Šta je novo?

Ada Huja

Nastavlja se sa pravljenjem deponije na ada huji. Koliko sam video u aprilu bi trebao da se održi festival u parku ali prvo mora da se pređe deponija. Evo novih slika.
 
Ode i Ada Huja

ada_huja_230616_tw1024.jpg
 
Уместо нове Аде Циганлије, добићемо нови БнВ, са све УМПом..
 
Podrzavam u potpunosti, konacno da se I to sredi.
 
Ne podrzavam izgradnju onako skupocenog mosta koji je kostao 100 miliona evra , pogotovo ne unutrasnjeg magistralnog poluprstena bez da se zavrsi poluprsten autoputa oko Beograda, Bolje te pare da preusmere na drumsko-zeleznicki most koji bi povezivao bubanj potok i pancevo nego ovo sto mi i nema neku preveliku poentu s obzirom da vez postoji most zemun- Borca koji moze da preuzme sav teretni i tranzitni saobracaj sa logicnom signalizacijom jer ne pravi guzve lokalni saobracaj (delom da zbog nepoznavanja gradske infrastrukture vozaca i lose obelezenosti) vec tranzitni koji bi mogao biti resen velikim delom povezivanjem autoputem pancevo sa bubanj potokom i obilaznicom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446838#p446838:3bkfli66 je napisao(la):
boca-ica » Пон Апр 17, 2017 8:58 pm[/url]":3bkfli66]:shok:
Most na Adi dobija brata blizanca

U okviru srednjeg magistralnog prstena u Beogradu uskoro će početi gradnja još jednog mosta na Dunavu, kod Ade Huje, kaže gradski urbanista Milutin ....
Izvor http://www.prva.rs/vesti/info/113892/mo ... zanca.html
Пре градње новог моста било би пожељно очистити Дунав,понајвише на деоници Винча-Карабурма.
 
Ko da cisti?
Najprrodniji cistac Hujinog rukavca Mirijevski potok pretvoren u najobicniju kanalizacionu cev
Ubise potok ubise rukavac
Kako ocekivati ista dobro...
 
U Beogradu se sva rjecna korita koriste za magistralne saobracajnice. Mokroluski potok unisten za potrebe autoputa, Topciderka za UMP, Mirijevski potok za SMT. I umjesto da se cukaricki rukavac i Ada Huja pretvore u oaze stanovanja i rekreacije oni bivaju unisteni saobracajnim petljama.

Druga stvar koja mi se ne svidja kod ovog projekta na Adi Huji je sto je lokacija mosta bas na najsirem mogucem pravcu. Isto kao kod Ade Ciganlije, kao da neko namjerno bira da gradi najvece i najskuplje saobracajnice.
 
@riioBL izvini mislim da nisi upravu za Topciderku nisu je ni jednim delom prebacili u kasete kao sto su mokroluski, i mirijevski , ali plasim se da to mozda moze da se desi kada budu pravili produzetak ka rakovici , mada mislim da Folic kao gradski arhitekta nece bas dozvoliti jer poznaje trendove u svetu i zna da je sada trend da se ti potoci i recice otkrivaju i da se saobracajnice uklanjaju i smanjuju na tim delovima jer to ima potencijal da generise gradjane na tim mestima.
 
Vesic je vise puta pominjao da planiraju Topciderku da sprovedu cjevovodom ispod rukavca na drugu stranu, direktno u Savu. No kako bilo, obale te rijeke su vec devastirane saobracajnicama i prakticno neupotrebljive za bilo sta drugo osim za saobracaj u donjem toku, poslije topciderskog parka. Steta.
 
Mислим да је Топчидерка у касети једино испод ИМРа. Aли предпостављам да је Рио мислио како је река девастирана гомилом мостова и бетона изнад и око ње.
 
Samo bi ludak mogao da u cev prevede reku mada su poremeceni umovi to uradili sa potokom pa sad ne moze ni da se dise na adi huji i sire. :(
 
Nesto mi se ne cini da je topciderka u krugu IMR prekrivana
 
Jeste prekrivena je fabrickim halama i to mislim na vise mesta.
 
"Most bi se gadio u četiri faze, od Pančevačkog puta do obaloutvrde, zatim do Ade Huje i na kraju do Višnjičke ulice i Slanačkog puta.

Izgradnjom tog mosta bi u potpunosti bio završen srednji magistralni prsten u Beogradu, kaže Folić i podseća da se završava i spoljni prsten odnosno obilaznica oko Beograda, kao i unutrašnji magistralni prsten koji se razvija, takođe, preko mosta na Adi Ciganliji zajedno sa srednjim prstenom."



Krajnji cilj ovog mosta bi morala biti obilaznica do autoputa E75 kroz BG, negde kod Malog Mokrog Luga, kako bi konacno dobili alternativu i rasterecenje za Pancevacki most. Naselja u ovom potezu (Mirijevo i co.) su i dalje slepa creva grada, prava je nocna mora stici do autoputa iz ovih mesta.
 
Sudeci po izlozenom planu izgleda da slijede znacajne promjene na samoj Adi Huji...

 
Rio otkinuce dio spica fino se vidi na crtezu
 
Da, to sam i mislio. Mozda sam se malo nespretno izrazio.
Pretpostavljam da ce zemlju sa tog "spica" iskoristiti da naspu gornji dio rukavca. To bi se sve dalo fino urediti samo bi takvi zemljani radovi vjerovatno dosta kostali. Nisam siguran da ce to sve biti finansijski izvedivo.
 
Vrh