо добијала не знам колику помоћ месечно од државе, а како овде добија само неколико хиљада динара...и како ће да се жали, бла, бла, бла...док је рецимо у ,,Квадратури круга" (ваљда се тако зове емисија) емитован снимак о клинцу (Србин, узраста почетних разреда основне) који живи у недођији, има краву и од продаје млека зарађује месечно 1500 динара...пита га водитељ, шта ти је жеља, а клинац каже да имам воду...Само воду???...ДА...(био је и на реклами баш овај део)

Туууга!
 
Ambasadore, znam ja da ces ti odmah da se javis na moj post. Zato ga tako i pisem...bilo mi je cudno da se nisi oglasio odmah...
sto volim da dodajem ulje na vatru...mravi su sa razlogom napisani..
keep going.. :)
 
E da, kad smo kod Roma...Ja kad sam bila na jednom sastanku u Briselu u EU instituciji, raspravljalo se o manjinama u nekim EU drzavama i jedan slovacki zvanicnik je rekao pred celom salom kako Rome treba poslati iz Slovacke vozom nazad u Indiju i ovi svi kao hm hm..malo nesto mumlali sebi u brade i nista..zaboravili...a da je to Srbin izjavio, bilo bi po usima.
 
Vrh