Šta je novo?

Sava centar

Odlična fotka! Je l' to tada još nije bila izgrađena Ulica Vladimira Popovića?
 
Беба добио улицу? :shock:

:mrgreen:
 
Далеко било :o Пре ће бити да је добио друг Владо Поповић Шпанац ;) Као што се види Профо, од Владимира Поповића постоји само део око паркинга код Интерконтија, на даљој траси ка Земунском путу је био део насеља Старо сајмиште.
 
ЗА САВА ЦЕНТАР ДВЕ ПОНУДЕ

БЕОГРАД, 28. децембар 2016. (ФоНет) - У Старом двору су данас отваране коверте са документацијом два потенцијална партнера Града Београда за реконструкцију „Сава центра”.

На јавни позив за подношење пријава ради оснивања заједничког привредног друштва за реконструкцију и управљање конгресним центром пристигле су две понуде, једна од компаније „Делта Холдинг” и друга од конзорцијума који чине Аеродром „Никола Тесла”, „Енергопројект Холдинг” и ЈП „Београдски сајам”.

Данас је завршена прва фаза поступка, а до средине јануара очекује се одлука да ли су подносиоци понуда испунили неопходне услове конкурса, саопштила је Служба за информисање Града Београда.

У другој фази поступка подносиоци ће дати и обавезујуће понуде, за шта ће имати рок од још 60 дана.

Град Београд очекује да ће до краја априла са изабраним партнером потписати уговор и убрзо након тога започети поступак реконструкције и професионализације „Сава центра”.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=421665#p421665:1klz6doq je napisao(la):
GOJE » 07 Dec 2016 01:44 pm[/url]":1klz6doq]Na krovu Sava centra mogao bi da se napravi lep park - da ne kažem "lifestyle" zona. Pa bi čak mogao i da se komercijalizuje za razne događaje na otvorenom.

Zar Centar Sava nije pokriven limenim krovom?

Meni smeta što je zbog naplate parkinga zatvorena veza autoputa sa Milentija Popovića....
 
Ja bih vise voleo da aerodrom preuzme SC. Oni su najavili kulu od 20-25 spratova :D
Ako uzme Misko onda ce jos vise usporiti svoje buduce projekte.

Vucic je jednom prilikom izjavio da de protivi odluci da SC ostane u drzavnu vlasnistvu tj da novi vlasnik treba da bude privatnik.
 
Pa ne mora da znači, ako Miško uzme to će biti najbolji pokazatelj da je za njega konačno podignuta rampa.
A verujem da imaju dovoljno mišića da se nose i sa SC i budućim TC u isto vreme, da ne pominjem još par projekata.

Aerodrom mi miriše na debakl u najavi, količina budućih koruptivnih aktivnosti u SC ukoliko ga aerodrom preuzme
će se meriti milionima evra.

Videćemo na kraju, ali najlogičnije a možda i najbolje da ipak Miško preuzme.
 
Nadam se da ce uzedti Miskovic jer ce konacno naplatiti struju od Sage koja istu ne placa evo vec celu deceniju.
 
Zar se nije Saga preselila valjda u GTC ?
 
Saga je definitivno smeštena sada u GTC-u, drugarica mi tamo radi.

Ali Galeks je pustio zanimljivu informaciju, malo mi neobično deluje da jedna firma
kao SAGA nije plaćala struju.
 
Moguce da se nesto promenilo u poslednjih par meseci, ali znam da oni imaju kancelarije u nekoliko objekata na Novom Beogradu, od kojih je jedno u Sava Centru. Ostaje opcija da nemam poslednji podatak, posto su mi ispali iz zone interesovanja tokom leta. Za struju imam, moze se reci iz prve ruke, informaciju da je nisu placali gotovo celih 10 godina (a preciznije 9 godina i 7 meseci). Taj podatak je iz Jula ove godine odnosno, tada sam saznao informaciju.
Ne bih previse da sirim temu, ali kompanija je u ozbiljnim problemima da isprati konkurenciju. Nijedna aplikacija im ne radi dobro, izgubili su vredne ugovore sa Ukrajincima, a pitanje je kad ce Rusi da im odustanu. Za eBanking na domacem trzistu ne bih ni komentarisao, tu su bukvalno na zacelju.
Prosle godine su otpustili 20 senior developera iz pod firme NFInova zarad stednje.
Nadam se da ce se konsolidovati, i da ce promeniti menadzment. Barem u inostranstvu i dalje imaju solidnu reputaciju, pa mogu dobijate dobre poslove.

Da se vratim na struju, svojevremeno je Saga htela da napusti SC ali im je Djilas licno na sastanku sa kolektivom firme, oprostio dug za struju. Pricalo se da su imali neki partnerski ugovor sa njegovom marketinskom agencijom, ali nemam pouzdanije informacije o tome.

Da li se nesto promenilo sa SNS-om, ne znam, slabije ih pratim kao kompaniju od 2014 godine, a od leta sam potpuno prestao da se zanimam za njih.
Cudno zvuci, ali to je kompanija koja ima sve negativne osobine drzavnog preduzeca, a u privatnom su vlasnistvu.
 
Moguće je da imaju poslovne prostorije na više lokacija. Iskreno, nisam znao da su "takva" kompanija.

Hvala ti na insajderskim informacijama, baš ću se raspitati kod drugarice kako je sada stanje tamo.

Opet, situacija sa neplaćenim računima, znamo u kakvoj zemlji živimo. Ovde se računi i dugovi prelamaju na
običnim smrtnicima. U principu dobar deo platnog sistema funkcioniše zahvaljujući siromašnijem sloju stanovništa
koje nema taj luksuz da ulazi u dugove.

Odoh u of sa ovim.


Nego, kada već pričamo o Delti, njihov projekat u Ljubljani napreduje izuzetno dobro.
 
Ове недеље је понуде граду за преузимање Сава центра, осим Делте, дала и "екипа" коју чине Аеродром Никола Тесла, Енергопројект и Друштвено предузеће (?!) Београдски сајам (резервоар за СПО-овске кадрове закуцан у времену и простору).

Српска транзиција у наводни "неолиберализам" - предузеће у већински друштвеној својини (да, то још постоји) жели да учествује у нечијем преузимању.
 
Zato cvrsto verujem da je Misko bolja opcija
 
Delom je ocigledan ovaj nazovi konzorcijum ANT-a, EP-a i Sajma ali uzevsi u obzir stanje i vlasnicku strukturu i planove za te firme misim da dugorocno nisu dobro resenje. Delta je sa druge strane sa svojim hotelom koji je prakticno sastavni deo kompeksa i planiranim Intercontinentalom sasvim ocekivan ucesnik u izboru kupca i po meni bolji izbor.
 
Делта још разматра да ли ће наставити учешће на тендеру за реконструкцију Центра Сава*

БЕОГРАД, 18. јануара 2017. (Бета) - Делта Холдинг још разатра да ли ће наставити учешће на тендеру за реконтрукцију београдског Центра "Сава", рекао је данас потпредседник те компаније Живорад Васић.

"Још немамо јасно дефинисан став о даљем учешћу на том тенедеру", казао је Васић на конференцији за новинаре у Београду на којој је Делта представила резултате пословања у прошлој години и планове за 2017.

Он је истакао да се Делта прва пријавила на тендер, ангажовала стручњаке и урадила бизнис план који је показао да се реконструкција тог објекта не може обавити за 12 милиона евра.

"Према бизнис плану стручњака које смо ангажовали за обнову Центра 'Сава' неопходно је 25-30 милиона евра, а не око 12 милиона, како се очекује. Све што радимо радимо озбиљно", рекао је Васић.

Додао је да су их надлежни из градске власти после израде бизнис плана питали да ли им треба продужетак тендера од 30 дана.

"Рекли смо да нам не треба додатно време јер смо у датом року урадили бизнис план, а после тога смо преко медија сазнали да је формиран конзорцијум Аеродрома Београд, Београдског сајма и компаније Енергопројект који ће учествовати на тендеру", рекао је Васић и истакао да у овом тренутку компанија Делта није донела дефинитивну одлуку о тендеру.

Коверте са документацијом два потенцијална партнера Града Београда за реконструкцију Центра "Сава" отворене су 28. децембра у Скупштини града.

Тада је саопштено да је на јавни позив за подношење пријава за оснивања заједничког привредног друштва за реконструкцију и управљање конгресним центром пристигле су две понуде - ; једна од компаније "Делта Холдинг" и друга од конзорцијума који чине Аеродром "Никола Тесла", "Енергопројект Холдинг" и Јавно предузеће "Београдски сајам".

Како је тада наведено до средине јануара требло је да буде донета одлука да ли су подносиоци понуда испунили неопходне услове конкурса.

У другој фази поступка подносиоци би требало да дају обавезујуће понуде, за шта ће имати рок од још 60 дана.

Град Београд очекује да ће до краја априла са изабраним партнером потписати уговор и убрзо након тога започети поступак реконструкције и професионализације Центра "Сава".


_______________
* - Мисли се на Сава центар, прим. Пантографа
 
Za te pare
mogu da nadograde još po sprat ili dva tj. da nadzidaju i napokon da završe piramidu :lool:
 
Samo sto je u SC ispod haube sve zrelo za zamjenu
Sistem grijanja hladjenja rasvjete stakla na fasadi itd itd malte ne da se oljusti do betona
 
Koliko je kostalo renoviranje Crown Plaze, ako se uopste moye porediti sa SC-om?
 
Sava centar je ozbiljan i veliki objekat.
Rekonstrukcija takvog objekta po savremenim standardima nije uopste naivna ni sa finansijskog ni sa stanovista izvodjenja radova i svega sto uz to ide.
Ako se ne varam u pitanju je skoro 70.000m2!
Dakle, samo tolika kvadratura svakako nije za podcenjivanje.
Za 12 miliona?
Ne znam sta se moze uraditi za taj novac, jer ipak je u pitanju reprezentativan multifunkcionalan objekat.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Mogli su odvajati godisnje po 5 mil evra i od 2007 do sad bi bio skockan top top ne oni su ulagali mrvice pred neke dogadjaje konferencije itd pola toga pokrala sps kamarila pola potrosili na polovnu opremu i krpljenje
Neka se radi postepeno fazno neka prvo srede stakla krov klimu pa grijanje elekto instalacije
Placaju li stranke iznajmljivanje sale u sc rekao bih da ne
 
Direktore, ova izjava ti je reda veličine "kako mali Perica zamišlja rekonstrukciju"... Pet godina sam proveo u firmi koja ima kancelariju u sava centru i iz prve ruke znam na šta liči sve tamo.
Par primera stanja
- Terasa naše kancelarije je do pola potonula, greda iznad naprsla. A ta greda nosi i kancelariju iznad. Popravka ovoga zahteva komplet ogoljavanje svega okolo. Ovaj problem postoji celom dužinom Sava Centra, kao da fundiranje terasa nije odrađeno na isti način kao ostatka, i svuda je potonulo.
- Sva stakla moraju da se menjaju energetski efikasnim, samim tim i konstrukcija koja ih drži. To povlači da sve ispod ostaje izloženo vremenskim uslovima.
- Gotovo sve kancelarije su i dalje obložene itisonima koji tu stoje još od nastanka SC, i nalaze se i po podovima i po zidovima.
- Nivo informatizacije teži nuli. Za iole ozbiljan kongresni centar su samo za ovo potrebna velika ulaganja. Inače, kablovi se sprovode na svakojake načine, jednostavno ne postoje predviđeni koridori za te stvari.
- Nama se desilo da je pukla kanalizaciona cev u zidu... Ne mogu da vam opišem miris...
- U kancelariji iznad je pukla vodovodna cev, a naša kancelarija poplavljena u toku noći.
- Dosta ljudi zaradilo koksaki zahvaljujući sistemu klimatizacije. Uzgred, toliko je efikasan da su svuda dodavane klime.
- Vrata/prozori odavno ne dihtuju, brave ne rade (zatvaraju se naknadno dodatim rezama).
- Za prokišnjavanje, verujem, svi znaju.
- U maloj sali je prošle godine pukla cev za grejanje i poplavila sve. Sanacija je trajala nekoliko meseci.

Pored svih problema, Sava Centar treba i da smisli kako da iskoristi prostor. Butici tamo zvrje prazni, nemaju poentu više. Kancelarije bi mogle da se srede u vrhunski poslovni prostor, imaju odličnu konfiguraciju, svaka ima terasu, po 2 WC-a, tuš i svaka ima nekoliko prostorija... Originalna namena im je zapravo bila za delegate nesvrstanih (sad ih zovu "delegatskim jedinicama").

Ukratko, da bi se išta postiglo mora apsolutno sve da se skine do konstrukcije i zameni/unapredi. I sama betonska konstrukcija u pojedinim delovima mora da se popravlja. Sve ostalo je privremeno krpljenje.
 
Vrh