Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ovi rade ploče i trotoare i ove makete prodavnica??? Al će neko ljepo da se slika ovde za koji dan. Ludilo ni betoniranje , fasada ,paneli ništa zavrseno nije a oni šminkaju pa će posle da popravljaju unisteno. Strašno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441211#p441211:2eg7d4u2 je napisao(la):
stf » Pon Mar 20, 2017 9:49 am[/url]":2eg7d4u2]Delija, u svojoj primarnoj želji da mi uletiš klizeći (valjda ti pomaže pri e****i, šta ga znam), prevideo si neke stvari...


...drugo, prodavanje po tržišnoj utakmici je nemoguće jer da bi se to sprovelo, neophodno je prvo rešiti kompletnu infrastrukturu za šta država nema, niti je ikada imala kapacitet (tj. novac). Ako komunisti sa nekoliko olakšavajućih okolnosti (nacionalnizacija, prinodno iseljenje, radne akcije) nisu uspeli da urbanizuju Amfiteatar, znači da to na taj način nije moguće.

Ako uzmemo u obzir da komunalno opremanje podrazumeva pre svega regulisanje i izgradnju ogromnih i skupocenih projekata van granica SA, sto bez obzira na sve finansira drzava, onda ovaj tvoj stav i nije bas ispravan. Ili?

Samo provlacenje instalacija kroz parcele i asfaltiranje saobracajnica je najmanji trosak i najmanji problem u celoj prici oko infrastrukture.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441234#p441234:35089uvo je napisao(la):
autoputevi kao hobi » 20 Mar 2017 10:35 am[/url]":35089uvo]Da li znate koliko kosta rentiranje lokala u BW Residencu?
Ocekujem mail,ali sam nestrpljiv


Sent from my iPhone using Tapatalk
Otprilike kao u knezu...
 
stf":2xni2ufc je napisao(la):
Рачуница је проста па је рачунајте сами. Дакле, у случају "регуларне" урбанизације потребно је да се саберу трошкови измештања железничке инфраструктуре, изградња новом моста у Амфитеатру, појачавање спољне комуналне инфраструктуре, експропријација приватних парцела, трошкови изградње унутрашње инфраструктуре и изградња дела метро линије која "качи" Амфитеатар.

Pa za valjda što je više građevinske površine troškovi infrastrukture će biti veći. Što se tiče izmeštanja postojeće oni će biti isti gradili mi zgrade od 100 spratova ili veliki park.

Када се сви трошкови саберу, поделе се на м2 преосталог грађевинског земљишта у Амфитеатру и добије се почетна цена коју би држава тражила на лицитацијама. Та се цена онда подели са просечном ценом новоградње у центру Београда и добије број потребних изграђених квадрата. Онда се тај број подели са површином парцеле и добије неопходна висина зграда.

Pa sada država nije dobila apsolutno ništa na licitacijama. Ni cent!

Што је јавни простор шири, односно веће површине, зграде ће бити више, јер се мање квадрата грађевинског земљишта има на располагању за продати и покрити трошкове које је држава имала.

Troškove država ima pa ima. Profit ubira privatni investitor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441272#p441272:24ep4966 je napisao(la):
Nik_B » 20 Мар 2017 03:03 pm[/url]":24ep4966]
Ako uzmemo u obzir da komunalno opremanje podrazumeva pre svega regulisanje i izgradnju ogromnih i skupocenih projekata van granica SA, sto bez obzira na sve finansira drzava, onda ovaj tvoj stav i nije bas ispravan. Ili?

Да, али сва та инфраструктура уопште држави није потребна и једини разлог зашто је уопште почела да се тако давно гради јесте жеља државе (ондашње СФРЈ) да урбанизује географски центар главног града Федерације.
 
Хахахахаха

Све то је као и све што је икад урађено за време СФРЈ намерно испланирано да загорча живот
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441330#p441330:e80ye11m je napisao(la):
stf » Pon Mar 20, 2017 8:36 pm[/url]":e80ye11m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441272#p441272:e80ye11m je napisao(la):
Nik_B » 20 Мар 2017 03:03 pm[/url]":e80ye11m]
Ako uzmemo u obzir da komunalno opremanje podrazumeva pre svega regulisanje i izgradnju ogromnih i skupocenih projekata van granica SA, sto bez obzira na sve finansira drzava, onda ovaj tvoj stav i nije bas ispravan. Ili?

Да, али сва та инфраструктура уопште држави није потребна и једини разлог зашто је уопште почела да се тако давно гради јесте жеља државе (ондашње СФРЈ) да урбанизује географски центар главног града Федерације.

Ne znam da li sam te pravilno razumeo. Sa jedne strane tvrdiš da država (grad) nema i nikada nije imala sredstva i potrebu za urbanizaciju tj. infrastrukturalno uređenje SA, te da smo to uredjenje dobili tako reći džabe jer će ga finansirati "arapi".

Sa druge strane slažeš se s mojom konstatacijom da to opremanje država tj. grad samostalno finansiraju?
 
Grad tj Drzava je u obavezi da infrastrukturalno uredi SA po ugovoru. Milose ispravi me ako gresim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, to bi bila obaveza arapskog investitora,kada govorimo o infrastrukturi unutar granica SA,Republika treba da finansira infrastrukturu do granica SA.
Medjutim, tu ima nekoliko stvari nacrt plana i regulacioni plan se ne poklapaju.
Po regulacionom planu investitor nema obavezu da finansira šinski sistem u okviru SA iako je planiran nacrtom plana,2 linije podzemne zeleznice kroz SA,naravno ostaje pitanje finansiranja izgradnje SSM iako se nalazi u okviru granica SA i obuhvaćen je regulacionim planom itd.itd....
 
Cek cek cek...davno sam citao ugovor...hoces reci da ce Arapi da nam grade ulice, el. i kanalizacionu mrezu, urbani mobilijar, etc...?

Nisam pri kompu al sam ubedjen da nije tako

Pa sto onda raspravljamo da drzava nije mogla sama to da uradi bez pomoci investitora ne razumem? Kada ce to svakako sama i da urbanizuje.
 
Infrastrukturu unutar granica SA obuhvaćenu regulacionim planom bi trebalo da grade Arapi.Trebalo bi....
 
Pa nije sva infrastruktura 2 linije podzemne železnice koje treba da finansira grad / država.
Ako ja dobro razumem investitor je dužan da o svom trošku unutar granica SA uredi saobraćajnice, trotoare, biciklistične staze, vodovodnu i kanalizacionu mrežu, elektroenergetsku mrežu, plinovod, toplovod, TK instalacije, javnu rasvetu...
Ili grešim?
 
Investitor je dužan da o svom trošku uradi ono što si napisao unutar granica SA,medjutim postoji i infrastruktura koja se ne nalazi u regulacionom planu :savski bulevar je planiran (2+2) u regulacionom planu a biće 3+3, interni šinski sistem u SA,2 linije podzemne železnice kroz SA,pitanje finansiranja izgradnje SSM (žašto ga je direkcija stavila u svoje planove sa finansijskom konstrukcijom od 65milona evra,kada bi to trebalo da finansira arapski investitor?)

Finansiranje izgradnje SSM i linija podzemne zeleznice kroz SA su poprilično ozbiljne investicije i veoma je bitno ko će ih finansirati Grad,Republika ili Arapski investitor.
 
Inače, u prolazu videh danas da su na budućoj saobraćajnici u SA već krenuli da postavljaju kanalizacione, vodovodne i ostale
cevi.
 
Evo kako stoje stvari u ugovoru:

RS je u obavezi da očisti zemljiste (i pravno i fizički), dok je ''drustvo'' odgovorno za uredjenje javnog zemljista uokviru projekta. Ono dalje predaje javno zemljiste na održavanje gradu ali moze ubirati takse za postavljanje reklama, bilborda, fast foodova i kioska, takodje vrsi ubiranje ostalih i nameta kao i da učestvuje u izboru firmi koji ce to isto javno zemljiste odrzavati.

Tako da prica da drzava nije mogla sama da rascisti zemljiste definitivno pada u vodu. Dok uredjenje javnog zemljista moze dvosmisleno da se tumaci.
 
Pravnički, reka može da teče i prema izvoru, a belo može da bude crno
 
Sta hoces da kazes da je to nebitno i da je trebalo da predamo tek tako 90ha zemljista na ^dodjes mi^ usmenim dogovorom...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uopšte nije tako kao što ste napisali. Ukratko:

Mi na kraju plaćamo svu infrastrukturu na javnom zemljištu, i unutar granica plana i izvan njega. Dakle BAŠ sve plaćamo SAMO mi. Razlika je samo u tome što unutar granica plana Društvo izvodi radove, pa nam posle ispostavi račun koliko je to njih koštalo. Zatim im se za toliko odbiju dažbine na ime uređenja ostalog zemljišta (privatnog, onog što su dobili u vlasništvo). Dakle na kraju mi završimo sa manje para nego što nam inače pripada za zemljište u SA spremno za gradnju, a oni su na istom, odnosno dobili su tačno koliko su potrošili na uređenje našeg javnog zemljišta (kroz otpis dažbina koje bi inače morali platiti na drugu, ne-javnu zemlju koju su dobili u vlasništvo, ali samo do visine utrošenog novca na javnom zemljištu). Drugim rečima, oni su klasični plaćeni izvođači koji nas privremeno kreditiraju kroz radove, do obračuna stvarnih troškova, a mi smo investitor. Pri čemu ovde ONI i projektuju (tobože) naš javni prostor, i UPRAVLJAJU NJIME 99 godina, i isto toliko godina ubiraju prihod od njegove komercijalne eksploatacije. Dok mi SAMO plaćamo njegovo uređenje (koje ONI biraju) i baš ništa više. Nemojte se začuditi ako jednog dana na ulazima BNV-a osvanu kapije sa snagatorima koji određuju šta je na "javnim prostorima" BNV-a (kojima upravlja privatno Društvo) dozvoljeno, a šta nije dozvoljeno ( ako mi ne verujete razmislite o praktičnom značenju člana 7.1.7 (a) i (b) ).

To sve važi za javno zemljište unutar granice plana. Izvan granice plana mi plaćamo sve i sve radimo sami.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441396#p441396:2n0paxzk je napisao(la):
milos.tro » 21 Mar 2017 12:16 am[/url]":2n0paxzk]Investitor je dužan da o svom trošku uradi ono što si napisao unutar granica SA,medjutim postoji i infrastruktura koja se ne nalazi u regulacionom planu :savski bulevar je planiran (2+2) u regulacionom planu a biće 3+3, interni šinski sistem u SA,2 linije podzemne železnice kroz SA,pitanje finansiranja izgradnje SSM (žašto ga je direkcija stavila u svoje planove sa finansijskom konstrukcijom od 65milona evra,kada bi to trebalo da finansira arapski investitor?)

Finansiranje izgradnje SSM i linija podzemne zeleznice kroz SA su poprilično ozbiljne investicije i veoma je bitno ko će ih finansirati Grad,Republika ili Arapski investitor.

Jel imas neki dokument da procitamo gde pise za podzemnu zeleznicu?
 
Prošetao sam ovuda danas i uslikao radove na obaloutvrdi.

Pogledajte prilog 10
Terasa polako dobija konačan oblik:

Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Testirali su pranje granitnih ploča vodom pod pritiskom:

Pogledajte prilog 9
Na ovom delu su popravljali ona ulegnuća koja smo ranije primetili:

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Plato se užurbano sređuje, očigledno da se ubrzo sprema poseta na najvišem nivou:

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441588#p441588:1qp5xu67 je napisao(la):
cenzura » 21 Mar 2017 09:11 pm[/url]":1qp5xu67]U petak vodja obilazi gradiliste
Pa naravno kad idu izbori. Nije bitno šta je završeno, nešto se mora pokazati PRE njih. Prosto je zadivljujuće kakvo nežno razumevanje postoji između investitora i našeg premjera. Nije im problem da menjaju logičan redosled radova i sebi drastično smanjuju prostor za rad. Depresivno je međutim razmišljati o tome šta su tražili za uzvrat i koja će biti konačna cena ovog braka.
 
Vrh