Šta je novo?

Društveni sistem vrednosti u Srbiji

Vucko malo se bolje informisi inace ustavni sud je vec ukinuo neke stavove zakona o radu prati
 
Tema je odlicna ne samo zbog diskusije vec i zbog identifikacije. Kako se samo identifikuju ljudi sa stavovima po raznim pitanjima, bolje nego u autobiografiji. Mislim na niz zenska prava-gej prava-vakcinacija.
A onda ta saznanja lepo preneses na preostali deo foruma i ne nerviras se, skrol nadole i uzivanje.
 
Što se tiče MMR vakcina ja imam sledeća razmišljanja: Ja ne znam ko i šta stavlja u te vakcine. Otkud brojevi da oko 2% vakcinisane dece postane autistično nakon njih? Gledao sam dosta snimaka roditelja takve dece pre i posle primanja vakcine, imate i vi stotine takvih snimaka na YouTube-u. Ti roditelji valjda bolje znaju svoju decu od doktora koji ih vidi jednom godišnje. Slušao sam doktore koji kažu da su štetni (da, ne kažu svi doktori da su bezbedne). Da li je istina da se kod nas kažnjavaju doktori koji se protive vakcinaciji? Zašto su ti doktori manji doktori od onih koji su za? Gledao sam film američkog whistle blowera koji je bio uključen u pravljenje tih vakcina. Američki predsednik Tramp takođe ima ovakvo mišljenje. Robert De Niro isto sumnja da mu je dete postalo autistično nakon MMR vakcine. Da li je istina da se u vakcinu satvlja živa. Zašto se neverovatan rast autizma poklapa sa vremenom od kad je počela MMR vakcinacija, pre 25 godina. Šta ako se za X godina, kao u slučaju Talidomidske tragedine, naknadno otkrije da je lek bio štetan, a mnogo daca nepovratno uništena....
Ako američki predsednik sumnja, to je upozorenje i za nas. Evo šta kaže 1:49 do 2:55
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AffuKjGV6BA[/youtube]

Ili pre mesec dana ponovo podiže pitanje
http://www.independent.co.uk/news/world ... 80941.html
 
Kada budes potrazio prave izvore, sa relevantnim podatcima i uporedne analize, onda mozemo da diskutujemo o tome.
Do tada te molim da ne iznosis poluinformacije i podatke koje si cuo iz snzacijalistickih izvora.

Inace, moj prijarelj je osnivac i dugogodisnji direktor "drustva za pomoc deci omentenoj u razvoju" a osnovao je to drustvo kada se suocio sa problemima gajenja autisticnog deteta.
Drustvo je osnovano jos davne 1996, dakle pre vise od dvadeset godina.

Vakcina, kao i svaka vakcina moze (ali ne mora) biti okidac neke bolesti.
Ali ako su sve te bolesti postojale i pre vakcina, onda se one ne mogu smatrati uzrocnicima istih.
A ovde je to slucaj.
Uostalom film 'rain man' iz 80-ih, sa Dastin Hofmanom i Tom Kruzom u glavnim ulogama, gde su nosioci radnje dva brata od kojih je jedan autistican je valjda dokaz da je tog poremecaja bilo mnogo pre nego sto su razni 'strucnjaci' dobili priliku da se preko interneta promovisu.

P.S.
Inace, u rumuniji je vise od 10-oro dece umrlo od epidemije boginja.
Po zvanicno dostumnim podatcima, ni jedno od njih nije bilo vakcinisano.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki pošto su tvoje informacije prave a ne poluinformacije, mogu li na tebe da upućujem ove roditelje što imaju probleme da im lepo u 4 oka objasniš. Samo pazi se, umesju da budu nezgodni kad im neko sj.be dete. Lepo što si preuzeo odgovnost. A ne ko naša država: tera roditelje da vakcinišu decu, a kad nastane problem nigde ih nema. Pa čekaj, ako teraš onda si i odgovoran. Ne možeš nekom uništiti život i hodati posle slobodno ulicom.
 
Posto se ljudi boje MMR-a, red je da se uvedu pojedinacne vakcine kao alternativa. Moja generacija je vakcinisana protiv morbila tom pojedinacnom. MMR se rano prima, citala sam ranije istrazivanja da ako se pomeri do 3, 4 godine deteta, procenat komplikacija je izuzetno nizak. Mene nervira ona prva, u porodilistu, protiv Hepatitisa.

Boco, :lol: :lol: :lol:
 
Dejane, ne misli se na sve vakcine nego na MMR vakcinu. Primećeno je da se broj autistične dece povećao uporedo sa uvođenjem ove vakcine. Naravno, bilo je autizma i ranije ali ona žena u klipu sa Trampom gore govori da je taj broj sada u Americi 1 u 66 dece, tj. oko 1,5%. Problem je što roditelji neće da rizikuju da baš njihovo dete bude tih, aj da kažemo 1,4% (jer niko ne kaže da je baš svih 1,5% od MMR-a) i da rizikuju mu zauvek unište život. Sa druge strane naša država primorava ali ne preuzima odgovornost za štetu. Dakle nije problem u roditeljima koji žele da vakcinišu svoju decu nego u torturi onih koji se ne povinuju sistemu. A kad pogleda vlast i kako sve funkcioniše ljudi ne veruju sistemu. Na primer, moja jedna bliska poznanica je radila u farmaceutskoj kući, bila je tamo komercijalista. Njen posao se sastojao od toga da obilazi lekare i potplaćuje ih da pripisuju lek te farmaceutske kuće. Lekari su dobijali nagrade od te farmaceutske kuće ako mesečno prepišu određenu količinu tog leka. Znači boli te noga, ali evo ti pride i lek za srce. Država to dozvoljava farmaceutskim kućama, a vamo čekuje da verujemo da je sve čisto? Inače ja i moji drugari smo kao mali preležali male boginje i niko nije umro. Iz svog iskustva stoga ako vagam između da mi dete dobije male boginje i 1,5% šansi da od MMR-a dobije utizam, biram male boginje.
Da, i ovo što kaže 11030, ako se nešto izmeni i elininišu štetne pojave, mnogo mnogo manje ljudi bi bilo protiv.
 
Verovatno nisi prelezao male boginje vec varicele. Velika je razlika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441031#p441031:1g1iwfq8 je napisao(la):
Earthmoving » 19 Mar 2017, 15:04[/url]":1g1iwfq8]Dejane, ne misli se na sve vakcine nego na MMR vakcinu. Primećeno je da se broj autistične dece povećao uporedo sa uvođenjem ove vakcine.
Dobro evo da se ispravim. Kako se to od MMR vakcine postaje autističan? Koja je uopšte aktuelna definicija autizma, kakvim metodama se autizam otkriva danas, a kakvim se otkrivao pre jedno 50 godina, pa da vidimo da li to ima neki uticaj na porast zabeleženih slučajeva.
Inače ja i moji drugari smo kao mali preležali male boginje i niko nije umro. Iz svog iskustva stoga ako vagam između da mi dete dobije male boginje i 1,5% šansi da od MMR-a dobije utizam, biram male boginje.
Mene jednom drmnula struja pa nisam umro. Da li to znači da je struja bezbedna i da svi treba da diramo gole žice pod naponom?
Inače, u 20. veku je umrlo 300 miliona ljudi od malih boginja. Evo sad u 21. veku imamo slučaj u susednoj Rumuniji gde je umrlo 17 dece koja nisu bila vakcinisana.
Da, i ovo što kaže 11030, ako se nešto izmeni i elininišu štetne pojave, mnogo mnogo manje ljudi bi bilo protiv.
Vakcine ne mogu biti 100% sigurne za sve, kao ni većina stvari u medicini. Kontraindikacije uvek postoje, ali isto tako su vakcine veoma korisne. Pojavom vakcina i uvodjenjem obaveznog vakcinisanja iskorenjene su mnoge bolesti. U tom vaganju izmedju onoga sto je pozitivno od vakcina i onoga sto se moze pojaviti kao štetna pojava prevagnulo je ono što je pozitivno.
Dosta često se izvlače određeni slučajevi neželjenih pojava, ali se zaboravljaju navesti primeri gde nije bilo nikakvih neželjenih posledica.
 
Ni jedna vakcina nije 100% sigurna, kao sto ni ne stiti 100%. Zato je jako bitan kolektivni imunitet, da svi ili bar ogromna vecina budu vakcinisani. To se ne moze postici silom, vec poverenjem u institucije, lekare i samu vakcinu. Ako postoji, na svetskom nivou, bojazan da je odredjeni proizvod stetan, zasto mu ne ponuditi alternativu? Zasto nemati izbor 2,3 vrste vakcine, zasto ne rasclaniti cuveni MMR na 3 vakcine? Da je to slucaj, verujem da bi se 99% ljudi tj dece vakcinisalo, i postigao bi se mnogo bolji rezultat nego represijom, koja opet ne dovodi do vakcinisanja vec samo naplate kazni.

Imajuci u vidu sta se sve desavalo u istoriji sa vakcinama, razumem nepoverenje i zabrinutost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441015#p441015:2py1j4dh je napisao(la):
Earthmoving » 19 Mar 2017 02:05 pm[/url]":2py1j4dh]Laki pošto su tvoje informacije prave a ne poluinformacije, mogu li na tebe da upućujem ove roditelje što imaju probleme da im lepo u 4 oka objasniš. Samo pazi se, umesju da budu nezgodni kad im neko sj.be dete. Lepo što si preuzeo odgovnost. A ne ko naša država: tera roditelje da vakcinišu decu, a kad nastane problem nigde ih nema. Pa čekaj, ako teraš onda si i odgovoran. Ne možeš nekom uništiti život i hodati posle slobodno ulicom.


Ne menjaj teze.
Ja sam odgovoran za svoju decu i ona su hvala bogu vakcinisana.
Naveo sam ti primer coveka koji direktno ima iskustva sa svim problemima sa kojima se susrecu roditelji dece sa ovim, ali i poremecajem.

i mani me te price `neko im sje*******o dete`.
Imati dete koje je bolesno, koje ima posebne potrebe je strasno...
strasno je tesko prihvatiti to
takodje, je tesko boriti se sa specificnim problemima koje samo oni znaju
strasno je sto vecina uvek `obelezi` takvu decu, mada ona jadna nisu kriva stanje u kome su.
mnog otoga je tu strasno.
Po prirodi, covek trazi krivca. Lakse mu je kada ga oznaci. Masa ljudi sa decom sa posebnim potrebama takodje negira da je to trajan poremecaj.
Upravo sam sa tim kolegom, prijateljem prolazio kroz sve te faze kroz koje je njegova cerka prolazila.
Bolno je sve to.
A sto se tice povecanog procenta , tu se moze nagadjati malo duze.
Ima jos nekih faktora koji uticu na povecanje rizika, ali se ti rizici zanemaruju i o njima se ne govori zbog opsteg drustvenog shvatanja u `razvijenom svetu.
Posto volis `alternativno informisanje, probaj da istrazis procenat dece sa poremecajem gde su roditelji do 30 god starosti i onih koji su oko 40, ?
A eto nama opet neke nove cinjenice, pa opet na osnovu toga sto se povecava rizik sa staroscu roditelja, necemo zabraniti ljudima starijim od nekog doba da imaju decu, zar ne?

i jos jedna stvar.
kazes Ne možeš nekom uništiti život i hodati posle slobodno ulicom.
Mozes li da dokazes ovu tvrdnju?

Ispade da nama ne trebaju vise ni medicinski fakulteti, ni instituti, ni laboratorije, ni fabrike lekova...
pojavom interneta, mi smo odjednom dovoljno pametni da nam sve to ne treba...

1/1000 ljudi ima nezeljene reakcije na brufen
1/500 na pencilinske preparate
Aspirin ima stetno dejstvo na zeludac...
da ih ukinemo, zabranimo?

(naravno da necemo)


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441071#p441071:2py1j4dh je napisao(la):
11030 » 19 Mar 2017 06:21 pm[/url]":2py1j4dh]Ni jedna vakcina nije 100% sigurna, kao sto ni ne stiti 100%. Zato je jako bitan kolektivni imunitet, da svi ili bar ogromna vecina budu vakcinisani. To se ne moze postici silom, vec poverenjem u institucije, lekare i samu vakcinu. Ako postoji, na svetskom nivou, bojazan da je odredjeni proizvod stetan, zasto mu ne ponuditi alternativu? Zasto nemati izbor 2,3 vrste vakcine, zasto ne rasclaniti cuveni MMR na 3 vakcine? Da je to slucaj, verujem da bi se 99% ljudi tj dece vakcinisalo, i postigao bi se mnogo bolji rezultat nego represijom, koja opet ne dovodi do vakcinisanja vec samo naplate kazni.

Imajuci u vidu sta se sve desavalo u istoriji sa vakcinama, razumem nepoverenje i zabrinutost.


potpuno se slazem sa tvojim stanovistem, samo bih dodao obavezu da se mora potpisati izjava da roditelji na sopstvenu odgovornost odbijaju vakcinaciju deteta i preuzimaju svu odgovornost za posledice.
Surovo zvuci, ali tako se mora :(
 
Sta meni vredi sto neki internet strucnjak "preuzima odgovornost" za probleme koje dozivi moje dete jer on nije usao u 20. vek i nije vakcinisao svoje?
 
Golubovi piju kišnicu na ulici, staru danima. I deluje da se ne razobljevaju pijući je. Kada bi svi ljudi, posebno ovi novi, vakcinisani, kojim slučajem morali da ponovo piju kišnicu da li bi se porazboljevali? Da li bi ova nova imunizovana ljudska vrsta preživela uopšte buduću evoluciju.
 
Totalno irelevatno. Pitanje je da li ljudi ovakvom strategijom postaju jači ili slabiji za preživljavanje. Ili ljudi postaju sve osetljiviji i zavisniji od pomagala. Da li ovakve stvari u stvari dugoročno slabe ljudsku vrstu? Da li će time deca za 100 godina biti inferiornija od dece pre 100 godina?
 
Pa potraži koliko je veća stopa smrtnosti dece u nehigijenskim naseljima pa će ti sve biti jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428945#p428945:3cb8kp5o je napisao(la):
Пантограф » 20 Jan 2017 10:10[/url]":3cb8kp5o]"Целокупан узрок дефективних друштвених вредности.... пројекти пропашће као и претходни такви покушаји.
zar i ...Brute.. :lol:
 
Не знам, сине Нето, шта је смисао твог поста, али понављам: "Говно од теме треба закључати".
 
Vrh