Šta je novo?

ZOO vrt - ' Vrt dobre nade'?

A VRO kao lokacija za krupne zivotinje? Opcija da sitne ptice, patkice i gmizavci ostanu na kalemegdanu, i da se sa kupljenom kartom ima prevoz brodicem do Velikog r.ostrva? Atraktivno, a odlicno i za zivotinje koje bi bile sklonjene od buke i saobracaja. Koliko je to izvodljivo?
 
Покојни Вук је имао баш ту идеју о Зоо врту на ВРО. Мада питање је колико је то плавно подручје, и опет, то је заштићена зона због многих врста које ту живе. А и логистика самог врта би ту била мало отежана - допремање хране, снабдевање струјом и водом, изђубравање и можда највећи проблем - транспорт животиња. Моја нека идеја је била да се одмах после Панчевца на месту оних шљункара направи Зоо врт, и да се повеже са постојећим - где би остале ситније животиње, путем трамваја који би кретао од окретнице Беко - где је службени улаз Зоо врта, и онда новом трамвајском пругом која би ишла проширеном Дунавском, па испод Панчевца све до новог, истуреног дела Зоо врта намењеног крупним животињама.
 
Zar sve te prirodne oaze koje pominjete nisu zaštićena mesta zbog ptica selica, lokalne flore i faune, biodiverziteta (ili kako se već kaže)?
Plus što bi se tu moralo betonirati i betonirati i poseći mnogo rastinja.
Evo, pade mi na pamet da se iskoristi neka od kasarni u Beogradu (tek njima nije mestu na postojećim lokacijama).

Poslato sa telefona
 
Pa poenta je da se ne betonira puno, jedan od razloga zasto smo za preseljenje :D Steta za ratno ostrvo, u pravu ste, nepristupacno je. Nek ga premeste na Usce onda, ima dosta mesta. Ionako ne znaju sta ce sa tim prostorom pa izmisljaju razne ideje. Naprave i tropikarijum ko u Budimpesti i milina. Pesacki most od beton hale do usca i eto :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397170#p397170:27r36lu5 je napisao(la):
Tyrion » 13 Јул 2016, 19:15[/url]":27r36lu5]Za predlog 1 - ako je izvodljivo da se napravi nasip, to je pun pogodak. Put bi od mesta gde je sada Zoo vrt trajao 15-ak minuta. Dobijes uz cenu ulaznice i povratnu kartu za voznju brodom, malo se provozas preko reke, malo se rashladis, prava zabava.

тај превоз би био интегрисан у јавни градски превоз, тако да се не би куповала посебна карта
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397260#p397260:1ovqf1jm je napisao(la):
astrodule » Чет Јул 14, 2016 9:08 am[/url]":1ovqf1jm]Zar sve te prirodne oaze koje pominjete nisu zaštićena mesta zbog ptica selica, lokalne flore i faune, biodiverziteta (ili kako se već kaže)?
Plus što bi se tu moralo betonirati i betonirati i poseći mnogo rastinja.
Evo, pade mi na pamet da se iskoristi neka od kasarni u Beogradu (tek njima nije mestu na postojećim lokacijama).

Poslato sa telefona

ВРО јесте, али нешто нисам приметио да је Ада Хуја, тј. конкретно део између Панчевца и Аде Хује.
 
Ne bih ja dirao sve te "džungle" na par kilometara od centra grada. Eventualno bih samo "provukao" neke staze za pešake ili bicikliste.
 
Наравно, све је то са разлогом остављено у зеленилу (камо среће да много тих зелених појаса није девастирано задњих деценија).
 
Зоолошки вртови су сами по себи антицивилизацијки и дословце злочин против природе а све из себичних побуда примитивног човека.

А београдски зоолошки врт је антицивилизацијки на куб имајући у виду где се и преко чега налази и какви су услови за животиње.
 
Nadam se da ljudi polako sve to kapiraju, mada ne vidim neku jaku podršku u javnosti. al stvarno se nadam da je ovo početak ukidanja beo zoo vrta, barem ovakvog kakav je sada...
 
Није све тако црно у Зоо врту. Те лоше ствари су углавном наслеђе старих времена када је врт и основан и изграђен. Ево једна позитивна ствар јесте заслуга врта у опоравку популације белоглавих супова у Србији.
 
Slazem se da nije sve tako crno, ipak smatram da bi humaniji odnos prema zivotinjama bio civilizacijski korak za Beograd i Srbiju, pocevsi od zoo vrta.
 
Да ли су пингвини добродошли у Београд

Изградња пингвинаријума у који ће бити уложено 250.000 евра разгневила студенте биологије. – Приоритет побољшање услова за све становнике оазе на Калемегдану

http://www.politika.rs/scc/clanak/36137 ... -u-Beograd
 
Траже боље услове за животиње
В. Р. | 14. август 2016. 18:33 |

Студенти организовали протест против изградње пингвинаријума у Зоолошком врту. Предлажу да се јединке, чији услови у Зоо-врту не могу да се поправе, пошаљу у погодније природне резервате

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... -zivotinje
 
Po meni bi najbolje pocetno resenje prenaseljenosti Beo zoo vrta bilo da se izvrsi decentralizacija kao sto je pocelo sa jagodiskim koji se pokazao kao pun pogodak. Zasto ne bi imali i Novi Sad, Nis, Banja Luka, Crna Gora zoo vrtove. Mislim da bi to bilo najbolje resenje.

A za iseljenje beogradskog po meni bi najbolje resenje bilona Dunavu ka Adi Huji, mislim da ce bantska strana beograda zauvek ostati teska periferija...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401042#p401042:3v2todpj je napisao(la):
vranac » Mon Aug 15, 2016 9:27 am[/url]":3v2todpj]Po meni bi najbolje pocetno resenje prenaseljenosti Beo zoo vrta bilo da se izvrsi decentralizacija kao sto je pocelo sa jagodiskim koji se pokazao kao pun pogodak. Zasto ne bi imali i Novi Sad, Nis, Banja Luka, Crna Gora zoo vrtove. Mislim da bi to bilo najbolje resenje.

A za iseljenje beogradskog po meni bi najbolje resenje bilona Dunavu ka Adi Huji, mislim da ce bantska strana beograda zauvek ostati teska periferija...
To onda nije decentralizacija, jer (napomene radi) Banja Luka i Crna Gora nisu u istoj državi. Formalnost na stranu, ovo je beogradski ZOO vrt, ako neko drugi hoće da ima svoj, neka krene od nule.
 
Moze li neko da mi kaze sta se desava sa pingvinarijumom koji su tako pompezno najavljivali?

Dokle se stiglo, ako se uopste stiglo?
 
Нови кавези за вукове

Сређују кавезе за вукове у Зоолошком врту
В. Р. | 12. октобар 2016. 18:00 | Коментара: 1
Радови на модерно опремљеном простору тренутно се приводе крају. Простор није мењан чак од 1936.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%82%D1%83
 
Vrh