Šta je novo?

Batajnički bulevar

Ništa. Pustinja. Mrtvilo.

1. Nemamo nikog dovoljno uticajnog u Batajnici ko bi pogurao stvar
2. Nemamo želju da se pobunimo (npr. da mi Batajničani izađemo i blokiramo sve oko petlje u vreme kad se svi vraćaju sa posla)

Da imamo bilo šta od pomenutog, problem bi bio rešen dok kažeš "petlja".
 
Siguran sam da ima dosta zainteresovanih za neku ozbiljniju akciju tipa blokada jedne trake batajnickog druma, ili tako nesto. Treba samo pokrenuti masu preko soc. mreza.
 
Podrzavam vas iako nemam veze s Batajnicom. Zaista je van pameti da taj jedan nedostajuci deo petlje desetine hiljada ljudi svakog dana vrti u krug
 
Пуна подршка. Блокирајте НС аутопут за викенд, да им дође у главу одакле треба.
 
Malo nas je da bilo sta pokrenemo.
Ljudi su u nekom vremenskom vakuumu gde gledaju samo da stignu s jednog mesta na drugo u brdu obaveza..
Cak bi nas isti ti Batajnicani koji se pate svaki dan po 15-30min na ulasku psovali i pljuvali kad bi videli blokade.

Sent from my LG G4
 
Ja bih isao na manje radikalnu varijantu. Blokirati samo jedan smer, i to uz autobusko stajaliste, tako da kola mogu da prolaze u oba smera. Poenta je samo da se vidi da postoji nezadovoljan svet i procita na transparentima u cemu je problem.
Za pocetak bi mogla inicijativa da krene preko fb u vidu neke stranice ili peticije, tako ce ideja najbrze da se rasiri po komsiluku.
 
Sramota je šta se radi. Svaki dan u Batajnici su kolone kao da je seoska svadba.
Da bi izašli na auto put moramo da idemo ovom rutom:
slika1.jpg

Koja nikako nije bezbedna ukoliko se izlazi na put za Zemun.
Ovako izgleda ta raskrsnica (samo su sad umesto obavezno pravo dodali i desno):
image.jpg


Bio je alternativni put, prvo skretanje iz Batajnice (u narodu poznato kao "kod Sike"), ali se totalno raspao od saobraćaja:
image.jpg


image.jpg


Batajnički drum je takođe preopterećen, i svaki kvar ili saobraćajna nesreća naprave takvu kolonu da od zemuna do batajnice svi stoje u oba smera.
Ovo se redovno dešava, svi ispaštamo zbog nesposobnosti države da napravi 300 metara asfaltnog puta od izlaza (koji već postoji) do kružnog puta.

Definitivno sam za akciju zatvaranja batajničkog druma (bezbednije je nego zatvarati auto put). Ništa lajt varijanta da se pusti jedna traka, nego zatvaranje totalno na 15 minuta da se napravi kolaps koji neće moći dva sata da se dovede u red. I tako jednom nedeljno dok nam ne vrate izlaze koje smo pre par godina imali.
 
A fotke tih 300 m sto fale koliko para da podsjetite nadlezno nenadlezne sad ce izbori za bg
 
Poslao sam pre neki dan mejlove izvodjacima radova, opstini Zemun i gradskom sekretarijatu za saobracaj, jos uvek niko nista ne odgovara. Jel ima neko vezu u nekim novinama da pogura neki tekst na ovu temu? Ili neko voljan da pokrene pricu preko fb?
 
Drugar Batajnicanin je napravio sajt batajnica.info, verovatno bi oni ubacili neki clanak, mada je to lokalnog tipa i ne znam koliko bi imalo uticaja..

Sent from my LG G4
 
Dok su bili radovi na petlji ovde se pisalo da se stalo sa radovima ka Batajnici zbog otkupa zemljišta na pravcu izgradnje ka Batajnici.
 
Tako je, zemljiste je problem, sremci nece da prodaju zemlju.

Sent from my LG G4
 
Ja sam cuo iz pouzdanih izvora da je novac predvidjen za taj projekat potrosen odavno i da su te price sa njivom namerno lansirane kao neko opravdanje za zastoj.

@savagt: pitaj drugara da napise nesto na sajtu ako ga ne mrzi.
 
Lik koji je otvorio batajnica info je politički obojen što je vise puta pokazao upisima na svojoj stranici.
Cena za otkup zemljišta je bila 1800 evra dok su sremci tražili 3000. Za ovaj posao su bili nadležni Putevi Srbije koji su nudili 1300 bez čekanja. E sad da li su pare potrošene , teško jer su uplate bile po uradjenom poslu, a i tu su bila velika kašnjenja.
 
Nisam ulazio u to da li je obojen, opet ne znam kakve ima veze kojom je bojom obojen ako generalno cela Batajnica ima problem.

Kad ga budem sreo negde pitacu ga da li bi pisao o tome.

Sent from my LG G4
 
Izgleda sam pomešao njega i onog lika koji je pred izbore otvorio stranicu sa sličnim imenom i koji se uglavnom bavio političkim marketingom, dok ovaj tvoj koliko vidim uglavnom reklamira privrednike.
 
Da li ima pomaka na ovom planu, ili se sad opet ceka prolece ili sremci ili sta vec? Koliko cemo vise cekati? Trebamo se nekako organizovati da se pokrenu stvari. Ovaj forum je najjaci u Srbiji, mora da imate nekog uticaja na vlastelu. Podrzavam svaki plan.
 
Kad postoji pomanjkanje volje i jedno zrno peska može biti prepreka....
 
Poslao sam mejl Direkciji za gradjevinsko zemljiste i izgradnju Beograda (Beoland, Njegoseva 84). Zanimalo me dokle se stiglo sa prikljucenjem Batajnice na novi auto-put i petlju koja je vec sad davno zavrsena. Dobio sam odgovor koji vam prenosim u celosti:

Poštovani,
Priključak na auto-put iz pravca Batajnice priprema JP Putevi Srbije i njima možete uputiti pitanje o stepenu izvršenosti tog priključka. Ova Direkcija za građevinsko zemljište I izgradnju Beograda sprovodi aktivnosti na izgradnji pristupa do tog priključka i to od ulice Stevana Dubajića u dužini od oko 500 metara. Do sada je formirana građevinska parcela i u toku je rešavanje imovinsko-pravnih odnosa na trasi buduće saobraćajnice. Po završetku rešavanja imovine, pristupiće se aktivnostima na pribavljanju građevinske dozvole.

S poštovanjem,
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P.+381(11)20-41-300 info@beoland.com Njegoševa 84, 11000, Beograd, Srbija.

*************************************
JP Putevima Srbije nisam slao nista, sumnjam da bi tamo i dobio ikakav odgovor ali probacu. Neki su ipak bili u pravu kad su rekli da seljaci koce izgradnju i ne ustupaju parcele. To je po meni sramota.
 
Nisam pravnik i pojma nemam kako to ide. Da li je mogue da se seljacima ponudi cena, ako ne prihvate krene se sa izgradnjom pa nek se veštači, sudi ili kako već utvrđuje to. Ipak je put od javnog interesa? Ili je ipak preče pravo privatne svojine?
 
Nisu imali fer-pravo da ,,odseku,, postojece Batajine pristupnice NS putu ako nisu napravili nove

Kako i sada ima dovoljno mesta a stare postojece nisu razrušene - stoje sve sa semaforima
bilo bi fer prema gradjanima mnogljudne Bataje da se izvrši neko privremeno uključenje sa njih.

Privremene pistupnce bi rasteretile Batajnički put a smanjile ne mali br. saob. nesreca

Drenažni kanali izmedju drvoreda i kolovoza da se izmeste iza drvoreda (sa bankinom)
što je vec ranije na nekim deonicama i uradjeno
i tako dobija se na kolovozu sa svake strane po jedna saobracajna traka (na mesto kanala)

uslova ima ali nema volje ni želje :rant:
-ni da se izvrši spajanje postojecih pešačkih trotoara duž Batajničkog puta
-ni da se napravi biciklistička staza na tom opasnom putu koj je ucrtan u medjunar. bicikl. rutu
-niti da se izvrši ikavo proširenje pa ni kompletira nj. osvetlenje

Bataja kažnjava se decenijama .....zašto ili zbog koga .... a i dokle više ? :(
 
Videh da su počeli da rade odvod za kišnicu za izlaznu rampu ka Batajnici. Nadam se da će uskoro početi da rade tu deonicu.
Nemoguće da nijedna vlada ne može da reši pitanje Batajnice sa 40-50.000 stanovnika koja je cela sa Zemunom spojena sa 1+1 samo zbog 2 km bulevara a tu je još i Nova Pazova koja uskoro dobija svoju rampu na AP zbog Lidla i Delezea. Donekle će to pomoći ali je sama rampa severno od same Nove Pazove pa oni koji idu za BG moraju na sever da bi išli na jug. Nadamo se izgradnji paralenog puta sa AP-om od ove rampe ka novobanovačkoj kao u industrijskoj zoni Inđije koji bi izašao kod Volvoa i Eymaxa.

Petlja im stoji da bi radar(danas bio) hvatao ljude koji normalno da voze 60-80+ km/h kad nema interferencije saobraćaja na samoj rampi (nema vozila iz Batajnice sa bulevara koji nije izgrađen) ali zato imaju jedno opasno ukršanje bez semafora(put od ciglane ka Ugrinovcima) pre petlje gde na 20m imaš prvo 40km/h pa na 60km/h na kojem je znalo da bude udesa.
 
O bulevaru sedi i placi dok se neko ne smiluje da te spomene :( . Jesu li sredili severni izlaz na autoput iz Batajnice ? Od centra pa prema Banovcina tj autoputu? Prema zagrebackom su zavrsili ako se ne varam negde od pruzne rampe pa do autoputa za S Mitrovicu?
 
Vrh