Šta je novo?

Дан жалости и сећања на страдање и прогон Срба

Pa niz zakona su radjeni sa ciljem da srbima sapletu noge na ovaj ili onaj nacin
A agit prop filmovi pobjednika bez da se cuje druka strana komentara bez
Vozd ma to su srbocetnicki jugokumunisticki okupator sami pobjegli na imt traktorima i sami se poklali u gruborima avgusta 1995 dosli ovdje na izlet sarkazam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446830#p446830:2mwrbwht je napisao(la):
loyola » 17 Апр 2017 07:32 pm[/url]":2mwrbwht]Ja izgleda da jesam sam svoj, za druge ne znam. Ko im brani da se vrate? Znas kako ih briga da se vrate, bitna je samo putovnica. Roditelji im se kleli da nece sahovnicu da prihvate, a sad zajedno sa decom lepo putovnicu u dzep pa u Svabiju na arbajt.

Ниси ти сав свој. Ако немаш некога из породице ко је живео и преживео Усташију, немаш морално право да серуцкаш као што иначе имаш обичај.

Од чега беже? Од отворене и нескривене мржње која се према Србима у хрватском народу гаји у оквиру породица од рођења до смрти и преноси са генерације на генерацију као национални идентитет. Та мржња никада није нестала, па ни за време репресивног антинационалног система СФРЈ. Као што су Срби тада крили иконе, тако су Хрвати крили мржњу према Србима и чували је за нека наредна времена.

Моја је породица живела у Јакшићу и била једна од пар српских у отворено усташком месту још у време СФРЈ. Један баналан пример из детињства мог оца је само мали пример онога о чему причам. Скупила се тада деца из улице да играју фудбал, и поделили се у два тима, али ћалету нису дали да игра "јер је Србин". Деца од 10 година!!!!

И сам ћале је рекао да га "Хрватска не занима, нити икада више жели да је види". Али је свакако мени саветовао да узмем путовницу јер "искористи их ако можеш, ко их *ебе" Нисам, нити ћу. Далеко им лепа кућа (њихова).
 
Seruckas ti pa rasturas, bas tvoji olosi u cijoj si stranci su zasluzni sto tamo nema Srba. Seti se svog vodje malo iz mladjih dana. I odkud ti znas da li ja imam nekog iz porodice ili ne?? Vazno da glumis ovde neku budalu.
Bas mi je zao sto tvoj cale nije mogao da igra fudbal, evo cepa mi se srce, ali je verovatno to nadoknadio gledajuci ih preko nisana.
Za razliku od tebe, krecem se po delovima Hrvatske gde zive Srbi bar 4-5 puta godisnje, pre 2 godine sam bio u povratnickim selima gde sam radio istrazivanje povratak izbeglica. Jednostavno nece ljudi da se vracaju ne zato sto ih neko mrzi vec zato sto nemaju nikakvu perspektivu dole, ne samo oni nego i Hrvati. A bas mlade zabole za neke zabiti da tamo zive, gde jedino mogu koze da gaje.
 
Од када си се регистровао, ниси написао ни један једини конструктивни или бар било коме користан пост. Од свих 1568 порука, све су до једне биле најприземније вређање неког твог неистомишљеника, било да је у питању неки форумаш, или нека друга личност.

Ако не умеш да се понашаш, или научи, или се самоуклони и ослободи нас своје патетичне личности и њеног штетног присуства.
 
Svaka cast intelektualna gromado svih tvojih 9466 postova su akademski radovi. :D
 
Loyola pojma nemas jao bio si par puta godisnje radio neko nvo istrazivanje da ubijes dnevnicu
Kazes posla nemaju a srbi koji imaju znanje i zvanje nisu zaposleni u organima drzavne uprave jer im se moze
Isto tako u po privatnim fabrikama koji su vlasnici stranci uslov da bi dobili poticaje da zaposle hrvate
Npr knauf kosovo polje jedan srb radi i to samo jer nisu mogli bez njega pa u bosansko grahovo idu hrvati da rade kako ne bi srbi slucajno se vratili Itd
Kratko pojma nemas
 
Zato ti razbijas za sve pare. Nisam ubijao dnevnicu za nvo, nego za master sa devojkom. Ona i sva njena sira familija su izbegli iz Hrvatske, tako da ne pricam napamet. U organima drzavne uprave konkretno u Kninu znam nekoliko Srba koji rade, i u policijskoj stanici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali nedovoljno procentualno koliko bi trebalo da budu zastupljeni ps idi na janjetinu u tri lovca pozdravi curu i uzivaj
 
Јамачно им је лепше било по колективним центрима широм СРЈ, него у својим кућама и становима, било у центру Загреба или где друго.. :roll:

По твојим постовима нормалан човек би закључио да се ради о особи са мањком васпитања и образовања, а представљаш се као мастер тематике о којој пишеш са толико предрасуда, незнања и острашћености да је то на рубу здраве памети.
 
А зашто се не врате?
ЈЕсте ја сам необразован а ти си доктор наука. Ја се не представљам као мастер, те теме. Истраживао сам за мастер девојке са њом, за њен мастер. Имали смо интервјуе са много људи и нико није рекао да је угрожен нити да га неко дискриминише, а нисмо дошли са стране ко падобранци па да људи буду уплашени и лажу у интервјуима, него смо радили у сарадњи са СДФом тамо.
Онај ко прича острашћено си ти, по теби јадни ми Срби, сви су против нас, а ми цвећке.
 
Зато што не постоје елементарни услови за повратак.

Написао сам својевремено шта сам дипломирао.

Наравно да неће рећи праву истину, јер их је, као и сваку жртву психичког или физичког малтретирања - срамота.

А у питању је девојчин мастер, па зашто ниси лепо одмах написао? И даље немамо више информација о том "истраживању"..

Не пишем острашћено, већ конкретно о теми, а то је страдање Срба на простору Хрватске. Да је тема о цвећу, писао бих о томе.

Ако желиш о страдању неког другог народа, изволи отвори тему па пиши, нико ти не брани. Али ниподаштавање и вређање српских жртава са твоје стране је апсолутно недопустиво.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446934#p446934:1yvwr2ce je napisao(la):
loyola » 18 Апр 2017 10:09 am[/url]":1yvwr2ce]Svaka cast intelektualna gromado svih tvojih 9466 postova su akademski radovi. :D
Наравно да нису академски радови, али је барем већински део заправо активна дискусија са другим члановима, а не вређање саговорника.

На форуму су активна само два члана који се изражавају речником улице па вас је лако уочити. Џабе ти твој мастер којим се хвалиш, улица у теби је јача.

Срамотно је да и на једној оваквој теми дозвољаваш себи највулгарнија могућа вређања друге особе. Једноставно срамно.
 
Ти дечко изгледа да имаш озбиљних проблема... Ако знаш да читаш прочитао би да се не хвалим мастером јер га и нисам завршио, а друго би прочитао да на овој теми никог нисам вређао.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447020#p447020:b3ypcvna je napisao(la):
loyola » 18 Апр 2017 06:10 pm[/url]":b3ypcvna]на овој теми никог нисам вређао.

Не ниси. Урадио си нешто још горе. Инсинуираш да је мој отац ратни злочинац без икаквих доказа и то само зато што ти се ја не свиђам ...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447020#p447020:b3ypcvna je napisao(la):
loyola » 18 Апр 2017 06:10 pm[/url]":b3ypcvna]Bas mi je zao sto tvoj cale nije mogao da igra fudbal, evo cepa mi se srce, ali je verovatno to nadoknadio gledajuci ih preko nisana.

Због ове реченице, надај се да се никада нећемо срести!
 
Hahah da je ratni zlocinac :D Evo bas sam se uplasio, posto ovo shvatam kao pretnju. Vi snsovci ste poznati batinasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Свако ко се часно борио за исправне циљеве треба да буде поносан, као и његов народ.

Примера ради, потпоручник ЈНА Борко Никитовић..

 
Naravno da je normalno da su se ljudi borili, i svako ko je ratovao u HRV je dobio
amnestiju. I treba da se ponose ljudi sa tim, ali ne da velicaju jugoslovenske zlikovce poput Sljivancanina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@loyola :
Brate, priznaj da si se nalupetao u startu i bices veci covek, ovako iz poruke u poruku samo tones u spirali gluposti i baljezgarija pokusavajuci da odbranis gluposti koje si lupio u prvoj poruci. Nemam pojma ko si, nemam pojma ni ko su ovi drugi ljudi sa kojima se raspravljas, sporadicno sam na forumu, ali ovo sto radis na ovakvoj temi je sramota i vredja sve nas koji smo poreklom iz tih krajeva...
 
У мом селу је био случај када су Хрвати упали у локални кафић и претукли тамошње становнике.

Додао бих да се у причу о мирољубивом повратничком животу баш и не уклапају овакви примери:

Telo Momčila Španovića (75) iz Krstinja pronađeno sa partizanskom kapom sa petokrakom na glavi. Mogući razlog ubistva siromašnog Momčila - nacionalna netrpeljivost
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-Srbin-na-glavu-mu-stavljena-partizanska-kapa

Od rata u Hrvatskoj UBIJENO 70 srpskih povratnika
http://www.veritas.org.rs/fokus-18-...tskoj-ubijeno-70-srpskih-povratnika-istaknut/
 
Од кога су добили "амнестију"?
Од државе која их је убијала и протеривала!?

Јеси ли ти видео да је поменути извршио злочин?
Постоји ли каква пресуда да је починио какав злочин?

Медијска халабука је замена теза да би се прикрио велики злочиначки подухват неонаци режима СР Хрватске против Срба, пројугословенских грађана других националности и ЈНА.
 
DR DANICA GRUJIČIĆ: Oboljevamo od raka 3 puta više nego ostali narodi, NE DAJU NAM DA KAŽEMO ISTINU!
Maligne bolesti su u Srbiji gotovo tri puta učestalije nego u svetu: kod nas se na 100.000 stanovnika registruje 5.500 obolelih od različitih vrsta karcinoma, a u svetu 2.000!
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/dr-da ... ak-2828779
 
И нечуди то величање усташтва у "њиховој лепој" и узвиковање "...... спремни", јер су на то одувек научени и "спремни" од малих ногу. Уосталом то доказује и показује сваке године скуп који се одржава у мају месецу у Аустрији у Блајбургу.
Ова слика је са прошлогодишњег скупа, а цела породица је обучена (ову реч можете да изговорите и прочитате на два начина), поготово најмлађи нараштај баш у складу са горњим речено.

 
Vrh